Anaokulu ve kafamda deli sorular

,

Benim görev yapmış olduğum bir okulda sadece 1 tane kadrolu temizlik görevlisi vardı. O da bir ilkokula bir de ortaokula gider gelirdi. Hiç işi bitmezdi. Dışarıdan ekstra personel tutacak bütçe de yoktu. Merkezi okullarda aidat ile sağlanabiliyor ama bahsettiğim okul kırsaldaydı. Bırakın yardımcı birini, kırtasiye ürünlerini bile yarım yamalak getirirlerdi. Tuvalet eğitimi almayan ( aldı diye getirilen) ya da klozet kullanmayı bilmeyen çocuk doluydu. Sürekli tuvalete gitmek istiyorlar ama sınıfı bırakıp başında gidemezsin öğretmen olarak. Zaten böyle bir iş tanımı da yok. Küçük yaş grubunda çok ciddi sıkıntı bence de.
Kafam cok karisik okula gondermemeyi bile dusunuyorum suanda zorunlu degil ama zorunlu oldugunda gondermemeyi dusunmek gibi bi luksumde olmicak ne yapicagmi.ne dusuncegmi artik kestiremiyorum

Devlet okullarının temizliği okulun aldığı bağışla orantılı.

Sosyo-ekonomik düzeyi yüksek bir bölgedeyseniz temizdir büyük ihtimalle, değilseniz ne çıkarsa bahtınıza.

Anaokulları tuvaletleri ne olursa olsun aşırı pis olamaz gibi geliyor ama bana.

Benim annem mebe bağlı anaokulunda çalışıyor 20 yıldır. İçeriye veli almak yasak, önünü alamayız diye. Bu temizlik vs olayları kişiden kişiye değişiyor olsada anaokullarına her ay teftişe geliyorlar. Yiyeceklere temizliğe çocukların olduğu alanlar güvenlimi vs diye sık sık kontrol ediyorlar. Eğer tek bir kusur olursa çalışanı direkt olarak çıkartıyorlar işten meb onayıyla. Çalışan öğretmen yardımcı kadın veya kadınlarla ilgili en ufak bir rahatsızlığınız olursa mebe yazdığınız dilekçede meb konuya en hızlı şekilde dönüş yapıp okulu ziyaret ediyor kontrol ediyor.

Cnm icini ferah tut oncelikle biryerde mecbur maruz kalıyorlar. Yani inan ozele göndersen ondan hemen once giren cocugun nasil çıktığını bilemezsin yine ayni mikrobi alabilir benimki ozelde ama bende guvenmiyorum acikcasi cunku mesela soyle dusun disari geziye gidiyorlar ee gittikleri yerde tuvaletleri gormuyoruz gibi gibi. Birde seyi merak ettim bagimsiz devlet okulu ne oluyor bagimsiz ifadesini anlamadim ilk defa duydum

Benim annem mebe bağlı anaokulunda çalışıyor 20 yıldır. İçeriye veli almak yasak, önünü alamayız diye. Bu temizlik vs olayları kişiden kişiye değişiyor olsada anaokullarına her ay teftişe geliyorlar. Yiyeceklere temizliğe çocukların olduğu alanlar güvenlimi vs diye sık sık kontrol ediyorlar. Eğer tek bir kusur olursa çalışanı direkt olarak çıkartıyorlar işten meb onayıyla. Çalışan öğretmen yardımcı kadın veya kadınlarla ilgili en ufak bir rahatsızlığınız olursa mebe yazdığınız dilekçede meb konuya en hızlı şekilde dönüş yapıp okulu ziyaret ediyor kontrol ediyor.
Evet bizim gondericegimiz okuldada veli girmesi yasak dediginiz gjbi bi sikintj olursa okul muduru ile konusurum bir sey yapilmazsa meb e sikayette bulunurum

Cnm icini ferah tut oncelikle biryerde mecbur maruz kalıyorlar. Yani inan ozele göndersen ondan hemen once giren cocugun nasil çıktığını bilemezsin yine ayni mikrobi alabilir benimki ozelde ama bende guvenmiyorum acikcasi cunku mesela soyle dusun disari geziye gidiyorlar ee gittikleri yerde tuvaletleri gormuyoruz gibi gibi. Birde seyi merak ettim bagimsiz devlet okulu ne oluyor bagimsiz ifadesini anlamadim ilk defa duydum
Bagimsiz anaokulu 4 5 yas icin bir ilkokul veya ortaokul bahcesinin icerisinde ayri bir bina cevreli olan anaokullari bagimsiz anaokullari ve ilkokul icerisinde bulunan anasiniflari dan daha guvenli ve 4 yas grubu oluyo

X