Dogum korkusu

Kizlar her zaman durumunuza sukredin agri sanciz rahmim acildi coxuklari uprmayalim diye sezeryana aldilar ama yasamadilar keske benimde boyle bi zor dogumum olsaydi da yavrucaklarim kucagimda olsaydi 1.5 yil oldu diyorsun agrisi kaldi mi bende sezeryan olali 1.5 yil oldu ama kalbim halen agriyo sonmuyo atesi

Söner mi ateşi? Allah sabır versin size. Nekadar zor oldugunu hayal dahi edemiyorum haklısınız.

Bişey soracağım
Uyuşukluk geçince ağrınız olmadı mı ?
Yani genel anesteziyle sezeryan sonrası uyandığımızda duyulan kısa süreli de olsa bi ağrı var , onu yaşamadınız mı ?

Bende spinal düşünüyorum ama o sırada yapılan işleni düşünür , doktor ve ekibin konuşmalarından etkilenir tansiyonumu çıkarırım panik olurum gibi bir kaygı yaşıyorum.

Yatış süresi de genel anesteziye göre daha az sanırım

Bizde de tek ozel hastane vardi orda spinak oldum.
Ileri seviyede olmasa da panik atagim var. Yarim saat surdu. Tek kotu yani felcli gibi hissetmekti.
Ah ben dede panik atak var. Spinal istiyorum. Ama çok korkuyorum o felç gibi olmada panik yaparmıyım.Veya bebek çıktıktan sonra dikilirken panik yaparmıyım :S

Bizde de tek ozel hastane vardi orda spinak oldum.
Ileri seviyede olmasa da panik atagim var. Yarim saat surdu. Tek kotu yani felcli gibi hissetmekti.
Ah ben dede panik atak var. Spinal istiyorum. Ama çok korkuyorum o felç gibi olmada panik yaparmıyım.Veya bebek çıktıktan sonra dikilirken panik yaparmıyım :S

hayır hiç ağrım olmadı, bir ara gece sancılandım hemen ağrı kesici iğne yaptılar geçti,
operasyondan sonra bikaç saat ayaklarınızı hissetmiyorsnuz, o uyuşukluk geçince ayağa kaldırıyorlar, sonrasında tuvalete vs kendiniz kalkabiliyorsunuz, benim doktorum akşam koridorda tur attırmıştı mesela,
ekip doğm boyunca benimle sohbet etti, hiç kendi aralardında konuşmadılar, geyik yaptık güldük baya :)

Kendime de böyle kolay doğum dilerim :)
Teşekkürler

23.55 saatini o kadının kafasına kazımak lazım.Allah sorsun ama keşke sen de şikayetçi olaysın içi içini yeseydi.İnsan müsveddesi.

Böyleleri kolay ölmemeli,yavaş yavaş sana çektirdiği acıyı çeker gibi ölmeli.

Çok üzüldüm Allah aynı acıyı bir daha yaşatmasın inşallah .

Suni sancı da cok zorladı ama dikişler Allahım öldüm ya
Normalde dogumdan sonra fitil kullanmadin mi.fitil cok iyi dikis agrilari icin canim.birde soylemis olmalari lazim.her wc den sonra alt tarafini mutlaka suyla yikaman lazim mikrop kapmamak ve dikislerin cabuk iyilesmesi icin.2.dogumumda ilkine gore fazlaydi dikislerim ama yine o kadar SIkinti yasamadim.ayrica 2. Dogumlar herzaman daha kolay oluyo istisnalar haric.aklinda bulunsun

İlk çocuğuma.. Benimde kötü anılarım oldu.. Görev yerimize gittiğimizde 5aylık hamileydim. Doktorum değişti. Çevrenin tavsiyesiyle gittik. Zaten çok iyi bilmiyoruz. Kontroller özelde.. Doktor devlette çalıştığı için doğum devletdeydi.. Doğum başladığında ilçeden gittik.. İlk doğum çok korkuyorum.. Açılma olmamış.. Suyum gelmişti evde.. Yanımda hemşireye gittim.. İle kadar aslında.. Oradaki hemşire eliyle çok sert kontrol yaptı.. Bağırdım.. Bana kalk.. Şımarık... Diye bağırdı.. Titriyorum.. Daha çok ağlamıştım..

Iki kere suni sanciyla dogum yaptim, ilk dogumumun acisi kemiklerimden cikmaz sanirdim,ikinci de suniyle oldu.
O beyinsiz hemsire neden kesi atmamis sizi parcalayana kadar?
Ilk dogumum cok zor oldugu ve yirtilma olacagi icin iki tarafli kesi atildi bana,oyuzden parcalanmadim cok sukur.
Ikinci dogumum suni sanciyla olsa da cok kolay oldu kesi filan olmadi.
cok gecmis olsun, eger cok korkuyorsaniz sezeryan yaparsiniz,uzulmeyin.

Benim iki doğumumda yurtdışında oldu, ikisi de normal Doğum, ilki 20 saat sürdü ikinci 12 saat sürdü ve buna rağmen sezeryan yapalım demediler sonuna kadar uğraştılar ve çok yardımcı oldular. Hiç kesi uygulamadılar, birinci de Doğum sırasında yırtık olmuş iki tane küçük dikiş attılar, ikincisinde yırtık olmadı. Burda doktorlar galiba risk almak istemiyorlar şikayet olur diye.

Allahım ya bi kere daha iyi ki sezeryan olmusum dedim valla okuyunca. Doğum anı spinal sezeryanla harika geçiyor. Sonra zaten ne kadar çok ayaktasin o kadar iyi sezaryen sonrası beşinci gün evde canım sıkıldığı için markete fırına bile rahatlıkla gittim ikinci sezeryan olmasına rağmen. Doğumlarımı hiç acı olarak hatırlamıyorum hayatımın en güzel anıydı ağrısız sancısız evlatlarımı görmek. Valla kimseye sezeryan yap demem ama bu kadar zorsa sezeryan ol daha iyi.

burda normal doğum istiyorsan, bir an önce olsun bitsin diye, basıyorlar suni sancıyı, atıyorlar epizyoyu, sezaryenden ağır dikişlerle uğraşıyor kadınlar.
benim de yurt dışında yaşayan bütün yakınlarım normal doğum yaptı, hiç şikayetçi olan duymadım... burda çok farklı gdiyor işler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…