Doğdun, seslendim sana Emirim gözlerini açtın, 10 saat sonra kaybettim seni annem

Allah ım sana sabırların en büyüğünü versin.. İçim acıdı.. Ağlamak bile yetmedi.. Bire bir anlattıklarından sanki herşei ben yaşadım.. Edirne tıp 9. kat yoğun bakım ünitesinde 1 ayımız geçti. Her an ben de oğlumu kaybetme korkusuyla o koridorlarda camların arkasından oğlumu izledim. Allah a çok şükür Allah oğlumu bize bağışladı. Şimdi sana ne desem biliyorum ki anlamsız.. Sadece sabır diliyorum sana..

İsmin Emirdi ve emir çok büyük yerden geldi oğlum.
1 yıl önce bu zamanlar öğrendim oğluma hamile olduğumu. 3 ay bulantılarımın ardından çok güzel bir sürece girmiştik oğlumla. Bulantılarımın bitip karnımın yavaş yavaş büyümesiyle hamileliğin ne olduğunu daha iyi anlıyordum. Sonra ilk atışların. Herşey yolundaydı Emirim. Gün geçtikçe gelmene daha az zaman kalıyor ve biz senin için daha çok hazırlıklar yapıyorduk. Gelişmiş ultrasondaki fotoğrafın buzdolabımın üstündeydi. Emir diyen sesim bütün evde çınlıyordu. Ben EmirİM dedikçe karnımda kıpırdıyordun annem. Yediğim herşey senin içindi, o çilekleri, karpuzları senin için yedim oğlum. Senin gelişimin içindi. Artık gelmene günler kalmıştı. Bebek nasıl bakılır kitabını 1 haftada bitirmedik mi ikimiz, yürüyüşlere çıkmadık mı oğlum, baban karnıma dokunduğunda bunu hissedip kıırdamadın mı annem , gece uyandığımda göbeğim yamuk bir hal aldığında ismini söylediğimde karnımda yine oynayıpdüz bir hal almıyormuydun, sıcak duşta karnımda bir o yana bir bu yana gitmiyor muydun. Mama önlüklerine ultrason fotoğraflarını yapıştırmadık mı, beşiğinin başında ismin, kıyafetlerinin arasında smokinin yok muydu. Gözlerimin içi sen geleceksin diye parlamıyor muydu? Anasınıfı öğrencilerime baktığım zaman Emirciğime de bunları öğreticem deyip sana şarkılar söyleyip hikayeler okumadım mı Emirim.
17 Temmuz gecesi geleceğini haber verdin bize, gitmedik oğlum uçtuk hastahaneye. Baban arabaya binerken herkese 3 işareti yaptı seni kastederek, 3 kişi dönecektik. Edrne Selimiyenin yüksek minarelerine baktım doğuma giderken Allahım yardımcım ol diye. Gittik hastahaneye bana bileklik takıldı senin bilekliğin minicikti annem. Bu takılacaktı bileğine bakamadım mutluluktan. Tam 7 Saat sonra çok zor bir normal doğumla meydana geldin. Önemli değildi doğmuştun ya,seni gördüm Emirim Ölçüyorlar tartıyorlardı, ama ben gözümü senden alamıyordum. sadece Emirim seni seviyorum oğlum hoşgeldin diyordum. Hiç ağlamadın sadece inleme sesleri çıkarıyordun. Nerden bilirdim birşeylerin kötü gittiğini. Her evlat anneye güzeldir ama sen başkaydın. Doğumhanede ismini söylüyordum. Emiiiiiiiirrrrrr diye seslendim. bir defa gözlerini açtın annem sonra kapadın. Seni küvöze götüreceklerini biraz yorulduğunu sonra yanıma getireceklerini söylediler. Odama çıktım.Seni soruyordum. Herkes bir tuhaf, bir durgun ne olduğunu bilmiyorlardı. Babanın elleri yine ellerimin arasındaydı. Doğumda yanımda olduğundan seni konuşuyorduk. Artık dayanamıyor seni soruyor, yanına gelmek istediğimi söylüyordum. Tahmin etmedim ki Emirim...
Doktorum geldi, hala kıyafetinde kanlarım vardı. seni Tıp Fakültesine götürdüklerini söylediler. İşte o an anlayamadım ne olduğunu, kulaklarım uğulduyordu,EMİRRRRRRRRRRR annem kötü birşeyler var. Senin karnın açtır, sen üşürsün annem sarılık olmaman için hani emzirmem gerekiyordu seni.Gözlerim günlerdir hazırladığım valizindeydi. Çıplakmıydın, üşürsün Emir.Bağırıyordum, hissediyordum kötü birşey olduğunu. Kaç tane sakinleiştirici vuruldu hatırlamıyorum. Tek hatırladığım iyi olursam 1 saat sonra beni senin yanına götürmeleriydi. Ağlayamıyor, tepki veremiyor sadece içimde fırtınalar kopuyordu. Kaldığımız özel hastahaneden tıp fakiültesine gittik. Senin yanına geliyordum. güneş kavurucu dışarda hayat devam ediyordu. Bense sadece 10 saat öncesine gitmek istiyor, bunların sadece kabus olmasını istiyordum. 9. kat yoğun bakım ünitesine geldik. Herkes bizimleydi. ailelerimiz, Akrabalarımız. Sadece anne babası girebilir dendi. uzun bir koridor sana geliyordum. Bir oda bir küvöz ve içinde çıplak göğsüne kalp masajı yapılmasından dolayı morarmış güzel mi güzel meleğim Emirrrrrrrrrrrrrrrrrrr. Emirim annem bu gözyaşlarım dinmiyor. Kalk Emir kurtarın oğlumu Allahım diye bağırdım bağırdım sana seslendim. sana dokundum duymuyordum,işitmiyordum, sadece seni görüyordum. doktorun ellerine sıkıca sarılıp kurtarın dedim bana yaşasa bile engelli olacak dedi sonra anne kötüye gidiyor dendi. yine sakinleştiriciler. Hayat durmuyor devam ediyordu. öyle birşey istedim ki beni bayıltsınlar hiç uyanmıyım.
Olsun Emirim engelli ol ben seni bakarım annem . Ömrümü sana veririm oğlum. Karşımda bana endişeli bakan gözler görüyor ama birşey algılayamıyordum. Annem seni kaybediyorum kızım diye ağlıyordu. o da yavrusuna ağlıyor ne garip. 2 saat sonra kapıda doktorum belirdi. Öldü dimi dedim . birşey demedi. Gözlerini indirdi ve dünyam karardı. Emirim nasıl kalbin durdu oğlum. Seni neye sardılar, nasıl götürdüler seni morga. Ben sana nasıl baktım karnımda, hiç kıyamadım sana. Sen hiç acı çektinmi oğlum. Hiç üşüdün mü acaba. Edirne anlamsız hayat anlamsız Emirim. Bebeğim kocaman ninnisi kulağımda çınlıyor. Şimdi bedenin kara bir toprakta. Mezarına giderken heyecanla mutlulukla gidiyorum seni görücem diye gidiyorum ismin yazıyor EMİRim. Kalbimden mezarına sicim sicim akıyor gözyaşlarım. mezarının üstündeki kurtlara dokunuyorum. B elki senin bedeninin yanından geçmiştir diye. Her yağmur yağdığı zaman toprağını ıslatıyor yağmur, üşüyor musun annem. yapmadılar oğlum karnımı yarıp seni tekrar içime koymadılar. Hastahane çıkışlarını giydiremedim Annem,sütümü emziremedim. Sen benim meleğim oldun. Evde seninle konuşuyorum duyuyor musun oğlum? Tekrar olur diyorlar ne komik olsa bile sen olmayacaksın ki. Emirrrr al beni yanına oğlum eriyorum bitiyorum 4 buçuk aylık olacaktın. Her bebekte seni arıyorum. İnternette bebek resimlerine girip senden bir parça bir benzerlik arıyorum ama yok yok yok. sen yoksun annem. Allahım ben dayanamıyorum. Allah bu acıyı kimseye yaşatmasın...

canım yaaa Rabbim yar ve yardımcın olsunhem okudum hem ağladım sözlerinize ne desem ne sölesem bilmiyorum:KK14::KK14:
Rabbim kimseye yaşatmasın inş.bu acıyı

öyle kötü oldumki okurken anlatamam hala nefes almakta zorlanıyorum allah kimseye bu acıyı yaşatmasın kendimi senin yerine koydum dayanması çok zor bir acı rabbim bana ve dünyadaki kimseye yaşatmasın bu acıyı inşallah inşallah seninde yaraların azda olsa şifa bulmuştur canım benim

satırları tek tek okurken içim yandı kötü oldum bende bi anne adayıyım Rabbim kimseye yaşatmasın evlat acısını
canım başınız sağ olsun Allahım sabrını versin inşallah

Allahım çok sabırlar versin sana. Acını dindirsin. Bundan sonraki evlatlarınla uzun sağlıklı güzel bir ömür versin inş.

hala ağlıyorum...hala...
başın sağolsun...
bu acı ah... yüreğim yanıyor

Yanımda olduğunuz için bu güzel dilekleriniz için hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. Hepinizden Allah razı olsun...

Allah yardımcın olsun canım
benim oğlumu da adı Emir Allah kimseye bu acıyı yaşatmasın
Senin yazdıklarını ve aynı acıyı yaşayan diğer arkadaşların yazdıklarını okuyunca gözyaşlarımı tutamadım
hala boğazımda bir düğüm var
Allah onun ömrünü 2. evladına versin inşallah
Eşine de sana da şefaatçi olur inşllah

çok üzüldüm bi an okurken gözyaşlarımı tutamadım nefes alamadım resmen ALLAH yardımcın olsun sabırlar versinn ALLAH bir daha ne sana nede cümlemize böle bir acı yaşatmasın dilerim RABBİM en kısa zmanda kardeşini gönderir acını hafifletir lütfen hayat tutun kendini bırakma :KK50:

rabbim sana sabırların en buyugunu versın arkadasım.. hungur hungur aglıyorum su an, içim yandı okurken, he gece senin için dua edecegım allah sabır versın dıye...

forumda öylesine geziniyordum senin yazın dikkatimi çekti okumayım dedim dayanamdım okudum ve şuan çok kötüyüm hüngür hüngür aağlıyorum allahım bu ne acı bu ne kahredici bir duygu canım benim tekrar tekrar başın sağolsun inşallah atlatmışssındır yaşadığın sıkıntıları allahım sana emirini unutturacak nur topu gibi çocuklar versin tatlım kendine çok iyi bak

yaklaşık 2 hafta öncede 11 haftalık bebeğimi benden aldılar.çok zor bi durum kaldı ki siz herşeyini ayarlamışsınız hareketlerini hissetmişsiniz bebeğinizi görmüşsünüz bunları okurken hüngür hüngür ağladım.allah size sabırlar versin

Tanımadığım fakat yazımı okuyupta bana güzel dileklerini ileten, dualarını gönderen can arkadaşlarım hepinize çok teşekkür ediyorum. Hepinizden Allah razı olsun. Emirim 8 aylık yani onu kaybedeli 8 ay oldu. Toparlandım diyemem. Yıllar geçse de en son nefesimde de Emir diyeceğimi biliyorum. O benim geçmeyen yürek acım, yangınım. Ben aynıyım yani. Birgün inşallah burda Emirin kardeşinin müjdesini veririm. Ama Emir hiç olmayacak. Ben onu çok özledim desem onu çok istiyorum desem. Diyorum ama 8 aydır hiç birşey olmuyor. sadece çöktümmmmmmm

kilometrelerce uzaktan hiç tanımadığın bi insanın acısını paylaşıp onun için gözyaşı dökmek... tüm samimiyetimle söylüyorum yüreğimde hissettim acını ve canım çok yandı o zaman hayal edemedim senin yürek acını...
sen çok güzel bir anne olmuşsun ve gerçek bir anne olmuşsun şimdilik melek annesisin ama tüm kalbimle en kısa zamanda sağlıkla bir evlat sahibi olmanı diliyorum...
Rabbim hem sana hem de eşine sabırların en büyüğünü versin kardeşim......

Gerçekten çok içten anlatmışsın duygularını inan göz yaşlarım sel oldu Allah yar ve yardımcın olsun bebeğin artk bir melek seni cennette bekleyecek kendine ii bak metin ol inş hayırlı bebişlerin olur da acın hafifler

X