Aile Planlaması doğum kontrol iğnesi

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

polis155

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2009
14
0
öncelikle merhaba arkadaşlar...
siteyi uzun zamandır takip ediyorum ve çoğu şeyden de yararlanıyorum.çoğumuzun olduğu gibi benim de sorunum gebelik :) bir türlü olmuyor.sanacaksınız uzun süredir evliyim.ağustosta evlendim ve ağustosun 14 ünden ekimin 14 üne kadar aylık doğum kontrol iğnesiyle korundum yani 3 ay boyunca vurdurdum o lanet iğneyi.bırakalı da 2 ay oldu ama hal tık yok çok üzülüyorum sabırsızlığımdan olsa gerek ki hemencikolsun istiyorum :) şu 2 aydır ne hayal kırıklığına uğradım anlatamam biliyorum bu kadar basit değil ama ne bileyim anlarsınız işte :) benim sizlere sorum şu: aranızda yada çevrenizde aylık doğum kontrol iğnesi kullanıp bıraktıktan sonra ne kadar sürede hamile kalanlar var?bunu çok merak ediyorum kaç tane doktora gittim her biri ayrı şey söylüyor kafam allak bullak...adetimde çok düzensiz ayda 2 defa adet oluorum hepside uzun ve ağrılı.yardımcı olun lütfen:çok üzgünüm hepinize teşekkür ediyorum şimdiden sağlıcakla kalın

herkeze yaramadığını biliyorum. korkutmak gibi olmasın ama yengemde bu iğneyi kullandı ve erken menopoz başlangıcı varmış. kendisi 33 yasında suan haplarla adet görüyor.

uff aptal kafam ne diye kullandım ki yaa umarım bende öyle sorunlar yaşanmaz zaten senelerce kistlerle uğraştım adetimde düzensiz nasıl olucak bu iş bilmiorum..

bi ricam olucak yengene sorarmısın 1 aylık iğneden mi 3 aylık iğneden mi kullanmış?

Bu arada seni korkutmayım. sen bu iğneyi kısa süreli kullanmışsın herhangi bi sorun olacağını sanmıyorum. sadece biraz zaman ver zamanı gelince sende o güzel sevinci tadarsın. uzanlar bile enaz 1.5 yıl denemeden doktora başvurmayın diolar. bu arada adet düzensizliğinde iğneği bırakmandan kaynaklanıyordur. ama eğer sürekli bu şekilde düzensizse tedavi ol. umarım herşey gönlünce olur opuyorumnanaktan

arkadaşım ben bekarım ama bu konuları tvde takıp ediyorum. Bir doktordan duymuştum ben,bu tür korunma yöntemlerinde hap , iğne v.s bıraktıktan sonra hemen düzene girmıyormuş hormonlar, onun için üzülme sakın zamana ihtiyacın var senın.Kolay değil düşünsene çocuk olmasın dıye hormonlarla oynanıyor sonrada bırakınca hemen olsun istenıyor.Ben hormon olsaydım bunyede bende isyan ederdim.çocuk istiyorsunuz madem sadece zaman lazım arkadaşım bırde sabır üzme kendini herşey yoluna girer hadi kal sağlıcakla....:1hug:

merhama cnm korkma kısa süre kullanmışsın ben 2 sene kullandım birde sigara kullananlar hap veya iğneyle kesinlikle korunmasın ben 1 aylıkla korunmuştum hamilelk için en az 2 ay beklemeslisin etkisi anca geçiyor telaşlanma adetlerin düzenliyse takvim yönmteminle hamile kalabilirsin ben oğlumu istediğim günde hamile kaldım bu ğinelerden sonra

çok teşekkür ediyorum desteğiniz için adetlerim çok düzensiz ayda neredeyse 3 defa kanamam oluyor.ara kanama mı yoksa adet mi onuda bilmiyorum.doktora gittim her şey normal dedi hormon testi falan da yaptık ondada bir sorun yok klomen verdi bakalım onuda deniycem Rabbim kimseyi aratmadan evlat sahibi yapsın.öpüyorum hepinizi Allaha emanet olun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…