Diyetisyenim, sorusu olanlara yardımcı olurum!

arkadaşlar herkese merhabalar, ben diyetisyenim ve burada zayıflamak adına yanlış şeyler yapıldıpını okuyorum , sormak istediğiniz sorular olursa zamanım olduğu sürece cevaplamaya çalışırım :)

merhaba yardımınız için önce teşekkür ederim.5 ay önce doğum yaptım 10 kilo fazlam var.şu an emziriyorum .sütüm azalmadan nasıl kilo verebilirim neler yapabilirim.cevaplarsanız çok sevinirim.

ben magnet tıp merkezindeki nilay hanıma gidiyorum..çok memnunum..tavsiye ederim..hiç sıkmıyo ve anlayışlı herşeyi sorabiliyorum..15 günde bir kontrolle gidiyosun..telf edebiliyosun kafana takılan bişey varsa...

gıttım cnm ben nılay hanıma.cok memnun kalmadım acıkcası ama ılgıne tesekkur ederım.
baska onerısı olan?

arkadaşlar herkese merhabalar, ben diyetisyenim ve burada zayıflamak adına yanlış şeyler yapıldıpını okuyorum , sormak istediğiniz sorular olursa zamanım olduğu sürece cevaplamaya çalışırım :)

karatay diyeti hakkında bilgi verebilir misin?yada dukan karatay vb diyetler hakkında ne düşünüyorsunuz?ben 4 ay oldu doğum yapalı diyet yapmak istiyorum bebeğimi emziremiyorum oyüzden sıkıntı teşkil edeceğini sanmıyorum diyetisyene gittim ama bana hiç uygun değil kalça bölgem geniş ve 15 kilo fazlam var

Öncelikle bizler için vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederim

Bende maalesef fazla kilolarından muzdarip biriyim. Çok uzun zamandır fazla kilolarla uğraşıyorum hatta birçok insana inanılmazda gelsede evlendiğimde 52 kiloydum ve ne ara bu kadar çok kilo aldığımı anlamadım:26:
İlk kızıma hamileyken 23 kilo almıştım tabi öncesinde de biraz kilo alınca kendimi birden 95lerde buldum. Bir kaç kere diyetisyen yardımıyla yada başka yardımcı ürünlerle zayıflamaya calıştım ama ya kilo vermedim yada verdiğimi çok kısa sürede yine geri aldım.
Yaklaşık 2.5 sene evvel artık daha fazla kilolu olmamam gerektiğine karar verip yüzümdede tüylenmeler çoğalınca dahiliye doktorumun tavsiyesi üzerine bir devlet hastanesinde endokrin bölümüne gittim ve gereken bütün tahlillerimi yaptırdım.
Bende PKO'dan ve insülin direncinden muzdarip biriyim ( vucudum devamlı ödem yapar ve kronik kabızlıkta çekiyorum ) ve o dönem hamile kaldığımıda öğrenince zayıflama macerama ara vermek zorunda kaldım.
Şu anda bebeğim 20 aylık ve ben son 1 senedir kilo vermek için elimden geleni yapıyorum ( ancak 11 kilo verebildim ) fakat şu son 2 aydır okadar dikkat etmeme rağmen hiç kilo veremedim. Gittiğim bir diyetisyen yok maalesef ( birazda maddi sıkıntılardan dolayı ) ve kendimce yediklerimde büyük ölçüde değişimler yaptım.
Şeker ve hamur işlerini hayatımdan cıkardım, tuzu ve yağı minimuma indirdim ve elimden geldiğince her gün 2 litre su içmeye çalışıyorum.
Abur cubur namına da eve birşey sokmamaya çalışıyorum ( en azından kızlarımda alışmasın diye )
Tek sorunum düzenli olarak spor yapamamam çünkü küçük kızım sağ olsun vaktimin çoğunu alıyor ve kalan vaktimide büyük kızımın okulu hatta ev içinde ayırmak zorundayım :26:
Henüz 32 yaşındayım ve boyumda çok kısa ( 1.56 cm ) olunca bu kilolar hem bedenen hemde psikolojik olarak beni etkiliyor. Kilo verip evlatlarım için sağlıklı bir hayat sürmek istiyorum ama her hafta yine kilo veremediğimi görüncede iyice moralim bozuluyor ve enerjim kalmıyor.
Kusura bakmayın destan yazdım ama ayrıntılı anlatırsam bana yardımcı olabileceğinizi umuyorum
Eğer zahmet olmazsa bana özelden ugyun olan bir liste önerisi yapabilirmisiniz çünkü artık daha fazla bu fazlalıkları taşımak istemiyorum Kızlarımla kaliteli ve uzun zaman geçirmek istiyorum

Şimdiden çooooook teşekkür ederim

Son düzenleme:
öncelikle bilgilerinizi bizimle paylaştığınız için minnettarım ben 23 yaşında 73 kiloyum dolayısıyla kilolardan bende muzdaribim çok sık kg alıp veriyorum bugün bi ilaca başladım içeriğinde lifler varmış suyla şişip midede yer kaplıomuş dolayısıyla daha az yiyomuşuz ama biras pahalı hemde sonrasından korkuorum yani verip fazlasıyla geri almaktan yardmcı olursanız bilgi verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

merhaba.benim sorum şu.28 yaşındayım 1 57 boyum.şuanda 6 aylık bir bebeğim var.yaklaşık 2 aydır düzenli olarak karatay diyetini uyguluyorum.ve 8. hafta itibariyle tam 10 kilo verdim.buarada bebeğimi de emziriyorum.6 ay boyunca sadece emzirdim yeni yeni ek besinlere başladım.Uyguladığım diyette hiç tatlı yada şeker kullanımı yok.Bazen kaçaklar yapıyorum ama diyete uygun olarak sağlıklı olarak bana yiyebileceğim tatlı ne önerirsiniz?
ikinci sorum akşam ara öğün olarak müsli tarzı tahıllı şeyler tüketiyorum sütle birlikte.normalde diyette hiç ekmek yada hamur işi yok.Uygunmudur bunu yemem ?
Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.

b_dilek karatay diyetini nasıl yapıyosun.biraz anlatabilirmisin.tam ayrıntılı bişey bulmadım.bemimde 4 aylık bi oğlum var

merhaba;

Benim yaklaşık 17 kiloluk bir fazlam çok az bir kısmından kurtuldum fakat karatay ile başaroya doğru gidiyorum az az veriyorum fakat yaklaşı 1.5 ay oldu nedense iştahım arttı zorlanıyorum ve tatlıya zaafım arttı benim yaklaşık 6 ay düzenli rejim yapmam lazım bu motivasyonu acaba nasıl uzun süre koruyabilirim.?en önemli sorunum bu

b_dilek karatay diyetini nasıl yapıyosun.biraz anlatabilirmisin.tam ayrıntılı bişey bulmadım.bemimde 4 aylık bi oğlum var

merhaba
ben öncelikle kitabını aldım ve detayları öğrendim.daha sonra internette de olan diyet listesinin aynısını uyguluyorum.O liste standart ama kitapta alternatif yiyecekler yer alıyor.
mesela akşam yemeği balıksa ben onun yerine tavuk ızgara yada sebze yemeği yiyiyorum.Hiç ekmek tatlı şeker katkı maddeli herhangi birşey yok.Eşime göre ondan bile fazla yiyiyorum

Merhaba,

Benim de bir sorum var. Kilo vermede durma dönemi için vücudu şoklama ( cheating galiba terim olarak) nasıl yapılıyo bilen var mı?

or

güzel bir soru. ben de merak ediyorum.

madem o hormon 4-5 saat açlıkta çalışıyor da biz niye ara öğünler yiyip onu hep engelliyoruz.

diyetisyen hanıma bir sorum da;
3 yıldır 72-75 arası dolanıyorum. (boyum 1,72)

beyaz ekmek yemiyorum
çaya kahveye bitki çayına şeker kullanmıyorum
yeşil çayı her gün içiyorum.
kola gazoz asitli içecek içmiyorum
gece acıkmıyorum
kızartma yapmıyorum
yemeklere z.yağı kullanıyorum
cips çekirdek alışkanlığım yok
alkol kullanmıyorum yılda 1-2 kadeh en fazla
kötü alışkanlığım: yemeğin üstüne vçikolata veya tatlı ihtiyacı hissetmek
3 yaşında bir oğlum var ve genelde evdeyiz. pek hareketli değilim.

kaç kalorilik bir diyet ile kilo vermeye başlayabilirim? ben anca mevcut hali koruyorum. ne yaparsam kilo vermeye başlarım. (3 gündür çikolata da yemiyorum)

Son düzenleme:
diyetzey merhaba.

boy:164 cm
kilo:62

vücut yağ oranım %20
bel çevresi 76 cm

tiroid vs herhangi bir hastalığım yok sadece et yemediğim için b vit eksikliğim oluyor ve dönem dönem b12 kullanıyorum(şu an kullanmıyorum). şu an bulunduğum yerdeki diyetisyen bana 1800 kalorilik bir diyet ve 45 dk yürüyüş verdi. amacımız kilomu korumak, şu an kpss'ye hazırlandığım için diyete girmemi önermedi ve şimdi tayini çıktı yerine de yakında kimse gelmeyecekmiş.

sorunum daha çok bel ve sırt bölgemde. kollarımın üst kısmında kalınlaşmalar başladı. 1 yıl içinde 6 kilo aldım bu yüzden merdiven çıkarken eski halimi çok özlüyorum çok çabuk yoruluyorum.

doktor, benim tek taraflı beslendiğimi söyledi, çnkü et ürünleri yemiyorum sucuk, köfte ve lahmacun dışında et yiyemiyorum ama yoğurt yumurta ve sütle bi' sıkıntım yok. öğle öğünüme tavuk veya ızgara et koydu doktor ama ben uygulayamıyorum protein alternatifleri istiyorum ve bir de dengeli beslenmede protein-yağ-KH oranı ne olmalı ? nasıl bir plan izlemeliyim?

dukan diyetini de merak ediyorum, yapmama mümkün değil ama uzun vadede sağlıksız olacağını söylüyorlar bununla ilgili makaleleri nereden bulabilirim?

Merhabalar ben de Sandaloz Sakızı nı sormak istiyorum...Bu sandoloz sakızı ve elma sirkesi ile kilo verenler var...Sizce bu şekilde kilo vermenin bir zararı var mıdır?

Bir de sabahları aç karnına bir çay bardağı suyun içine birer çay kaşığı zencefil zerdaçal ve 4-5 damla çörek otu yağının iştah kapadığını okudum..Bu tarz şeyler kullanmanın olumsuz bir etkisi olur mu?

166 cm
71.5 kilo
21 kg yag var..
karın ve ust bacak kalça bölgemde fazlalıklar..
son 2 ayda 4kg aldım...
bugün araştırma yaparken gittiğim bir diyetisyen diyetle sporla yakamazsın o bolgelerdeki yagları "....cihazı"na girmen lazım dedi..
var mı boyle bir seyin dogruluk payı... yoksa ticari kaygılarla yapılan yanlış bir yonlendirme mi..
güzellik merkezi falan değil bir tıp merkeziydi bunu soyleyen yer...
artık o kadar sahtekarlıklar donmeye basladı ki insanların caresizlikleri uzerinden geciniyorlar ve bizde kime guvenecegimizi bilemiyoruz....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…