Diyeti Sürdürme ve Motivasyon

Oğlumun arkadaşının dogumgününe geldik
Böyle bir tabak hazırlanmıştı
Sarmaları oğlum yedi
Kısırın yarısı hariç diğerlerini ben yedim.
Midem hafif ; akşama kadar aç kalmana değdi
Gerçi hiç acıkmadım desem abartmış olmam.
Mutluyum

Eklentiler

• IMG_4687.jpeg
    IMG_4687.jpeg
    118,7 KB · Görüntüleme: 19
Oğlumun arkadaşının dogumgününe geldik
Böyle bir tabak hazırlanmıştı
Sarmaları oğlum yedi
Kısırın yarısı hariç diğerlerini ben yedim.
Midem hafif ; akşama kadar aç kalmana değdi
Gerçi hiç acıkmadım desem abartmış olmam.
Mutluyum
Ama yani içli köfte 🥹🥲🤤 sadece Makarna salatasini yemeseniz iyiymiş ama olsun sonuçta tüm gün bişey yemediniz peşine spor da yaparsaniz mükemmel olur :) suan benimde basım ağrıdı ama açlık hissetmiyorum inanır mısınız sadece baş ağrısı yaptı onun için de en sevdiğim şeyi yani sağlıklı en sevdiğim şeyi yapacağım havuç tarator 😍 en fazla bir dilim tam buğday yerim yanına yanına da bir kupa şekersiz çay ohh miss😅

havuç tarator iki dilim tam buğday ekmeği ve çay ama ezanı bekledik geç yemiş oldum parka gidiyorum bisiklet bineceğim 😅 tee Allah'ım yaa nerden nereye karbonhidrat yok şeker yok paketli gıda yok beyaz ekmek yok geç yediğim yoğurtlu salatayı eritmeye yurusuye gidiyorum su Hallerim beni çok güldürüyor😆🤪😂

Taşınma telaşı mi? Bekliyoruz burada diyete pes etmek yok lütfen ☘️
Taşınmaya dair her şeyi tatile bıraktım 😅 bir de onun stresi olsa daha kötü olurdum sanırım. Okulum son haftasi bitmeyen evrak işleri var. Okulda bazen elektrik olmuyor, bilgisayar yeterli değil. Sıra gelmedi bir türlü. Biraz evde biraz okulda yapmaya çalışıyorum ben de işleri. Diyetle alakalı düşüncelerimi daha detaylı yazacağım inşallah.
Haklısınız çocuklar da sıkılıyor erken kalkmak okula gitmek kardesimden bilmiyorum ama okullarda tatil oldu kızınız biraz daha rahat eder tatil olursa sanırım inşallah yorgunluğunuz da geçici bir dönem olur ama motivasyonunuzu kaybetmeyin bir tane üye var burada ben onu okudukça gülüyor gaza geliyorum hergun mükemmel olduğunu söyleyip diyete girdi iyi de kilo verdi mesela @guleser hanım yanılmıyorsam ☺️
Kızımın kreşi temmuzun 1'ine kadsr. Ama tabi bayramda 9 gün onlarinki de tatil. Eşim çalışacak tabi. Esimle kızım evdeyken hiçbir şey yapamıyorum desem yeridir. O yüzden tatilde nasıl olacak bakalım, merak ediyorum. Benim ara tatillerde de eşim hep izin aldığı için hiç kafa dinleyemedim. Hasretle bir başıma, telaşsız olduğum saatleri bekliyorum 😄

Çok fazla yazdım kusura bakmayın. Buradaki tüm arkadaşlarım benim motivasyon kaynağım. Birbirimizi anlıyoruz, belki en yakın çevremizden daha çok birbirimizi destekliyoruz. Ortak bir amacımız var. Vazgeçmek bir çözüm olmayacak, sadece aynı süreci sonra tekrar yaşayacağımız anlamına gelecek. Birbirimizden güç alarak bu işi çözebileceğimiz inancındayım. 🥰😘😍
Estağfirullah, yorumunuzu okumak beni daha da motive etti. Sabah düşündüm biraz. Pes etmek yerine kendime birkaç gün zaman vermek istiyorum su an. Kaygısız şekilde yiyip içmek istiyorum su birkaç gün. Yarın ve çarşamba günü yemekli bir etkinlik olacak zaten. Yogun temponun bitmesine az kaldı inşallah.
Yaz tatilinde kızınızı kreşe göndermeye devam edecek misiniz? Sonraki mesajlarda kızınızın uyanması, hazırlanma süreci, kendi hazırlanmanızın sizi yorduğunu yazmışsınız. Kızınız da yaz tatili sürecinde evde olacaksa bence şimdi zorlandığınız kadar zorlanmazsınız gibime geliyor. Uykusunu alınca uyanır siz de daha az stresli olursunuz hazırlık aşamaları olmadığı için.
Yaz tatilinin ikinci haftası da gidecek, sonra bitecek kreş işi. Gerçi tatilin ilk haftasi bayramdan dolayı resmi tatil.sonra da 1 haftalığına gidecek. O gittiği süreçte de seminerim olacak. Yoğun gecmez diye düşünüyorum, bakalım. Su an plan yapmaya çalışıyorum o 9 günlük tatili nasıl degerlendirebilirim diye 😅 yazmayı seviyorum buraya da detayli yazacağım.
Motive eder mi bilmiyorum ama geçen ay liste yapmaya başladım. Kağıda tarih, o sabahki kilo, içilen su miktarı, egzersiz, yeşil çay ekledim bir tablo oluşturdum.
Her gün bu bilgileri girdim. Günlük artı eksi gramları değerlendirdim moralimi bozmadan. Bugün bir ay oldu. Bir ayda istediğim kadar olmasa da 1,5 kg vermişim. 66.60 ile başlamıştım tabloya. 64.90 ile tamamladım ayı. Aynı şekilde tabloya devam edeceğim. Kolay kilo veremediğimi bu yüzden sabırlı ve kararlı olmam gerektiğini anladım bu sayede.
Bu liste işi cok hoşuma gitti açıkçası. Her gün mü tartiliyorsunuz?

Hayırlı akşamlar tekrardan. Derli toplu şekilde yazmak istedim.
Biraz stresli olduğum bir süreçteyim. Yarın inşallah yüküm hafifleyecek. Önümüzdeki birkaç günü serbest geçirip kafami toplayıp daha azimli şekilde devam etmek istiyorum artık. Yarın ve çarşamba günü okulda yemekli bir etkinlik olacak. O yüzden de kendimi sıkmak istemiyorum.

Tatilin ilk haftası bayramdan dolayı resmi tatil, o yüzden kızım evde olur, eşim çalışır. Taşınma hazırlıklarım da olacak. Bu süreçte hergün leslie yapmak istiyorum. Onun yanı sıra hergün bir bölgemi çalıştıracak pilates tarzı egzersizler yapmak istiyorum. Kızımın uyku düzeninin hiç yoktan ilk hafta bozulmasını istemiyorum. O yüzden o yine sanah 7de kalkip oglen 12-1 gibi öğle uykusuna geçiş yapar. Onun uyku saatlerine göre sporumu ve taşınma hazırlıklarımı planlamam lazım. Ama kafam karışık tabi nasıl halledeceğim konusunda.

Ek olarak eşim işte olacağı için kahvaltıda özellikle daha rahat ederim diye düşünüyorum. Evde olduğum için açlık durumumu eşimin geleceği saate göre kontrol altında tutabilirim sanırım. Daha demek istediklerim var ama fazla detaylandirip sonrasında yapamazsam cidden cok mahcup olurum. Yaptıkça paylaşırım inşallah 😊

havuç tarator iki dilim tam buğday ekmeği ve çay ama ezanı bekledik geç yemiş oldum parka gidiyorum bisiklet bineceğim 😅 tee Allah'ım yaa nerden nereye karbonhidrat yok şeker yok paketli gıda yok beyaz ekmek yok geç yediğim yoğurtlu salatayı eritmeye yurusuye gidiyorum su Hallerim beni çok güldürüyor😆🤪😂
Helallll

Harikaaaaa

Muhteşem daim olsun

Günaydın

10.21 henüz bir şey yemedim😬🌸😜
Akşam aç yattım sabah tok kalktım.
Ve dünden bugüne giden ödem şişkinliği anlatamam ; ama tartıdaki kaybım 1,8 kg.
O zaman dans💃💃💃

Sabah 8.00 de kahve içtim.

Muhtemelen ödem gitti.
Bir de gerçekten yediğim bişey değildi.
Akşama kozlarla yemeğe gideceğiz ; o zamana kadar dikkat edip , tavuklu salata yemek istiyorum akşam
çok güzel maşallah. :) ya ben bişey sormak istiyorum ben tamam yoğurtlu tarator yedim başka bişey yemedim diye sevindim ama bunun fazlası zararmıdır? çünkü hem sevdiğim bir şey hem de açlığımızı bastıracak yediğimiz tek şey bende yoğurttan zarar gelmez diye 3 büyük havucu 4 5 yemek kaşığı yağda kavuruyorum üstüne yoğurt sarımsak (tabi az yağ da kavuruyorum 3 tane havuca göre az bence yine de tabi işin içine yağ giriyor) baya baya koca bir tabak 3 havuc rendeleyip kavurup yağda tarator yapıp hepsini ben yedim bu da fazla olması beni korkuttu iyi bir şey mi kötü bir şey mi bilen beni aydınlatabilir mi lütfen? :) (mayonez falanda yok sevmiyorum hazır sosları)

çok güzel maşallah. :) ya ben bişey sormak istiyorum ben tamam yoğurtlu tarator yedim başka bişey yemedim diye sevindim ama bunun fazlası zararmıdır? çünkü hem sevdiğim bir şey hem de açlığımızı bastıracak yediğimiz tek şey bende yoğurttan zarar gelmez diye 3 büyük havucu 4 5 yemek kaşığı yağda kavuruyorum üstüne yoğurt sarımsak (tabi az yağ da kavuruyorum 3 tane havuca göre az bence yine de tabi işin içine yağ giriyor) baya baya koca bir tabak 3 havuc rendeleyip kavurup yağda tarator yapıp hepsini ben yedim bu da fazla olması beni korkuttu iyi bir şey mi kötü bir şey mi bilen beni aydınlatabilir mi lütfen? :) (mayonez falanda yok sevmiyorum hazır sosları)

Havuç pişince içindeki şeker çıkıyor ortaya o sebeple dengeli yemek gerek ama miktarı net bilmiyorum 😬

Yoğurt 3-4 kaşık ideal

12.40 da peynir zeytin yoğurt ve bi dilim ekmekle ilk öğünümü yaptım

Yarım haşlanmış mısır yedim

Su hiç içmedim şişem evde kalmış

Marketten alıp bol su ile ilerleyeceğim akşama kadar

öğlen//
  • 1 kase cacık
  • 1 yemek kaşığı (fırın türlü vardı )
(sadece eti ve patatesini yedim patlıcan domtes soğanları kaldı ama sadece 1 yemek kaşığı ) 2lt su bitti 15dk lesslie akşamı yine yazarım :))

Estağfirullah, yorumunuzu okumak beni daha da motive etti. Sabah düşündüm biraz. Pes etmek yerine kendime birkaç gün zaman vermek istiyorum su an. Kaygısız şekilde yiyip içmek istiyorum su birkaç gün. Yarın ve çarşamba günü yemekli bir etkinlik olacak zaten. Yogun temponun bitmesine az kaldı inşallah.

Yaz tatilinin ikinci haftası da gidecek, sonra bitecek kreş işi. Gerçi tatilin ilk haftasi bayramdan dolayı resmi tatil.sonra da 1 haftalığına gidecek. O gittiği süreçte de seminerim olacak. Yoğun gecmez diye düşünüyorum, bakalım. Su an plan yapmaya çalışıyorum o 9 günlük tatili nasıl degerlendirebilirim diye 😅 yazmayı seviyorum buraya da detayli yazacağım.

Bu liste işi cok hoşuma gitti açıkçası. Her gün mü tartiliyorsunuz?
Sürekli dikkat etmeye çalışmak gerçekten insanı yoruyor. Dediğiniz gibi tamamen bırakmak yerine birkaç gün ara vermek sonra diyete geri dönmek iyi olabilir. O stres ve bunalmışlık hissi gider diye düşünüyorum. Daha motive bir şekilde kaldığınız yerden devam edebilirsiniz hem. :)

Yaz tatilinde kızınızla daha aktif geçer muhtemelen günleriniz:) park, bahçe, gezmeler vs derken siz de aktif olursunuz hem. Taşınma telaşınız bitince stres de gider bence. :)
Bayram tatilini ben de düşünüyorum. Yine bir yolculuğumuz olacak. Ödem, bayramda pek dikkat edememe gibi durumlar olacak muhtemelen. Onun kaygısı sardı beni de çok kilo alır mıyım acaba diye. 🙈 Tatile gidene kadar 64 kg olmak istiyorum ama yavaş ilerlediğim için pek umudum yok.
Dün eşim de başladı diyete. Bu açıdan iyi oldu, aklımı çelecek kimse yok 😂🙈

Tablo olayında ise, her ne kadar tavsiye etmeseler de günlük tartılıyorum. Hatta bazen kendimi tutamayıp günde birkaç kere tartıldığım bile oluyor. 😞

X