Diyeti Sürdürme ve Motivasyon

İyi aksamlar hanimlar.
Ben bugün coştum desem yeridir.
Eşim yarından itibaren geceleri gidecek işe. Gündüzler evde yani. Ne kadar sürer böyle bilmiyorum. Akşamları genel itibariyle daha erken yeriz sanirim.
Ama işte eşiniz yese de siz yemeyin eşiniz ne iş yapıyor merak ettim ☺️ böyle gün içinde evde olsa bile o yesin siz aciktikca su için ip atlayın ben ip aldım evde ağlayacağım mesela hergun de Leslie yapmaya çalışıyorum sporu da bırakmayın gayret edip yapın zaten kilolar gittikçe daha da hirsalanacaksiniz

Ama işte eşiniz yese de siz yemeyin eşiniz ne iş yapıyor merak ettim ☺️ böyle gün içinde evde olsa bile o yesin siz aciktikca su için ip atlayın ben ip aldım evde ağlayacağım mesela hergun de Leslie yapmaya çalışıyorum sporu da bırakmayın gayret edip yapın zaten kilolar gittikçe daha da hirsalanacaksiniz
Eşim polis memuru. Benim okulun olduğu dönem okul polisligi yaptığı için hafta içi aksama kadar çalışıyordu. Haftasonlsri bazen izni olurdu bazen olmazdı. İşin kötü tarafı ben eşim evdeyken hiçbir şey yapamıyorum. Çocuğun varlığı da bir şeyler yapmami zorluyor ama eşim evdeyken daha bir problem oluyor 😅 kızım da cok iştahsız. Yemek yemediği zaman öleceğini zannediyor. Bana da aynı şekilde muamele ediyor. Yiyen insanı severim ben diyor. Bu konuda aşırı takıntılı maalesef. Neyden kaynaklandigini bilmiyorum. O yüzden kızım yemek yemediği zaman cok sinirleniyor, bağırıp çağırıyor. Bugün erken saatte sırf çocuk yemek yesin diye kendisi kalkti hazırladı kahvaltıyı ama benim ağzımın tadı kaçtı tabi. 3-4 lokma yiyip bıraktım yemeyi. O an aşırı stres altında hissettim kendimi. Yani bedenimde bir şeyler olduğunu hissettim ama tarif edemiyorum şu an. Böyle durumlarda ya gidip abur cubur yiyorum ya da aç bırakıyorum kendimi. Eşim bizi sevdiğinden böyle yapıyor, onu da biliyorum ama işte bazen işe gitse de kafam bir rahat etse diyorum. Aynı şeyleri cocukken babam için de söylerdim.
Bir de kacamak yaptikca dengeleyemiyorum. Öğrenmem gereken daha cok şey var sanırım. Tartıda 74ün altına inemezdim şimdi de 73ün altına inemiyorum haftalardır. O da moralimi bozuyor. Gel gitler yaşıyorum şu an.
Ayrica İp atlamak cok etkili diyorlar. Ama ben zayifken bile atladığımda sağ alt bacagim günlerce çok kötü ağrıyordu. O yüzden dikkat edin kendinize 🌼

Eşim polis memuru. Benim okulun olduğu dönem okul polisligi yaptığı için hafta içi aksama kadar çalışıyordu. Haftasonlsri bazen izni olurdu bazen olmazdı. İşin kötü tarafı ben eşim evdeyken hiçbir şey yapamıyorum. Çocuğun varlığı da bir şeyler yapmami zorluyor ama eşim evdeyken daha bir problem oluyor 😅 kızım da cok iştahsız. Yemek yemediği zaman öleceğini zannediyor. Bana da aynı şekilde muamele ediyor. Yiyen insanı severim ben diyor. Bu konuda aşırı takıntılı maalesef. Neyden kaynaklandigini bilmiyorum. O yüzden kızım yemek yemediği zaman cok sinirleniyor, bağırıp çağırıyor. Bugün erken saatte sırf çocuk yemek yesin diye kendisi kalkti hazırladı kahvaltıyı ama benim ağzımın tadı kaçtı tabi. 3-4 lokma yiyip bıraktım yemeyi. O an aşırı stres altında hissettim kendimi. Yani bedenimde bir şeyler olduğunu hissettim ama tarif edemiyorum şu an. Böyle durumlarda ya gidip abur cubur yiyorum ya da aç bırakıyorum kendimi. Eşim bizi sevdiğinden böyle yapıyor, onu da biliyorum ama işte bazen işe gitse de kafam bir rahat etse diyorum. Aynı şeyleri cocukken babam için de söylerdim.
Bir de kacamak yaptikca dengeleyemiyorum. Öğrenmem gereken daha cok şey var sanırım. Tartıda 74ün altına inemezdim şimdi de 73ün altına inemiyorum haftalardır. O da moralimi bozuyor. Gel gitler yaşıyorum şu an.
Ayrica İp atlamak cok etkili diyorlar. Ama ben zayifken bile atladığımda sağ alt bacagim günlerce çok kötü ağrıyordu. O yüzden dikkat edin kendinize 🌼
Çok teşekkür ederim dikkatli olurum ama size de nacizane tavsiyem ara öğün yapmak istiyorsanız hani sütlaç değil de elma yiyin yanına tarçınlı yoğurt yiyebilirsiniz yeşil çay alin onu tüketin benim eşimde evdeyken zor oluyor a spor zor oluyor çünkü salonda TV açıp yapıyorum Leslie yi o varken beni izliyor konsantre olamıyorum bide çocuk haliyle hak veriyorum sanada ama dişinizi sıkarak istediğimiz forma girecegiz illa yemenizi istiyorsa eşiniz ben yarım lahmacun yedim karnım şişti deyin zaten iki ah vah edip soda içerseniz zorlamaz fazlasına bence tatlıdan da canınız çekerse çiğ kuruyemiş alın baya bastırıyor tatlı ihtiyacını🥰

Çok teşekkür ederim dikkatli olurum ama size de nacizane tavsiyem ara öğün yapmak istiyorsanız hani sütlaç değil de elma yiyin yanına tarçınlı yoğurt yiyebilirsiniz yeşil çay alin onu tüketin benim eşimde evdeyken zor oluyor a spor zor oluyor çünkü salonda TV açıp yapıyorum Leslie yi o varken beni izliyor konsantre olamıyorum bide çocuk haliyle hak veriyorum sanada ama dişinizi sıkarak istediğimiz forma girecegiz illa yemenizi istiyorsa eşiniz ben yarım lahmacun yedim karnım şişti deyin zaten iki ah vah edip soda içerseniz zorlamaz fazlasına bence tatlıdan da canınız çekerse çiğ kuruyemiş alın baya bastırıyor tatlı ihtiyacını🥰
Söylediginiz şeyler cok mantıklı. Sütlaç meselesi de dün içindi aslında. En son ne zaman sütlaç yediğimi hatirlamiyorum mesela ben 😅 tatlıyı severim ama evde tatlı pek yapmam. Zaten vaktim de olmuyordu. Eşim o yüzden abur cubur alır. Kendi de dogru durust yemez onları. Buna sinir oluyorum. Benim de iradem cok zayıf kalıyor. Normalde evde tatlı bir sey olmasa şunu al gel demem veya ben sırf çikolata vs için gitmem markete, bakkala..
Bugün biraz battı balık yan gider hesabi ölçüsüz yedim içtim. Ama benim bir şekilde bu duruma son verip eşime net bir tavır sergilemem lazım. Bir-iki ısrar eder bırakır herhalde. Yani inşallah.

Bu arada 4 gün izin vermişler. Benim imtihanım şimdi başlıyor 😅

Y yosunlupapatya
45 dakikalik bir egzersiz programı vardı. 42 dakika yaptım soğuma egzersizlerini yapamadim. Kızım uyanıp geldi çünkü. Sporu yaptıran kisi 4,5km yürüdük dedi. Bacaklarım, ayaklarım sızlıyor. İnşallah bahane üretmeden pazar gününe kadar devam edeceğim

Y yosunlupapatya
45 dakikalik bir egzersiz programı vardı. 42 dakika yaptım soğuma egzersizlerini yapamadim. Kızım uyanıp geldi çünkü. Sporu yaptıran kisi 4,5km yürüdük dedi. Bacaklarım, ayaklarım sızlıyor. İnşallah bahane üretmeden pazar gününe kadar devam edeceğim
Hangi spor çok iyiymiş 4.5km yürüme bende bakayım ona☺️

Merhaba, günaydın. 😍 il dışından dün akşam döndük. Kayınvalidemlerdeyken çok fazla dikkat edemedim kahvaltıda hep poğaça, börek, pişi tarzı şeyler vardı. Bazen yedim, bazen yemedim. Geçiştirdim, genellikle domates, salatalık, peynirle. Bol bol yüzdük, akşamları da yürüyüş yaptık. Hareket konusunda içim çok rahat ama yediğim yemekler açısından o kadar rahat değil. 🙈
Bu sabah tekrar 65 leri gördüm. İnşallah ödemdir diyorum. 😂😂

Merhaba, günaydın. 😍 il dışından dün akşam döndük. Kayınvalidemlerdeyken çok fazla dikkat edemedim kahvaltıda hep poğaça, börek, pişi tarzı şeyler vardı. Bazen yedim, bazen yemedim. Geçiştirdim, genellikle domates, salatalık, peynirle. Bol bol yüzdük, akşamları da yürüyüş yaptık. Hareket konusunda içim çok rahat ama yediğim yemekler açısından o kadar rahat değil. 🙈
Bu sabah tekrar 65 leri gördüm. İnşallah ödemdir diyorum. 😂😂
Ödemdir yav o 😅

Bütün fazlalıklarım ödem zaten benim hahaha 😂😂😂 kendimi öyle avutuyorum
3-4 günde olsa olsa ödem olur muhtemelen. Sitede başka diyet başlıklarina da bakıyorum da herkes bayram diye salmış. Ben de o psikolojiye girdim. Sanırım bugünden sonra biraz düzelir 😅

Leslienin Türk versiyonu. Bu kadınla zamanın nasıl geçtiğini de anlamıyorum. Leslie de yaptim daha önce ama sıkılıyordum açıkçası

Bune buu nedir bu yaa kız bugün hadi Leslie yapmayayım da bunu bı deneyeyim demiştim aslında aynı ama aralarda hoplayıp zıplıyor anam ağladı bere 100tane de ip atladım yanına banyoya nefes nefese kostüm🫠

Bune buu nedir bu yaa kız bugün hadi Leslie yapmayayım da bunu bı deneyeyim demiştim aslında aynı ama aralarda hoplayıp zıplıyor anam ağladı bere 100tane de ip atladım yanına banyoya nefes nefese kostüm🫠
Benim ayak bileklerim sağlam değil diye atlamadim ama koşar gibi yaptım ben de. Gerçekten cok efor sarf ediyor insan. Kac kalori yakıyor acaba bu egzersiz ben de onu merak ediyorum

Selamlar... Galiba bayram dönüşü tam düzene oturtamadi kimse, ses soluk yok 😂😂
Bugün tartıda 75i gördüm. Adet dönemi yakın umarım ondan kaynaklıdır. Çarşamba günü pazar gününe kadar her gün Spor yapacağım demiştim ama dün yapamadım. Kızımı uyuturken ben de uyuyakaldim. Bugün grow with jo diye bir kanaldan 45 dakikalik bir egzersiz yaptım.600 kalori yakma garantisi var ama bütün hareketleri muntazam yapamadim ben.
Bayağı hareketli geçti günüm. 16.30da son öğünümü yaptım. Kalori için kullandığım programı silmiştim. Ama şimdi de yediklerimi takip edemiyorum sanırım tekrar yükleyeceğim. Sizde durumlar nedir rapor verin arkadaşlar 😊🌼

Benim ayak bileklerim sağlam değil diye atlamadim ama koşar gibi yaptım ben de. Gerçekten cok efor sarf ediyor insan. Kac kalori yakıyor acaba bu egzersiz ben de onu merak ediyor
Selamlar... Galiba bayram dönüşü tam düzene oturtamadi kimse, ses soluk yok 😂😂
Bugün tartıda 75i gördüm. Adet dönemi yakın umarım ondan kaynaklıdır. Çarşamba günü pazar gününe kadar her gün Spor yapacağım demiştim ama dün yapamadım. Kızımı uyuturken ben de uyuyakaldim. Bugün grow with jo diye bir kanaldan 45 dakikalik bir egzersiz yaptım.600 kalori yakma garantisi var ama bütün hareketleri muntazam yapamadim ben.
Bayağı hareketli geçti günüm. 16.30da son öğünümü yaptım. Kalori için kullandığım programı silmiştim. Ama şimdi de yediklerimi takip edemiyorum sanırım tekrar yükleyeceğim. Sizde durumlar nedir rapor verin arkadaşlar 😊🌼
Ben bugün dikkat edemedim üç senedir görmedigim arkadaşımın yanına gittim ve diyette gitti haliyle ama tek seferlik bir durumdu bugün Leslie ile devam ☺️

Merhaba, iyi öğlenler. 🥰 bayram dönüşü yorgunluğu, valiz boşaltma, yıkama, katlama derken kendimden geçtim. 😂 hiç gelip yazamadım, okuyamadım mesajları.

Perşembe sabahı tartıya çıkma hatasında bulundum. 66.60 çıktım. Giderken 63.70 idim. Birkaç gün tartılmayacağım, pazar gününe kadar bekleyeceğim diyordum ama duramadım. Tabi bunun sonucunda aşırı bir moral bozukluğu ve üzüntü oldu ben de. Bugün de regl oldum. 65 lerde gezip duruyorum yine. Bir ileri iki geri sürekli. Yoruldum artık çünkü mart ayından beri iyi kötü bir şeyler yapıyorum giden kilo çok çok az. Üç ayda 5-6 kilo veririm diyordum. Çünkü daha önceki kilo vermem bu şekilde olmuştu. Yesem de yemesem de sonuç aynı. Bir yerde mutlaka hata yapıyorum, bunu bulup düzeltmem gerekiyor.
Son iki üç gündür de dikkat etmiyorum pek açıkçası, biraz boşvermişlik oldu. Haftaya birkaç günlük bir tatilimiz olacak, istediğim kiloda gidemeyeceğim gibi dönüşte de almış olarak geleceğim. Her şey en başından başlayacağım sanırım. 😢

Tabi bunun sonucunda aşırı bir moral bozukluğu ve üzüntü oldu ben de
Günlük tartılmayı tavsiye eden uzmanlar oluyor, onlara uyup denedim bunu. Hatta bu 2-3 gündür de maalesef tutamayip tartiliyorum günlük. Ama cidden insanin moralini aşırı bozuyor azıcık bir artış bile.
Bir ileri iki geri sürekli. Yoruldum artık çünkü mart ayından beri iyi kötü bir şeyler yapıyorum giden kilo çok çok az
Aynı şeyleri hissediyorum 😢 73.2ye kadar inip tekrar 75i gördüm. Gerçi bugün regl oldum onun da etkisi var sanirim. Sizde de mutlaka onun etkisi vardır. Fazla salmadan tatilinize kadsr devam edin isterseniz. Dönüşte daha dirayetli devam ederiz hep birlikte.
Bir yerde mutlaka hata yapıyorum, bunu bulup düzeltmem gerekiyor.
Ben de böyle hissediyorum. Cok düşündüğüm halde bir türlü sebebini bulamadım. 2 sene önce kacamaklarla birlikte 4 kiloyu vermiştim 3 haftada. Şimdi kilolarin gitmemesini anlamıyorum. Diyetisyene gitmeye niyetlenmiştim. Eşim diyetisyenle de yapamazsin gibi bir imada bulunmuştu. Bu lafin üstüne diyetisyene gidip Verdiği listeye de uyamazsam kesin olarak pes ederim. Bundan da korkuyorum cesaret edemiyorum gitmeye

Günlük tartılmayı tavsiye eden uzmanlar oluyor, onlara uyup denedim bunu. Hatta bu 2-3 gündür de maalesef tutamayip tartiliyorum günlük. Ama cidden insanin moralini aşırı bozuyor azıcık bir artış bile.

Aynı şeyleri hissediyorum 😢 73.2ye kadar inip tekrar 75i gördüm. Gerçi bugün regl oldum onun da etkisi var sanirim. Sizde de mutlaka onun etkisi vardır. Fazla salmadan tatilinize kadsr devam edin isterseniz. Dönüşte daha dirayetli devam ederiz hep birlikte.

Ben de böyle hissediyorum. Cok düşündüğüm halde bir türlü sebebini bulamadım. 2 sene önce kacamaklarla birlikte 4 kiloyu vermiştim 3 haftada. Şimdi kilolarin gitmemesini anlamıyorum. Diyetisyene gitmeye niyetlenmiştim. Eşim diyetisyenle de yapamazsin gibi bir imada bulunmuştu. Bu lafin üstüne diyetisyene gidip Verdiği listeye de uyamazsam kesin olarak pes ederim. Bundan da korkuyorum cesaret edemiyorum gitmeye
Günlük tartılmak iyi mi kötü mü anlayamadım ama şu açıdan bana iyi oluyor, her gün gram gram da olsa eksilmeyi veya artışı takip etmek iyi oluyor. Ona göre öğünleri düzenleyebiliyorum. Günde 4-5 sefer tartılıyorum işte o insanı çok kötü etkiliyor. Sabah tartıl bırak dimi ama olmuyor işte. 😂🙈

Yoldan geldim, regl oldum derken +3 kiloluk ödem olamaz herhalde bendeki 😂😀buraya mesaj yazdıktan sonra biraz daha kendimi iyi hissettim, motivasyonum yine geldi gibi. Bu iniş çıkışları kabul etmeliyim dedim. :) bir de metobolizmam gerçekten yavaş herhalde diye düşünmeye başladım. Sabırlı bir insanımdır genel olarak. Kilo verme sürecinde de sabırlı olmalıyım. Sürece değil sonuca odaklanmalıyım. Kolay elde edilen bir şey yok sonuçta diye diye motive ettim kendimi ahahah ☺

Diyetisyeni ben de düşündüm ama her gün düzenli olarak kendime bir menü hazırlayabilir miyim bilmiyorum. Yeri geliyor bir çorbayı zor yapıyorum çocukla. Kızıma ve eşime ayrı, kendime ayrı bir yemek yapamam gibime geliyor. Bu yüzden çekimserim. Bir de diyelim ideal kiloma ulaştım, diyetisyen eşliğinde beslenmeyi bıraktım o zaman yine kilo alırım diye düşünüyorum. Beslenme tarzını tamamen değiştirip, bundan sonraki hayatımı öyle sürdürmem lazım ki hem kilomu hem sağlığımı koruyabileyim. Bilemiyorum belki yanlış düşünüyor, yanlış pencereden bakıyorumdur olaya. Diyetistene giden arkadaşlarım bu konuda düzeltme yapabilir veya fikirlerini yazabilir. :)

X