Diyeti Sürdürme ve Motivasyon

İyi aksamlar. Tek öğün yapacağımı söyledim ama ara ara atistirmalarim oldu. Açlık cok hissettim. Akşama bezelye yemeği vardı ama içinde patates de vardı. Şeker oranı, karbonhidrat orani yüksek bir öğün oldu yani. 2 litreye yakın suyumu içtim.
Kızımı uyuturken biraz ben de uyumuşum. Az önce uyandım ama basım cok ağrıyor. Agri kesici de yok evde. Gündüz sıcaktan usenip spor yapmamıştım, akşam yaparım demiştim. Simdi de hem basım ağrıyor hem yapasim yok. Yarın inşallah daha istekli olurum 😔

İyi aksamlar. Tek öğün yapacağımı söyledim ama ara ara atistirmalarim oldu. Açlık cok hissettim. Akşama bezelye yemeği vardı ama içinde patates de vardı. Şeker oranı, karbonhidrat orani yüksek bir öğün oldu yani. 2 litreye yakın suyumu içtim.
Kızımı uyuturken biraz ben de uyumuşum. Az önce uyandım ama basım cok ağrıyor. Agri kesici de yok evde. Gündüz sıcaktan usenip spor yapmamıştım, akşam yaparım demiştim. Simdi de hem basım ağrıyor hem yapasim yok. Yarın inşallah daha istekli olurum 😔
Bende öğlen//5 Yk. Pirinç pilavı 1yk. Bezelye yedim bir kase de cacık içtim
Akşam az döner bir kâse salata yedim öğlen bı 15dk Leslie yaptım akşam çocuğumu uyutursam yatmadan bı 20dk daha yaparım belki 3lt su içtim bugünde ama cokk yoruluyorum yaa keşke sizin gibi bı ara tatillerimiz olsaydı haftasonu evde hangi işe yetisecegimi şaşırıyorum resmen hafta içi de işte çalış akşam gel evde yemek bulaşık çamaşır ortalık topla çocuğu yedir içir uyut yine babasıyla oynasa ben mutfağa koşuyorum yani kadının kosturmacasi pek bitmiyor aslında bu da kilo vermemize yardımcı olsa ne iyi olurdu dimi kadınların işi hiç bitmiyor hiçcc🥲

Merhaba kızlar aranıza yeni katıldım 🖐🏻
110 kilo ile doğum yaptım kızım şu anda tam 20 aylık bu zamana kadar yeri geldi düzenli yeri geldi şok diyetlerle ite kalka devamını bir türlü getiremesemde ancak 90 kiloya kadar dusebildim doğum kilolarımdan kurtuldum en azından çünkü tam 90 la hamile kalmıştım ama en az 75 olmam lazım neler yapıyorsunuz bahsedebilir misiniz biraz ? En iyi ve en cabuk nasıl kilo verebilirim?

Merhaba kızlar aranıza yeni katıldım 🖐🏻
110 kilo ile doğum yaptım kızım şu anda tam 20 aylık bu zamana kadar yeri geldi düzenli yeri geldi şok diyetlerle ite kalka devamını bir türlü getiremesemde ancak 90 kiloya kadar dusebildim doğum kilolarımdan kurtuldum en azından çünkü tam 90 la hamile kalmıştım ama en az 75 olmam lazım neler yapıyorsunuz bahsedebilir misiniz biraz ? En iyi ve en cabuk nasıl kilo verebilirim?
Meraba yavrunuz hayırlı olsun sağlık ve neşe ile uzun ömürlü olsun.

Boyunuz kaç?
90 kg dan 75 e düşmek çok da zır değil açıkcası
Herhangi bir rahatsızlığınız var mı? Yoksa iki öğün deneyebilirsiniz. Emzirme devam ediyor mu. ?

Selamlar akşam yemeğinde köydeydik. Sarma salata yoğurt ve biraz yufka ekmek yedim hamd olsun. Daha da başka şey sürmedim ağzıma .

Canım fena dondurma çekmişti ama istediğim yer kapanmıştı. İyi ki 🤩 kapalıymış

Dişlerimi fırçaladım. Şimdi namazımı kılıp cilt bakımı yapınc tamamlanmış olacağım inş

Yarın arkadaşlarla yemeğe çıkacağız nasipse.
Tek öğün yapsam müthiş olacak .

20.00 itibariyle 22 saat aç kalmam gerekecek.
Başarabilir miyim bilmiyorum ama denemek istiyorum.

Tek öğün yapıo akşam istediğim tatlıyı yiyebilirim 😀🤩😍

Hayat denge.

Her Seçiş bir vazgeçiştir. 🥲😂😅😜

Meraba yavrunuz hayırlı olsun sağlık ve neşe ile uzun ömürlü olsun.

Boyunuz kaç?
90 kg dan 75 e düşmek çok da zır değil açıkcası
Herhangi bir rahatsızlığınız var mı? Yoksa iki öğün deneyebilirsiniz. Emzirme devam ediyor mu. ?
Çok sağolun amin inşallah 🤲🏻
Emzirme yok
Boyum 165 normalde 70 li kilolardan yukarıya hiç çıkmamıştım ama tedavi ile hamile kaldığım için ilaçlarla birlikte bir anda 90 a fırlayıp öyle de hamile kaldim ve hamileliğim kilolara bir türlü alışamadıgım ve rahat hareket edemediğim için çok zor geçti ve daha da kilo çok kilo alarak 110 kilo ile doğum yaptım ve tabi sonrası da çok zorlu geçti...Şimdi de tekrardan eski kiloma dönmek istiyorum bir an önce ama sanki 90 da takıldım kaldım ne yapsamda veremiyorum kırmam gerekiyor bu döngüyü 😥

Emzirme yok
Boyum 165 normalde 70 li kilolardan yukarıya hiç çıkmamıştım ama tedavi ile hamile kaldığım için ilaçlarla birlikte bir anda 90 a fırlayıp öyle de hamile kaldim ve hamileliğim kilolara bir türlü alışamadıgım ve rahat hareket edemediğim için çok zor geçti ve daha da kilo çok kilo alarak 110 kilo ile doğum yaptım ve tabi sonrası da çok zorlu geçti...Şimdi de tekrardan eski kiloma dönmek istiyorum bir an önce ama sanki 90 da takıldım kaldım ne yapsamda veremiyorum kırmam gerekiyor bu döngüyü 😥
Maşallah gene iyi vermisssiniz 20kilo birden diyetisyenle birlikte gittiniz mi hiç çünkü bı 20kilo daha vermek istiyorsunuz kastan değil de yağ dan vermek önemli sağlığınızdan olmayın dikkat edin yinede kilo verirken☺️

Emzirme yok
ne yapsam veremiyorum' çok karamsar bi bakış T Tugbis96 .
zira sana uygun beslenme programı ile ciddi sağlık problemlerin olmadığı sürece çok rahat kilo verebilirsin.
Burda önemli olan kararlı ve istikrarlı olman.
Seni motive eden nedir? Sağlıklı olmak mı? İyi bir fiziki görünüm mü? Temiz bir cilt mi? Giydiğinin yakışması mı? Hareketli, enerjisi yüksek bir kadın olmak mı?
Önce işe psikolojik açıdan bakmalısın. Sonra da gerekli malzemeleri edinip yola çıkmalısın.
Mesela beyaz çay /yeşil çay - kabuk tarçın- toz tarçın (yemeklerden önce 2 yemek kaşığı yoğurda biraz tarçın serpeleyip yemek - ani açlık krizini önlüyor), tatlısız yapamam dersen tadellenin light çikolatasını alabilirsin ya da kuru üzün kuru kaysı- şekersiz fıstık ezmesi vs.
İnstagramda bir çok diyet tarif hesapları ile spora egzersiz hesapları var ya da youtube da 'oradan takipte bulunabilirsin.

Tabi her şeyden önce aile hekime gidip bi genel kan tahlili yaptırmalısın. Belki d vitaminin düşüktür bu bile kilo vermeyi zorlaştırabilir. Sonuca göre takviye vitamin vs yazdırabilirsin aile hekimine...

sonrası kolay.

yemeyince insan kilo veriyor...

hem de çok dinç hissediyor..

Herkese selam!

8.30 da Espresso içtim.

Su tüketiyorum. Dayanabildiğim zamana kadar yemeyi düşünmüyorum. Zira nasipse akşam arkadaş buluşmam var.

Az önce video çekerken 'yanaklarımın tombikleştiğini' çok açık fark ettim üzgünüm.

Emzirme yok
Maşallah gene iyi vermisssiniz 20kilo birden diyetisyenle birlikte gittiniz mi hiç çünkü bı 20kilo daha vermek istiyorsunuz kastan değil de yağ dan vermek önemli sağlığınızdan olmayın dikkat edin yinede kilo verirken
Herkese selam!

8.30 da Espresso içtim.

Su tüketiyorum. Dayanabildiğim zamana kadar yemeyi düşünmüyorum. Zira nasipse akşam arkadaş buluşmam var.

Az önce video çekerken 'yanaklarımın tombikleştiğini' çok açık fark ettim üzgünüm.
şuan kaç kilosun canım birde yotubeda videolar mı çekiyorsun bakmak isterimm :)

Maşallah gene iyi vermisssiniz 20kilo birden diyetisyenle birlikte gittiniz mi hiç çünkü bı 20kilo daha vermek istiyorsunuz kastan değil de yağ dan vermek önemli sağlığınızdan olmayın dikkat edin yinede kilo verirken

şuan kaç kilosun canım birde yotubeda videolar mı çekiyorsun bakmak isterimm :)

şu an 73 kg da gidip geliyorum.

67 e düşmek hedefim.

6kg vermem gerek ve acelem yok :) zaten 1 kg da versem bedenime ve yüzüme yansıyor ki yıllarca 83 -80 arasında idim daha önce . o yüzden şu halimi de seviyorum.

youtube video çekmiyorum :)

Herkese merhabalar. Yorumlar yazılmış hep ama detaylı bakamadim. Musait olunca geleceğim buraya. O değil de sabah 6-6.30 gibi kalktık kızımla, eşimi gönderdik. Tekrar uyutamadim kızımı. 9.30 gibi kahvaltı yaptik. Mantarli yumurta, 1,5 dilim ekmek, zeytin peynir, domates salatalik şekersiz çay vardı.
Birkaç gün önceden komşum aramıştı zeytinyağli dolma için. Hic yapmamış daha önce. Gelip gösterir misin demişti. 11 gibi ona gittim,dolmayi yaptık. Pirinci farklı almış,maydanoz yemiyorlarmis falan derken değişik bir şey çıktı ortaya. İnşallah güzel olmustur 😄
Orda 1 dilim kek ve sekersiz kahve içtim. Ama su an o kadar açım ki anlatamam 😭 ne yesem diye düşünüyorum.

Herkese merhabalar. Yorumlar yazılmış hep ama detaylı bakamadim. Musait olunca geleceğim buraya. O değil de sabah 6-6.30 gibi kalktık kızımla, eşimi gönderdik. Tekrar uyutamadim kızımı. 9.30 gibi kahvaltı yaptik. Mantarli yumurta, 1,5 dilim ekmek, zeytin peynir, domates salatalik şekersiz çay vardı.
Birkaç gün önceden komşum aramıştı zeytinyağli dolma için. Hic yapmamış daha önce. Gelip gösterir misin demişti. 11 gibi ona gittim,dolmayi yaptık. Pirinci farklı almış,maydanoz yemiyorlarmis falan derken değişik bir şey çıktı ortaya. İnşallah güzel olmustur 😄
Orda 1 dilim kek ve sekersiz kahve içtim. Ama su an o kadar açım ki anlatamam 😭 ne yesem diye düşünüyorum.
yeme kuzum yeme yeme acıktıkca su iç yeşil çay iç şişir karnını

evet yoğurtlu sarımsaklı bi salatalık salatası yap kendine öğlen bende ondan yedim yoğurt şişiriyor hem de mideyi
Salatalık, 5-6 tane de kuruyemis aldım tabağa.limonlu yeşil çay yaptım. Eşim akşam 7'den sonra gelecekmiş. Akşamı erken diyebilirim diye düşünüp boyle bir ara öğün yapayim dedim.
Osteocare diye bir vitamin aldım arkadaşımın tavsiyesiyle. Kalsiyum, magnezyum, d vitamini, çinko vs var içinde. Sac dökülmem ve eklem ağrılarim vardi. Cok iyi diyorlar. Zayıflamaya da etkisi var diye okudum, inşallah doğrudur :110:

Salatalık, 5-6 tane de kuruyemis aldım tabağa.limonlu yeşil çay yaptım. Eşim akşam 7'den sonra gelecekmiş. Akşamı erken diyebilirim diye düşünüp boyle bir ara öğün yapayim dedim.
Osteocare diye bir vitamin aldım arkadaşımın tavsiyesiyle. Kalsiyum, magnezyum, d vitamini, çinko vs var içinde. Sac dökülmem ve eklem ağrılarim vardi. Cok iyi diyorlar. Zayıflamaya da etkisi var diye okudum, inşallah doğrudur :110:
çokk iyi akşamda 6 da yiyip günü kapatabilirsin eşinde tek yesin gelince ben bu uğurda harcarım yanii herkesi benim eşimde gelince telefonla takılığ yiyor onu beklersem kilo veremem yaniii geç saatde yememmem lazım ahaha :)

kek şeker ihtiyacınızı arttırmıştır o sebeple acıktınız :)

insan yedikçe yiyesi gelen yemedikçe yemeyen bi varlık

X