doğulu erkek arkadaş ve onun baba aşkı

Çok sasirdim ornege, arkadasiniz madem bosanacakti niye basta evlendi kizcagiza yazik degil mi o kizin yerinde olsam agir depresyona girerdim
Başından beri söyledi istemediğini kızda aileside herkeste biliyodu ama evlenince seversin şöyle böyle bin tane laf ve tehditle evlendirdiler şimdi de aynı hala tehditler devam ediyo bakalım ne yapcaklar kız için çok daha zor bi durum belki kızda istemiyodu bilemiyorum ama baskıcı ailelerde böyle saçma sapan şeyler oluyo malesef..

Aynısı eşim tarafta da var. Ve bu insanlar karadenizli.

Ben de şahit olmasam inanmazdım böyle bir şeye.

Kuzenimin haberi olmadan, dayısı ona kız istiyor. Ailesi kız istendi artık, dönüşü olmaz diye oğlanı zorla evlendirdiler. 4 çocuğu var şimdi. Mutlu mu bilmiyorum.

Soğumuyormusun bacim boyle birey olamamis erkeklerden. Kucuk cocuk gibi anam da anam babam da babam, bu ne yahuu?

Ben doğulu değilim.
Ama rahmetli babamla, annemle, kayınvalidemle, kayınpederimle konuşurken, otururken, kalkarken aynı tavrı sergilerim. Bizde anne babanın yanında bacak bacak üstüne atmak bile ayıptır.
Bunun doğulu batılı olmasıyla alakası yok.
Evinize karışırlar mı karışmazlar mı yada kazanç ortak mı olur ayrı mı olur bilemem. Müstakbel eşinizi siz tanıyorsunuz. İyice düşünüp öyle karar vermeniz lazım.

Bende eşimde doğuluyuz eşimde ailesine düşkündür bende ama hane içine karışmaz doğulu insanlar para pul meselesi ayrı tabi o kişiden kişiye değişir babadan degilde arkadaşınızdan kaynaklı sorunun var senin oda bence güZel birşey ailenede böyle saygılı olursa sorun olmaz ...o aşamayıda tanışma faslında görürsün zaten terbiye saygı herşeyden üstün :)

Gercekten herkese karsi ozellikle buyuklerine karsi cok saygili, terbiyeli, haddini bilen biri. Diger yandan ailesine karsi bana asiri gelen bir bagi var. Burada hep okuyoruz kadinlar ne dertler cekiyor kv kp yuzunden. Ben de ayni duruma dusup burada kv kp konulari acmak istemiyorum.

Evet malesef oluyor ama sonucta silah zoruyla evlendirmiyorlar. Aileler yuzde yuz hatali ama arkadasinizda hata yapmis kabullenerek.

Sok icinde okudum yorumuzunu hala varmis demekki boyle aileler. Allah kurtarsin o gencleri.

O zaman denemekten zarar gelmez evli degilsin aşamalarda anlarsın herşeyi canım hakkında hayırlısı olsun :)

Evlenene kadar sizi rahatsız eden şeyler evlendikten sonra kat kat artarak devam edecek. Bunu baştan kabul ederek evlenin. ya da ne siz üzülün ne de onu üzün, baştan hiç bu işe girmeyin.. ne karar verirseniz umarım sizin için en doğru ve en mutlu karar olur.

Evlenene kadar sizi rahatsız eden şeyler evlendikten sonra kat kat artarak devam edecek.. evlilik flört dönemine benzemez. Bunu baştan kabul ederek evlenin. ya da ne siz üzülün ne de onu üzün, baştan hiç bu işe girişmeyin.. ne karar verirseniz, umarım sizin için en doğru ve en mutlu olan karar olur..

Doğuyla alakası yok bu durumun doğulu olmayıp babasına düşkünlüğü abartmış bir çok arkadaşım var. Eğer bu düşkünlük sizi rahatsız edecekse devam edip etmemeyi tekrar düşünün

Kişiyle alakali olan bir durum. Benim eşim yüksekovalı ve böyle bir durum yok, öğretmenim okulumdaki öğrencilerde de görmedim böyle bir şey hepsi babalariyla arkadas gibi. saygı adi altında babaya köle olan bir erkek ilerde sizi cok zor durumda bırakır ve daima ikinci planda kalırsınız. Iyice düşünün taşının derim

Doğu'nun kültürü o şekilde ne yazık ki ... Aile işlerine karıştırırsa çok zorluk yasarsınız . Ilerde özellikle . Göçmenseniz onların kültürüne uyum sağlamanız çok zor .

Evlendiğinizde de durum değişmeyecek.
Hele ortak iş yapacaklarsa, ayrınız gayrınız olmayacak.
Kendinize ait bir hayatınız olmayacak.
Birlikte,kendinize ait planlar yapamayacaksınız.
Hayatınızın ve planlarınızın içinde, babası ve ailenin diğer fertleri hep olacak.
Yol yakınken ayrılın.

Baba tarafim Gaziantep-Kilis tarafindan ve ben daha kucucukken dogulu biriyle evlenmem demistim.. baba takintisi yoksa, orf-adet takintisi oluyor, o olmasa abartili saygi takintisi oluyor.. ben o topa girmedim gittim yurtdisinda yasayan adamla evlendim dusun iste yerinde olsam bu kadar babam diyen biriyle evlenmeyi birak arkadas bile olmazdim.. kendine ait fikri veya karari yok.. hadi simdi iki kisisiniz, disini siktin peki cocuk olunca? Adindan tut da yetistirmesine kadar muhterem peder beyin kontrolunde olacaksiniz, korkunc ya..

Babasi her zaman hayatiniza dahil olacak net.

Merhaba canım. Ben de senin yaşadıklarını birebir yaşadım. Ünv.ye giderken bir erkek arkadaşım vardı, doğulu. Ama birlikteyken o kadar naif, o kadar inceydi ki hep derdim X hiç doğulu erkeklere benzemiyor diye. Düşün ben yorulurum diye buluşmalarda çantamı bile o taşırdı :) Neyse sonra biz evlenmeye karar verdik, nişan günü ayrıldım. Ailesinin yanında o kadar farklı bir adama büründü ki anlatamam. Annesinin yanında altın künyemi takamadım, yardım istedim X.ten duymazlıktan gelip takmadı. Büyüklerinin yanında yapamazmış bu gibi şeyleri. E dedim ben yarın hamile olacağım karnım burnumda ayakkabılarımı bile giyemeyeceğim, o zaman da mı bana yardım etmeyeceksin, "yok edemem " dedi... O an dank etti. Sonra annemle aralarında bir tartışma geçti anneme aynen şu cümleyi kurdu "Senin karşında ağa adam duruyor (aşiretlerdi ve aşiretin en büyük erkeği idi, ileride aşiretin ağası olacaktı yani :) ), kadın başınla sen benimle nasıl böyle konuşursun!!" Dedim tamam bu iş bitmiştir...

Ben de İzmirliyim ve göçmenim. Kesinlikle ve kesinlikle yapamazsın. Sakın evlilik yoluna gireyim deme bu adamla... Bir abla tavsiyesi :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…