Diyeti Sürdürme ve Motivasyon

heh dimi ya güya herşeyi ama bakın herşeyi yedim özellikle de bu hafta sonu nasıl abarttım iki dilim pizzda çikolata kek dondurma ekmek araları gazlı içecek ne ararsan yani ama çocukla koştur gezdir dolaştır çocuk olmasa evde yatsam ne diyet bozulurdu ne de bu kadar yorulurdum salı oldu hala kendime gelemedim ayaklarım yokmuşcasına ağrıyor anlatamam keşke boğazımı tutsaydım da o koşturmaca bişeye yarasaydı :halay:
Dışarıda yiyince ben de hiç dikkat etmiyorum. Dediğiniz gibi haftasonu evde olsaydık sebze yiyecektim mesela. Benim de bacaklarım şişmiş, ödem oluyor hemen.

Benim de çok ödemim oluyor maalesef
Bu durumdan ben de çok şikayetçiyim. Düzenli olarak tuvalete çıkabiliyorum ama birkaç saat ayakta durayım ya da yolculuk yapayım hemen bacaklarım şişiyor. Dolaşım bızukluğu mu var acaba diye düşünüyorum. Bu durum yazın sıcakta daha çok oluyor. Tuz tüketimim de az aslında.

Bu durumdan ben de çok şikayetçiyim. Düzenli olarak tuvalete çıkabiliyorum ama birkaç saat ayakta durayım ya da yolculuk yapayım hemen bacaklarım şişiyor. Dolaşım bızukluğu mu var acaba diye düşünüyorum. Bu durum yazın sıcakta daha çok oluyor. Tuz tüketimim de az aslında.
Benim de ayakta durunca, spor yapınca ve sıcakta ekstra şişiyor, bir de iki ayak bileğimde bazen yumuşak şişlik oluyor ama simetrik değil ve tüm bilekte değil de minik bombe gibi. Bunun için kalp damar hastalıklarına muayene oldum, varis mi var diye baktılar yoktu. Başka bir şeye bakmadılar ve bana varis ve hemoroid için kullanılan ilaç reçete etti ama kullanmadım. Lipodem falan olabilir mi diye şüpheliyim, başlangıç seviyesindeyken pek farkedilmiyormuş ve ketojenik diyet fayda sağlıyormuş. Ben ketojenik diyet yaptığımda bacağımda hiç ödem olmadı ve zayıflamamış olmama rağmen yağ görünümü de azalmıştı. Tabi lipodem olmayabilir ama şüphelerim var.

Bir de ekleyeyim bromelain ve Curcumin/pipperin desteği kullanıyordum bayağıdır ama çok faydası olmadı. Dukan birası da etki etmedi.
Yağ oranını evdeki akıllı tartınız üzerinden mi takip ediyorsunuz veya başka bir yöntem mi var belirlemek için?
Evet ama Google da aratınca mezura ölçüleriyle hesaplayan siteler var bazıları tartıyla hemen hemen aynı çıktı, zaten online diyetisyenler de mezurayla takip ediyor.

Benim de ayakta durunca, spor yapınca ve sıcakta ekstra şişiyor, bir de iki ayak bileğimde bazen yumuşak şişlik oluyor ama simetrik değil ve tüm bilekte değil de minik bombe gibi. Bunun için kalp damar hastalıklarına muayene oldum, varis mi var diye baktılar yoktu. Başka bir şeye bakmadılar ve bana varis ve hemoroid için kullanılan ilaç reçete etti ama kullanmadım. Lipodem falan olabilir mi diye şüpheliyim, başlangıç seviyesindeyken pek farkedilmiyormuş ve ketojenik diyet fayda sağlıyormuş. Ben ketojenik diyet yaptığımda bacağımda hiç ödem olmadı ve zayıflamamış olmama rağmen yağ görünümü de azalmıştı. Tabi lipodem olmayabilir ama şüphelerim var.

Bir de ekleyeyim bromelain ve Curcumin/pipperin desteği kullanıyordum bayağıdır ama çok faydası olmadı. Dukan birası da etki etmedi.

Evet ama Google da aratınca mezura ölçüleriyle hesaplayan siteler var bazıları tartıyla hemen hemen aynı çıktı, zaten online diyetisyenler de mezurayla takip ediyor.
Lipodem ı kendim için de düşünüyorum çünkü üst bacaklarımda dalgalı görüntüler oluştu üç dört ay önce. Daha önce öyle bir sorunum yoktu. Eşim selülit diyor ama lipodem başlangıç görüntüsüne ben daha çok benzetiyorum.
Ketejonik diyeti biraz araştırdım ama düzenli olarak kendime uygun şeyler hazırlayabilir miyim, kaçamak durumlarını nasıl yönetirim pek bilemiyorum.

Ben de akıllı tartıdan takip ediyorum ama güven vermedi. Bir de mezara ile deneyeyim araştırıp

• Beğen
Reactions: rvl
Lipodem ı kendim için de düşünüyorum çünkü üst bacaklarımda dalgalı görüntüler oluştu üç dört ay önce. Daha önce öyle bir sorunum yoktu. Eşim selülit diyor ama lipodem başlangıç görüntüsüne ben daha çok benzetiyorum.
Ketejonik diyeti biraz araştırdım ama düzenli olarak kendime uygun şeyler hazırlayabilir miyim, kaçamak durumlarını nasıl yönetirim pek bilemiyorum.
Benim de eskiden yoktu hiç. Ketojenik bozunca baştan başlıyor ama ne kadar yapılsa kardır diye düşünüyorum.

Selam hasımlar nasılsınız nasıl gidiyor diyetler

Ben nasipse yarın itibariyle yeniden başlıyorum

Tatil bitti ve orda hiç kg almadım

İki gündür evimde yedim içtim - o da bikaç güne gider 😬

Şimdi yarın için bezelye yapıyorum. Ben v halkına vişne suyu pişirdim. Yarın pilav yaparım beyler yer . Pazara gidip salata malzemesi alacağım . Bol yeşillik eklemem gerek hem seviyorum hem bağırsak çalıştırıyor .

67-68 istiyorum bakalım. Şöyle 4-5 kg . Nasipse olur. Yaz yeni başlıyor.💃💃💃

Hayırlı geceler kızlar bende ancak yazabiliyorum akşam// 7 yk. Bulgur pilavı 5 adet köfte bir bardak erik hoşafı bu arada 3 litre su bitti birde ikindi vakti acıktım diye bir avuç çiğ kuruyemiş yemistim günü kapattım böyle ☺️

Merhaba, iyi öğlenler.
L leyl76 geçmiş olsun kızınıza. İnşallah önemli bir durum yoktur.
Cumartesi gecesi de benim kızım hastalandı. Yol boyunca arabada klima açıktı, sanırım o çarptı. Bugün de benim boğazım acıyor, keyifsiz hissediyorum kendimi.
Dün çok ödemli çıktım tartıda. Tam 1,5 kg fazla idi. Dün yediklerime de dikkat edemedim, içimden de gelmedi açıkçası. Öğlen iki tane ev poğaçası yedim. Akşama da kıymalı tarhana çorbası ve bezelye yemeği yedim sadece. 20 dk da spor yaptım ite kaka. Suyu da bir litre anca içebildim.

Bu sabah ödem biraz daha gitmişti. Sabah türk kahvesi içtim sonra kızımın kalan kahvaltısını bitirdim. Yarım omlet, iki dilim peynir, yarım salatalık, iki tane kiraz domates. Birer çay kaşığı bal ve tahin-pekmez. Az önce 40 dakikalık sporu tamamladım. Bir litre de su içtim sabahtan beri.

Akşama dünkü yemeklerden var. Salata ya da havuç tarator eklemeyi düşünüyorum.
Teşekkür ederim, size de çok geçmiş olsun. Çocuk hasta olunca daha kötü oluyor.
Bende de cumadan beri var. Buraya yazmadım ama geçen hafta sali yada Çarşamba tartıldığımda 73.2'yi görmüştüm. Pazar günü tartı günümüz diye yazmsdim. O hafta genel olarak dikkat etmedim, 75'e çıktım. 3-4 gündür mısır püskülü çayı içiyorum ödem için. Yarım kilo gitmiş sadece. Anlamıyorum sebebini. Okulda ogrenci yok. O yüzden kitap okuyorum, surekli oturuyorum diye mi diyordum. Ama haftasonu da cok hareketliydim oturmadim nerdeyse hiç. Bilmiyorum neyden kaynaklı.
Lipodemi ilk kez duydum. Ciddi bir sorun mu acaba lipodem?

Selam hasımlar nasılsınız nasıl gidiyor diyetler

Ben nasipse yarın itibariyle yeniden başlıyorum

Tatil bitti ve orda hiç kg almadım

İki gündür evimde yedim içtim - o da bikaç güne gider 😬

Şimdi yarın için bezelye yapıyorum. Ben v halkına vişne suyu pişirdim. Yarın pilav yaparım beyler yer . Pazara gidip salata malzemesi alacağım . Bol yeşillik eklemem gerek hem seviyorum hem bağırsak çalıştırıyor .

67-68 istiyorum bakalım. Şöyle 4-5 kg . Nasipse olur. Yaz yeni başlıyor.💃💃💃
Sizin mesajlarınızı okuyunca motive oluyorum 😊 iyi ki geldiniz, gözüm sizi arıyordu ♥️

İyi günler herkese.
Bugün sabah ogrencilerimle yemeli içmeli bir etkinlik yaptık. Kacamakliydi yani yazmayacağım o yüzden.
Saat 1olacak ama ben açlık hissetmiyorum su an. Spor yapayim diyorum üşeniyorum 😂

öğlen// 3yk. tavuk sote 1 yk. piriç plavı 1 kase yoğutlu salatalık salatası sarımsaklı 2lt su bitti (birde sabahları yeşil çay içiyorum bi bardak) ilk 15dk ancak yapabildim 3mil lesslie

Bende de cumadan beri var. Buraya yazmadım ama geçen hafta sali yada Çarşamba tartıldığımda 73.2'yi görmüştüm. Pazar günü tartı günümüz diye yazmsdim. O hafta genel olarak dikkat etmedim, 75'e çıktım. 3-4 gündür mısır püskülü çayı içiyorum ödem için. Yarım kilo gitmiş sadece. Anlamıyorum sebebini. Okulda ogrenci yok. O yüzden kitap okuyorum, surekli oturuyorum diye mi diyordum. Ama haftasonu da cok hareketliydim oturmadim nerdeyse hiç. Bilmiyorum neyden kaynaklı.

Sizin mesajlarınızı okuyunca motive oluyorum 😊 iyi ki geldiniz, gözüm sizi arıyordu ♥️
Teşekkür ederim ben de sizlerle motive oluyorum.

Sabah 9 da sade Türk kahvesi içtim.
10.30 da kahvaltı olarak 2 yumurta domates salatalık ceviz peynir zeytin yedim

Şimdi 14.15 de 99 kalorilik gronala yiyorum
Çok seviyorum kendisini

Akşama bezelye yaptım
Salata yoğurt ile yeriz nasipse

Ödem mi kilo mu oluyor bilmiyorum ama benim de tartı sonuçlarım çok oynak. İnsan bir günde bir kilo alamaz mümkün değil diye düşünüyorum. 66 larda gezdim hep pazartesi salı. Hatta 67 yi bile gördüm. Neyse bu sabah 65.35 çıktım normale döndü vücudum ama 65 te takılıp kaldım nerdeyse 10 gündür böyle.

X