Dogum korkusu

çok teşekkürler. Bende normal istiyorum anne olmakta gecitim. Sonuna kadar yaşamak istiyorum. Zaten ilk doktor görüşmemden itibaren normale hazırlıyorum kendimi. Suni sancı olayını merak ettim. Sanırım onuda istemiyorum. Allah hayırlısını nasip etsin hepimize

Aynen ayarsızlıl bilmişlik diz boyu. Bugün görümcem hal hatır sordu benek nasıl dedi. İyi şükür tepikleyip duruyor dedim. Allah dediğime pişman oldum. Ay dur daha bu neki sen bir ay sınra gör yatamayacaksın oturup kalkamayacaksın saydıda saydı. Abla dedim sıkıntı yok ben halimden memnunum uyutmasın sağlıkla gelsin. maşallah dedim felaket tellalısın.Allahtan çok lafımı esirgemiyorum. ama sinir oluyorum.

sancı ne kadar çok olursa doğum o kadar çabuk olur.. hep iyi tarafından düşünün ... canım yanacak, çok acıyacak ya bana birşey olursa ya bebeğimi kaybedersem ( ki benim doğuramazsam boğulursa gibi bir takıntı vardı aklımda hala zaman zaman düşünürüm bunuda zamanı geldiğinde doktorumla aşacağıma inanıyorum... çünkü o riske atacak birşey yapmayacaktır..) gibi düşünceleri kesinlikle atın aklınızdan bunlar yer ederse doğum başlamadan acı çekmeye başlamış olursunuz... çünkü hazırsınız buna... o yüzden kötü hiçbirşey gelmesin aklınıza...inşallah sizin muhteşem doğum hikayenizi buradan okuruz...

2 normal bi sezeryan dogum yapan biri olarak kesinlikle saatlerce cekerim dogum sancisini ama birdaha sezeryan olmak istemem.
Kişiden kişiye değişiyor demek ki.ben ılk doğumumda cok ıstedım normal olmasını ama olmadı.apar topar sezeryana alındım.hiçte bir şey olmadı kımae kalmadı yanımda evıme geldıgımde yemek bıle .yaptım.2.sinde de araları fazla yoktu ekstra bır bebek daha oldu evde ve ben yıne tektim ve yine sezeryan oldum.yanı oyle yataklarda yatmadım hiç öyle.Allah herkese hayırlı doğumlar nasip etsin.

ben ilk oğlumda 4.ayımda başkamıştım uyuyamamaya.. Sırt, bel ağrısı felaketti. Bunda maşallahım var çok şükür başka sıkıntılarım oldu ama ne reflü ne kramp ne uyuyamama sıkıntım yok.. Çok şükür.. Yani diyorum ya millet çok bilmiş. Vücut aynı vücut, ben aynı ben ama gebeliğim rahat çok şükür. İlkinde doğurana kadar yatmıştım. Bunda totom yer görmüyo. İlk 3.5ay çok sıkıntılıydı geçti gitti şükürler olsun. Ona he de geç buna he de geç bi yere kadar insan şişiyo işte.

İnşallaj bende olumlu yaşayacağım güzel hikayemi mutlaka paylaşacağım. Allah izşn verirse ağustos 31 dedi doktor ama temmuzda kontroller sıklaşabilirmiş.

Ben tüp bebekle hamile kaldım çok şükür ilk denemede tuttu. Tutmaz korkum vardı tersi oldu. Hamileliğim kardeşleriminki gibi sıkıntılı geçecek diye korktum. Bin maşallah çok iyi gidiyoruz. Kardeşim kızında 9 ay istifar etti. :) İnşallah doğumumda korktuğum hiç bir şeyyi yaşamadan güzel geçecek.

Allah ın izniyle geçer.. Bol bol dua edin, yürüyün, yüzme imkanınız varsa yüzün.. Vajinal doğumu kolaylaştıran şeyler bunlar.. En önemlisi size huzur veren insanlarla vakit geçirin diğerlerini sallayın gitsin :) hayırlı geceler diliyorum..

Teşekkürler yürüyorum hemde uzun uzun şükür sıkıntı yok. Yoga yapmak istiyorum ama geç kaldım galiba bir kurs bulursam onuda yapacağım. sizede iyigeceler

Hemen hemen aynı yaşadığım benim yaşım 16 dıydı tabi kötü bi travma olarak kaldı bende 2 sene sonrasına kadar hamile birini görünce aglama krizine giriyodum sanki ben doğrucam onuda yine acıları çekicem gibi (( bu yüzden bidahada anne olmadım ben kızım 21 yaşında ilk ve son oldu siz düşünürsenizde daha iyi şartlatda olacaksa olsun bence

Gittiğiniz hastanede doğum kursu gibi etkinlikler var mi? Bence onlara gidip bilinçlenin. Ben sezeryanla doğum yaptim hemen hemen hic yatmadim. Cabuk toparlandım. Ama dikiş yerim çok acırdı. 1 hafta sonra kontrole cagrildigimda araba ile hastaneye giderken tam bir kabustu. O kadar yavaş hızla gitmiştik ki. Benim acı eşiğim düşük ve cildim çok hassas yaralarım geç iyilesir malesef, belki bunlarinda etkisi vardı. Belki normal doğursaydim yine dikis acisi cekecek oturmakta zorlanacaktim. Ilk yillar dikiş yerim usuttugumde falan biraz sancırdı. 12 yıl oldu dikiş yerim zaman zaman kaşınır hala. Umarim sizin ve bebeğiniz için en hayırlı doğum şeklini yaşarsınız. Allah tamamına erdirsin.

Teşekkür ederim. Bu ayın 23 ünde doktor kontrolüm var o zaman soracağım kurs v.s doğuma hazırlanmak için. İlk bebek ve yabancı bir ülke sistem farklı dil konusundada henüz çok iyi değilim Allaha emanet gidiyorum. Ama herşeyşin iyi olacağına inanıyorum. Normal ilerlerse şayet suda doğum talebinde bulundum. Dosyaya not aldı doktor. Allahtan en hayırlısu

Evet suda doğum daha kolaymış ve ne iyi ki yaygin oralarda bu yöntem. Kendinizi hiç kasmayın korkutmayin ne kadar rahat olursanız doğumunuzda daha rahat geçer.

Hangi ülkede yaşıyorsun. Bende yurtdışındayım ilk gebeliğim. Korkuyorum su an 23+4 deyim. Herkesin hikayesi kendine özel ama. Normal doğum istiyorum olası risklerde korkutuyor.
ben ilk 2 doğumumu almanyada yapmıştım üçüncüyü Türkiye yaptın 2 ay önce o da normal oldu devlet hastanesinde.

ben ilk 2 doğumumu almanyada yapmıştım üçüncüyü Türkiye yaptın 2 ay önce o da normal oldu devlet hastanesinde.
Allah bağışlasın maşallah size. Ben londrada yaşıyorum. Almanya'yla ne kadar benzer bilmiyorum. Burda sağlık sisteminden genelde şikayet ediliyor. Bakalım ben neler yaşarım. Hakkımda hayırlısı Herşey güzel olacak. İnşallah

Yaşadıkların zor ve sinir bozucu. Ama bence hatayı siz yapmışsınız. 42 . haftaya kadar beklenmiş. normal doğum olacaksa zaten o haftaya kadar açılman olurdu yada sancın. ben suni sancıya çok karşıyım. ha açılman bayağı olur o zaman verilir. ama hadi ben suni sancı versinler normal doğum olsun. şuan sen normal doğum değil vajinal doğum yapmışsın ki sezaryenden bir farkı yok. Ben sezaryenle doğum yaptım. 2 gün yattım 3. gün normal hayatıma döndüm. çekilmez bir acı yaşamadım. Evet en güzel doğum normal doğum. ama gerçekten normal olması için bana göre sancın ve açılman olman ve altını kesmeden yapılan doğumdur. eskiden hastane yoktu evde ebeler saatlerce sabırla bekliyordu. rahimin açılması için elinden gelen yardımı kadının canını yakmadan sağlayıp doğumu gerçekleştiriyorlardı. annem 3 doğum yaptı 1 tane dikişi yok. şimdi öyle değil hemen altını kesiyorlar. yanlış anlamayın madem bu konuyu açtınız doğum yapacaklar yada bebek düşünenler için yazıyorum. normal doğum olacak diye kendinizi şartlamayın. zamanını bekleyin hem anne hem bebek için en sağlıklı şekil hangisiyle o olsun. sıfır sancı ve sıfır açılma için suni sancıyı hiç kimse önermiyor. sezaryen eskisi gibi değil normal olmuyorsa zorlamayın sezaryen olun. yoksa bu bayanın yazdığı gibi kalıcı etkiler kalır. dediğim gibi ben 3. gün ayaktaydım.

Ooo konum canlanmış resmen. Hanımlar herkesin dogum u farklı olur kimi kolay kimi zor. Allah hamile kadınlarımızın kucagına sag salim evlatlarını almayı nasip etsin. Ama bana sorarsanız
1.hamile kalmadan önce evliliğinizi gözden geçirin
2.maddi durumunuz yetiyorsa kesinlikle ve kesinlikle özelde yapın.
3.Normal dogum en iyisi. Ne olursa olsun.
Bende hala o psikoloji var insallah yenerim ama zaten suan ona gerek yok.
Bir avazda kurtulursunuz insallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…