Dogum korkusu

Yazdıklarınız beni dehşete düşürdü gerçekten bu kadar korkunç mu her doğum

Yazdıklarınız beni dehşete düşürdü gerçekten bu kadar korkunç mu her doğum
Hayır!!!
İnsan olanlara denk geldiğinizde işler daha kolay ilerliyor...
(İnsandan kastim duyarlı, güvenilir ve hani vurdumduymaz olmayan olacak.)
Meslek olarak yaptıkları için ne düşünüyor lar bilemiyorum...

Bana da suni sancı verdiler ikisinde de suyum gelmişti ama açılma yavaş ilerliyordu, ilkinde epiduralde oldum :) balla burda olsam o kadar uğraşmayıp sezeryana alırlardı. Ama yine de iyi ki normal olmuş diyorum çünkü Doğumdan sonra çok rahattım hiç sorunum olmadı hemen ayağa kalktım. Şimdi üçüncüye hamileyim yine normal istiyorum bir sorun olmazsa . Doğum burda olacak inşallah iyi bir doktora denk geliriz diye dua ediyorum

Öncelikle geçmiş olsun doğum oyle birşeydir ki bir kere yaparsın bir daha doğurmam dersin ama Allah tarafından o acıyı unutur bir daha yaparsın merak etme daha yeni.Ayrıca benim ilk dogum çok zor oldu ,çok ugraştım alerjiler yaşadım aşırı kilo aldım, hastanelerde hep aksilik yaşadım hemşireler izine cıkacak diye beni erken doguma zorladılar suni sancı yedim boş boşa sancım da olmadı tam 15 gün sonra devlet hastanesinde sezeryanla dogum yaptım.Ama normal dogum yapanların odasındaydım ,ebeler bağırıyor kızıyor millete ne laflar söylüyorlar bunlara şahit oldum.Doktor geliyor dk başı bana yok niye devlete geldin herkez buraya geliyor (eşim askeri personel askeri hastane vardı) diyor.Ben anlatıyorum anestezi doktoru hastamış ameliyat olacakmış,bura sevk edildim diye anlamıyorlar.Acil günüm gectiği için cuma günü sevkle hastaneye geliyorum beni geri yolluyordu hastane eve ,tam 15 gün çantalarla doguma gidip doguramadan geliyordum.Genel anestezi oldugum için zorlandım.Sizin gibi bende atlatamadım korkuyu uzun süre çocuk yapmadım, sonrada rahatsızlandım çocuk yapamadım.Her neyse bu zaman zarfında düzeldim atlattım kendimi toparladım zayıfladım ve tekrar hamile kaldım ikinci dogumum daha bilinçliydi epidural sezeryan oldum doktorum çok ilgilendi hemşireler etrafımda döndü devlet hastanesi ama özel gibi ilgi gördüm çok memnun kaldım.Rabbim bir daha kötü günleri yaşatmasın.Her doğum gerçekten kötü geçmiyor.Bir kere yaş ilerliyor daha da araştırıyorsun daha dikkatli doktor seçiyorsun daha deneyimli oluyorsun eğer atlatamazsanız yine de psikişyatriden destek alabilirsiniz.

Olmuş bitmiş keşke derdim var a yazmadaydınız daha bir ürperdim

Öyle anlıyorum ki.. Sezaryen yada normalden ziyade.. Annenin hazır bulunuşluğu, doğum yaptığın ortam, doktorun tavrı, güven varsa doğumda güzel oluyor.. Her ikisinide yaşadım ben..

Canım ben özelde Doğum yaptım, suni sanci aldım ama suni sancının öyle çok çok bir ağrısını hissetmedim, belki de epidural den dolayıydı bilmiyorum..
Diyeceğim şu ki, doğumum inanılmaz rahat ve kolaydı, son ana kadar hep rahatlatıcı müzikler dinledim.
Ama dikişler beni de mahvetti, ağrısı bir aya yakın geçmedi, dikiş olan tarafa oturtamıyordum, yatamıyordum vs..
Ve bende dr uma dikişler çok acıyor hissediyorum dedim, tamam falan dedi, öyle canlı canlı dikti.
Sağlıkla kucağıma aldım şükür dedim geçtim.
Herkesin dikili illa ki acıyordur diye düşünmüştüm, sonra anladım ki hissedilmezmiş bile dikiş atılırken.
Yani bunun özeli devleti pek yok, nasip işi birazda.
Bir daha olsa bir daha normal Doğum yaparım, Doğum çok kolaydı ama özellikle söylerdim, dikerken uyuşturun diye.
Sende ikinciye daha tedbirli olursun, herşey daha güzel olur inşallah. :)

İyi akşamlar canım bende seni yaşadıklarına benzer şeyler yaşadım ilk dogumumda 42 haftalık suni sanu sancı verildi devlet hastanesi yine tabiki 6 saat çektim suyum geldi doğumhaneye indirildim buraya kadar herşey normaldi taki doğumhaneye girdiğim an Allah'ım o nasıl bir ortam merhamet diye birşey yoktu sancın var bağırma kes sesini diyolar bagiranlara sert davranıyorlar Allah'ım ben burdami doguracam dedim neyse akşam 7 girdiğim doğumhaneye sabah 8 de halen sancı çekiyorum gece gördüm manzaralar yokmu hepten piskolajimi bozmuştu çıkmak istedim çıkartmadilar ailemle gorustirmediler ailem yukardan aratıyor duyuyorum benim adımı söylüyor herşey Yolunda diye bilgi veriliyor yukarıya telefonu kapatıyor beni sordular galiba diyorum yok sen işine bak deyip azarliyor sancılar giderek arttı ama ben asla orda doğurmak istemiyorum çünkü gördüm sabaha kadar birsuru örnek on kadına resmen yumruk gösteriyor dün bir doktor kes sesini diye ayy kızlar gerçekten abartiyorum fazlası vardı eksiği yok en son bir bayan doktor geldi başıma genç stajyer yalvardım aileme haber ver beni çıkartsnlar diye kadın tamam ver numarayı dedi ama aramızda kesinlikle kimseye söyleme dedi eşimi aradi gelin aşağıda eşinizi alın çıkmak istiyor diye eşim geldi hemen baktım diğer doktor geldi kalk eşin seni çıkartmak istiyor sen prensesin ya burda doğurursun saçma sapan şeyler söylüyor iyice ağlamaklı oldum ama kalkamıyorum bu arada kızlar çünkü bütün gece beni o sancı lı halimle sırt üstü yatırdılr yan bile dönemiyordum hemen bagiriyirlardi resmen sakatlanmistim iki büklüm yürüyor hatta emekliyirdum beni bir odaya alıp vazgeçirmeye çalıştılar bebeğin olur girme falan diye ben çok fena ağlıyorum baktılar ikna olmuyorum ağlama diye baskı yapıyorlar eşim beni böyle görmesin Allah'ım eşimi gördüm ya sanki zindandan çıkmışım gibi direk özele gittik iki saat içinde doğurdum ve 1 ay yürüyemedim belim sakatlanmisti resmen emekliyordum Allah'ım çok zor günlerdi neyse gelelim asıl konuya her doğum kesinlikle aynı değil bende bir doğum korkusu aylarca gece rüyalarıma giriyordu o anlar aradan 5 ay geçti kazara hamile kaldım ağladım sizladm sonra eşim sezeryan yaparsın deyip teselli verdi ikinci digumumu özelde yaptım çok güzel geçti sezeryan da olmadım doktorum normal doğuma ikna etti cesaret verdi ikincide herşey çok güzeldi sen de ikinci olursa ilkindeki acemilik olmacak canım inşallah herşey gönlünce olur ikinci bir çocuk ve güzel doğumlar diliyorum :-*

Hakikatwn bu kadar vicdan yoksunu sağlık personeli var m ? Size geçmiş olsun bir daha tekrar etmez unarım. Herkesin dilinden düşürmediği şikayete gelince en fazla sorusturma geçirip ceza almazlar çünkü ispat edemezsiniz ebe evet o gün simirlerim bozultu biraz sert davrandım demiycene göre. Ee dikiş sayısından da anlaşılmaz malesef öyle bir kriter yok 20 dikişe kadar normal sonrası zulme girer diye. Yani o işten de bi şey çıkmaz boşuna kendinizi bide o yüzden harap edecektiniz

Ebelerin kötü davrandıklarını duyardım da böyle ilk ağızdan hiç dinlememiştim. Okurken içim acıdı. İkinci olursa özel hastaneye gidersiniz normal doğum yapsanız bile bu şekilde muamele görmezsiniz. Ben iki doğumumu da sezeryanla yaptım ama ikisinde de sancıyla gittim hastaneye. Muayene ve hazırlık sırasında çok iyi çok merhametli davranmıştı ebeler.

Dikişler benim de hissede hissede atıldı, çoğu kişiden de duydum bunu.
Doktora hissediyorum dedikçe yaptı bir şeyler ama bu kadar uyuşur dedi, bilmiyorum kuvvetli bir şey mi sürmedi.

O ne ya doğumhane değil tımarhane , kesinlikle denetleme hiçbirşey YK , sancı çekiyorsun bağırıyorsun tabi o doktorlar kendileri dogursun bakalım hele yumruk göstermek ne demek o anı cekiceksin videoya gizlice gorcek meslekten alınınca şerefsizler

Dikişler benim de hissede hissede atıldı, çoğu kişiden de duydum bunu.
Doktora hissediyorum dedikçe yaptı bir şeyler ama bu kadar uyuşur dedi, bilmiyorum kuvvetli bir şey mi sürmedi.
Benim epiduraldi ve sağ tarafım hiç uyuşmamıştı, sol bacağımı kaldıramıyorum, ama sağıma gelen sancıları hep hissediyordum.
Dikişlerde sağdaydı, anlamadığım şey kesilirken duymadım belki de dikene kadar etkisi geçmişti iğnenin..

Keserken de duydum dikerken de duydum ama o suni sancının yanında vız geldi :)
Duydum dediğim kesiye benim de canım yandı mı hiç bilmiyorum sancı arası can yakacak bir şey değil veya iyi uyuşuyor, dikişi de hep hissettim ama dayanılmayacak bir acı yoktu, giderek daha çok hissettiğim için çok acırsa diye korkmuştum sadece.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…