Diyetisyenim, sorusu olanlara yardımcı olurum!

cok güzel bir konu acmıssınız tesekkürler öncelikle.benim sorum hamilelikte toplam 31 kilo aldım eve geldigimde sadece6 kilosu gitmişti boyda yok 1.58im haliyle hiç hos olmadı bu durum bebegimde emmey cok düskün değil suan 10 aylık ben bu zaman zarfında 6ıncı aymızı doldurunca önce protein agırlıklı bir diyet yaptım 83ten 70 düstüm 3 ayda simdide özel bir diyetisyene gidiyorum. (muayensinde her türlü zayılfmaya yardımcı işlemler var örn.kavitasyon soğuk radyo frekens ve akupuntur vs..)tabi oda bana bir diyet programı verdi sizin yazdıklarınıza benzer bir diyet suan 63 kilo oldum 2 ayda 58 olmak istiyorum en son gittiğimde yüzde 14 yag oranım olmus yüzde 12 olması gerekmis bunun yanında bölgesel zayıflamaya yardımcı ürünlerinden soğuk radyo freknsındanda yararlanıyorum ama kilo vermem cok durdu yürüyüs 40 dk günlük arkasından mekik gibi basit egzersizlerde yapıyorum suan kilo vermem durdu birde sunu merak ediyorum adet olmak kilo vermeye yardımcıymıs bu ne kadar doğru bebegim bıraktı sayılır ama neden hala adet olamıyorum uyguladıgım diyetler adet olmamı engellermi yada geciktirirmi

zaten bir uzmandan destek alıyormuşşun :), şimdi birçok uygulamayı bir arada aldğın için duraklamanın sebebini kendi diyetisyenin daha iyi bilir.onun önerilerini uygulamaya devam etmelisin.adet gördüğün zaman ödemin azalcaktır.çok fazla kilo verme durumunda adet görmeme durumu yaşanabileceği gibi yeni doğum yaptığın içinde yaşanabilir.bi kadın doğum uzmanına gidebilirsin.

merhaba,
bize yardımcı olduğun için çok teşekkürler.
ben 26 yaşında 1,68 boyunda 66 kiloyum salıdan beri yediklerime dikkat ediyorum ve yürümeye çalışıyorum (dün tartıldım 800 gr eksilmişim) benim sorunum göbeğim ve bunun için de egzersiz yapmam lazım dimi bunun dışında bana ne önerebilirsiniz. bi de dondurma gerçekten çok mu zararlı her gün olmasa bile gün aşırı yiyorum ve çok seviyorum :KK43: ve sizce yeşil çay mı form çayları mı ??

hocam size sorum şu olacak ben bir haftadır düzenli olarak koşu bandında yürüyüş yapıyorum,kilom 81 hangi hızda yürümemi tavsiye edersiniz.birde sabah 30 dk akşam 30 dk yapıyorum.yeterlimidir yoksa artırıyım mı?

3 hızıyla 30 dk yürüyüp 5 -10 dakikada 4 hızıyla yürümelisin.günlük 40 dk şeklinde 1 saat yapmalısın.

Merhaba öncelikle açyığınız konu için çok teşekkür ederimm :)

Ben 18 yaşında 1.65 boyunda ve 60 kiloyum. Çok sık kilo alıp veren biriyim biraz fazla hareket ediym az yiyim 2 günde fark edilir. ama 2 gün ölçüyü kaçırıp hantallaşsam onu da hemen belli ederim. Bu durum kilo vermek için iyi ama koruması çok zor tabi ki de artık rahatsız oluyorum. Diyet demeyelim ama sağlıklı beslenmeye çalışıyorum artık.

Benim merak ettiğim konu şu. Mesela öğlen yemeğinde 1 kase çorba 1 dilim ekmek ve salatam oluyo ama ben 1 kase çorbayı bitirmeden yarım ekmekle doyuyorum :S Çok az yiyip metabolizmamı yavaşlatmak istemiyorum ve onu bitiriyorum ? yaptığım yanlış mıdır doyduğum anda kalkmalı mıyım ?

Birde süt olarak akşamları yarım yağlı süt içiyorum tam yağlı mı kullanmalıyım ?

Son olarak da tam tahıllı kahvaltılık gevreklerden almak istedim ama kaloriye baktığımda müthiş bi kalori gördüm ve vazgeçtim onları kullanmalı mıyım ?

Şimdiden çok teşekkür ederim insanlara yardımcı oluyorsunuz :)

Söylemeyi unutmuşum 50-55 kilo arasına düşmek istiyorum

Son düzenleme:
arkadaşım kaç kilosun şuanda?
pko li kişilerde ,insülin direncine bağlı olarakda kilo vermeye bir direnç oluşur.öncelikle listene ne kadar süre devam ettin, kilo kaybedemiyorum diye hemen bıraktınmı?
diyet yapmadan önce nasıl besleniyordun?az mı yemek yerdin kilo alma korkusu yüzünden
kaç yaşındasın?
troidlerine baktırdınmı?
bu soruları cevaplarsan yardımcı olabilirim :):KK9:

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim,
Boyum 1.71 kilom 77 ,24 yaşındayım.
diyet yapmadan önce de ,sağlıklı beslenen biriyim zaten ,kızartma,yağlı şeyler sevmem,bol su tüketen,ev yoğurdu,sebze yemekleri yiyen biriyim,bazen regl döneminde tatlı ihtiyacm olduğu zamanlarda makarna ,dondurma yada hafif tatlı bişe ,gofret dışında kötü bi beslenmem yok, tiroidim yok , ayrıca 3,5 sene d.kontrol hapı kullandım adet düzensizliği için son 1 senedir kullanmıyorum doktor bırak dedi,şuan adetimde bir sorun yok zaten.
3 ara öğün yaparım,yemeklerde yoğurt yerim,çok fazla et tüketmiyorum yani açıkcası bazen hergün et yemediğim zamanlar oluyor,acaba bundan dolayımı kilo veremiyorum,ama zaten ozaman yoğurt yiyorum protein niyetine
Birde size sormak istediğim bir soru var 3 -4 günde bir şekersiz filtre kahve yada türk kahvei tüketmemin bir zararı varmıdır?
2.olarak gün içinde tarçınlı,zencefilli bir karışım tüketirsem yemeklerden önce metabolizmamın çalışmasına yardımcı olur mu acaba?
yada sizin önerileriniz nelerdir?teşekkürler

merhaba,ben çavdar ekmeğimi ekmek kızartma makinasında kızartıp yersem daha az kalorili we daha sağlıklı olacağını düşünüorum,acaba bu doğru mudur teşekkürler

benimde bir sorum var.doğum kontrol hapı kullanmak zayıflamaya engel olur mu?çok dikkat etmeme rağmen çok yavaş kilo veriyorum da.teşekkürler

Merhaba doktor hanım :KK1: :KK71:

Ben 1.67 boyunda 62 kiloyum.Göbek ve basen bölgem çok fazla var.Su içsem bile çıkıyor.Ve ben çikolata,köfte,cips falan bunlara bayılırım.

Tatile de giriyoruz malum bu 3 ayda yeni okuluma incecik,mümkünse 36 beden başlamak istiyorum.

Ablam falan da bana "dikkat et çok çabuk kilo alabilirsin yaşın tam uygun buna"diyor.Bu arada daha küçüğüm.15 yaşındayım.Liseye geçeceğim bu sene.Stresten falan da sınavlar derken yedikçe yedim.15 gün sonra tatile giriyoruz tamamen rahatım.

Abartmıyorum ki göbek ve basen sorunum çok var.40 beden pantolon ve 40 beden elbise giyiyorum :KK43: Benim yaşımdaki arkadaşlarım incecik ne giyseler yakışıyor.Nasıl bir program uygulamalıyım ben sağlığımı bozmayacak şekilde?1 beden incelmek için ne kadar kilo vermek gerekir bu arada?

Böyle oldukça sinirlerim bozuluyor.Regli olduğum dönemlerde çok fazla tatlı yiyorum özellikle.Ben hiç dümdüz olamıyacak mıyım? :KK50: Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.Sınavım 9 Haziran ve ondan sonra bir diyete girmeyi ve spor yapmayı düşünüyorum.Yardımcı olursanız sevinirim. :26:

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar,burda olup yardımcı olduğunuz için çok teşekkürler..

Ben 38 yaşındayım,hareketli bir insanım ancak spor yapmayı sevmiyorum maalesef.:KK43:Yazın yüzme dışında...Abur cubura düşkünlüğümden dolayı da kışın özellikle kilo alıyorum.Daha önce diyetisyen yardımıyla doğumdan sonra 10 kg vermişdim .
1.58 boyunda ve 62 kıloyum.

sabahları haslanmış yumurta-domates salatalık
öğlen tavuk ızgara ve salata ayran
akşam da tavuk salata ayran yiyorum
Bol su tüketiyorum.

Acaba az mı oluyor?Metabolizman yavaşlar mı?Yaz geliyor biraz cabuk kılo vermek istiyorum açıkçası .Bana da yardımcı olursanız çok sevinirim.

oncelikle zaman ayirdiginiz için çok tesekkurler...

Ben 32 yasima yeni girdim, 1.59 boyunda ve su an 57.5 (bu sabah itibari ile) kiloyum. Hasimato hastasiyim ve her sabah levetrox kullaniyorum 50 lik. Sanirim hastaliktan degil ama yasam seklimin degismesinden aldim bu kadar kiloyu normalde 56-57 nin uzerine cikmazken 62 leri gordum, hizli calisma temposu bir anda evde oturmalara dondu tamamiyla.

Yurt disindayim hastaligim için kontrole gittigimde beni diyetisyene yonlendirmesini ve zayiflamak istedigimi soyledim. Kilomun normal oldugunu ve buna gerek olmadigini soyledi. Ozelliklede bel cevresindeki kilolardan dolayi oldukça rahatsizdim ve ben kendimce bir rejime girdim ve sanirim bir çokta yanlis yaptim, hepside netten edindigim bilgilerle. En buyuk korkumda dediginiz gibi kilo verdikten sonra daha fazlasini geri almak.

1200 - 1300 kalori arasi rejimler yaptim, her seyden az yiyerek dogru yaptigimi dusundum. Her besin ogesinden aldim ama karbonhidrattan biraz daha kistim. Gunde bol su ve yesil cay ya da kis cayi yapiyorum. Aksamlari bol salata yaninda ya balik ya tavuk tuketiyorum. Bir donem sıkı spor yaptim sonra biraktim. Yeni diyet programlarina bakarkende sizi buldum. Hedefim 52 lere kadar inmek ama bunu saglikli ve kalici yapmak istiyorum.

Gerçekten ne yapmaliyim bilemiyorum yardimci olursaniz çok sevinirim...

beni unutmussunuz !!! :KK43:(((((((((((

arkadaşım sen çok yanlış bişey yapmışsın metabolizmanı çok yavaşlatmışsın, ben 1100 kalorilik bir diyeti daha hiç bir hastama yazmadım :KK50: diyet yapmak demek çok az yemek yemek değildir ki , sen 68 kiloyla 1600( tabi gerekli muayne yaplımadan söylemek pek doğru olmaz ama kaba bir değer söyleyecek olursak) kaloriyle çok rahat zayıflayabilecek bir kişi iken kendi metabolizmanı çok yavaşlatıp kısır döngüye sokmuşsun
burada önemle belirtmek isterim, herkesin okumasını dilerim
diyet yaparken sadece kalori hesabı yaparak beslenmek çok yanlıştır.
diyetin kalorisi önemlidir fakat içeriği çok daha önemlidir, biz hesaplama yaparken içerisinde olması gereken yağ, karbonhidrat, protein, vitamin, mineral oranlarını hesaplayarak yazarız diyeti.
mesela 1500 kalorilik diyeti kalori hesaplama yöntemiyle yaparak hiç zayıflayamazken, bizim yazdığımız 1500 kalorilik diyetle zayıflarsınız :) (bunlar çok sık yaşadığımız olaylar)
birde burada ne kadar kalori alacağınızın kararını verebilicek bilgide değilsinizki zaten öyle olsaydınız diyetisyen olmanız gerekirdi:KK1:
arkadaşlar bunlar düşündüğünüz kadar basit değil ,ince ince kişiye göre hesaplaması gereken şeyler
burada tek hedef kilo vermek değildir.
önemli olan yeterli ve dengeli beslenerek kilo vermek, beslenme alışkanlığı kazanmak, bu alışkanlığı sürdürerek kilo kontrolümüzü sağlamaktır.
şimdi sorarım sana arkadaşım 800 -900 kaloriyle kilo verdikten sonra kilonu nasıl koruyceksın? ömür boyu 500-600 kalori alarak mı yaşayacaksın? ki bi süre sonra vucudun iyce yavaşlıycak o düşük kalorilerle bile kilo alacaksın.
LÜTFEN BU ŞEKİLDE HEM VUCUDUMUZA HEM PSİKOLOJİMİZE KÖTÜLÜK YAPMAYALIM.
ZİRA YEMEK YEMEK BİR SOSYAL DAVRANIŞ, BİR ZEVKTİR.
YANLIŞ BİLDİKLERİMİZLE HAYATIMIZA YERSİZ KISITLAMALAR KOYMAYALIM.
BUNU SADECE SENİN İÇİN DEĞİL BENZER BİRÇOK DAVRANIŞTA Kİ DİĞER ARKADAŞLARIMINDA OKUMASI , YANLIŞLARINDAN BİRAN ÖNCE DÖNMELERİ İÇİN YAZDIM.

peki şuan ne yapabilirim dersen bir kaç öneride bulunmak isterim.

öncellikle kafamızdan zayıflama odaklı yaptığımız bütün davranışları çıkarıp, zayıflamaya odaklanmayı bir kenara bırakıp, sağlıklı beslenmeye odaklanmalıyız.

senin gibi gelen hastalarıma söylediğim şeyi buradada söyliycem
mutlaka aldığımız kaloriyi yükseltmeli(ki bunu tek başına yapmamalısın , içeriğinin öneminden bahsetmiştim, bir uzmandan yardım almalısın ),metabolizmanı yeniden çalıştırmalısın (benzin koymadığın araba çalışırmı hiç)
hatta metabolizmanı hızlandırmak için birkaç kilo almayı göze almalı,
daha sonra sağlıklı bir şekilde zayıflamalı ve bunu korumalısın :)
umarım faydalı olabilmişimdir
[/QUOTE]
ama yediklerimi çogaltinca haftada 2-3 kilo aliyorum artik metabolizmam iflas etmi$ sanirim, birde ben çok dengesiz besleniyorum, sagligimi dü$ünmesem sirf karbonhidrat yicem :KK43: ne olacak benim halim?

sizce yeme düzenimi düzeltsem ve spor yapsam 2 ayda 8 kilo verirmiyim?

Son düzenleme:
cevaplariniz için çok te$ekkür ederim, benim birkaç sorum daha var

benim fazla göbegim yok ama olanida eritmek için egzersizler yapiyorum degi$ik degi$ik karnin her bölgesini çali$tiran fakat bir hafta düzenli yapinca göbek kismi gitmiyor ama mide kismi iyice çöküyor ne yapmam lazim?

birde bende a$iri selilüt var :KK43: bacaklarimin ön ve arka kisminda :KK43: felaket ve yag ölçümümde malesef 34 kas ise 33, bu arada yagli $eyleri çok nadir yerim ama $eker çikolata falan yerim :KK43:

arkadaşlar herkese merhabalar, ben diyetisyenim ve burada zayıflamak adına yanlış şeyler yapıldıpını okuyorum , sormak istediğiniz sorular olursa zamanım olduğu sürece cevaplamaya çalışırım :)

merhaba ben burdaki arkadaşların aksine kilo almak isteyen biriyim boyum.163 kilom 56, özellikle bacak, yüz ve gögüs bölgemden.ne yazıkki bir çözüm bulamadım. dr gittim kas yapman gerek dedi çocuğum olduğu için spor salonuna gidemyorum. evde yapabilcem beslnme ve spor hareketleri var mıdır. bu dediğim bölgelerden kilo almam nümkün mü? birde belim çok kalın nasıl inceltebilirim. teşekürler.

merhaba ben zayıflıktan şikayetçiyim 41 kiloyum 160 boyum.. daha önce diyetisyene gittim ama programı uygulayamadım biraz düzensiz hayatım o yüzden de alamıyor olabilirim. fakat ben besin takviyesi alsam olur mu veya vitamin?? test yaptırdım demir ve b12 eksikliğim vardı bundan da alamıyor olabilir miyim?

merhaba, 1 aylık hamileyim. ilk hamileliğimde 25 kilo almıştım ve tekrar bu kadar kilo almak istemiyorum. diet yapmak doğru değil biliyorum, nelere dikkat etmeliyim,nasıl beslenmeliyim?

merhaba umarım banada ayıracak birazcık vaktiniz vardır sevgilerle
26 yaşındayım boyum 163 kilom 70
25yaşında 60 kilo ile hamile kaldım. 2011 şubat-temmuz aylarında sürekli kanamalı bir hamileliğim oldu hergün iğnem ve serumum vardı ve nefes almayacak kadar kımıldamadan yatmak zorunda kaldım 6 ay boyunca 74 kiloyla doğum yaptım 72 ile doğumdan çıktım ilk zamanlar hiç birşey yapamadaım am daha sonraları zayıflamak için çok uğraştım doktora gittin mi dersen (hamileliğim boyunca doktor doktor dolaştıgım için hastaneye karşı bir öfke birikintisi var içimde doktor hatasıylada bebeğimi ölü olarak doğurdum) ama o sıraladar sürekli kan tahlilleri yapıldıgında herhangi bir sorun çıkmadı diye hatırlıyorum

evimde koşu bandı, mekik aleti, adımlı twister ,dönen twist, bisikletim var veayrıca ip atlıyorum bi ara çok düzenli yapıyordum bir ay kadar günlük 30 dk koşu bandında 5.8 ile 6.5 arasında koştum. sabah öğlen akşam her seferinde en az 50şer mekik ,250 adım twister adım attım dönen twisterde gün içinde toplam 1 saat zaman ayırdım günlük 100 ip atladım bisiklete akşamları 5 dakika kadar bindim kendimede gün içindeki normal adımları ölçmek için bir adımsayar aldım günlük minumum 9600adım maksimum 14000bin adım attıyordum ve gün içinde 2-3 bardak yeşil çay 1 bardak beşi bir yerde 2 bardak sıcak limonlu su günlük 2,5 --3 litre su içtim hareketli bir hayatım da var önceleri pantolonlarım ilk başlarda 42-44 bedenken şimdi rahatlıkla 40-42 beden giyebilirim ama kilom sadece 68 düştü kıyafetlerimde sıkılaştıgımın farkındayım ama tartıda da hafilemek istiyorum yaklaşık bir aydır normal günlük hayatımdaki hareketim var sıkıldım spor yapmaktan kilom değişmiyor diye amaSPOR SPOR SPOR hayatın vazgeçilmezi

kızartma-makarna-pirinç-ekmek-şeker-şerbetli tatlılar- hamur işleri hayatımdan çıkarttım çok nadir canım isterse çok az yiyorum

............... $g%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BC0834_001.jpg .......... $DSCN1694.jpg ......... $G%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BC0213.jpg

ilk resimde 70 kiloyum temmuz 2011....... burada 70 kiloyum mart 2012......bu da dönmek istedğim 58 kilolu halim temmuz 2010 hepsinin arasında 1,5 yıl var

Son düzenleme:
selamlar,

bütün sayfalari okudum,birseyi merak ediyorum , leptin hormonu hakkinda ne düsünüyorsunuz,zayiflamayi saglayan leptin hormonu oldugunu ve calismasi icnde yemek araalrinin en az 4 5 saat olmasi gerektigini biliyorum mantiklida geliyor ama neden fikir ayriliklari oluyor anlayamiyorum ve buda benim kafami karistiriyor sonucta ne yapacagimi bilemiyorum öylemi yapsam böylemi :) diyetisyenler yemek aralarinin en fazla 3 saat olmasini savunuyor bunuda metobolizma hizi icin istiyorlar ( dogrumu biliyorum) yazdigimda anlasildigi üzere kafam cok karisik :)

arkadaşlar herkese merhabalar, ben diyetisyenim ve burada zayıflamak adına yanlış şeyler yapıldıpını okuyorum , sormak istediğiniz sorular olursa zamanım olduğu sürece cevaplamaya çalışırım :)

kilo problemi yaşıyorum.ankarada tavsiye edebileceğiniz iyi bi diyetisyen arkadaşınız var mı? :KK43:

kilo problemi yaşıyorum.ankarada tavsiye edebileceğiniz iyi bi diyetisyen arkadaşınız var mı? :KK43:

ben magnet tıp merkezindeki nilay hanıma gidiyorum..çok memnunum..tavsiye ederim..hiç sıkmıyo ve anlayışlı herşeyi sorabiliyorum..15 günde bir kontrolle gidiyosun..telf edebiliyosun kafana takılan bişey varsa...

merhaba yardımınız için önce teşekkür ederim.5 ay önce doğum yaptım 10 kilo fazlam var.şu an emziriyorum .sütüm azalmadan nasıl kilo verebilirim neler yapabilirim.cevaplarsanız çok sevinirim.

X