Diyeti Sürdürme ve Motivasyon

evet bu kısa vadede destekleyici ancak tartıya ik gün kala dikkat etmek yerine hayat düznei haline getirmemiz gerekiyor ki ' kalıcı olsun. genelde diyetisyenle görüşme bitince eski düzene dönülüyor. asıl hedef sağlıklı ve dengeli beslenmeyi öğrenmek .
irade ilk şart ikincisi çaba.
ben de diyetisyenimle 83 den 66 ya kadar inmiştim. çok iyi bir sonuçtu. ama hayatıma oturtmadığım için geri aldım ancak artık dengeli olmayı öğrendiğim ve bana iyi gelen beslenme şeklini keşfettiğim için bikaç zaman dikkat edip toparlayabiliyorum . ki ben de pko ve insilün direnci var.
--
size diyetisyen güzel gelmiş, devam ederek asıl sistemi öğrenmek kalıcılık sağlayacaktır. başarılar dilerim
Evet tabiki öyle herşey sizin iradenizde aslinda ama diyetisyen biraz arkadan itekliyor gibi

evet bu kısa vadede destekleyici ancak tartıya ik gün kala dikkat etmek yerine hayat düznei haline getirmemiz gerekiyor ki ' kalıcı olsun. genelde diyetisyenle görüşme bitince eski düzene dönülüyor. asıl hedef sağlıklı ve dengeli beslenmeyi öğrenmek .
irade ilk şart ikincisi çaba.
ben de diyetisyenimle 83 den 66 ya kadar inmiştim. çok iyi bir sonuçtu. ama hayatıma oturtmadığım için geri aldım ancak artık dengeli olmayı öğrendiğim ve bana iyi gelen beslenme şeklini keşfettiğim için bikaç zaman dikkat edip toparlayabiliyorum . ki ben de pko ve insilün direnci var.
--
size diyetisyen güzel gelmiş, devam ederek asıl sistemi öğrenmek kalıcılık sağlayacaktır. başarılar dilerim
ne kadar sürede bu kiloyu verdiniz

Ben de zayıflamak istiyorum kızlar aranıza katılayım 6 ay oldu doğum yapalı 63 kiloyum 55 olmak istiyorum
Arkadaşımin da 6 aylik bebegi var. 2 ayda aralıklı oruçla 10 kilo verdi. Ama açlığı beynime kadar hissediyorum diyor. Bir de dondurma dışında tatli hiç yememis. Cok iradeli. O konuda cok imreniyorum ama ben o kadar iradeli olamıyorum. Bugün Diyetisyene gittim o yüzden. Umarım faydalı olur benim icin
Herkese Selam!

Bugün 4. günüm :) ve gayet başarılı ilerliyorum . hamd olsun :)

Arkadaşlar 70 kg olsam benim için şu ağustos ayı içerisinde harika olacak :) hedefime ulaşmış olacağım nasipse.

3 günde dahi kıyafetler rahatladı, karın bölgem hafifledi. Annemin de benim de karın kısmımız hemen genişliyor çok ilginç.

9.00da filtre kahve içtim.

kahvaltımı hneüz yapmadım :)
Su anki kilonuz kac? Bugün Diyetisyene gittim ve tok karna 73.1 çıktım. 2 hafta sonra bir aksilik cikmazsa eğer şehir degistirecegiz. O zamana kadar 70i ben de görür müyüm acaba 😍

Arkadaşımin da 6 aylik bebegi var. 2 ayda aralıklı oruçla 10 kilo verdi. Ama açlığı beynime kadar hissediyorum diyor. Bir de dondurma dışında tatli hiç yememis. Cok iradeli. O konuda cok imreniyorum ama ben o kadar iradeli olamıyorum. Bugün Diyetisyene gittim o yüzden. Umarım faydalı olur benim icin

Su anki kilonuz kac? Bugün Diyetisyene gittim ve tok karna 73.1 çıktım. 2 hafta sonra bir aksilik cikmazsa eğer şehir degistirecegiz. O zamana kadar 70i ben de görür müyüm acaba 😍
2 hafta uzun bi süre
3 kg vermek zor değil ki tok karnına kilonuz
Her gün yürüyün sabah akşam 20dk olarak
Ekmeği kesin tatlıyı kesin bi kaç akşam salata ile beslenerek ilerleyebilirsin
Sorma sanırım 75 kg ım🙂↕️ regl olamadım neredeyse 2 ay olacak. (Polikistikover)

2 hafta uzun bi süre
3 kg vermek zor değil ki tok karnına kilonuz
Her gün yürüyün sabah akşam 20dk olarak
Ekmeği kesin tatlıyı kesin bi kaç akşam salata ile beslenerek ilerleyebilirsin
Sorma sanırım 75 kg ım🙂↕️ regl olamadım neredeyse 2 ay olacak. (Polikistikover)
Diyetisyene gittim. 9 dilim ekmek var listede 🤷🏻‍♀️

Bence karbonhidratı kesmek en mantıklısı pirinç bulgur ekmek böyle en azından biraya yemezsek çok iyi olacak sanki
Ben sürdürülebilir olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Daha sağlıklı seylerden alinabilir o karbonhidrat. Tam bugday ekmeği, karabuğday patlağı (hem glutensiz hem 1 tanesi yarım dilim ekmeğe eşit), yulaf vs. Arastirmadim ama bulgurun da faydalı olduğunu düşünüyorum. Pilav yenilecekse bulgur tercih edilmeli.
Ömür boyu ben ekmek, pilav, makarna yemeyecegim diyorsa bir kişi olabilir belki. Ama zayıfladiktan sonra tekrar normal ölçüde yense bile kilo aldiriyormus. Ben de burda tecrübe eden kişilerden okudum :)

Ben sürdürülebilir olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Daha sağlıklı seylerden alinabilir o karbonhidrat. Tam bugday ekmeği, karabuğday patlağı (hem glutensiz hem 1 tanesi yarım dilim ekmeğe eşit), yulaf vs. Arastirmadim ama bulgurun da faydalı olduğunu düşünüyorum. Pilav yenilecekse bulgur tercih edilmeli.
Ömür boyu ben ekmek, pilav, makarna yemeyecegim diyorsa bir kişi olabilir belki. Ama zayıfladiktan sonra tekrar normal ölçüde yense bile kilo aldiriyormus. Ben de burda tecrübe eden kişilerden okudum :)
Ben zaten ekmek nerdeyse hiç yemem haftada bir dürüm falannyersem anca öyle yerim ama bulgur ve pilava dikkat ediyorum bu aralar

Merhaba, iyi akşamlar. 🌼
Nasılsınız kızlar? Bir varım bir yokum değişik bir durumdayım. İstikrarsız, disiplinsiz boşa kürek çekiyorum. Epey de soğudum eskisi gibi dikkat etmiyorum yediklerime. Bu yaz hep düğünlerle geçti, hepsi de il dışındaydı. Yakın kişiler de olunca katılım sağladık mecburen. Çok yoruldum ve sıkıldım. Bu ay için iki düğüne daha katılmamız gerekiyor eylül ayı boşuz sanırım.

Sizler ne güzel konuşmalara, diyetinize devam etmişsiniz. İstikrarınız için tebrik ederim. 😍 Geri dönmek istiyorum hedefime daha çok yol var. Son tartılmamdan sonra tartıyı kaldırmıştım. Kaç kiloyum ne kadar kilo aldım hiç bir fikrim de yok.

Merhaba, iyi akşamlar. 🌼
Nasılsınız kızlar? Bir varım bir yokum değişik bir durumdayım. İstikrarsız, disiplinsiz boşa kürek çekiyorum. Epey de soğudum eskisi gibi dikkat etmiyorum yediklerime. Bu yaz hep düğünlerle geçti, hepsi de il dışındaydı. Yakın kişiler de olunca katılım sağladık mecburen. Çok yoruldum ve sıkıldım. Bu ay için iki düğüne daha katılmamız gerekiyor eylül ayı boşuz sanırım.

Sizler ne güzel konuşmalara, diyetinize devam etmişsiniz. İstikrarınız için tebrik ederim. 😍 Geri dönmek istiyorum hedefime daha çok yol var. Son tartılmamdan sonra tartıyı kaldırmıştım. Kaç kiloyum ne kadar kilo aldım hiç bir fikrim de yok.
İyi akşamlar canım ♥️ Eylül ayında daha sağlam bir iradeyle bekliyoruz inşallah seni. Burayi da aktif tutarız inşallah yine. Ben de yarın tercih yapacağım. Önümüzde bir belirsizlik var. Çok geriyor beni. istikrarlı devam etmeye calissam da ben bir sonuca varamiyorum. Diyetisyene de gittim ama dünden beri rahatsız olunca diyetime sadık kalamadım. Yarından itibaren ben de ara vermek istiyorum.
Belki de stres altındayım vu süreçten dolayı. Kısa bir ara iyi gelir umarım 🤲🏻😊

Herkese Selam!

Temelden düzenli ve sağlıklı bir şekilde beslenmeye niyet ettim dün. Bismillah dedim . Artık hayat tarzı edinmek istiyorum. Bugün dahiliye doktoru ile görüştüm kan tahlili yaptırdım. D vit düşük çıktı. Bu da kilo vermede negatif anlamda etkili. Takviye alacağım.

Diyetisyenle görüşmek istememiştim ancak bi öneri ile hem diyetisyen hem psikolog bir hanımla çalışmaya başladım dün. Dİyete bakışımı değiştirmeyi ve alışkanlık edinmeyi planladık. İlk gün çok iyiydi. Bugün ikinci gün gayet yolunda her şey . Mutlu ve ümitliyim.
Önce diyet kavramının ne olduğu, benim zihnimde ne ifade ettiği , benim rutin beslenme alışkanlıklarımın ne olduğu üzerine konuştuk. Ardından diyetisyenim bazı açıklamalar yaptı.

Bu hafta çalışacağımız alışkanlık 'Yeme Davranışları ' kısmı'

Yeme Davranışları;

-Öğün yapılan yer (masada, ayakta vb)
-Öğünü yaparken farkındalıkla tüketme durumu (sadece öğün ile mi ilgilenildiği)
-Çiğneme hızı (lokmaları lapa kıvamına gelene kadar çiğneme/çiğnememe durumu)
-O günkü toplam su tüketim miktarı (3lt)

Benim talebim üzerine iki öğün iki ara öğün şeklinde listemi hazırlamış. Gayet uygun. Dün akşam uyguladım gayet doyurucu idi.
Listede dikkatimi çeken iki şey var;
  • öğünlerden 30dak önce sirkeli su içmek
  • keten tohumlu kefir içmek
Bir de yeme alışkanlık takibi için çizelge var. Her öğünde onu dolduracağım. Yeme hızım, yeme yerim, Farkındalıkla tüketmem' bunları puanlayacağım ve haftalık olarak kendisine teslim edeceğim.
Ayrıca her öğünümün fotoğrafını gönderiyorum.

Beslenme düzenimle ilgil olarak;
-Yeni salata tarifleri deneyeceğim, çeşitlendireceğim.
-Yemek yapıp , donduracağım.
-D vitamini-omega-magnezyum takviyelerimi düzenli kullanacağım.

Bir de günlük 30dak yürüyüş ya da leslie yapmamı söyledi :) Umarım başarırım. Bu sabah 15 dk egzersiz yaptım . Ama daha hareketli yağ yakıcı spor yapmam gerek.

Bu arada dün tartıldım ve 77.9 kg çıktım. ancak dünden bugüne vücudumda şişkinliğin azaldığını hissediyorum . Evelallah olacak bu iş . artık sakin yavaş yiyorum, lokmaları çok çiğniyorum, yediğim şeylerin farkında olarak yiyorum.

Hayırlı akşamlar. Taşınma işini hizlandirmaya çalışıyoruz her ne kadar sonuç belli olmasa da. Bu hafta biraz saldım. Çünkü buzdolabinda israf olmasın diye hiçbir sey bırakmak istemiyoruz.

Hayırlı akşamlar. Taşınma işini hizlandirmaya çalışıyoruz her ne kadar sonuç belli olmasa da. Bu hafta biraz saldım. Çünkü buzdolabinda israf olmasın diye hiçbir sey bırakmak istemiyoruz.
Evet menü de paylasmiyorsun takimlardasin aslında sen yaz yinede grupta kalalım hep canım aktif oldukça faydası olur hepimize☺️

Evet menü de paylasmiyorsun takimlardasin aslında sen yaz yinede grupta kalalım hep canım aktif oldukça faydası olur hepimize☺️
Haklisin canım ama bugün mutfağı ve yatak odasını toplamaya çalıştık mesela. Bayağı zaman harcadim. 10-11 gibi kahvaltı yaptım. Aksam 6da aksam yemeğini yiyebildik. Eşim disardan yiyelim dedi döner söyledi. Porsiyon olarak da sipariş alan bir yer bilmiyorum açıkçası burda.
O yüzden yazasım gelmiyor menüleri 😔

X