Dk1 gol1 okul problemi ve deliren kocam

Bence sınıfları değil öğretmenleri baz alin. Mezun ettikleri çocukların velileriyle bı görüşün. Çocuklarına ne katmış ona göre karar verin. İyi öğretmen her çocuğa da her ortama da iyidir, hakimdir. Sorunlari daha iyi yönetir,ogrencisini iyi gozlemler tanır. Ona göre yaklaşır. Hangi öğretmen daha iyiyse onun sınıfında ısrarcı olun. İlkokulda özel okulu hiç sevmiyorum ben ya.

Çocuğu bir salsaniz mi ya . Okullarda sırf para kazanmak için çocukları didik didik edip akilliyi delirtirler. Her çocuk çok konuşur kural dinlemek istemez bazıları daha simariktir . Hocası disiplini sağlar ve o çocuk ortama uyumlu hale gelir . Gerçekten bu şeyler asıl çocuğun psikolojisini bozar bence. Özel okul diye yolladığiniz o yeri hiç beğenmedim. Çocuklarla baş etmeyi beceremiyorlarsa kapatıp gitsinler. Bu nasıl bir iştir her çocuga tanı koyalım

Yazıklarınızdan sizin çocuğunuzla aynı sınıfta olmasını istemeyen bir veya birden fazla velinin isteğiyle böyle yaptıkları izlenimini edindim. Ayrıca çocuk diyebilir yani şöyle yaparım böyle yaparım adı üzerinde çocuk o. O an onu demek ister der geçer. Çocuğunuz bunu dedi o yüzden böyle yapacağız demek pek profesyonelce gelmedi. Okumayı bilen çocuk bilmeyenler içerisinde daha çok dışlanır diye düşünüyorum ve öğretmen ne yapabilir bilmeyenlere mi öğretsin bilene göre mi ders işlesin. Umarım halledersiniz.

Çocuğunuz bulunduğu okulda durtusellik üzerine mimlenmis resmen.

Ben bir ogretmenim ve durtusellik mi dehb mi başka birşey mi diye oğlumu psikolog psikolog dolastirdim. Asla ilaç kullanmadım. Lütfen sizde bu durumda birileri uslu dursun istiyor diye ilaç kullanmayın. Onun yerine bitkisel eczanede satılan dikkatlerini toplamaya yardımcı takviyeler var. Benim kardeşim eczacı diye biz o tarz birşeyler kullandık sadece ve çok işe yaradı.
Oğlum devlet okuluna gidiyor. Ankara'da yaşıyorum yakin çevredeki bütün ilkokullari gezdim diyebilirim. Veliler buldum. İdareleriyle tanıştım. O süreçte annem ve babam da yanımdaydı fellik fellik okul aradık diyebilirim.

Sonra bir yer içime sindi. Öğretmen vs de öyle. Korona dönemine denk geldi, yaşı da küçüktü. Öğretmenimiz çok iyiydi ama kadrosu okulda değildi. 4 yıl diye söz verilmiş öğretmene ama kadrosu başka yere gidince adam gitti haliyle. (On numara öğretmendi, ama gittiği okulun öğrenci profili istediğim gibi değildi. Yoksa peşinden giderdim.) Yerine gelen öğretmeni beğenmedim. Zaten korona da bilgisayar başında bizim çocuklar ne kadar yapabilir ki? Benim de zoomdan derslerim oluyordu, ikizlerime hamileydim o arada bir de babamı kaybettim derken oğlumu zoom derslerine de sokmadim arada okula gittikleri zamanda da gondermedim. İnat ettim sınıf tekrari istedim. Çok zorlu şekilde kabul ettiler.

Sınıf tekrarında da istediğim bir öğretmen vardı başka şehirden geldiğini duydum. Araştırdım öğretmeni, o şehirdeki velilere ulaştım. (Bu ara çok uzun mahalle muhtarı dahil herkesi aradım ulaşmak için ) Neyse öğretmenle ilgili anlatılanlar harikaydı. Ben de o öğretmene yazdırdım.

Sonra bizim öğretmen çocuktaki farklılığı farketti. Bilsem öğrencisi olarak seçti. Oğlum genel yetenekten bilsem kazandı.

Diyeceğim o ki deli gibi öğretmen araştırın. Ve ona göre verin. Su an 4. Sinifa başlıyor. Hala bazı sorunlar var ama öğretmenimiz çok hoş biri. Bir yildirda ortaokul arayışındayım bu konu da deli diyebilirsiniz bu yıl boyunca da okul okul gezerim muhtemelen. Allah iyilere denk getirsin çocuklarımızı.

Bir öğretmen olarak koyun kuzu emanet etmeyeceğim, meslektaşım demekten bile utandigim insanlar tanıdım. O yüzden bu konu hassas noktam sanırım.
En büyük tavsiyem içinize sinmeyen hiç birşeyi kabul etmeyin. Başka yollar arayın. İyi bir ilkokul öğretmeni bir eğitimde en temel yer. Umarım en güzel şekilde sonuçlanır.

Ankara'da ortaokul tavsiyelerine açığım Yenimahalle bölgesi ilk tercihim.

Uzun oldu kusura bakmayın.

Anladığım kadarıyla özel okula göndereceksiniz çocuğu. Durumun bu kadar irdelenmesinden rahatsız oldum. Başka bir okul şansınız yok mu, çocuk idare tarafından mimlenmiş gibi.

Allah aşkına 1. Sınıf olup da etkinlik yaparken konuşmayan çocuğu kim görmüş, varsa bana da gösterin. Konuşmayan sayılıdır zaten

köşe başı özel kreşlerde bile öğretiyorlar en azından harfleri yazma vs. okul dayatıyor bence öğretmenlere. ancak kreş öğretmenlerinin bu konuda bilgisi yok. benim küçük 8. sınıfa geçti bu sene hala aşğıdan yukarı yazıyor o yanlışı asla düzeltemedik. p yazacak kuyruğundan başlıyor. gibi. kalem tutması bile yanlış hala.

konu sahibesinin sorusuna gelince ben olsam develete verirdim.
2 sene o okulun anaokuluna gitmiş neden şimdiye bu mevzunun çözümü için bir girişimleri olmamış.
üstünü kapatıp kapatıp ilkokula burada devam ederse bakarız demişler gibi duruyor.

Harfleri verdiklerini biliyordum ama hece oluşturanları ben geçen sene gördüm. Çok çok saçma bence. Oğlum da 2 sene özel anaokuluna gitti. Özellikle sordum harf vs veriliyor mu diye, a-e-s-m gibi birkaç harfi el kaslarının güçlenmesi için yaptırıyoruz dediler. Ses olarak da kesinlikle vermediler, yılan gözlük vs gibi söylüyorlardı. Çocukları bu derece uğraştırmanın yormanın ne anlamı var ya bu eğitim işi iyice çığrından çıktı artık ülkede.

Sınıf öğretmeninin işi bence okuma yazma öğretmek.
Zamanında hep ilkokulda ogrendik.
Yeni yeni duyuyorum bende anaokulunda öğretildiğini ne alakaysa.
Çocuklar yarışı biliyor yarisi bilmiyor.
Bu da zorlaştırıyor öğretmenin işini.

Çocuklarda gereksiz bir bıkkınlık ve yarışa neden oluyor bence. Özellikle okuma yazma öğretilmesini istemedik, harflerin çoğunu hala tanımıyor. Farklı olarak matematik çalıştırmıştık, oldukça sevdi. Kendi kendine sürekli çalışıyor. Keşke onu da gostermeseydik diye düşünüyorum. 1. Sınıfta ne yapacak?

Ablam sınıf öğretmeni mesela.
O da diyor yarisi biliyor o da tam istenilen gibi değil.
Çoğu sıkılıyor vs vs.
Mantıksız.
Herkes anaokuluna tam gitmiyor.
Çocukları erkenden okuldan soğutma yöntemi.

Evet simdikliler yüzde 90 kolaya kaçıyor. Bizlerde ögrenciydik ögretmenlerimiz bizi tek oturturdu susar otururduk yerimizde O dönemin ögretmenlerinin eline kimse su dökemez simdi bunumu tartısıcaz
Bizi tek oturtmazlardı dayak atarlardı demekki dayak işe yarıyormuş o zaman

Okulun bulduğu çözüm çok yerinde bence. Mimlenmeden yeni bir başlangıç yapmak çocuğunuza da iyi gelecektir.

Bizim okulda aynen sizin çocuğunuz gibi ettafa sataşan çocuklar var,her sınıfta ve okulda olduğu gibi. Ve onlardan gördüğümüz zorbalıklar sebebiyle sınıfları artık her sene karmaya başladılar. Oğlum tam üç sene boyunca sıkıntı yaşadı aynı çocuk sebebiyle. Keşke birinci sınıftayken okul bunu yapsaydı belki o çocuklar da mimlenmeyecekti,benim oğlum gibi sessiz çocuklar da rahatsız edilmeyecekti. Bir de karşı tarafı düşünseniz siz de hak vereceksiniz bence

Ne yaptınız acaba?

Dayak değil ama cidden bir otorite eksiği var artık . Öğretmenleri maymun yaptı veliler ve müdürler . Yani öğretmen dediğin okulda disiplini sağlar şimdiki öğrencilerin herşeye psikolojisi bozuluyor . Uyum sağlama falan hak getire . Bu çocuklar büyüyünce patrona trip atarlar artık . Gerçekten gerçeklikten çok uzaklasildigini düşünüyorum artık . Çocukları etiketliyorlar , grupluyorlar ve ilginç bir şekilde toplum kurallarına uymasini da ogretmiyorlar

Çok doğru ama veliler ve müdürler değil, son 20 yılda gelinen nokta bu. Doktora saygı yok polise saygı yok öğretmene yok okuyana saygı yok ayaklar baş olmus

Çok doğru ama veliler ve müdürler değil, son 20 yılda gelinen nokta bu. Doktora saygı yok polise saygı yok öğretmene yok okuyana saygı yok ayaklar baş olmus
Bence sorun eğitimde korkuyla bir saygıdan bahsetmiyorum ama insanlar da nerede nasıl davranacağını bilmeli . Sıra beklemekten bir haber bazıları . İki günde üç kişiyi uyardım . Benim beklediğimi gördüğü halde önümden işlerini halletmeye çalışıyor insanlar . Artık her seferinde yüksek sesle benim önde olduğumu bildiğiniz halde neden önüme geçip almaya çalışıyorsunuz diyorum biraz utanıyorlar.

Bu konu 2 sene oncede yonetim acisindan sorun olmaliydi, gecrn senede. Tamamen ticari amac guttuklerini düşünüyorum. Ozel de olsa orasi egitim kurumu sadece ticari dusunmek ne kadar etik bilemedim

Hangi kolejde dayak atarlardi. Ben eyuboglunda okudum ilkokulu deccal gibi cocuktum. Degil dayak sesini yukselten bile olmazdi ya mudur yardimcisi odasina ya ogretmenler odasina gonderirlerdi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…