Diyeti Sürdürme ve Motivasyon

ay ne bileyim bu hafta spor da yapamadım modu düşüyor bazen insanın yaa inşallah bırakmam bazen geliyor böyle sıkıldım verdim ha vericem veremedim bunaltmaları insana
Pazara daha cok var. Bence o güne kadar 1-2 gün yapsaniz da olur. Veya o güne kadar günde 15-20 dakika yapsanız da olur.
Bu 4. Hafta olacak. Ben bugüne ladar 4 kez yarımşar saatlik egzersiz yaptım sadece. İlk kez bugun 30 dakikayi geçti. Az da olsa etkisini mutlaka görürsünüz

Hayır yapmıyorum hocam. Leslie de yapmadım bu hafta hiç . Sadece yürüyüş. Baya kilo gitti benden. Bundan sonrasında yavaşlamak istiyorum. Çünkü fazla zayıf olmayı asla istemem. Kararında olmayı seviyorum . Bugün herkes ağız birliği etmiş gibi ne kadar çok kilo verdin deyip durdu:) annem de kızdı artık yapma diye :)) diyetim bittikten sonra sağlıklı beslenme rutinimi ve sabah yürüyüşlerini devam ettirebilirsem benim için en büyük kar o olacak .

Duygusal açlık yaşıyor olabilirsiniz bu aralar. Stresli dönemlerde iştahta artış veya düşüş olması normal. En azından yürüyüşlere devam ediyormuşsunuz. Stresinizin azalmasında size yardımcı olacaktır.

Benim de çocukluğum ve ergenliğim sizin yazdığınız gibi geçti aslında. Grup sporları bana hiç hitap etmezdi. Çok gerilirdim, keyif almazdım. Kendim ya da yanımda sadece bir arkadaşım olmasını tercih ederdim. Bu durumun ileride sosyal ortamlardan kaçma olarak yetişkinliğime yansıdığını düşünüyorum. Bu sebeple kızımı mümkün olduğunca sosyalleştirmek, spora/grup sporlarına teşvik etmek istiyorum.

Anladım hocam. Fazla zayiflik da iyi değil. İdeal kilom 56 mesela, bekarken ben 57 kiloya indiğimde daha fazla zayiflama yüzün çökmüş demislerdi. O yüzden 58 kilo daha idealdi mesela benim için.1 kilo bile fark ediyor. Siz zaten yürümeyi çok sevmissiniz. İnşallah devam ettirebilirsiniz. Bu grubun ikinci mezunu siz oldunuz

İyi akşamlar. Buraya gün içinde yediklerimi yazınca sorumluluk ve dikkat açısından kendimi daha iyi hissediyorum. ☺
Sabah yine Türk kahvesi ile güne başladım 8 de.
10 gibi yine kızımın kalan kahvaltısını bitirdim. Artık kendime hiç kahvaltı hazırlamak içimden gelmiyor. 5 tane pankek (3 cm çapında, küçük yaparım hep), birer çay kaşığı bal ve tahin-pekmez, iki dilim peynir, yarım çay bardağı doğal karadut suyu, yarım salatalık ve bir tane kiraz domates yedim.
Saat 12 de bir tane küçük boy muz yedim.
Saat 3 e doğru ton balıklı salata yaptım. Üstüne filtre kahve içtim. Bir tane de kurabiye yedim.
Akşam yemeği biraz geç saate kaldı. 7 buçuk gibiydi. Bir kase terbiyeli havuç çorbası, üç tane köfte, beş kaşık zeytinyağlı fasülye ve üç kaşık da yoğurt yedim.

40 dk egzersiz yaptım. Su da iki litreye yaklaştı.

Duygusal açlık mı duygusal boşluk mu bir şeyler yaşıyorum evet :) yürüyüşe devam etmeye çalışıyorum aynen. Umarım yardımcı olur

bi töreni hakettim o zaman ben yani zamanla vücudum tam alışır diye düşünüyorum . Bu 5 hafta bile çok iyi geldi , alışkanlık oluşturdu. Özellikle ekmeği bırakma noktasında çok iyi oldu. Evet kesinlikle sınır kilodan sonrası yüzde çökkünlük oluşturuyor .

Duygusal açlık mı duygusal boşluk mu bir şeyler yaşıyorum evet :) yürüyüşe devam etmeye çalışıyorum aynen. Umarım yardımcı olur
Mutlaka açık hava yürüyüşlerinin etkisi olduğuna inanıyorum psikolojik olarak. Sadece kiloya odaklanmak bazen olmuyor. Bir bütün halinde ilerliyor her şey. Bu yüzden psikolojik olarak kendimizi iyi hissetmeyi özelliklede kilo verme sürecinde daha çok önemsiyorum. Geçtiğimiz hafta ben de bir ruhsal çöküntü yaşadım gibi oldu. Sürekli aç hissettim kendimi. Bu hafta daha iyiyim. Bunda iki gündür yaptığım hafif egzersizin çok önemli etkisi olduğunu düşünüyorum.

Şuan kaç kilo oldunuz merak ettim bende bı 60i görseydim oy oy şuan bile parkta bisiklete devam iş çıkışları 10dk yürüyorum sonra mecbur otobüs yol uzun malum ama ben tikandim 64 63 gidip geliyorum bazen motovasyonda gidiyor sanki ama hiç 60 giremiycem ben diyorum çünkü boyda fazla yok bende

Ben de inanıyorum . Zaten yürüyüşler sayesinde psikolojik olarak az da olsa kendime geliyorum . Diğer türlü çok daralıyorum. Benimki diyetten bağımsız uzun süreli böyle. Aslında çevre rahat bıraksa hepimiz iyi olacağız da ..

İnşallah en kısa zamanda içiniz ferahlar.

Şöyle diyim, 1.75 boyum. (Gerçi ölçümde 1.71 çıktı doğrusu bu dedi diyetisyen ). Kilom da 68-69 idi. Diyetle birlikte 4-5 kilo verdim bir ayda ama kas olarak da 2 kilo artış oldu. Şu an tartıda 67 diyor ama vücudumda çok değişiklik oldu. Yağ yakımım fazla olduğu için sanırım. Diyetisyen tartıyla ilerleme diyor. Yağ-kas oranlarına bakıp ilerleyeceğiz dedi. Gerçekten de tartıda çok kilo değişikliği olmasa da reelde baya baya oldu. O da işte yağ-kas oranlarının değişmesinden kaynaklı. Bir de ben çok fazla yürüyüş yapıyorum günlük en az 1 buçuk saat hızlı tempoda. Okulda da hareket halindeydim genelde. Onun da çok etkisi olduğunu düşünüyorum. Bakalım yarın yine kontrolüm var. Bu hafta pek diyete uymadım, çok ümitli değilim:)

Yazıp yazmamak konusunda çok tereddütte kaldım ama yine de paylaşmak istiyorum.

Bugün kızımla bir oyun oynarken karın kaslarımın çok fazla çalıştığını hissettim.
Oturduğumuz yerden, yerdeki renkli topları ayaklara sıkıştırarak almak, bir kutuya atmak veya taşımak üzerine kurulu bir oyundu. Top yoksa uygun peluş bir oyuncakla veya plastik oyuncak ile de olur. Küçük çocuğu olan arkadaşlarım için hem etkinlik hem de ufak bir egzersiz olarak önermek istedim.

Bu durumun ileride sosyal ortamlardan kaçma olarak yetişkinliğime yansıdığını düşünüyorum.
Ayni etkileri ben de yaşıyorum.
Akşam 100gr köfte ve domates salatası 3lt su içtim toplam da yarım saat bisiklet sürdüm parkta olanlardan 15dk yürüdüm:)
Siz genel anlamda cok güzel gidiyorsunuz. Pazar günü nasıl bir sonuç elde edeceksiniz merakla bekliyorum

Ayni etkileri ben de yaşıyorum.

Siz genel anlamda cok güzel gidiyorsunuz. Pazar günü nasıl bir sonuç elde edeceksiniz merakla bekliyorum
ya evet köfte salata tarzı gidiyorum ama burada yazan arkadaşlarım gibi fazla spor yok hayatımda sanırım çünkü hergün tartılıyorum aynı 63.80 64 64,40 bu aralarda gidip gidip geliyorum oysa dediğiniz gibi kendimi nasıl tutuyorum dün eşim çocuğum dondurma yediler yemedim geçengün cipsi yediler yemedim yani bisiklete bindim eve gelince pertim çıkmış gibi uyudum 3 litre suyun altına da düşmüyorum aslında hergün tartılıyorum da sizlere bugün ya da pazara yazarım sonucu diyordum da şu 63'ü bi kıramadım yaa sizin diğer grubunuzada yazıyorum farketmişsinizdir kabak diyeti yerine ne geçer arkadaşa onu sordum gitsin şu 3 kilo artık

Darısı bize inşallah hocam
Aslında çevre rahat bıraksa hepimiz iyi olacağız da .
Sonuna kadar katılıyorum
Güzel bir etkinlik fikri. Denemek isterim bugün. Gerci benim kızı artık sakin oyunlar kesmiyor. erkek cocuk gibi diye yakınıyordum hep, sonra öğrendim ki sinifinda hep erkeklerle oynuyormuş ogretmeni kızlarla oynamasi için yonlendiriyorum, arkamı döner dönmez yine erkeklerin yanins gidiyor dedi. Eşim de hep bizim kız kız haliyle böyle, erkek olsaydı tavandan toplardik galiba diyor durulur inşallah kısa zamanda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…