Diyeti Sürdürme ve Motivasyon

Sürekli dikkat etmeye çalışmak gerçekten insanı yoruyor. Dediğiniz gibi tamamen bırakmak yerine birkaç gün ara vermek sonra diyete geri dönmek iyi olabilir. O stres ve bunalmışlık hissi gider diye düşünüyorum. Daha motive bir şekilde kaldığınız yerden devam edebilirsiniz hem. :)

Yaz tatilinde kızınızla daha aktif geçer muhtemelen günleriniz:) park, bahçe, gezmeler vs derken siz de aktif olursunuz hem. Taşınma telaşınız bitince stres de gider bence. :)
Bayram tatilini ben de düşünüyorum. Yine bir yolculuğumuz olacak. Ödem, bayramda pek dikkat edememe gibi durumlar olacak muhtemelen. Onun kaygısı sardı beni de çok kilo alır mıyım acaba diye. 🙈 Tatile gidene kadar 64 kg olmak istiyorum ama yavaş ilerlediğim için pek umudum yok.
Dün eşim de başladı diyete. Bu açıdan iyi oldu, aklımı çelecek kimse yok 😂🙈

Tablo olayında ise, her ne kadar tavsiye etmeseler de günlük tartılıyorum. Hatta bazen kendimi tutamayıp günde birkaç kere tartıldığım bile oluyor. 😞
Tıpkı ben
Ben de günlük tartılırım
Artık öyle tanıyorum ki vücudumu gramına kadar tahmin ediyorum 😬😂

Merhaba, iyi akşamlar.
Bugün 11.30 da kahvaltı yaptım. Kızımın kalanlarını yedim yine 🙈😂 yarım tost, bir tane haşlanmış yumurta, bir tane kiraz domates, yarım salatalık, bir dilim peynir, 4-5 tane kiraz.
15.00 tonbalıklı salata. İçine 4 çorba kaşığı kadar makarna ekledim.
17.00 yarım kupa sütlü soğuk kahve, 5-6 tane iğde.
19.00 bir buçuk dilim ev yapımı pizza. Bir çorba kaşığı da kısır. (Aslında amacım çiğköfte yapmaktı ama sulu kaldı biraz, kısıra çevirdim)

Ayda bir düzenlediğimiz grup buluşmamızı yaptık kızlarla. Yemekte tavuklu salata yedim. Bi saat sonra curcill içtim.
Kızlar pasta yedi ama hayır dedim kendime bunu kendine yapma. Tok yatarsan aç kalkarsın😬😜 yemedim

Şimdi uzandım …

İyi günler. Bugün normalde ayıptır söylemesi kavurma planı vardı okulda. Ama merkez ilçe olarak bütün ogretmenlerin toplantısı olunca kavurma saati ertelendi. Ben katılmayacağım. Bunu fırsata çevirip bugün sağlıklı beslenmeye kaldığım yerden devam etmeyi planlıyorum o yüzden. Öğlen 12.30a doğru iki yumurta, 1-2 dilim peynir, 5 zeytin, domates salatalıkla kahvaltı yaptım. Komsumuz gül reçeli göndermiş. Cok severim. 1-2 lokma ondan da yedim. Suyu yetersiz içtim bu saate kadar. Ama akşama kadar tamamlayacagim inşallah. Bu arada yeni bir bilgi ogrendim. 15.00-19.00 arası su icmek daha etkiliymis. Bu saatler arasında vücut kendisini toksinlerden arındırırmış.

İyi günler. Bugün normalde ayıptır söylemesi kavurma planı vardı okulda. Ama merkez ilçe olarak bütün ogretmenlerin toplantısı olunca kavurma saati ertelendi. Ben katılmayacağım. Bunu fırsata çevirip bugün sağlıklı beslenmeye kaldığım yerden devam etmeyi planlıyorum o yüzden. Öğlen 12.30a doğru iki yumurta, 1-2 dilim peynir, 5 zeytin, domates salatalıkla kahvaltı yaptım. Komsumuz gül reçeli göndermiş. Cok severim. 1-2 lokma ondan da yedim. Suyu yetersiz içtim bu saate kadar. Ama akşama kadar tamamlayacagim inşallah. Bu arada yeni bir bilgi ogrendim. 15.00-19.00 arası su icmek daha etkiliymis. Bu saatler arasında vücut kendisini toksinlerden arındırırmış.
İşte buu bbırakmak yokk :nazar:

Dün akşam yemeğinde ve sonrasında pek kötü beslendim🫣

Çikolata vs dahi yedim. 4 kare. Hem de geç saatte.

Bedenimdeki değişimlerden adet dönemimin yaklaştığını görüyorum. Bundan mı bilmiyorum ancak yeme isteğim arşa çıktı.

Allah tan gün içerisinde en az 6-7 bin adım atıyorum ve iki öğün yapıyorum.

Biraz yüklensem hedefime ulaşacağım ama henüz o motivasyonum tam değil ki böyle kaçamak oluyor.

Bedenen ruhen yorgunum. Nasip olursa bayramda dinlenmek niyetim.
Oğlumun d gününü kutlayacağız; ona hazırlık yapacağım. Atıştırmalıklar ve konsept süslemeler. Babaanne dede hala bi kuzeni amca ve biz. Kalabalık olmayacağız . Düşünüyorum bakalım😬😜

Dün akşam yemeğinde ve sonrasında pek kötü beslendim🫣

Çikolata vs dahi yedim. 4 kare. Hem de geç saatte.

Bedenimdeki değişimlerden adet dönemimin yaklaştığını görüyorum. Bundan mı bilmiyorum ancak yeme isteğim arşa çıktı.

Allah tan gün içerisinde en az 6-7 bin adım atıyorum ve iki öğün yapıyorum.

Biraz yüklensem hedefime ulaşacağım ama henüz o motivasyonum tam değil ki böyle kaçamak oluyor.

Bedenen ruhen yorgunum. Nasip olursa bayramda dinlenmek niyetim.
Oğlumun d gününü kutlayacağız; ona hazırlık yapacağım. Atıştırmalıklar ve konsept süslemeler. Babaanne dede hala bi kuzeni amca ve biz. Kalabalık olmayacağız . Düşünüyorum bakalım😬😜
Maşallah adımların cokk iyii

Çok güzel gidiyorsun bravooo
Hele Leslie çok iyi
Bende yürümek istiyorum ama sen nasıl yürüyorsun canım ben is mesaisi bitiyor ev mesaisi başlıyor koştur koştur eve gidiyorum yemek çamaşır bulaşık çocuk derken yürüyüş hak getire hani eve yürüyerek gidiyim desem bu sefer eve 7.30da varırım normalde 6da evdeyim hem yürü hemde 8e doğru evde ol ne yemek yetişir ne de iş güç 🥲 inan Leslie den daha iyi oluyor bence yürüyüş hemde tempolu

Bende yürümek istiyorum ama sen nasıl yürüyorsun canım ben is mesaisi bitiyor ev mesaisi başlıyor koştur koştur eve gidiyorum yemek çamaşır bulaşık çocuk derken yürüyüş hak getire hani eve yürüyerek gidiyim desem bu sefer eve 7.30da varırım normalde 6da evdeyim hem yürü hemde 8e doğru evde ol ne yemek yetişir ne de iş güç 🥲 inan Leslie den daha iyi oluyor bence yürüyüş hemde tempolu
İşim yürüyerek😬😂😍

Oglunuzun yeni yaşı kutlu olsun 🌼
Birinden duymuştum. Yürüyüş de yapmış bir dönem ama leslie ile daha iyi kilo vermiş.

Dün köy tavuğu haşlamaya çalıştık ama 4 saat durdu ocakta. Dayanamadik en son artan yemeklerden yedik akşam 9da. O yüzden dün yediklerimi yazmayacağım.
Bugün de eşime ekmek arası peynir domates hazırlamıştım. Kendime bir şey koymadım. Biraz çerez aldım yanıma. Avucumun ortasını doldurur ancak 😅1 saat kadar önce de yeşilçay içtim bir kupa. Ondan kaynakli midem kaziniyor şu an. Bir kupa da hazır kahve içeceğim. Cok uzun zamandır (belki 1 yıldan fazladır) içmiyordum.
Anlayacağınız akşama kadar yemek yok yani. Okulda yine dayanırım da eve gittiğim an çok zor oluyor. Eşim de 5.30 gibi evde olur. Küçük bir öğün yaparım sanırım eve gider gitmez.

X