Diyeti Sürdürme ve Motivasyon

Merhaba. 🌼
Bugün gün içinde neredeyse bir şey yemedim desem yeridir. Sabah 9 gibi 3-4 ince dilim salatalık yedim. Sonra kızımı cimnastik kursuna götürdüm. Orada da şekersiz türk kahvesi içtim. Eve gelince 11.30 gibi çeyrek simit yedim. 12.30 civarı da soğuk sütlü kahve içtim. 18.00 da iki kase mercimek çorbası, 3 çorba kaşığı zeytinyağlı taze fasülye, 3 çorba kaşığı ıspanak yemeği ve 1 tane de fındık lahmacun yedim. Gün boyu bir şey yemediğimden herhalde bir türlü doymadı karnım. Açlık hala var ama yememek için tutuyorum kendimi. Bir de canım çok fazla cips, abur cubur istiyor. 😢

mimesis mimesis
ay mimesis mimesis sende gell biz elhan ile masterfite de üye olduk yani gruba katıldık orda menü paylaşımları filanda oluyor hergün ne yediğini yazman filan zorunlu güzel yani katıl sende :)
Sahihubanla mimesis'i etiketleyip yazacaktım ben de, benden önce davranmissin. Orda kilo verme sürecinden ziyade kilo vermiş olan insanalr da var, tecrübelerinden faydalanmak iyi oluyor cidden

Herkese selam!

Dün akşam yemekte mercimekli bulgur pilavı cacık çorba yedim.

Tatlı olarak bir top dondurma yedim.

sabah 9.00 da sade Türk kahvesi içtim.

11.00 de 2haşlanmış yumurta peynir zeytin ve bir dilim tam buğday ekmeği yiyeceğim .

Merhaba. 🌼
Bugün gün içinde neredeyse bir şey yemedim desem yeridir. Sabah 9 gibi 3-4 ince dilim salatalık yedim. Sonra kızımı cimnastik kursuna götürdüm. Orada da şekersiz türk kahvesi içtim. Eve gelince 11.30 gibi çeyrek simit yedim. 12.30 civarı da soğuk sütlü kahve içtim. 18.00 da iki kase mercimek çorbası, 3 çorba kaşığı zeytinyağlı taze fasülye, 3 çorba kaşığı ıspanak yemeği ve 1 tane de fındık lahmacun yedim. Gün boyu bir şey yemediğimden herhalde bir türlü doymadı karnım. Açlık hala var ama yememek için tutuyorum kendimi. Bir de canım çok fazla cips, abur cubur istiyor. 😢
bişiler yedin mi
direnmişsin tebrikler
benim de bugünler de sürekli bişeyler yiyesim geliyor

Günaydın herkese 🌼
Kahvaltıyi 11.40 gibi bitirdim. Bugün kahvaltıda 1 haşlanmış yumurta, yesillik, yarım salatalık,3 zeytin yedim..bir de dünden közlenmiş sebzeleri söğüş yapmıştım. Bugün ikinci yumurtayi haslayayayim dedim, rafadan kaldı. Benim de midem almıyor öyle. Kabuğunu soyunca tekrar haslamak icin koyamadim. Ben de o sebzelere ekleyip pişirdim. Yarım dilim de ekmek ve bir kupa şekersiz çay vardı yanında.

Günaydın herkese 🌼
Kahvaltıyi 11.40 gibi bitirdim. Bugün kahvaltıda 1 haşlanmış yumurta, yesillik, yarım salatalık,3 zeytin yedim..bir de dünden közlenmiş sebzeleri söğüş yapmıştım. Bugün ikinci yumurtayi haslayayayim dedim, rafadan kaldı. Benim de midem almıyor öyle. Kabuğunu soyunca tekrar haslamak icin koyamadim. Ben de o sebzelere ekleyip pişirdim. Yarım dilim de ekmek ve bir kupa şekersiz çay vardı yanında.
bende birazdan yerim 12 ye kadar yememeye gayret ediyorum :)

öğlen menüm // 1 kase mercimek çorbası
iki dilim ekmek biri tam buğday diğeri norman tam buğday bitmiş çünkü
6 veya 7 adet küçük mantı
bugün bunlar pişmiş akşama kadar acıkırım diye bu kadar az yemeye çalıştım ama akşam köfte salata ayran yiyeceğim dengelesin diye

öğlen menüm // 1 kase mercimek çorbası
iki dilim ekmek biri tam buğday diğeri norman tam buğday bitmiş çünkü
6 veya 7 adet küçük mantı
bugün bunlar pişmiş akşama kadar acıkırım diye bu kadar az yemeye çalıştım ama akşam köfte salata ayran yiyeceğim dengelesin diye
Afiyet olsun 🌼

İyi geceler herkese. 🌼
Bugün açlık penceremi bayağı açtım, 20 saat yaptım.
14.30 bir kaseden biraz az zeytinyağlı taze fasülye, iki çorba kaşığı yoğurt, bir dilim de çavdar ekmeği yedim.
Yarım saat kadar sonra da bir tane muz yedim.
19.00 hamburger (zincir markalardan değil, yerel bir kafede yedim) yanında da ayran.
Sonrasında bir saat yoğun tempolu yürüyüş yaptım.

Yarın yemek konusunda, özellikle tatlı kısmında biraz esnek davranacağım. Belki pazar günü de. Yarın kızımın doğum günü, ertesi gün de evlilik yıldönümümüz. Abartmadan ve kendimi kasmadan, pişmanlık yaşamadan bu iki günü geçirmek istiyorum. 🙈😂

İyi geceler herkese. 🌼
Bugün açlık penceremi bayağı açtım, 20 saat yaptım.
14.30 bir kaseden biraz az zeytinyağlı taze fasülye, iki çorba kaşığı yoğurt, bir dilim de çavdar ekmeği yedim.
Yarım saat kadar sonra da bir tane muz yedim.
19.00 hamburger (zincir markalardan değil, yerel bir kafede yedim) yanında da ayran.
Sonrasında bir saat yoğun tempolu yürüyüş yaptım.

Yarın yemek konusunda, özellikle tatlı kısmında biraz esnek davranacağım. Belki pazar günü de. Yarın kızımın doğum günü, ertesi gün de evlilik yıldönümümüz. Abartmadan ve kendimi kasmadan, pişmanlık yaşamadan bu iki günü geçirmek istiyorum. 🙈😂
Afiyet olsun canım bende dün baya spor yaptım aslında öğlen 2mile akşam 2 mile aralarda yürüyüş de yaptım 16000 adım olmuş toplamda 760da kalori yakmış gösteriyordu saat öğlende çorba az mantı ve iki dilim ekmek yemiştim akşam da salata köfte yedim arada iki ceviz ve iki kiraz var suyu 3lt içtim yeşil çayda içmiştim genel olarak iyiydi yani bakalım bugün nasıl geçecek haftasonu cokk zorlanıyorum çünkü işte değilim ve gezerken herşey yeniliyor 🙈😄

Merhaba, günaydın. 🌼
Haftasonunun ve dünün yorgunluğunu hala atamadım. Yemek konusunda tahminimden iyi geçti cumartesi ve pazar günü. Pazar günü de kahvaltıyı dışarıda yapıp, akşam üstü denize gittik. Çocuk olunca pek yüzemiyoruz ama suda durmak bile iyi geliyor insana. Çıkışta 2 saate yakın yürüyüş yapıp eve öyle geldik. Dün akşam da yemekten sonra dışarıdaydık. Kızım bebek arabasında durunca fırsat bu fırsat diyip eşimle tempolu 11 km yürümüşüz.

Merhaba, günaydın. 🌼
Haftasonunun ve dünün yorgunluğunu hala atamadım. Yemek konusunda tahminimden iyi geçti cumartesi ve pazar günü. Pazar günü de kahvaltıyı dışarıda yapıp, akşam üstü denize gittik. Çocuk olunca pek yüzemiyoruz ama suda durmak bile iyi geliyor insana. Çıkışta 2 saate yakın yürüyüş yapıp eve öyle geldik. Dün akşam da yemekten sonra dışarıdaydık. Kızım bebek arabasında durunca fırsat bu fırsat diyip eşimle tempolu 11 km yürümüşüz.
Tartildiniz mi bu zaman zarfında hiç?

Merhaba, günaydın. 🌼
masallah doğumgünü fialn var diyordun iyi kapatmıssın gene sporların da harika olmuş :)

X