Diyeti Sürdürme ve Motivasyon

Maşallah gene iyi vermisssiniz 20kilo birden diyetisyenle birlikte gittiniz mi hiç çünkü bı 20kilo daha vermek istiyorsunuz kastan değil de yağ dan vermek önemli sağlığınızdan olmayın dikkat edin yinede kilo verirken☺️
Yok diyetisyen yardımı olmadan verdim çocuğum çok hareketli özellikle yürümeye başladıktan sonra peşinden koşarken gitti bir çoğu 🥲 Kas kaybınında olup olmadığını bilemiyorum ama büyük ihtimal olmamıştır çünkü 20 kiloyu 20 ayda verdim ve oldukça hareketle birlikte gitti çok çabucak olmadı yani o yüzden olmamıştır

ne yapsam veremiyorum' çok karamsar bi bakış T Tugbis96 .
zira sana uygun beslenme programı ile ciddi sağlık problemlerin olmadığı sürece çok rahat kilo verebilirsin.
Burda önemli olan kararlı ve istikrarlı olman.
Seni motive eden nedir? Sağlıklı olmak mı? İyi bir fiziki görünüm mü? Temiz bir cilt mi? Giydiğinin yakışması mı? Hareketli, enerjisi yüksek bir kadın olmak mı?
Önce işe psikolojik açıdan bakmalısın. Sonra da gerekli malzemeleri edinip yola çıkmalısın.
Mesela beyaz çay /yeşil çay - kabuk tarçın- toz tarçın (yemeklerden önce 2 yemek kaşığı yoğurda biraz tarçın serpeleyip yemek - ani açlık krizini önlüyor), tatlısız yapamam dersen tadellenin light çikolatasını alabilirsin ya da kuru üzün kuru kaysı- şekersiz fıstık ezmesi vs.
İnstagramda bir çok diyet tarif hesapları ile spora egzersiz hesapları var ya da youtube da 'oradan takipte bulunabilirsin.

Tabi her şeyden önce aile hekime gidip bi genel kan tahlili yaptırmalısın. Belki d vitaminin düşüktür bu bile kilo vermeyi zorlaştırabilir. Sonuca göre takviye vitamin vs yazdırabilirsin aile hekimine...

sonrası kolay.

yemeyince insan kilo veriyor...

hem de çok dinç hissediyor..
Yazdığınız şeylerin hemen hemen hepsi için kilo vermek istiyorum en çokta hareketli enerjik olmak için çünkü çocuğumla yorulmadan daha kaliteli ve keyifli zaman geçirmek istiyorum 😔 Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ediyorum uygulamaya başlayacağım 👍🏻

Maşallah gene iyi vermisssiniz 20kilo birden diyetisyenle birlikte gittiniz mi hiç çünkü bı 20kilo daha vermek istiyorsunuz kastan değil de yağ dan vermek önemli sağlığınızdan olmayın dikkat edin yinede kilo verirken☺️
Tabi son vermek istediğim 15 kiloda kas kaybı olur mu olmaz mı bilemiyorum aslında bir yandanda diyetisyen destegi almayı düşünüyorum bakalım bakalım nasıl olacak

kek şeker ihtiyacınızı arttırmıştır o sebeple acıktınız :)

insan yedikçe yiyesi gelen yemedikçe yemeyen bi varlık
Gerçekten öyle. Ozellikle aksam 8e kadar bir şeyler yeme isteği oluyor bende. Boş boş duramıyorum. 8den sonra o his geçiyor gibi. Şişlik oluyor zaten karnimda ne yesem akşam vakti. Rahatsiz oluyorum bundan

Merhaba kızlar aranıza yeni katıldım 🖐🏻
110 kilo ile doğum yaptım kızım şu anda tam 20 aylık bu zamana kadar yeri geldi düzenli yeri geldi şok diyetlerle ite kalka devamını bir türlü getiremesemde ancak 90 kiloya kadar dusebildim doğum kilolarımdan kurtuldum en azından çünkü tam 90 la hamile kalmıştım ama en az 75 olmam lazım neler yapıyorsunuz bahsedebilir misiniz biraz ? En iyi ve en cabuk nasıl kilo verebilirim?
Ben de 73-74 arası takılı kaldım. Gerci ben 1 senedir ugraisyorum 77-78den düştüm bu kiloya 1 senede.
2 sene önce cabalamadan 3 haftada 4 kilo vermiştim, şimdi öyle gitmiyor 😭

Ben de 73-74 arası takılı kaldım. Gerci ben 1 senedir ugraisyorum 77-78den düştüm bu kiloya 1 senede.
2 sene önce cabalamadan 3 haftada 4 kilo vermiştim, şimdi öyle gitmiyor 😭
Evet bende de durum aynı maalesef kolay gitmiyor artık birde takılınca daha çok sabretmek gerekiyor aslında ben bunu anladım ne kadar diyette istikrarlı olsakta o takılma durma anında birden kendimizi salıveriyoruz sonrada başa dönüyoruz 🥲Ama bu sefer kararlıyım o döngü kırılacak 😅

Evet bende de durum aynı maalesef kolay gitmiyor artık birde takılınca daha çok sabretmek gerekiyor aslında ben bunu anladım ne kadar diyette istikrarlı olsakta o takılma durma anında birden kendimizi salıveriyoruz sonrada başa dönüyoruz 🥲Ama bu sefer kararlıyım o döngü kırılacak 😅
İnşallah umdugunuz gibi olur. Ben ne yapacağımı bilmiyorum artık 😔

Herkese selam!

Dün akşam yemekte lazanya yedim.
Tatlı olarak kuruvasan ve bir top dondurma yedim.

Bu sabah iş arkadaşlarımla evden hazırladığımız kahvaltıları yaptık. Gluten hamur işi inanılmaz hantallaştırıyor. şu an inanılmaz halsiz uykulu hissediyorum.

bi saat sonra kahve içerek kendime gelmeyi istiyorum :)

kötü örnek örnek değildir. :KK70:

öğlen// 1 kırmızı biber dolması
1 kase ayran aşı çorbası yarmalı

30dk leslie
1 orta şeker türk kahvesi
şimdilik 1lt su bitti :)

Kahvalti 9.00
Mantarlı yumurta (1 yumurtayla)
2 zeytin
1 dilim ekmek ve 1 dilim peynir
Şekersiz çay 2 bardak

Öğlen 13.00
1 küçük kabak dolması (10 cm kadardır uzunluğu)
1 tane mücver
1 tabak salata(aciydi)
3-4 kaşık baharatlı yoğurt

Ara öğün 14.15
5 tane kuruyemiş
Bİr bardak yeşilçay

30 dakika evde yürüyüş egzersizi yaptım. Suyu takip edemedim henüz.

Kahvalti 9.00
Mantarlı yumurta (1 yumurtayla)
2 zeytin
1 dilim ekmek ve 1 dilim peynir
Şekersiz çay 2 bardak

Öğlen 13.00
1 küçük kabak dolması (10 cm kadardır uzunluğu)
1 tane mücver
1 tabak salata(aciydi)
3-4 kaşık baharatlı yoğurt

Ara öğün 14.15
5 tane kuruyemiş
Bİr bardak yeşilçay

30 dakika evde yürüyüş egzersizi yaptım. Suyu takip edemedim henüz.
maşallah çok iyi menün bugün canımm :) seninle dolmalarımız çakışmış bugün ben de yemeğin peşine yaptım lesliyı 30 dk mideye inmesin pirinler dimi haahha :)

Spor yapinca vicdanım cok rahatlıyor ya
He yaa aslında vicdan azabı çekmeyin Arada hakettiginiz gibi tatlıyı filan yiyin diyor diğer gruptaki arkadaşlar ama insan bı vicdan yapıyor yaa ister istemez sonra işte ne bileyim spor yapinca dediğin gibi bı rahatlama hissi oluyor yanii☺️

Merhaba, iyi öğlenler diliyorum herkese. 😍🥰
Off ne çok özlemişim burada olmayı. :)
Mesajlar birikmiş, şöyle bir göz attım ama detaylı okuyamadım. Döneceğim inşallah.

Tatilden döneli yaklaşık bir hafta oldu ama bir türlü müsait olamadım. Bir de şifremi site kabul etmedi, değiştirdim giremedim vs derken iyice uzak kaldım.

Kısa bir özet geçecek olursam, şükür tatilde hiç kilo almamışım. Geldiğimde 2-3 gün ödem vardı biraz, sonra hemen giderkenki kiloyu gördüm. Tatilde sağlam yedim, özellikle yöresel yemekleri merak ettik, hep onlardan yedik. Abur cubur, dondurma tüketimim de çok oldu ama her yere yürüdük. Gittiğimiz ilk gün 30 km yürümüşüz mesela. Diğer günler de o civardaydı hep. Bu yürüyüşler sayesinde kilo almadığımı düşünüyorum. Gelince hemen tembel modum ortaya çıktı. 🙈 64 lerde geziniyorum hala. Pek de dikkat edemedim ama tekrar motive olup geldim. ☺

Mesajlar birikmiş, şöyle bir göz attım ama detaylı okuyamadım. Döneceğim inşallah.

Tatilden döneli yaklaşık bir hafta oldu ama bir türlü müsait olamadım. Bir de şifremi site kabul etmedi, değiştirdim giremedim vs derken iyice uzak kaldım.

Kısa bir özet geçecek olursam, şükür tatilde hiç kilo almamışım. Geldiğimde 2-3 gün ödem vardı biraz, sonra hemen giderkenki kiloyu gördüm. Tatilde sağlam yedim, özellikle yöresel yemekleri merak ettik, hep onlardan yedik. Abur cubur, dondurma tüketimim de çok oldu ama her yere yürüdük. Gittiğimiz ilk gün 30 km yürümüşüz mesela. Diğer günler de o civardaydı hep. Bu yürüyüşler sayesinde kilo almadığımı düşünüyorum. Gelince hemen tembel modum ortaya çıktı. 🙈 64 lerde geziniyorum hala. Pek de dikkat edemedim ama tekrar motive olup geldim. ☺
hoşgeldin canımm :)

Hoşgeldin tekrardan. Moral olmuştur şimdi tatil, ne güzel 🌼

X