doğum sonrası depresyonu yaşayanlar

Kizlar merhaba benimde sorunum var gebelikten once on kaburgam felan agriyodu sal tarafi ben kalple ilgili bir sey var sandim ve surekli beni ölüm korkusu sardi doktora gittim kalple ilgili herseye bakildi hepsi temizdi simdi dogum yaptim 40imiz cikti ama hala ayni sanki aklimdan cikmiyo su ölüm korkusu

Ölüm korku su bende de var canım. İlaç tedavisi ile aatlatiliyor tabi emzirirme dönemi bittikten sonra.yada psikoterapi gormeyi dene.eminim çok sağlıklı bir insandirsin.genelde sağlıklı insanlar panik atak oluyor.

Cok sukur bir problem yok gebelikten once ilac almak istemedim kendim atlatmaya calistim gezdim kafa dagitmaya baktim tek kalmamaya calistim cunku tek kaldikca iyice o korku geliyodu gebelikte boyle bir sey yoktu simdi yine basladi

benim de çocuk 1,5 yasını gectı ama hala biri sütle ilgili konuşunca tüğlerim diken diken oluyor ki sürekli ben şöyle emzirdim böyle emzirdim deyip duruyorlar ben sütten kestim yakın zamanda, ama sanki rahatsız olduğumu bilip üstüme geliyorlrmış gibi geliyor, sürekli aa ben bu yaşta emzirirdim falan diyorlar evt evet deyip geçiştiriyorum ama sonradan üzülüyorum çok sıkılıyorum. Bir de sürekli konuşuyorlar aynı şeyi bir kere söyle anladık tekrarlıyorlar da durmadan, belki cevap alamadıklarından tekrarlıyorlar ama anlamıyorum

[QUOTEüzülüyordu post: 43682140, member: 371555"]benim de çocuk 1,5 yasını gectı ama hala biri sütle ilgili konuşunca tüğlerim diken diken oluyor ki sürekli ben şöyle emzirdim böyle emzirdim deyip duruyorlar ben sütten kestim yakın zamanda, ama sanki rahatsız olduğumu bilip üstüme geliyorlrmış gibi geliyor, sürekli aa ben bu yaşta emzirirdim falan diyorlar evt evet deyip geçiştiriyorum ama sonradan üzülüyorum çok sıkılıyorum. Bir de sürekli konuşuyorlar aynı şeyi bir kere söyle anladık tekrarlıyorlar da durmadan, belki cevap alamadıklarından tekrarlıyorlar ama anlamıyorum[/QUOTE]
Neden uzuluyorsun canım hiç emziremeyen de var onlar napsinlar.sen bir buçuk yaşına kadar emxirmissin işte daha ne olsun.boşver milleti.keyfi mi kestin sütten yoksa bir mecburiyet mi vardı.

gul_gun bebeğin kaç aylık dibine kadar derken ne hissediyorsun ben iyileşiyorum sanki yavaş yavaş yardımcı olmak isterim öncelikle iyilşeceksin bunu aklından çıkarma

Ins.ucretsiz izindeyim esimisi eahat ogleye kadar evde ben de ogleye kadar calisiyrum esim bakicak baslayinca...nasilsin simdi toparlandin mi ruhen az da olsa?
Aynen.annelik hicbirsye benzemiyormus

Yozgattayim ben canim.

En az iki yere yazdım durumunu ama yardımcı olan çıkmadı lütfen bana da yardımcı olun söylediklerinizi en vahim şekliyle yaşıyorum kirkımın çıkmasına 6 gün kaldı kırkım çıkınca tüm hormonlar vücudumu terkeder ve ben rahatlarım diye gün sayıyorum moral verin nolur geçecek deyin atlatan arkadaşlar

Canım evet hormonlardan kaynaklanıyor.Durum una çok üzüldüm. Ama sen de geçeceğini ümit et ve bol bol dua et. Daha lohusasin duaların kabul olur inşallah. Çoğu kadın 40 i bitince iyileşiyor. Seninki de geçecek merak etme lütfen. Senin nasıl bir sikintin var

Umutsuzluk endişe ve karamsarlık sanki hiç bitmeyecek gibi geliyor ve bütün enerjimi alıyor hiç iştahım yok günü aç bitiriyorum.ama enteresan bi durum varki akşam çok çok iyiyim sanki bütün günü umutsuzluk ve ağlama krizleriyle geçiren ben değilim öyle yoruluyorumki gündüz bu atakları savuşturabilmek için gece hiç uyumak istemiyorum iyi halimin tadını çıkarayım diye Rabbime dua ediyorum tesbih çekiyorum yalvarıyorum biran önce düzeleyim diye

İnşirah suresini oku bol bol. Benim bebegimde kolik 3 aydır çekiyorum. Ama gececek hic merak etme. Rabbim yardimcimiz olsun

macar019 bebeğini sevmeme kabullenememe varmı

benim bebeğimde 6,5 aylık oldu ve 6 aydır bende mahfoldum on yaş yaşlandım 2,3 haftadır daha iyiyim en azından bebeğime bakıp onu sevebiliyorum yakyaşık 3 aydır annemlerde kalıyoruz annem bakıyodu bebeğe

iyileşeceksin hepsi geçecek hiç yaşamamış gibi olacaksın ama tabi hemen geçmiyo ilk bebeğinmi sabret içinden geçecek geçeek iyileşeceğim diye düşün kesinlikle doktora gidip ilaç kullanıp emzirmeyeyim filan deme sana yardımcı olmak isterim özeldende yazabilirsin

Ben kullanmıştım oğlum 7 aylikti iki ayrı antidepresan. Ama çok pismanim bi zarari oldumu bilemiyorum ama oğlum su an 12 yasında.keşke kullanmasıydım diyorum kendi kendimi harap ettim son iki yıldır ya bir zarar verdiyse diye.ben kullanma derim.geçmiş olsun canım.

Merhabalar,
Benimde bebeğim 5,5 aylık ve yaklaşık 4 aydır şiddetli derecede yaşıyorum doğum sonrası depresyonu ve ilaç kullanıyorum. Ama ilaçta kullansam düzelmedi bir türlü. Kizimla evde yalnız kalamıyorum, vakit nasıl gecicek diye düşünmekten,is yapamamaktan,hem anne hem ev kadını hem eş nasıl idare edeceğim diye düşünmekten sıkıntı, ,daralma,carpinti, ağlama krizleri vs vs . 4 aydır her sabah annemlere çıkıyorum ve eşim eve geldiğinde eve iniyorum. Yoruldum artık geçmek bilmiyor. Ne zaman eski neşeli ben olacağım, Bebeğimi saracagim diye bekliyorum. 8 yıl tedaviden sonra tüp bebek ile kavuştu bebeğime. neler hayal ettim neler yaşıyorum. İlaç bırakıp kendim atlatmak istiyorum ama korkuyorum ilacı bırakınca daha kötü olurum diye. Buraya yazdım çünkü bunu ancak yaşayanlar anlar ve bana da destek olur dedim. Arkadaşlar bana yardım edin de bitsin bu çileli günler.

Sevgiler

Canım öncelikle çok ama çok geçmiş olsun.Merak ettim ilaç kullanıyorum demissin emziriyor musun? Bir de hangi ilacı kkullaniyorsun?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…