Diyeti Sürdürme ve Motivasyon

bak kendin diyorsun ama youtuber size göstermedikleri illa birşey oluyor bu sosyal medyaya hiç güvenmiyorum ben bak bugün diyetisyene gittim bu kadar korkma diyetisyenden senin kalori miktarına metabolizma hızına kadar söylüyor belki de metabolizman çok yavaş o kadının çok hızlıdır doktora bşr görünmelisin kendini üzme lütfen herkesin bünyesi farklı
Elimdeki son şans diyetisyen. Ona da gidip her şeye rağmen kilo yine veremezsem ne olacak? Bunu da düşünüyorum. Bir de esim destek olmuyor zaten bu konuda. Diyetisyenle de yapamazsam biliyorum sinirlerimi çok bozacak.

belki kan değerlerin normal ama metabolizman yavaştır. işte bunu bi diyetisyene gitmeden bilemeyeceksin ki
Canım metabolizmanin yavas olması durumunda diyetisyenin yapacağı ne var ki? Suyu bol iç, spor yap. E yapiyorum zaten ben bunları. Akşam aç yatıyorum resmen.

bak kendin diyorsun ama youtuber size göstermedikleri illa birşey oluyor bu sosyal medyaya hiç güvenmiyorum ben bak bugün diyetisyene gittim bu kadar korkma diyetisyenden senin kalori miktarına metabolizma hızına kadar söylüyor belki de metabolizman çok yavaş o kadının çok hızlıdır doktora bşr görünmelisin kendini üzme lütfen herkesin bünyesi farklı
Tam bir çıkmaz benim icin. Su an kilo zaten gitmiyor aylardir deyip gidip ekmek arası şeyler yiyesim geliyoe. Çok bozuldu sinirlerim

Elimdeki son şans diyetisyen. Ona da gidip her şeye rağmen kilo yine veremezsem ne olacak? Bunu da düşünüyorum. Bir de esim destek olmuyor zaten bu konuda. Diyetisyenle de yapamazsam biliyorum sinirlerimi çok bozacak.
ama şimdiden şartlandırıyorsun ya olmazsa diye hayatta herşey hepiimiizin başına gelebilir iyi düşün üyü olsun sen git bi olur Allahın izni ile niye olmayasın ama eşine kanmayacaksın o yese de sen kendi sınırını bileceksin iradeni koruyacaksın ki biraz harek ve su ile olacak inaşllah gerisi diyetisyende bende çok zayıflayan videoları gördüm kız 100 kilodan 54 kiloya düşmüş tek başarı kaynağım nilay keçeci diyor ama ondan önce kaç diyetisyene gittim ne diyetler yaptım hiç biri olmadı diyor yani sen bi diyetisyene gitcem olmazsa bitti diye daha şimdiden şartlandırıyorsun pes etmeye kendini

ama şimdiden şartlandırıyorsun ya olmazsa diye hayatta herşey hepiimiizin başına gelebilir iyi düşün üyü olsun sen git bi olur Allahın izni ile niye olmayasın ama eşine kanmayacaksın o yese de sen kendi sınırını bileceksin iradeni koruyacaksın ki biraz harek ve su ile olacak inaşllah gerisi diyetisyende bende çok zayıflayan videoları gördüm kız 100 kilodan 54 kiloya düşmüş tek başarı kaynağım nilay keçeci diyor ama ondan önce kaç diyetisyene gittim ne diyetler yaptım hiç biri olmadı diyor yani sen bi diyetisyene gitcem olmazsa bitti diye daha şimdiden şartlandırıyorsun pes etmeye kendini
O gerçekten diyetisyenle de olmazda başka bir ne gibi bir çözümü var ki bunun?

Eşime artık yok diyebiliyorum. O açıdan kendimde gelişme görüyorum. Spordan kaynakli kas orani artıyordur belki diyorum. Ya da evdeki tartida sorun var bilmiyorum. Eğer takımda tartı şartı olmasa tartılmayı bile dusunmuyorum aslında.

O gerçekten diyetisyenle de olmazda başka bir ne gibi bir çözümü var ki bunun?

Eşime artık yok diyebiliyorum. O açıdan kendimde gelişme görüyorum. Spordan kaynakli kas orani artıyordur belki diyorum. Ya da evdeki tartida sorun var bilmiyorum. Eğer takımda tartı şartı olmasa tartılmayı bile dusunmuyorum aslında.
bak bunu bugün doktor dedi biliyor musun tatrıldığınız tartılar sadece tualate çıkıp çıkmama vücudundaki su gibi şeyleri gösterir diye birkaç şey söyledi hepsi aklımda değil o sürekli değişen rakamlar hani diğer grupta soruyorlar ya wc durumun ne diye şişlik ödem o sebeple çıkan farklı farklı sonuçlar dedi bak ben 55.10 biliyordum kilomu gruba bi resim attım baktınmı bilmiyorum 53.80 çıktım ama bacaklarım sızlayana kadar da yürüyüş yapıyorum son 10 gündür . ilk soruna gelecek olursak o diyetisyenle olmaz bir başka doktor ile olur sen sadece vazgeçersen olduğun yerde durmuş olursun ama bi git doktora bakalım ne diyecek :KK200:

Sabah 11-00 de yumurta peynir salata kahvaltı yaptım
14.00 de beyaz leblebi yedim
17.30 da y fasülye ve mercimek çorba salata yedim.

Günüm bitti
Artık bişey yemiyprum

Bedenime sahip çıkacak ve zinde akıllı sağlıklı çevik yaşayacağım , yaşıyorum.

Sabah 40 dakka yğrüdüm

Birazdan 20 dk yürüyeceğim

Şu an çay muhabbet sofrasındayız
Herkes bişeyler yerken tutuyorum kendimi
Çok zor ama şu an bu zorluğu yaşamasam yarın zorluk yaşayacağım
Şimdi zorlanıyorum yarın mutlu olacağım
Hafiflemiş hissedeceğim

Herkese Selam!

Bugün 4. günüm :) ve gayet başarılı ilerliyorum . hamd olsun :)

Arkadaşlar 70 kg olsam benim için şu ağustos ayı içerisinde harika olacak :) hedefime ulaşmış olacağım nasipse.

3 günde dahi kıyafetler rahatladı, karın bölgem hafifledi. Annemin de benim de karın kısmımız hemen genişliyor çok ilginç.

9.00da filtre kahve içtim.

kahvaltımı hneüz yapmadım :)

13.30 da ***
bir dilim tam buğday ekmeğe peynir sürdüm - birazda zeytin ekleyip yedim :) bir de ayran içtim . bikaç tane üzüm yedim .

tam 19 saat aç kaldım :) bence güzel süre ki hiç zorlanmadım.

akşam yemeğini dışarda yiyebilirim nasipse, uygun bişeyler seçeceğim :)

13.30 da ***
bir dilim tam buğday ekmeğe peynir sürdüm - birazda zeytin ekleyip yedim :) bir de ayran içtim . bikaç tane üzüm yedim .

tam 19 saat aç kaldım :) bence güzel süre ki hiç zorlanmadım.

akşam yemeğini dışarda yiyebilirim nasipse, uygun bişeyler seçeceğim :)
Aç kaldığınız süre çok iyi zaten hiçbir şey yememişsiniz kahvaltıda

Diyetisyenlerin ilgili birkaç olumsuz yorum gördüğüm için yaziyorum aralim ayinda diyetisyene başladım bende. Artık kısır döngüye girdim diyete girip girip asla kilo veremiyordum. Diyetisyenin şu noktada cok yarari oldu; her hafta tarti gününüz var tartilmaya gidiyorsunuz kilonuz değişmese bile yağ orani değişmiş oluyor diyetisyenin yaptığı küçük konuşma çok motive ediyor. Tartiya 2 gün kala cok dikkat ediyorsunuz diyetisyene mahcup olmamak için o bile kilo verdiriyor

Diyetisyenlerin ilgili birkaç olumsuz yorum gördüğüm için yaziyorum aralim ayinda diyetisyene başladım bende. Artık kısır döngüye girdim diyete girip girip asla kilo veremiyordum. Diyetisyenin şu noktada cok yarari oldu; her hafta tarti gününüz var tartilmaya gidiyorsunuz kilonuz değişmese bile yağ orani değişmiş oluyor diyetisyenin yaptığı küçük konuşma çok motive ediyor. Tartiya 2 gün kala cok dikkat ediyorsunuz diyetisyene mahcup olmamak için o bile kilo verdiriyor
evet bu kısa vadede destekleyici ancak tartıya ik gün kala dikkat etmek yerine hayat düznei haline getirmemiz gerekiyor ki ' kalıcı olsun. genelde diyetisyenle görüşme bitince eski düzene dönülüyor. asıl hedef sağlıklı ve dengeli beslenmeyi öğrenmek .
irade ilk şart ikincisi çaba.
ben de diyetisyenimle 83 den 66 ya kadar inmiştim. çok iyi bir sonuçtu. ama hayatıma oturtmadığım için geri aldım ancak artık dengeli olmayı öğrendiğim ve bana iyi gelen beslenme şeklini keşfettiğim için bikaç zaman dikkat edip toparlayabiliyorum . ki ben de pko ve insilün direnci var.
--
size diyetisyen güzel gelmiş, devam ederek asıl sistemi öğrenmek kalıcılık sağlayacaktır. başarılar dilerim

X