Dogum korkusu

Kızlar gece sezeryan olup sabah yuruyodum kendinizi çok korkutmayin. Bende mecburi sezeryan olanlardanim. Allah yardimciniz olsun

Hangi ülkede yaşıyorsun. Bende yurtdışındayım ilk gebeliğim. Korkuyorum su an 23+4 deyim. Herkesin hikayesi kendine özel ama. Normal doğum istiyorum olası risklerde korkutuyor.

Eğer epidural istersen hicte o kadar korkunc geçmiyor. Hic sorun falan olmadi bende, gittim sanci verdiler rahim açılmam 4 cm olana kadar sanci çektim baya siddetli oluyo o sancı, nerenin ağrıdığını bile anlamiyorsun heryerin ağrıyor belin mi kasiklar mi karin mi neresi ağrıyor bilemiyorsun bütün vücudun acı cekiyo sanki. Ama 4 cm den sonra epidural istedim anestezi doktoru geldi belimden iğne yaptı ondan sonra bi rahatladim ki uyudum hatta bazen beklerken.
Ara ara gelip yeni dozlar vuruyolar etkisi geçmeden. Sanciyi ölçen bi alet var bana sanci dalgasi geldiğinde orda görülüyor ama ben bi şey hissetmiyorum :) doğum sırasında çıkışını falan da hissetmedim dikisi de hissetmedim.
Tek sıkıntım ıkınamamak oldu hissetmedigim icin ıkınamadım ama doktorum karnımdan bastırdı ıkınmama gerek bırakmadı. Bi de bacaklarim uyuştu üzerine basamadim yok gibilerdi, doğumhaneye gidip gelirken beni kucaklarina alarak sandalyeye falan koydular.
3 4 saat sonra o da geçti.
Diyecegim o ki epidural kadar rahat bi normal doğum olamaz. Ben bile yaptıysam herkes yapar :)

Ben herhangi bir terslik yaşamazsam suda doğuma karar verdim. Nasip artık. Epidural kötü bir örnek var arkadaşım nerdeyse felç olacaktı. etkilendim ondan ben yeni hamileydim o doğum yaptı şahit oldum. Korkuttu beni genede nasip bakalım ne olacak akışına bıraktım.

Epidural açtırıp tutmayan bir örnek de benim.
Suni sancı aldım bir de üzerine.
Millet anlatıyor şöyle uyuştum, ben yürüyerek girdim yürüyerek çıktım doğumdan ne uyuşması.
Suda doğum çok mantıklı.
Bir daha doğurursam öyle yapacağım.

Arkadaşım suda doğum yaptı ocak ayında ağrıyı yarıya düşürüyor nerdeyse dedi. çok rahat ettiğini söyledi aynı şekilde kuzenimde tavsiye ediyor. Bende doktorumla konuştum. Tamam dedi şartların uygun olduğu hastaneyi dosyama yazdı. inşallah rahat geçer ve terslik yaşamam.

Tecrübelerinizi yazarsanız sevinirim.
Ankara da ilk doğumda uygulayan yer bulamadım, ikincide de devlette bir hastane yapıyor.
O sebeple ben seçememiştim.

Devlete gitme bidahakine, ozele git ve arastir birilerinin önerisi üzerinden doktor bul. Normal dogumda epidural iste. Diğer adı prenses doğum. Gercekten de prensesler gibi dogum yapıyorsun. 4 cm açılmaya kadar sanci çekiyorsun sonrası cok rahat. Korkmana hic gerek yok.

Niye felc olacakti ki onun etkisi bi kaç saate geçiyor kalmıyor ki. Ben de yaptirdim ama hicbi sorun olmadı

Niye felc olacakti ki onun etkisi bi kaç saate geçiyor kalmıyor ki. Ben de yaptirdim ama hicbi sorun olmadı
herkeste olmuyor ama arkadaşımın kötü oldu on gün hastanede yattı başını kaldıramıyordu. şiddetli baş ağrıları yaşadı üç kez girmek sorunda kalmışlar damara v.s ben çok fikrim yoktu epidural hakında çokda sorup kurcalamadım çünkü geni hamileydim. Şükür toparlandı normal hayatına döndü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…