Diyetisyenim, sorusu olanlara yardımcı olurum!

Mayıs bası basladıgım kılom 78 ve bugun 72,500 cıkıyorum ama artık sadece 100 gr 200 gr fark edıyor ve ben bır tatlı bagımlısı olarak cok zorlanıyorum.genelde proteın ve salatala gecıyorum öğunlerımı akşam yemedıgımde cok oluyor.1 yumurtala gecıriyorum.hazıran 22 67 olmam lazım bana bı umıt lutfen burya kadar ıyı geldım pes etmek ıstemıyorum .ama kılo veremıyorum sporda yapıyorum bu arada.son 5 kılo ıcın napmam lazımmmmm

merhaba 24 yaşındayım 44 kiloyum boyum 1.50 kilo almam lazım lütfen yardım edin ne yapsam olmadı doktor da yemek ye dedi sadece

merhaba, tüm sayfaları okudum sanırım yogunlugunuzdan dolayı giremiyosunuz, ben açıkçası hem işyerinde 40-50 hastaya aynı şeyleri anlatıp birde burda kendi isteginizle vakit ayırıp soruları cevaplamak istemenize şaşırdım saygı duydum ve hayran kaldım, en azından 3-5 kişiyi tek taraflı diyetleri yapmaktan vazgeçirmiş olmanız bile yeterli çünkü o kadar yanlış diyetler ve uygulamalar yapılıp paylaşılıyorki burda.. tekrar vakit bulup giremeseniz bile verdiginiz bilgiler ve ilginiz için teşekkürler

merhaba ben 17 yaşında bir öğrenciyim kilom 67 boyum 1.70 boyumun kiloma oranı çok aşırı olmamasına rağmen bu beni rahatsız etmekte çünkü çok kısa bir sürede 9 kilo aldım hipotiroid rahatsızlığım var ve bunun için ilaç kullanmaktayım ilk başta iştahımı buna bağlamıştım fakat yaptırdığım kontrollerde iştahımın bununla ilgili olmadığını öğrendim öğrenci olduğum için diyet de yapamamaktayım mümkün olduğunca az ve sık yemeye ve hareket etmeye çalışıyorum fakat pek mümkün olmuyor sizce ne yapabilirim

aresaze beni anlatmışsın canım resmen
doktor hanım öncelikle ilgi alakanız için teşekkürler
ben de 20 yaşında bir ögrenciyim. boyum 1.70. geçen sene kış ayında yaklaşık 6 ay süreyle dogum kontrl hapı 'yasmin kullandım adet düzenszlgi için . gerçi bosuna kullanmışım hiç bi faydasını görmememin yanı sıra bir de ilacı bırakmamla yazın hızla kilo almam bir oldu ve birkaç ay içinde 10 kilo aldım. gecen sene 55 kiloydum ve nekadar düzensiz beslensem de geceleri de yememe ragmen degişmezdi. ilacı bıraktım yediklerimi de dizginlemeye başlamıştım gece yemelerini bırakmıştım ki aldım 10 kiloyu. şuan hala 65 kiloyum.
belki çok degil diyeceksiniz ama yıllardır zayıf düzgün bir vücuda sahipken böyle olmak psikolojimi çok bozuyor,sürekli fazlalıklarıma takılıyorum. şanslıyımki tek bir yerden degil bütün bölgelere daglmış aldıgım kilolar. özellikle popom-yanlarım ve göbegimden çok rahatsizim. sırf spor olsun diye okul dönüşlerinde yürüyerek geliyorum 45 dk sürüyor. tatlı çikolata yerine hurma ,tuzsuz badem yiyorum.
ne yapmam gerek bu yaz bu haldeyken bikini giymek istemyorumm artk yardım edin lütfen

merhabalar.bende 1.63 boy 70 kg yum.sabah sadece bir dilim kepek ekmeğ 4 zeytn bi dilim peynr yiyorum.1.5 ltre suyumu ihmal etmiyorum.ara öğünlerde elma yiyorum.öğle ve akşam öğünlerinde salata yiyorum.ha bi de her öğündne önce elma sirkeli br bardak ılık su içiyorum.haftada bu şeklde bir kilo veriyorum fakat acaba sağlıklımı yaptığım rejim.arada başım dönsede fazla adırmyorum.bi yerde her öğün en az iki dilim ekmek yemeniz lazım demişsiniz sabahları br dilim yenmezmi sadece ekmek yemek istemyorum.

Arkadas siteyede girmiyor, sorularada bakmıyor, ısrarcı olmayı bukadar

bugün sabah kalktığımda 1 büyük bardak ballı sirkeli ılık su içtim
kahvaltı
1 bardak açık çay
1 dilim kepek ekmeği
biraz menemen
1 küçük salatalık
5 zeytin

ara:
1 bardak yeşilçay
2 orta elma

öğle
1 tabak makarna
1 tabak sebze yemeği

ara 1 kase yoğurt
2 galeta

bunu utanarak yazcam :
akşam yemeği yemedim. kilo veremiyoprum diye stres yaptı 2 çikolata ve 1 bardak nescafe içtim...

ve gün içinde 2,5 litre su içtim.
(hergün bunları yapıyorum-çikolata hariç- ve yatarkende zayıflama bantı kullanıyorum.bi türlü ilerleyemiyorum. napcam bilemedim)

merhaba öncelikle burada böyle bir konu açıp yardımcı olduğunuz için teşekkürler bende polikistikover sendromu var doktorum zayıfla ve kırmızı et yeme dedi bende diyetisyene gittim kiloma baktı triodimi ölçtü hareket eksikliği dedi spor aleti aldım sporumu yapıyorum düzenli beslenemeye başladım kırmızı et neredeyse hiç yemiyorum yaklaşık 2 yıldır böyle yaşıyorum ama diane 35 ve yasmin haplarını kullanıyorum kilo vermek yerine kilo alıyorum ayrıca okuldayken açlığım 3-4 saati geçerse gözüm kararıyor kan şekerim düşüyor şekerli birşey yemedikçede düzelmiyor başka ne yapabilirim sizce ?

zayıflamak istiyorum bana yardım edin lütfeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeen

1.64 boyunda 59 kiloyum benim sorunum hızlı kilo alıp verebilmem bu avantajmı dezavantajmı bilmiyorum 1 ay öncesine kadar 53 kiloydum ama bu aralar evden pek çıkamadım ve hareketsizlikten ve biraz fazla yemekten kilo aldım ama az yesem hemen iniyorum 2 günde 3 kilo verdiğimi bilirim sizce bu durum ne kadar sağlıklı ve nasıl kalıcı zayıflayabilirim ?

Merhabalar.

80 kiloyla diyete başlıyorum doktor kontrolunde. diyet listem elimde fakat anlamadığım şey var listemle ilgili.
Bilgili olan arkadşalar yorumlarını esirgemezse sevinirim, yanlış bişey yapmak da istemiyorum. Doktoruma ulaşamıyorum. İşte diyet listem

sabah 9:30

Açık sekersiz çay veya bitki çayı
2 dilim beyaz peynir
1 haslanmıs yumurta
3 ince dilim kepek ekmeği

ara öğün 12.00

1 porsiyon meyve
yarım su bardağı süt veya yoğurt

Öğle

3 servis kaşığı sebze yemeği
yarım kase yoğurt
yağsız salata
1 servis kaşığı makarna veya pilav
1 kase çorba
1 ince dilim ekmek

ara öğün 17:00

1 porsiyon meyve

Aksam 19:30

1 kase çorba
2 köfte büyüklüğünde et, balık veya tavuk eti
2 yemek kasığı sebze yemeği
yarım kase yoğurt
yağsız salata
2 ince dilim ekmek

ara öğün

1 porsiyon meyve

şimdi benim sormak şstediğim şu. kahvaltıda sorun yok. öğle yemeğinde
ve aksam yemeğindeki öğünler fazla geldi bana.

acaba öğle yemeğinde istersem sebze yemeği istersem pilav çorba mı yicem yoksa hepsini mi ?

aksam öğününde de aynı. çorba et salata istersem de çorba sebze yoğurt ekmek mi anlamadığım bu ?

biraz uzun oldu kusura bakmayın cevap verenlere şimdiden teşekkürler. Sağlıklı günler.

listene baktım kalori hesabına göre 1700kcal...
demek ki senin boyuna, kilona ve yaşam şekline göre alman gereken kalori miktarı 1700kcal...
yani öğle ve akşam öğünlerindeki yemen gerekenler bunlar
hepsini yiyeceksin
ne bir eksik ne bir fazla çünkü ben de 80 kg ile dyt.e gitmiştim bana da 1700kcal ile başlamıştı hatta soruyordum kaç kalorilik diyet diye...
ve bana demişti ki ne bir eksik ne bir fazla yiyeceksin sana verdiğim şekilde uygulaman lazım çünkü bu bir denge ve eksik yemen tüm dengeyi bozar demişti
eğer ki şu veya bu deseydi o zaman birinden birini seçebilirdin ama burada hepsi liste şeklinde verildiğine göre, bunların hepsini tüketmen lazım
aslında diyetisyenin bana da dediği şey tam da bu konuyla ilgiliydi, ben de yediklerimden kısarak kilo vermeye çalışırken daha da kilo alıyordum ve sonunda az yememe rağmen başlangıçtan daha da kilolu hale gelmiştim ve bana "doğru bildiğin yanlışlar var bunu zamanla öğreneceksin" demişti yani senin sorun da aynı yanlış aslında...
biz az yiyerek kilo verilir sanıyoruz çünkü popüler az kalorili diyetler bu düşünceyi kafamıza soktu ama yanlış aslında...
neden? çünkü beslenme bir matematik işidir, hesaplı, planlı, programlı olur
sağlıklı ve dengeli beslenmenin kapsamı da budur: yeterli miktarlardaki yiyecekleri doğru zamanlarda vücudumuza alarak metabolizmanın doğru çalışmasını sağlamak ve gerekli kilo kontrolünü sağlamak...
umarım yazdıklarım bir nebze olsun yardımcı olmuştur
bu arada diyetisyene gittiğin zaman aklına takılanları mutlaka sor çünkü sen kilo verirken aynı zamanda doğru ve sağlıklı beslenmeyi de öğreniyorsun ve ideal kilona kavuştuğunda dyt.e gitmesen bile menü programlamanı kendin yapacaksın o yüzden sormaktan çekinme... fazla bilgiden zarar gelmez
inşallah başarıyla zayıflarsın...
kolay gelsin...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…