Diyeti Sürdürme ve Motivasyon

Canınız çok tatlı istiyorsa chia tohumunu şekersiz badem sütünde bekletin, minik olgunlaşmış bir muz ve bol kakaoyla puding gibi oluyor. Kalorisi de en fazla 250 oluyor, muz büyüklüğüne bağlı. Ben iki silme çorba kaşığı chia, 150 ml badem sütü kullanıyorum. Normal sütle kalori biraz artıyor ama laktozsuz sütün tadı tatlı, o da belki guzel olur.
Okurken bile canim çekti 🤤😂

• Komik
Reactions: rvl
Bugün pilates ve yürüyüş yaptım. Kalori olarak hedef aralığı aşmadım ama protein-karbonhidrat oranı yine olmadı.
IMG_20240521_212109.jpg

Bugün sporumi yaptım çok şükür. Ama 1200 küsur değil de 1400 küsur kalori almışımdır diye düşünüyorum. Kahvaltım klâsik kahvaltiydi. Öğlen bir sey yemedim. Akşam için de Çok az ıspanak kalmıştı. Ispanaklı-kiymali börek ve peynirli börek yaptım aksama. Eşiminkileri kizarttim,benimkileri tavada yağsız pişirdim.
Şu akşam belli bir saatten sonra yememe işini oturtmam lazım sanırım benim. 5'ten sonra bir şey yiyip içmek istemiyorum.
Ek olarak suyu 2 litre içtim.

IMG_20240521_212648.jpg

• Beğen
Bugün sporumi yaptım çok şükür. Ama 1200 küsur değil de 1400 küsur kalori almışımdır diye düşünüyorum. Kahvaltım klâsik kahvaltiydi. Öğlen bir sey yemedim. Akşam için de Çok az ıspanak kalmıştı. Ispanaklı-kiymali börek ve peynirli börek yaptım aksama. Eşiminkileri kizarttim,benimkileri tavada yağsız pişirdim.
Şu akşam belli bir saatten sonra yememe işini oturtmam lazım sanırım benim. 5'ten sonra bir şey yiyip içmek istemiyorum.

Eki Görüntüle 3430555
Ben de akşam 7'den sonra bir şey yemek istemiyorum ama olmuyor. Akşam yemeğinin 9'dan sonraya kaldığı bile oluyor.

Bu arada Dukan birasının 15. günüydü, 5 gün ara verip tekrar 15 gün yapılıyormuş. Pek bir etkisini görmedim, zaten limonlu yeşil çay sayılır.

Ben de akşam 7'den sonra bir şey yemek istemiyorum ama olmuyor. Akşam yemeğinin 9'dan sonraya kaldığı bile oluyor.

Bu arada Dukan birasının 15. günüydü, 5 gün ara verip tekrar 15 gün yapılıyormuş. Pek bir etkisini görmedim, zaten limonlu yeşil çay sayılır.

Bizde de bazen 8den sonraya sarkıyor.
Yağ yakan içecek veya yiyecek yok diyorlar. En fazla ödem attırır sanırım. ödem için bir avuç maydanoz, limon ve 1 bardak suyu rondodan geçirip içmenin cok etkili olduğunu okudum yotubeda bir yorumda. Haftada en fazla 2-3 gun yapılmalıymış cok etkili olduğu için. Galiba deneyeceğim. Çünkü bu hafta kesinlikle 73'ü ucundan da olsa görmek istiyorum artık.

• Beğen
Bizde de bazen 8den sonraya sarkıyor.
Yağ yakan içecek veya yiyecek yok diyorlar. En fazla ödem attırır sanırım. ödem için bir avuç maydanoz, limon ve 1 bardak suyu rondodan geçirip içmenin cok etkili olduğunu okudum yotubeda bir yorumda. Haftada en fazla 2-3 gun yapılmalıymış cok etkili olduğu için. Galiba deneyeceğim. Çünkü bu hafta kesinlikle 73'ü ucundan da olsa görmek istiyorum artık.
Bende ödem bile gitmedi. Bazı günler ödem gidiyor gibi oluyor ama gün içinde ya da uyandıktan biraz sonra bacağım karnım falan şişiyor. Belki sizin dediğinizi denerim.

Eki Görüntüle 3430555
5 den sonra bişey yemezseniz yağdan çok kolay kilo verirsiniz.

Diş tedavim sebebi ile sabah yaptığım kahvaltı dışında bişey yemedim .

Akşam üzeri bir çatal pasta işe tadımladım.

Yeşil çay içtim-

8000 adımı geçtim 🤩

Sabahki tartı sonucunu merak ediyorum

Diyette 19. Gün bitti.

Fena değildi süreç.

Haftaya tatilde olacağız nasipse; orda yeme düzeni şaşabilir. Valize kuruyemiş çerez vs koydum. Marketten salata malzemesi alıp da yemek istiyorum 😬 hayırlısı .

Arkadaşımla iddiamız tüm iş yerinde şenlik oldun. Sürekli bi yorumlar yapılıyor espiriler gülüşler.

Cumaya kadar 4.5 kg vermiş ve 71 lere inmiş olurum böyle iradeli devam edersem hayırlısıyla.

Tartı sonucunuza çok sevindim.
Güzel gelişme.
Yolunuz biraz daha var ancak yılmak yok
Sağlıklı ve dengeli beslenme artı egzersizle hedefinize birkaç haftaya ulaşırsınuz

13 kg nedir ki iradeli olan istikrarlı insana .

Tebrikler
Teşekkür ederim ALLAH razı olsun, inşallah motivasyonu düşürmeden devam 😊

Günlük Adım Sayısı 🚶‍♀️:10619Günlük 2.5 Litre Su 💦 ✅
⭕ Kalkar kalkmaz Ilık Limonlu Su

⭕Sabah Kahvaltısı 11.30
⏺1 Yumurta
⏺ 4 Adet Yeşil Zeytin
⏺1 Dilim Peynir
⏺ Çeyrek,tam buğdaylı ekmekten de küçük tereyağ üstü bal 🥺

❗ 3 DEFA SPOR❗

⭕Öğlen Atıştırmalık 14.30
⏺3 Kaşık Yoğurt
⏺1 Hurma Topu

❗3 DEFA SPOR❗

⭕Akşam Yemeği
⏺ 5 Kaşık Bulgur Pilavı
⏺2 Hurma Topu
⏺Biraz salata

❗ 3 DEFA SPOR❗

Bugün Hurma topları biraz fazla oldu sanırım, regl başa bela 🥺 yinede fazla abartmadan yedim sadece hurmaladı blendırdan biraz suyla geçirip üstünü Hindistan ceviziyle kaplayıp yedim, içine başka birşey koymadım

5 den sonra bişey yemezseniz yağdan çok kolay kilo verirsiniz.
Ben bekarken bu şekilde koruyordum kilomu. Ayşegül coruhlu diye bir doktor var. O mümkünse 15.00'ten sonra bir şey yemeyin diyordu. Keşke mümkün olsa... Ama yaz tatilinde özellikle yapmaya çalışacağım. Ara ara tek öğün de denemek istiyorum.

Günlük Adım Sayısı 🚶‍♀️:10619Günlük 2.5 Litre Su 💦 ✅
⭕ Kalkar kalkmaz Ilık Limonlu Su

⭕Sabah Kahvaltısı 11.30
⏺1 Yumurta
⏺ 4 Adet Yeşil Zeytin
⏺1 Dilim Peynir
⏺ Çeyrek,tam buğdaylı ekmekten de küçük tereyağ üstü bal 🥺

❗ 3 DEFA SPOR❗

⭕Öğlen Atıştırmalık 14.30
⏺3 Kaşık Yoğurt
⏺1 Hurma Topu

❗3 DEFA SPOR❗

⭕Akşam Yemeği
⏺ 5 Kaşık Bulgur Pilavı
⏺2 Hurma Topu
⏺Biraz salata

❗ 3 DEFA SPOR❗

Bugün Hurma topları biraz fazla oldu sanırım, regl başa bela 🥺 yinede fazla abartmadan yedim sadece hurmaladı blendırdan biraz suyla geçirip üstünü Hindistan ceviziyle kaplayıp yedim, içine başka birşey koymadım
Normal çikolatadan iyidir ☺️
Bugün geç kaliyoruz diye eşim ekmek arasına çikolata sürmüş. Yemek istemiyorum ama ekmeği ne yapacağımı da bilmiyorum 🙄

Tabi ki 🌼 hoşgeldiniz aramıza ♥️
Ne zaman doğum yaptınız bu arada?
Başlangıç kilonuzu, hedef kilonuzu yazar mısınız?
Hoşbuldum ❤️ 2022 temmuzda doğum yaptım, doğum sonrası hamile kaldığım kilonunda altına inmiştim ama son 1 senedir çok aldım, tartım bozuldu 1 2 güne alacağım ama en son 63 kiloydum, üstüne almışta olabilirim 🙈 boyum 1.57, 52 kiloya inmek istiyorum

Hoşbuldum ❤️ 2022 temmuzda doğum yaptım, doğum sonrası hamile kaldığım kilonunda altına inmiştim ama son 1 senedir çok aldım, tartım bozuldu 1 2 güne alacağım ama en son 63 kiloydum, üstüne almışta olabilirim 🙈 boyum 1.57, 52 kiloya inmek istiyorum
İnşallah almamissinizdir 😅
Kısa sürede ulaşırsınız inşallah hedef kilonuza 🌼 ilk yorumdaki tabloya sizi de ekleyeyim. Su 63 olarak yazacağım ama tartilinca tekrar düzeltirim

İnşallah almamissinizdir 😅
Kısa sürede ulaşırsınız inşallah hedef kilonuza 🌼 ilk yorumdaki tabloya sizi de ekleyeyim. Su 63 olarak yazacağım ama tartilinca tekrar düzeltirim
Tamamdır teşekkürler, peki düzeniniz nedir herkes günlük yediğini içtiğini yazıp yorum şeklindemi ilerliyorsunuz, sanırım herkesin kendine göre bir diyet düzeni vardır😁 işteyim geriye dönük sayfaları okuyamadım 🙈

Tamamdır teşekkürler, peki düzeniniz nedir herkes günlük yediğini içtiğini yazıp yorum şeklindemi ilerliyorsunuz, sanırım herkesin kendine göre bir diyet düzeni vardır😁 işteyim geriye dönük sayfaları okuyamadım 🙈

Kimisi diyetisyenle ilerliyor kimisi Kendi çapında 😄 günlük neler yediğinizi yazabilirsiniz. Ben ve bir arkadaşımız aldığımız kalorilerin ekran görüntüsünü paylaşıyoruz ama ben menü yazma işine geçmeyi düşünüyorum yakın zamanda 😄
Sabah-oglen -aksam yediklerinizi-ictiklerinizi
İçtiğiniz su miktarını
Yaptiysaniz sporunuzu (kaç adim veya kaç dk yaptiysaniz) paylaşabilirsiniz

Kimisi diyetisyenle ilerliyor kimisi Kendi çapında 😄 günlük neler yediğinizi yazabilirsiniz. Ben ve bir arkadaşımız aldığımız kalorilerin ekran görüntüsünü paylaşıyoruz ama ben menü yazma işine geçmeyi düşünüyorum yakın zamanda 😄
Sabah-oglen -aksam yediklerinizi-ictiklerinizi
İçtiğiniz su miktarını
Yaptiysaniz sporunuzu (kaç adim veya kaç dk yaptiysaniz) paylaşabilirsiniz
Ben fotoğraf artı yazma olarak ilerlerim ozaman 😁 kaloriye hiç dikkat edemiyorum valla, zaten kendim halledemezsem diyetisyen artı spor salonu yolu gözüküyor bana 😬

X