Diyeti Sürdürme ve Motivasyon

Hayır ama yaa pes etmeyin bende sizden alıyordum gücümü inancımı motivasyonumu sizlerden alıyordum tüm motivasyonumu L leyl76 mimesis mimesis Sahihuban Sahihuban @rvl ve daha adını hatırlayamadımlarım lütfen birbirimize motive olmaya devam edelim bakın mesela bende dün tek öğün yaptım sağlıksız diye günü kapatacaktim gece acıktım dayanamadım çeyrek simit attım ağzıma midemin sesi dursun diye ama bugün 40dk lesslie yaparım yediklerimin acısını çıkarırım diyorum lütfen hep beraber kaldığımız yerden birbimize destek verdi motivasyon olmaya devam edelim 🤲🏼🍀
Benimki ruhsal bir durum sanırım. Yani kendimi zorluyorum bir şeyler için ama yoruldum artık zorla bir şey yapmaktan. Her şeye yetişmeye çalışıyorum. yaklaşık 1 aydır belki de biraz daha fazla akşamları aşırı yorgun, halsiz hissediyorum kendimi. Çocuğu uyutmaya çalışırken ondan önce ben uyuyakaliyorum. Bacaklarıma kramp giriyor. Magnezyum,d vitamini ve ginseng kullanıyorum ama gündüz yorulmaktan oluyor sanırım, etkilerini görmedim ne ağrı için ne enerjik hissetmek için. Şimdi de öğrenciler yok, o yüzden ayakta durmak yerine oturup kitap okuyorum. Oturmak da insani yoruyormus meğer. Ödemim geçti 2-3 gündür ama bacak ağrılarım var yine de.
Sabahları iş için öğün hazırlama işini eşime devrettim ama çoğu zaman sağlıksız oluyor. Ekmek arası çikolata mesela... Ben hazırlayayım desem; kendim mi hazirlanayim? Yiyecek bir şeyler mi hazırlayayayim? Bunlsr yine kolay şeyler. Ama çocuğu kaldırması, giydirmesi çok uğraştırıyor. Uyumak için direniyor. Uyansa ben o kıyafeti giymem diyor, kiyafet begendirmeye çalışıyorum bu kez. Bazen ağlata ağlata götürüyoruz. Aşırı geriliyoruz esim de ben de bu kez. Hepsi üst üste geldi. Beden yorgunluğu geçer de bu zihin yorgunluğu nasıl geçer bilmiyorum.

Benimki ruhsal bir durum sanırım. Yani kendimi zorluyorum bir şeyler için ama yoruldum artık zorla bir şey yapmaktan. Her şeye yetişmeye çalışıyorum. yaklaşık 1 aydır belki de biraz daha fazla akşamları aşırı yorgun, halsiz hissediyorum kendimi. Çocuğu uyutmaya çalışırken ondan önce ben uyuyakaliyorum. Bacaklarıma kramp giriyor. Magnezyum,d vitamini ve ginseng kullanıyorum ama gündüz yorulmaktan oluyor sanırım, etkilerini görmedim ne ağrı için ne enerjik hissetmek için. Şimdi de öğrenciler yok, o yüzden ayakta durmak yerine oturup kitap okuyorum. Oturmak da insani yoruyormus meğer. Ödemim geçti 2-3 gündür ama bacak ağrılarım var yine de.
Sabahları iş için öğün hazırlama işini eşime devrettim ama çoğu zaman sağlıksız oluyor. Ekmek arası çikolata mesela... Ben hazırlayayım desem; kendim mi hazirlanayim? Yiyecek bir şeyler mi hazırlayayayim? Bunlsr yine kolay şeyler. Ama çocuğu kaldırması, giydirmesi çok uğraştırıyor. Uyumak için direniyor. Uyansa ben o kıyafeti giymem diyor, kiyafet begendirmeye çalışıyorum bu kez. Bazen ağlata ağlata götürüyoruz. Aşırı geriliyoruz esim de ben de bu kez. Hepsi üst üste geldi. Beden yorgunluğu geçer de bu zihin yorgunluğu nasıl geçer bilmiyorum.
Haklısınız çocuklar da sıkılıyor erken kalkmak okula gitmek kardesimden bilmiyorum ama okullarda tatil oldu kızınız biraz daha rahat eder tatil olursa sanırım inşallah yorgunluğunuz da geçici bir dönem olur ama motivasyonunuzu kaybetmeyin bir tane üye var burada ben onu okudukça gülüyor gaza geliyorum hergun mükemmel olduğunu söyleyip diyete girdi iyi de kilo verdi mesela G guleser hanım yanılmıyorsam ☺️

Merhaba grup ararken sizi buldum üç gündür başlamış bulunmaktayım 71 ile başladım motivasyon ve benle devam eden kisilere ihtiyacım var o yüzden yazıyorum
Bir hafta felan oldu 67 kiloyum şuanda leslie plates yürüyüş ve diyetle tabiki hedefim 50 ye kadar devam etmek

Ben artık çok yoruldum. Veriyoum, 2 gün dikkat etmeyince geri geliyor. Çok sıkıldım bu durumdan. Yaz tatili gelsin daha kolay olur diye düşünüyordum ama artık ondan da ümidim kalmadı. Aksilikler cikacak muhtemelen.
Sizi anlıyorum, ben de aynı durumdayım. Haftada bir iki gün iyi gidiyor, pazar günü bir dışarı çıkıyoruz bütün hafta uğraştığım her şey sıfırlanıyormuş gibi geliyor. Mecburen dışarıda yiyoruz, bir de hep uzak yerlere gittiğimiz için gezmeye en az üç saat araba yolculuğu oluyor. Anında bacaklarım şişmeye, ödem olmaya başlıyor. Bu da yaklaşık iki kilo fazlalık olarak yansıyor tartıya.
Yaz tatilinde kızınızı kreşe göndermeye devam edecek misiniz? Sonraki mesajlarda kızınızın uyanması, hazırlanma süreci, kendi hazırlanmanızın sizi yorduğunu yazmışsınız. Kızınız da yaz tatili sürecinde evde olacaksa bence şimdi zorlandığınız kadar zorlanmazsınız gibime geliyor. Uykusunu alınca uyanır siz de daha az stresli olursunuz hazırlık aşamaları olmadığı için.

Motive eder mi bilmiyorum ama geçen ay liste yapmaya başladım. Kağıda tarih, o sabahki kilo, içilen su miktarı, egzersiz, yeşil çay ekledim bir tablo oluşturdum.
Her gün bu bilgileri girdim. Günlük artı eksi gramları değerlendirdim moralimi bozmadan. Bugün bir ay oldu. Bir ayda istediğim kadar olmasa da 1,5 kg vermişim. 66.60 ile başlamıştım tabloya. 64.90 ile tamamladım ayı. Aynı şekilde tabloya devam edeceğim. Kolay kilo veremediğimi bu yüzden sabırlı ve kararlı olmam gerektiğini anladım bu sayede.
Arada kaçamaklar oluyor mutlaka. Burada önemli olanın tüketilen şeyin miktarının ve sonrasında hareketin yoğunluğu olduğunu düşünüyorum.
Çok fazla yazdım kusura bakmayın. Buradaki tüm arkadaşlarım benim motivasyon kaynağım. Birbirimizi anlıyoruz, belki en yakın çevremizden daha çok birbirimizi destekliyoruz. Ortak bir amacımız var. Vazgeçmek bir çözüm olmayacak, sadece aynı süreci sonra tekrar yaşayacağımız anlamına gelecek. Birbirimizden güç alarak bu işi çözebileceğimiz inancındayım. 🥰😘😍

Akşam // beyran çorbası yarım porsiyon dan daha az
*4 kanat
*Salata
*İki üç dilim karpuz
* Akşam biraz kiraz yedim misafirim vardı canım çekti bir tabak da dondurma yedim Allah'ım bu bogazmimiz haftasonu durmuyor mimesis mimesis hanımcim napicizz ama durmak yok yola devam🥴🤪 yarın Leslie bol su devam gerçi benim bu haftasonlari pert zaten hafta içi yemek yapan ablamiz yapıyor ekmeksiz pilavsiz yiyorum akşam da kolayima geliyor köfte salata hemen oh geriye kalan bana su içmek az da spor ama bu haftasonu herkes yerken oturup izlemek nefsine zor geliyor insanın alisiciz inşallah diyorum dönmek yok pes etmiycem ya vericem ya vericem en azından şöyle düşünüyorum okadar dayan dayan bir tabak dondurmayla bir kilo almam ya alsam alsam 100 300gr peşine başlıyorum lessli egzersiz yürüyüş bisiklet biraz rahat ediyor insanın vicdani ne biliyim 🥰 bu arada benim tartı pert bı başka gösteriyor bir başka Perşembe ölçüm yaptırdığımı yere gidicem oradan tartilip söylerim hepinize 🫡

Akşam // beyran çorbası yarım porsiyon dan daha az
*4 kanat
*Salata
*İki üç dilim karpuz
* Akşam biraz kiraz yedim misafirim vardı canım çekti bir tabak da dondurma yedim Allah'ım bu bogazmimiz haftasonu durmuyor mimesis mimesis hanımcim napicizz ama durmak yok yola devam🥴🤪 yarın Leslie bol su devam gerçi benim bu haftasonlari pert zaten hafta içi yemek yapan ablamiz yapıyor ekmeksiz pilavsiz yiyorum akşam da kolayima geliyor köfte salata hemen oh geriye kalan bana su içmek az da spor ama bu haftasonu herkes yerken oturup izlemek nefsine zor geliyor insanın alisiciz inşallah diyorum dönmek yok pes etmiycem ya vericem ya vericem en azından şöyle düşünüyorum okadar dayan dayan bir tabak dondurmayla bir kilo almam ya alsam alsam 100 300gr peşine başlıyorum lessli egzersiz yürüyüş bisiklet biraz rahat ediyor insanın vicdani ne biliyim 🥰 bu arada benim tartı pert bı başka gösteriyor bir başka Perşembe ölçüm yaptırdığımı yere gidicem oradan tartilip söylerim hepinize 🫡
Bence menünüz çok güzel olmuş. Bir kere dondurma yenildi diye hemen kilo olmaz ama psikolojik olarak ben öyle olacağına inanıyorum 😂😂🙈 geçen gün bir diyetisyenin videosuna denk geldim. Pastane dondurmalarının o kadar da kalorili olmadığını, rahatlıkla yenilebileceğini söylüyordu. :)
Ben de dün bir top yedim, külahını bıraktım.
Bugün de çok güzel ilerliyordum aslında. Öğlen salata yedim. Akşam hamburger yedim. Yedikten sonra sizin gibi çok vicdan yaptım. 45 dk ya yakın yürüyüş yaptık sonrasında. İçim biraz rahat etti dediğiniz gibi. :)
Eşim evdeyken ben yemek konusunda dikkat edemiyorum nedense. Akşam geç geldiği günlerde 6 da yemiş, yemek işini bitirmiş oluyorum, iyi oluyor. :)

Tartının pilini değiştirdiniz mi? Bazen bitmesine yakın öyle şeyler yapıyor. :))

Bence menünüz çok güzel olmuş. Bir kere dondurma yenildi diye hemen kilo olmaz ama psikolojik olarak ben öyle olacağına inanıyorum 😂😂🙈 geçen gün bir diyetisyenin videosuna denk geldim. Pastane dondurmalarının o kadar da kalorili olmadığını, rahatlıkla yenilebileceğini söylüyordu. :)
Ben de dün bir top yedim, külahını bıraktım.
Bugün de çok güzel ilerliyordum aslında. Öğlen salata yedim. Akşam hamburger yedim. Yedikten sonra sizin gibi çok vicdan yaptım. 45 dk ya yakın yürüyüş yaptık sonrasında. İçim biraz rahat etti dediğiniz gibi. :)
Eşim evdeyken ben yemek konusunda dikkat edemiyorum nedense. Akşam geç geldiği günlerde 6 da yemiş, yemek işini bitirmiş oluyorum, iyi oluyor. :)

Tartının pilini değiştirdiniz mi? Bazen bitmesine yakın öyle şeyler yapıyor. :))
Aslında yeni aldık tartıyı ben ilk kez diyet ve spor yapıyorum aslında hayatımda bu sebeple Leslie ne diyordum geçen haftalara kadar tartıyı da yeni aldım ama piline bı bakacağım 🥰biz güçlüyiz yapacağız vazgeçmek yok yola devam inşallah 😍

Günaydınlar .

Bugün kararlı iradeli bir şekilde başladım güne ve öyle de devam ediyor :)

Bugün sıvı besleneceğim evelallah. Şu saate kadar hiç bir şey yemedim. Şimdi sade bir Türk kahvesi içeceğim .

Acıktıkça su içiyorum. Sonrasında ayran içeceğim. Akşama nohut pilav yapmıştım. Nohutun tanesinden yoğurtlayıp soğuk su koyup yemeyi planlıyorum.

Bayram yaklaşıyor. Tatil önceleri özellikle beslenmeme dikkat etmek sonrasında rahat ettiriyor. Kilo gerçekten insana zarar. Göbek çevresi yağı insanı yaşlandırır diyor Ayşegül Çoruhlu. Göbek yağım azaldıkça kendimi daha dinç enerjik hissediyorum.

Günaydınlar .

Bugün kararlı iradeli bir şekilde başladım güne ve öyle de devam ediyor :)

Bugün sıvı besleneceğim evelallah. Şu saate kadar hiç bir şey yemedim. Şimdi sade bir Türk kahvesi içeceğim .

Acıktıkça su içiyorum. Sonrasında ayran içeceğim. Akşama nohut pilav yapmıştım. Nohutun tanesinden yoğurtlayıp soğuk su koyup yemeyi planlıyorum.

Bayram yaklaşıyor. Tatil önceleri özellikle beslenmeme dikkat etmek sonrasında rahat ettiriyor. Kilo gerçekten insana zarar. Göbek çevresi yağı insanı yaşlandırır diyor Ayşegül Çoruhlu. Göbek yağım azaldıkça kendimi daha dinç enerjik hissediyorum.
Bende haftasonu kaçamakları yapsakta pazartesi devam kaldığımız yerden be bide aralıklı oruç gibi gibi gitmeye çalışıyorum :KK48: 12 ilk öğün sonra full su akşam da yine bi salata köfte ile kapatırım diyorum günü bide lesslie sardı beni baya günde bi sefer yapmaya çalışıyorum diğer kardiyo filan zor geldi bana ya

Bende haftasonu kaçamakları yapsakta pazartesi devam kaldığımız yerden be bide aralıklı oruç gibi gibi gitmeye çalışıyorum :KK48: 12 ilk öğün sonra full su akşam da yine bi salata köfte ile kapatırım diyorum günü bide lesslie sardı beni baya günde bi sefer yapmaya çalışıyorum diğer kardiyo filan zor geldi bana ya
leslie güzeldir yahu.
ben hareketi azalttım bu ara. ondan da oldu :) geri düşmelerim.
ama yılmak yok .
şimdi ayaklarımı point /flet yaparak başladım bile :)

leslie güzeldir yahu.
ben hareketi azalttım bu ara. ondan da oldu :) geri düşmelerim.
ama yılmak yok .
şimdi ayaklarımı point /flet yaparak başladım bile :)
kaç kilosunuz şu anda benim tarti ilk de fazla ikinci de 1 kilo eksik gösteriyor anlamadım peşembe baktıracam ölçüm yaptırdığım yerde o zaman yazıcam buraya bakalım bir de şunu söylemek istiyorum hani.. hafta sonu kendime yenik düşüp yerken bulyorum kendimi ama bırakmak istemiyorum ya ilkkez diyet yapıyorum hayatım da ya da spor :olamaz: ama hoşuma gidiyor gram da eksilse bu iyi bir şeymiş yaşayınca anladım:KK70:pes etmeyin kızlar edene müsaade etmeyin beni de ettirmeyin lütfen birbirimizi gazlayalım hırslandıralım şuan iş olmasagidip bisiklet binesim var ne kadar pert ve yorgun olsam da nazar etmiyeyim kendime dün nasıl dondurma yedim diye sinirden deli oldum kalktım sabah lesslie yaptım sanki yediğim dondurma kalorileri azcıcık lesslie ile gidecek yine de çabalıyorum inşallah boşuna değildr çabalamam pardon çırpınışlarım :KK48:

kaç kilosunuz şu anda benim tarti ilk de fazla ikinci de 1 kilo eksik gösteriyor anlamadım peşembe baktıracam ölçüm yaptırdığım yerde o zaman yazıcam buraya bakalım bir de şunu söylemek istiyorum hani.. hafta sonu kendime yenik düşüp yerken bulyorum kendimi ama bırakmak istemiyorum ya ilkkez diyet yapıyorum hayatım da ya da spor :olamaz: ama hoşuma gidiyor gram da eksilse bu iyi bir şeymiş yaşayınca anladım:KK70:pes etmeyin kızlar edene müsaade etmeyin beni de ettirmeyin lütfen birbirimizi gazlayalım hırslandıralım şuan iş olmasagidip bisiklet binesim var ne kadar pert ve yorgun olsam da nazar etmiyeyim kendime dün nasıl dondurma yedim diye sinirden deli oldum kalktım sabah lesslie yaptım sanki yediğim dondurma kalorileri azcıcık lesslie ile gidecek yine de çabalıyorum inşallah boşuna değildr çabalamam pardon çırpınışlarım :KK48:
Kilomu söylemekten çekiniyorum 😬

Vazgeçmek yok .

Kilomuzu idealde sabitleyip koruyacağız.
Sağlıklı bedenlerde enerjik güzel estetik olacağız evelallah

Bırakmam
Sizi de bıraktırmam

öğlen//

* az ciğer patates
  • 2yk. pirinç pilavı
  • bir bardak ayran 2 lt su bitti yarım saat spor
bende gaza geldim arkadasımız Sahihuban Sahihuban akşam bir şey yemeyeceğim yarın öğlene kadar bakalım akşam bi deneyeceğim yapabilirsem ne mutlu banaa:KK68:

öğlen//

* az ciğer patates
  • 2yk. pirinç pilavı
  • bir bardak ayran 2 lt su bitti yarım saat spor
bende gaza geldim arkadasımız Sahihuban Sahihuban akşam bir şey yemeyeceğim yarın öğlene kadar bakalım akşam bi deneyeceğim yapabilirsem ne mutlu banaa:KK68:
aralıklı oruçta en önemlisi akşam açlığı .
akşam ne kadar aç kalınırsa (sağlık problemi yoksa tabi) o kadar yağ yakımı hızlı ve aktif oluyor.
helal :)

15.40 da marul/kırmızı biber ve mor lahana yedim : meyve gibi .
şimdi madne suyu limon içiyorum

X