Diyeti Sürdürme ve Motivasyon

Sabah kahve içtim uyanınca. Sonra kızımın kahvaltısından kalanları yedim. Çeyrek başlanmış yumurta, bir dilim peynir, yarım salatalık ve iki tane kiraz domates.

Kızım uyudu bugün 🎉 uyurken kendime havuç, domates, salatalık, yeşil biber ve peynirden oluşan bir tabak hazırladım. Yanına su içiyorum. Bu aralar çok peynir yiyorum, canım çok istiyor. Dün akşam salataya bile koydum.

Daha spor yapamadım, sabahtan dışarıdaydım. Bi 20 dk bile olsa yapmak ıstiyorum. Akşama yemek de yok ama fırında köfte patates yapabilirim. Dünden biraz makarna var, bir de ikişer kaşıklık bezelye yemeği. Yayla çorbası yapmayı düşünüyorum üşenmezsem.

Benim de eskiden yoktu hiç. Ketojenik bozunca baştan başlıyor ama ne kadar yapılsa kardır diye düşünüyorum.
Beslenme düzenimi biraz olsun değiştirebilirim ama tamamen ketojenik beslenebilir miyim bundan sonra bilemiyorum. Şimdi yemeklerin dengelerini kızıma göre yapmaya çalışıyorum. Hepimiz aynı yemeği yiyoruz. Diğer türlü kendime de özel menü hazırlamam gerekir muhtemelen. Herhangi bir sağlık durumunda vs elbette dikkat ederim, değişikliğe giderim ama çocukla hayal edemedim birden 😂😂 akşam yemeğini bile yeni pişirmeye başladım.

• Beğen
Reactions: rvl
Bugün bir saat kadar erken oldu yemek evdeydim çocuğuma kahvaltı hazırlayın da bende onunla yedim işyerinde yemem artık saat 11//1 pişmiş yumurta az ya yağda yarım simit bir bardak şekersiz çay

Üç gündür yediklerimi yazmayı unutuyorum. Ne yedim hatırlamıyorum ama kaçamakları dengelemeye çalıştım, kötü beslendim sayılmaz. Pazartesi yürüyüş, salı pilates ve dün fitness antrenmanı yaptım.

Bugün pilates yapacağım. Kahvaltıda bir dilim ekmek, biraz peynir ve domates yedim, az önce kahve içtim. Pilatese gitmeden biraz fıstık ezmesi yer ve protein içeceği içerim. Akşam da sebzeli hindi sote ve basmati pilav yapacağım.

Üç gündür yediklerimi yazmayı unutuyorum. Ne yedim hatırlamıyorum ama kaçamakları dengelemeye çalıştım, kötü beslendim sayılmaz. Pazartesi yürüyüş, salı pilates ve dün fitness antrenmanı yaptım.

Bugün pilates yapacağım. Kahvaltıda bir dilim ekmek, biraz peynir ve domates yedim, az önce kahve içtim. Pilatese gitmeden biraz fıstık ezmesi yer ve protein içeceği içerim. Akşam da sebzeli hindi sote ve basmati pilav yapacağım.
Birşey sormak istiyorum size ben diğer sporları denedim çok az yapığ dayanamdım en kolay leslie geldi ordan yürüyorum yani youtube da göbek yağ yakan pilates filan baktım ebru şallı da da saniyesinde zorlanıp bıraktım sizi zorlamıyor mu o sporlar ya da kolay videoları mı var rica etsem linkini ya da yöntemini basit olanları mı var ? bana da söyleseniz hem fikir olur değişim şeyler yapmak istiyorum ama dediğim gibi bir kaç video denedim yok ben bunları yapamıyorum ya diyip leslie de yürümeye devam yanii:KK48:

2 kepçe şehriye çorbası
2 pirzola et
6-7 Karadeniz lahana sarması

Üzerine de oğlumun yaptığı dondurma. (Karpuzu blendırdan geçirdi azcık süt ve bal ekleyip yapmıştı)

An itibariyle yeme işlemleri son buldu😂

Akşam magnezyum ve balık yağımı aldım mı tamamdır evelallah

Birşey sormak istiyorum size ben diğer sporları denedim çok az yapığ dayanamdım en kolay leslie geldi ordan yürüyorum yani youtube da göbek yağ yakan pilates filan baktım ebru şallı da da saniyesinde zorlanıp bıraktım sizi zorlamıyor mu o sporlar ya da kolay videoları mı var rica etsem linkini ya da yöntemini basit olanları mı var ? bana da söyleseniz hem fikir olur değişim şeyler yapmak istiyorum ama dediğim gibi bir kaç video denedim yok ben bunları yapamıyorum ya diyip leslie de yürümeye devam yanii:KK48:
Ben genelde çok vakit almayan, etkili şeyleri tercih ediyorum, kolay olarak özellikle önerebileceğim yok. İlk başta zaten tam yapmak zor olabiliyor ama zamanla kolaylaşıyor. Fitness ve pilates için şu anda salona gidiyorum. Evde yaptığım Mary Braun YouTube videoları vardı, karın ve bacak çalışıp 30-40 dk eliptik yapıp ardından popo videosu yapıyordum. Fitnessa gitmedigim ve pilatesin yormadığı günlerde tekrar başlayacağım. Vakit olmadığında blogilatesin 5 dklık videoları iyi.

Hiç spor anlamında aşırı fit olmadım ama yeterince etki etmiyor gibi geliyor. Zorlanarak yapsam bile kas kütlem doğru düzgün artmıyor, kardiyoda nabzım yeterince yükselmiyor, ağırlık antrenmanları sonrası kas ağrısı çekmiyorum. Birkaç aydır düzenli denebilecek şekilde spor yapıyorum (birer hafta olacak şekilde üç hafta ara verdim, haftada 2-7 gün arası ama ortalama 4 gün spor) ama ağırlıklar artsa da vücudumda ölçüm ya da görüntü olarak hiçbir değişiklik yok. Bence olay beslenme ve yürüyüş ama bana en zor gelenler de onlar.

selam hanımlar.

akşam iki pirzola iki kepçe şehriye çorba ve 6-7 adet karadeniz lahana sarması yedim.

sabah 8de filtre kahve içtim.

11.00de ise közlenmiş patlican yopurtla, üçgen peynir iki adet, bir dilim tahıl ekmek, biraz zeytin yedim.

selam kızlar
öğlen//

• bir tabak taze fasulye
  • 1 kase yoğurtlu yarma çorbası
  • 1 dilim beyaz ekmek yarım dilim tam buğday ekmeği (tam buğdayın sonuna yetiştim bitmiş :)) )
  • 2 lt. su bitti
dün akşam bişey yapamadım sabah lesslie ve yarım saat yapmıştım. akşam yapmak istedim ama dün sabah ve ondan önceki akşam da yaptığım için ağrı çok vardı gece ağrı kesici alıp uyumaya devam ettim o derece bu akşama inşallah nasipse lesslie yemek sonrası yaparım yine yazarım buraya da :KK70: bir de bugün öğlen pilav vardı ama ekmek alınca yemedim dün eşim dondurma yedi yemedim Allahım irademi devam eetir amin :KK70: aslında hergün tartılma batağına düştüm ama pazar sabahı yine tartılıp yazarım size de:KK17: cumartesi yani yarın bi ev oturmasına gitcem kızlar korkuyorumm:KK70::KK70:

Merhaba, iyi günler. İki gündür yazamadım. Kızımdan sonra ben de hastalandım. Çarşamba ve perşembe egzersiz yapamadım. Bugün kendimi iyi hissedince zorlamadan 20 dk egzersiz yaptım. Bugün sonunda 64.90 kg gördüm. Umarım yarın + bir sürprizle karşılaşmam. 😂
Kahvaltıya arkadaşım geldi. 12 de yapmış oldum. İki tane dondurulmuş hazır rulo börek yedim. Peynir, havuç, biber, salatalık, zeytin yedim yanında. Üç fincan da şekersiz çayçay içtim.
Henüz bir litreyi tamamlayamadım suda.
Akşama da yayla çorbası, kabak kavurma ve biber dolması var. Yanına da yoğurt.

Kızlar hayırlı akşamlar bugün çok iştahsızım niye bilmiyorum ama suya sıcaktan çok düştüm ondan olabilir belki de
İkindi//
* bir avuç çiğ kuruyemiş
Akşam//
* 2 minik köfte
*Yarım yemek kaşığı pirinç pilavı
*yarım bardak erik hoşafı
3lt su bitti yemekten önce yarım saat lesslie yaptım ☘️

Kızlar hayırlı akşamlar bugün geçen yazmıştım misafirlik var diye o yüzden tek öğün yaptim nekadar doğru oldu bilmiyorum ama bilen varsa yazarsa sevinirim çok🥰
öğlen saat 2// bir minik poğaça bir dilim kek bir dilim tatlı ve bir bardak soğuk sütlü az şekerli kahve😅 bir adet cipsi tadına baktım. 4 5 adet kiraz 🥴😅 ve bugün başka hiç bir şey yemedim günü kapattim abartı olmuş mudur? Yarım saat lesslie 3 litre su bitti 🥰🍀

Selam bugün diyet filan gümledi

Saldım fena

Ay salınca hemen göbeğimin yağlanması:
Onca zaman dikkat edip eriyor yağlar sonra bikaç güne hemen geliyorlar sanki hiç gitmemişler gibi.

Ödem mi kilo mu oluyor bilmiyorum ama benim de tartı sonuçlarım çok oynak. İnsan bir günde bir kilo alamaz mümkün değil diye düşünüyorum. 66 larda gezdim hep pazartesi salı. Hatta 67 yi bile gördüm. Neyse bu sabah 65.35 çıktım normale döndü vücudum ama 65 te takılıp kaldım nerdeyse 10 gündür böyle.
Ben artık çok yoruldum. Veriyoum, 2 gün dikkat etmeyince geri geliyor. Çok sıkıldım bu durumdan. Yaz tatili gelsin daha kolay olur diye düşünüyordum ama artık ondan da ümidim kalmadı. Aksilikler cikacak muhtemelen.
Kızlar hayırlı akşamlar bugün geçen yazmıştım misafirlik var diye o yüzden tek öğün yaptim nekadar doğru oldu bilmiyorum ama bilen varsa yazarsa sevinirim çok🥰
öğlen saat 2// bir minik poğaça bir dilim kek bir dilim tatlı ve bir bardak soğuk sütlü az şekerli kahve😅 bir adet cipsi tadına baktım. 4 5 adet kiraz 🥴😅 ve bugün başka hiç bir şey yemedim günü kapattim abartı olmuş mudur? Yarım saat lesslie 3 litre su bitti 🥰🍀
Kalori olarak bakınca sağlıksız şeylerden gelmiş kalori ama dengelersiniz.
Selam bugün diyet filan gümledi

Saldım fena

Ay salınca hemen göbeğimin yağlanması:
Onca zaman dikkat edip eriyor yağlar sonra bikaç güne hemen geliyorlar sanki hiç gitmemişler gibi.
Benim bu haftaki genel halim 🙈 cok yoruldum artık. 4-5 gündür buraya girmeme sebebim buydu 😔

Günaydın herkese. 4-5 gündür motivasyonum ciddi manada düşük durumda. Okula giderken bir şeyler hazirlamak içimden gelmedigi için genelde poğaçayla kahvalti yaptım. Zaten hazirlanma, evden çıkış hep problemli oluyor. Bu hafta genel olarak da moral bozukluğu yaşadım sık sık. O yüzden yediklerime dikkat etmedim hiç.
Dün sabah da Pazar zannedip tartıldım. 73.9 çıkmıştım. Bugün sabah tartildigimda 74.3 çıktım. Önümüzdeki hafta için bir planım yok. Dikkat eder miyim etmez miyim bir sey diyemiyorum. Pes etmek de istemiyorum.

Günaydın herkese. 4-5 gündür motivasyonum ciddi manada düşük durumda. Okula giderken bir şeyler hazirlamak içimden gelmedigi için genelde poğaçayla kahvalti yaptım. Zaten hazirlanma, evden çıkış hep problemli oluyor. Bu hafta genel olarak da moral bozukluğu yaşadım sık sık. O yüzden yediklerime dikkat etmedim hiç.
Dün sabah da Pazar zannedip tartıldım. 73.9 çıkmıştım. Bugün sabah tartildigimda 74.3 çıktım. Önümüzdeki hafta için bir planım yok. Dikkat eder miyim etmez miyim bir sey diyemiyorum. Pes etmek de istemiyorum.
Hayır ama yaa pes etmeyin bende sizden alıyordum gücümü inancımı motivasyonumu sizlerden alıyordum tüm motivasyonumu L leyl76 mimesis mimesis Sahihuban Sahihuban R rvl ve daha adını hatırlayamadımlarım lütfen birbirimize motive olmaya devam edelim bakın mesela bende dün tek öğün yaptım sağlıksız diye günü kapatacaktim gece acıktım dayanamadım çeyrek simit attım ağzıma midemin sesi dursun diye ama bugün 40dk lesslie yaparım yediklerimin acısını çıkarırım diyorum lütfen hep beraber kaldığımız yerden birbimize destek verdi motivasyon olmaya devam edelim 🤲🏼🍀

X