Doğrularımın(bana göre)peşinden mi gitmeliyim yoksa sürünün bir parçası mı olmalıyım hayatta

Anlamadım yani, eşin sünni diye tüm öz ailen sana mı düşman olmuş? Çocuğunu bile sevmiyorlar, gelme diyorlar, niye gideceksin zaten?

Sürü psikolojisi diye yaptığınız göndermeyi anlamadım ama eşininin de hiç bir kabahati olmamasına rağmen, ona karşıda çok saygısızlarmış. Bayramdan bayrama merhaba bile çok bu aileye. Seni isteyenlerle görüş, istemeyen için canını sıkma. Eşine ve yuvana sıkı sarıl bence.

Ben dua okunsun istedim sadece onun faydasının olacağını istediğim için ama ailem biraz farklı ve de katı
Anlayamadığınız yerleri sorarsız daha anlaşılır bi sekilde ifade edebilirim demem o ki bugun eşimi destekliyorum ona güveniyorum inanıyorum ailemin tavrı rahatsız ediyor böyle giderse ailemle bağlarım kopacak sonra pişman olmak istemiyorum.Sizce aileme rest çekmem ne kadar doğru olur.Ablam msjnda açıkça yalnız kalacaksın diye tehdit ediyo resmen kendi çaplarında dışlamış oluyorlar

Ben dua okunsun istedim sadece onun faydasının olacağını istediğim için ama ailem biraz farklı ve de katı
Anlayamadığınız yerleri sorarsız daha anlaşılır bi sekilde ifade edebilirim demem o ki bugun eşimi destekliyorum ona güveniyorum inanıyorum ailemin tavrı rahatsız ediyor böyle giderse ailemle bağlarım kopacak sonra pişman olmak istemiyorum.Sizce aileme rest çekmem ne kadar doğru olur.Ablam msjnda açıkça yalnız kalacaksın diye tehdit ediyo resmen kendi çaplarında dışlamış oluyorlar
sızın mezhebınız ne?
annenınızın neydı?
kocanızın ne?
vay arkadask hıc bısey anlamadım

Anlamadım yani, eşin sünni diye tüm öz ailen sana mı düşman olmuş? Çocuğunu bile sevmiyorlar, gelme diyorlar, niye gideceksin zaten?

Sürü psikolojisi diye yaptığınız göndermeyi anlamadım ama eşininin de hiç bir kabahati olmamasına rağmen, ona karşıda çok saygısızlarmış. Bayramdan bayrama merhaba bile çok bu aileye. Seni isteyenlerle görüş, istemeyen için canını sıkma. Eşine ve yuvana sıkı sarıl bence.
onların benden istedği onlar gb olmam onlar gb davranmam brnde yapmıyorum esim çok gururlu ondan yana durunca bizi ezip gectine getiriyorlar olayı

annem ben ailem alevi esim sünni biraz karışık yazmışım o ruh haliyle yalnız annem farklı görmüş geçrmiş bi insandı aileye pek benzemezdi

ben mezhep değiştirmedim Yalnızca Allah a inandım sığındım dua ettim kendimi mezhep konusunda hiçbir yere ait hissetmedim ama dua konusunda hassasım Ve YAsin duasının cok faydasını gördüm sünni olmakla alakası yok Allah Tan olan herseye inanaıyorum ben baoş boş dövünerek ağlamanın ona bir faydası olmaz

onların benden istedği onlar gb olmam onlar gb davranmam brnde yapmıyorum esim çok gururlu ondan yana durunca bizi ezip gectine getiriyorlar olayı
Tamam bu cenaze olayında bir karışıklık olmuş ama başka ne gibi olaylar olacak ki onlar gibi davranmanı gerektirecek? Hayır dua meselesi de eşinin dayatması değilmiş, senin içinden gelmiş, nedir bu kin?
Çok mu iç içe yaşıyorsunuz ablalarınızla? Sonuçta sizin ev içi yaşantınızdan ne kadar haberdar olabilirler? Bir de onlar istiyor diye eşinle kötü olamazsınki. Sen kimseyi küstürmeden orta yolu bul bence. Gelmem etmem , illa şöyle böyle olacak deme ama aile içi hayatınıda kendi istediğin gibi yaşa.

ben mezhep değiştirmedim Yalnızca Allah a inandım sığındım dua ettim kendimi mezhep konusunda hiçbir yere ait hissetmedim ama dua konusunda hassasım Ve YAsin duasının cok faydasını gördüm sünni olmakla alakası yok Allah Tan olan herseye inanaıyorum ben baoş boş dövünerek ağlamanın ona bir faydası olmaz
anladım ama bunu esınızden bılmısler ne dıyebılırım
dogruyu yanlısı bızım sorgulama sansımız yok
aılene sırtını donme derım

Canım kusura bakma karışık eksik anlatmışsın sanırım olayları bende pek anlayamadım.Çok genel bir soru sormak istiyorum.Senin ailen kendi mezhebinden olmadıgı için mi böyle davranıyorlar ?
hiç bişey anlamadım
acık acık yazsanız ne olurkı?
nedır bu dını mezhep farklılıklarıda anacının yıkanmasına mevlıdıne karısmıs ?
ayrıca sanada pes
esın kızabılır ama bır zahmet kızmasın ölüm var bugun senin basında yarın onun basında
senınde ona uyup karındaslarına sırt donmen tuhaf
Karışan o değil mevlidi ben istiyorum erkeke taziye evine gidemediğim için eşim söylüyor bütün masrafları biz ödeyip kurbanlar kestirip mevlid yapmak istiyoruz diye.dayım orda olayı sen karışamazsın sadece parasını öde diyo esime baağiriyo esimde sen yapacaksan ben karışmam diyo orda da sn sünninisin cahilsin diylaf edince esimin tepesi atıyo dayımı o gündür görmek istemiyo eşim

annem ben ailem alevi esim sünni biraz karışık yazmışım o ruh haliyle yalnız annem farklı görmüş geçrmiş bi insandı aileye pek benzemezdi

olay alevi ya da sünni olmak değil ailenizin aleviliği yanlış algılayıp yaşayor olması bana göre.

ben olsam kardeşlerimle arama bir süre mesafe koyardım.

konu sahibi bende sonunda neden o olaylar çıktığıını anlamadım.
eksik bir şeyler var anlattığında.
tamamlanmayan.
Eşim bu taziyeden sonra ailemden uzak duruyor içine pek içlerine girmiyor tahminin onun dik durusu (birinden rahatsız olduğunda açıkça belli eder) ablamı kızdırıyor o büyük olduğu için diğer fertleri de etkilyor olabilir

X