Dogum korkusu

Ay ben ki normal doğumu bu kadar çok isteyen biri olarak çok korktum. Umarım doğumu yaklaşmış olanlar bu konuyu okumazlar..

Canınızı almışlar yahu.

İnanirmisin her gece bunu düşünür oldum zaten biraz panik atagim belden uyusturmali en iyisi gibi ama ondada anestezi uzmanı çok önemli . Bide küçük yerde yaşıyorum hiç fazla secenegim YK bı tane özel hastane var sadece ve b tane devlet hastanesi . Henüz hiç konuşmadık doğum şeklini haftaya kontrole gitcem artık konusmaliyiz 32. Haftadayim kimse bişey söylemiyor . Allah yardımcımız olsun

En SaGlık lı yöntem normal dogum önceliğim normal dogum olacak hep ama tabi bisey olursa sezeryan ama dogum korkusu işteco

Cok sükür yok ilk baslarda cınsel sorunum vardı normal olarak cok zorlandım cok

Amin canım herkesin aynı olacak diye birsey yok sıkma sakın canını

Uzanıp saçlarını dolayamadın mı eline, doğum sancısı falan demem fukara sümüğü gibi yapıştırırdım onu yere...

Ne demek el mahkum susucam, ali kıran baş kesen mi onlar orada? Alt tarafı ebe kendilerini baş hekim gibi görüyorlar, birde oyuna çeviriyorlar iddialaşmalar falan.

Hangi hastane burası? O ebenin adını soyadını biliyormusun? Ne zaman oldu bu olay ve ailenin haberi varmı? Neden kimse birşey yapmadı?

Bunlara karşı sen ben susarsak iyice ipleri ellerine alıp insanlara hayvan muamelesi yapmaya devam edicekler. Neden sustunuz yada halen susuyorsunuz?

Adını bilmiyorum kagıtlarda yazar herhalde dediğim gibi o ara dikiş agrisi ve bebeğin sorumluluguyla birsey yapamadım ve ebe emekli oldu

Sezeryandanda cok şikayet eden var tamam bir can geliyor zor olucak tabi ama benim sıkıntım niye insan gibi davranmıyorlar

Valla bizim doktor odasında oturup kahve içiyordu ebe dikemeyince doktoru cagırılmaktan baska care kalmadı ve beni baya yırttınız için baya azar işitti canıma değsin valla bana o kadar eziyet cektirdi az bile

Canım devlete randevu alamıyorsun ki vermiyorlar hep dolu.

sende bendensin

Sezeryandanda cok şikayet eden var tamam bir can geliyor zor olucak tabi ama benim sıkıntım niye insan gibi davranmıyorlar

epidural sezaryenle doğum yaptım, doğumdan 3 saat sonra ayakta, ertesi gün evimdeyim, duşumu aldım, keyfime baktım, doğumdan 4 gün sonra araba kullanabildim, kızımı kontrole götürdüm, 3 kat merdiven indim çıktım ve en ufak ağrı hissetmedim,
yani her doğum zor olacak diye bir şey yok,
sizinki tamamen şanssızlık ve ebe hatası olmuş.

Cok gecmis olsun yani resmen vahset.
Ben tum kontrollerimi devlette olup son haftalarda ozele gitmistim.
Suan oyle yaptigima sukrettim.
Olay bilincaltiniza yerlesmis. Haklisiniz da.

Ben de spinal sezeryan ile cok rahat dogum yaptim.
Ayni gun ayaktaydim ve ertesi gun eve cikip isimi gucumu yaptim.
Sizin gibi ben de oram kesilecegine karnim kesilsin dedim.
Artik normal dogum dedikleri de normal degil cunku.

Epidural sezeryan belden uyusturmali dimi ? Özel hastanedemi oldunuz

Bir ebe olarak yorum yapayim ne yazikki meslef grubu olarak insanliktan afaroz etmişsiniz bizi topluca... 5 yil boyunca dogumhanede ve devlet hastanesinde ebe olarak görev yaptim kavga ettigjm hasta sayisi bir elin 5 parmağını geçmez. Şu kadarini söyleyeyim benim çalıştığım dönem ekip arkadaslarimizla Güle eglene giderdik hastayla doğuma. Kavga ettigim kadinlarla en büyük problemimiz iletişime gecememek. Gebelerimi doğuma almadan once her seyi em ince ayrintisina kadar anlatip süreci zorlastirmamasi gerektigini sezeryan yada normal bi şekilde bi doğumun gerçekleşeceğini anlatirdik sadece ben degil benim dönem arkadaslarim ve doktorlarimiz dahil canim cicim prensesim derdik hastalara buna ragmen sikayet edilmişligimiz cok orasi ayri mevzu. Epizyoya gelince arkadaslar epizyo mecburi açılıyor o kesi olmazsa bebek çıkarken yirtacak ve makata kadar yirtilip hem tamiri zor bir duruma gelecek hemde sfinkterlere zarar verme ihtimaline karsi yapiliyor. Epizyosuz doguran yok mu var ama onlar vajina kaslari daha esnek olanlar. Lutfen her ebe ayni değil. Havaliymisiz filan yapmayin allah askina 5 yil boyunca günlük en az 10 dogum yaptiriyorduk kişi başı ve muayene icin gelenleri saymıyorum bile bu yogunlukta hava atacak hal mi kalir insanda.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…