Diyeti Sürdürme ve Motivasyon

Ben de hergün tartılıyordum bir dönem. Ama artık kendimi tutuyorum. Çünkü bunun beni strese soktuğunu fark ettim. Stres de aşırı etkiliyor kilo verme durumunu. O yüzden tartıyı gözünüzün önünden kaldırın, tartilmayın. Pazar gününü bekleyin. Bu son 3 gün hiç tartılmayın mesela.

Bu arada dün yediklerimi yazmadım. 2 litreye yakın su içtim. Öğlen eve geldiğimde zaten 45 dakika egzersiz yapmıştım ama dondurma yedim, muhtemelen onunla yaptığım kaloriyi tekrar almışımdır. Hazır döner vardi. Ekmek arası olarak ondan yedim. Ekmeği fazla kaçırdım dün. Yanında yoğurt yedim 4-5 kaşık kadsr. Akşam da patlican kebabı vardı. Patlıcanı cok severim. Sebzelerle birlikte ondan yrdim. 5-6 tane de minik köfteler vardı içinde. 2 dilim kadar da ekmek yedim.

Bugün geç kaldığımız için poğaçayla geçiştiriyorum. Cok iyi gidemedim bu hafta. Adetin verdiği psikolojik rahatlık da var. Zaten adetim yiyebilirim gibi bir dusuncedeyim sanırım ister istemez. Pazar günü fazla kilo bile gorebilirim vermeyi geçtim.

Deneyebilirsiniz, biz dün bayağı eğlendik. :)) benim kızım da artık daha hareketli oyunlar arar oldu. Sakin oyun ve etkinlikler enerjisini tam olarak atmasını sağlamıyor. Hava çok sıcak olduğu için mecburen gündüz evde oyalamaya çalışıyorum. Kışın daha kolaydı, dışarıdaydık hep. Kreş işini ben de düşünmeye başladım ama bir yandan da dört yaşına kadar evde dursun diyorum. En büyük sıkıntımız akranının olmaması zaten. Ara ara komşumun oğluyla oynuyorlar, o kadar.

Kizceler öğle yemeğini çok az yiyince çok acıktım ikindi vakti bir avuç çiğ kuruyemiş yedim akşamda 6:30// bir tabak madımak bir kase salata iki küçük köfte bir y.k bulgur pilavı 3litre su bitti akşam yine bisiklet binerim sanırım:))

Kızlarr nerelerdesinizz yazmaya bile elim varmıyor ama dayanamadım bir top akşam dondurma yedim yazmak zorundayim sonuçta grupta arkadaşlarım kacamaklaruni yaziyorlar bende kaçırdım birazcık
Ona bir şey olmaz, ben diyetisyene sormuştum dondurma işini (çok severim :)) yiyebilirsin ama abartmadan demişti. Kalorisi çok değil hem dondurmanın , daha önce bakmıştım.

Ben de dün kontrol günümdü , bu hafta pek dikkat etmedim modum düşük olduğundan , tahmin ettiğim gibi tamı tamına 100 gr vermişim bu hafta daha sıkı tutacağım ama. Bu arada kızlar göğüs bölgesini sordum. Ağırlık çalışması yapacaksın dedi. Bir de plank yapacaksın günde 3 set dedi. Plank daha önce denemiştim çok sor değil aslında. Ağırlığa da dün başladım bakalım. Vakitsizlik çok kötü. Bi spor salonunda daha motive yapabilirdim , neyse napalım :)

Öncelikle dondurma ve diğer tüm sorularımı cevaladigin için çok teşekkür ederim sen bu spor işini bayağı sevdin helal sana emeklerinin karşılığını hep alacaksın inşallah:)

Öncelikle dondurma ve diğer tüm sorularımı cevaladigin için çok teşekkür ederim sen bu spor işini bayağı sevdin helal sana emeklerinin karşılığını hep alacaksın inşallah:)
Rica ederim evet çok seviyorum , umarım ileriki zamanlarda daha müsait zamanlarım olur. Okul kapanmasına az kaldı. Tatilde belki tam istediğim gibi olur :)

Devlete ait anaokulları var. 3 yaş sonrasından alıyorlar. Eğer ilokul binasinin içinde değil de kendine ait bir binası varsa 3 yaş sonrası alıyorlar. Bu seçeneği de düşünebilirsiniz.
Kızlarr bugün resim atayım dedim ama beceremedim bı tabak patates yemeği bir kase salata (ay içim gitti pirinç pilavı da vardı ama almadım)bir litre de su içtim 2tane erik yedim
Patates de karbonhidrat, pirinç pilavı da. Pilavi yememeniz cok iyi olmuş
Sizin adınıza cok sevindim hocam. Yaz tatilinde bol bol zamanınız olur inşallah

Dün poğaçayla geçiştirmistim, akşam eve gittigimde herhangi bir sey yemeden aksam yemeğini hazırladım. 1 tabak Kuru fasulye ve 5 kaşık bulgur pilavı yedim. Sonrasında herhangi bir sey surmedim ağzıma. Dun yorgunluktan bacaklarıma kramp girdiği için spor yapamadim. Bugün bahce nobetim var. Sürekli merdiven inip çıkacağım

Bu arada okulun sonlarına geliyoruz yavaştan. Ben yanımda taşımalık yemek konusunda sorun yaşıyorum hep. Çünkü sabah erkenden kalkip benim hazirlanmam gerekiyor. Kızımı hazirlamam gerekiyor ki en zoru bu. Yemek işini eşime birakinca sağlıksız tercihler oluyor genelde. Ben yapayim desem bu kez çok geç kaliyoruz. Her yemek de akşamdan hazirlanacak türden olmuyor. Ne yapacağımı bilemedim

neyse okulların tatil olmasına az bir zaman kaldı tatilde dikkat edersiniz bol bol :) siz okuldayken çocuğunuza okul çıkışında filan kim bakıyor merak ettim uzakyer doğudasınız birde inşallah tayin sonrası aileleriniz yakınnınızda olurlar hem destek olurlar size :)

kızlar selam :) öğlen// 1 kase domates çorbası ve sayıyla adet olarak 6 7 mantı yedim (yemekte mantı vardı başka bir şey yapılmamış birazda aç kalmayayım diye mecburi yedim yani tabağı yoğurtla doldurup onunda tadını baktım denebilir :)) )

Kreşe verdik mecburiyetten. Orda da cok hasta oluyor.
Her yere o kadar uzak ki burası. 4 senedir burdayim iki kez gidebiledim memleketime. Babami en son 3 sene önce gördüm mesela. Annemi 2 sene önce, kardeşimi de 3 sene önce gördüm. İnsanların da gözü kesmiyor o kadar yolu gelmek. Ben de çocukla iki kez gittim ama aşırı zorlandım. Tayin sonucunu duyunca sevindiler daha kolay bir araya geliriz diye.

çok iyi olmuş sizin için umarım hem kayın aileniz hem kendi aileniz hep destek olurlar size hemde bol bol görüşürsünüz :)

kızlar diyet ve spor nasıl gidiyor ben de hep başlıyorum 2 gün sonra bırakıyorum moralim çok bozuluyor siz nasıl motive oluyorsunuz nolur yardım ediiinnn
Aramiza yeni katılan bazı arkadaşlar buraya her öğünlerini yazmanın onlara moral verdiğini soyluyorlardi. Belki siz de böyle motive olabilirsiniz. Öğünlerinizle ilgili sorulariniz olursa yazarsınız. Ogrendiklerimizle biz de sizi bilgilendirebiliriz. Veya bilmediğimiz, duymadığımız bir sey olur siz bizi aydınlatırsınız.
Zayıflamaya niyetlenip başladığınız zaman neler yiyorsunuz mesela?

evet L leyl76 arkadaşıma katılıyorum bende her öğününüzü yiyin akşam 7 den sonra bir şey yemeyin abur cubur yok tabi arada hepimiz kaçırıyoruz sonucunda 300 500 gr bile versek hele 1 2 kilo giderse onun motivasyonu ile gidiyor bir aydır benim bile :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…