diyet sorunsalı

elaburak

Üye
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2017
378
178
39
arkadaş bıktım şu diyet muhabbetinden diyet ve kilo diyince tüylerim diken diken oluyor ve tüm cinlerim tepemde toplaşıyor hele şu kiloyla ilgili imalar yok mu bıktım usandım özgüvenimi en çok sarsan şey bu durumu aşabilmem için önerisi olan var mı???

boyunuz ve kilonu nedir? hiç ciddi diyet yapıp kilo verdiniz mi??
ben de hayat boyu kilo derdiyle uğraştım durdum. 28 yaşımdayım. 3 kez ciddi diyet yaptım. birinde 11 kilo verdim, diğerin 22 verdim (herkes şok oldu bense mutlu), en son da 10 kilo falan verdim. kendimi iyi hissediyorum şimdi. kiloyu verdim mesela 2 ayda. 2 aydır koruyorum her şeyi de yiyorum. azıcık alsam kilo hemen frenliyorum. akşamı az yiyorum gibi.
yoksa insanları susturmanız imkansız. bir sussa diğeri susmaz. kaldı ki en yakınlarımızda iyiliğimiz için susmaz.
bence siz kırılmadan incinmeden kilo vermeye bakın

ay hayranım şu kilo verebilen insanlara irade yok bende az önce arkadaşa doğum günü yaptık hüplettim pastayı yine hayatımda bir kez ciddi diyet yaptım onda da fazlasıyla kiloyu geri aldım şu an benim için en büyük mutluluk sebebi bişeyler yemek yoksa çok asabi ve mutsuz oluyorum boyum 165 83 kiloyum

duygusal açlık gibi demek ki. ben çok doğuya bir yere atandım. hiçbir aktivite yoktu. oda arkadaşım da ben de yemek yiyerek aktivite yapıyorduk ben 168 boyundayım 82 yi gördüm tartıda. arkadaşım 150 falandı 100 kiloydu. dedim gel birlikte diyet yapalım. o da hayır ben mutsuz olurum dedi.
neyse ben bismillah dedim başladım 5 ya da 6 ayda 60 kilo oldum. sonrada geçen günlerime acıdım. valla zayıf olmak bana çok yaradı. hayata bakış açım bile değişti.
neyse evlilik doğum falan derken en son gene 75 gördüm hemen dikkat ederek verdim. gene iyiyim çok şükür. bence kilo verdikçe yediğinde aldığın hazdan daha fazlasını alacaksın eminim. burda kilo verme topikleri var çok motive ediyor. bir bak istersen. ben onları okuyarak diyetime yapıştım

Evet kilo fazlaniz varmis.Peki siz rahatsiz misiniz bu durumdan ? Milletin ne dedigi cok ta onemli degil.Sizin fikriniz onemli.Demek sizi tam yeterrr bee noktasina getirmemis kilonuz tam iradeli olamiyorsunuz.Hani kilonuz konusunda bir sikayetiniz yoksa da kulaklarinizi tikayin.Hic uzulmeyin.

Kilo vermek istediginizi kimseye soylemeyin.
Hatta kilonuzdan memnun oldugunuzu söyleyin. Müdehale olunca insanın şevki kırılıyor.

Boyumuz kilomuz çok yakın. Diyet yapmaktansa nasıl sağlıklı beslenileceğini öğrenin. Uygulayın demiyorum öğrenin. Bildikten sonra yavaş yavaş değişecektir alışkanlıklarınız.

gibisi fazla tamda duygusal açlık üzüldünmü bişiler ye sevindinmi yuppi tam kutlamalık bişiler ye kendimi kandırıyorum

mutlu değilim elbette ama iradesizim işte

Kilo vermek istediginizi kimseye soylemeyin.
Hatta kilonuzdan memnun oldugunuzu söyleyin. Müdehale olunca insanın şevki kırılıyor.

kimseye kilo vermek istiyorum demiyorum onlar bana diyor kilo vermeye niyetin yokmu diye

Boyumuz kilomuz çok yakın. Diyet yapmaktansa nasıl sağlıklı beslenileceğini öğrenin. Uygulayın demiyorum öğrenin. Bildikten sonra yavaş yavaş değişecektir alışkanlıklarınız.

sorun bilmek değil uygulayamamak zaten

bir kırılma noktası lazım bana

eşim benim hamileliğimle birlikte kilo aldı ve kendi çok rahatsız olmaya başladı. bir arkadaşın tavsiyesiyle diyetisyene gittik. 1.5 ayda 11 kilo verdi ve bu süre zarfında çok zorlanmadı çünkü o klasik kibrit kutusu porsiyonu değildi.

Iradesizsin mesela diyete baslayip 2. Gunu birakiyor musun ? Neden bir diyetisyene gitmiyosun ? Kontrol altinda olursan bir nebze dikkatli olursun.Yani bende oyle oldu.

Canım sağlıklı beslenmeye öğren ve biraz yürü(günde toplamda 1.5-2saat) kalorisi yüksek ve vücuda gereksiz yiyecekleri yememeye çalış

Iradesizsin mesela diyete baslayip 2. Gunu birakiyor musun ? Neden bir diyetisyene gitmiyosun ? Kontrol altinda olursan bir nebze dikkatli olursun.Yani bende oyle oldu.
çok kez gittim en fazla 3 gidişten sonra bırakıyorum çalışıyorum kalori hesapla her öğününü hazırla falan sevmiyorum

çok kez gittim en fazla 3 gidişten sonra bırakıyorum çalışıyorum kalori hesapla her öğününü hazırla falan sevmiyorum

O zaman kilo vermeye ruhen hazir degilsiniz.O yuzden hic kasmayin kendinizi.Kilo verme tamamen beyinde bitiyor.Hazir degilsen yeniliyorsun.

O zaman kilo vermeye ruhen hazir degilsiniz.O yuzden hic kasmayin kendinizi.Kilo verme tamamen beyinde bitiyor.Hazir degilsen yeniliyorsun.

aynen eşim bile laf sokuyor arada ağırıma gidiyor

kaldığım ikilem şu kilo vermek istiyorum ama mutsuz oluyorum, vermek istemesem de mutsuz oluyorum,

ruh halim iyi değil anlayacagınız

Spor şart!! Beyni buna hazırlamak şart!! söylenmekle olmuyor maalesef. Sağlık probleminiz yoksa kilo vermenize engel bir şey yoktur. gerisi beceriksizlik, istikrarsızlık oluyor maalesef.

Artık diyetisyenler her yerde ve 7/24 kendilerine ulaşılabiliyor. Fiyatları da çok pahalı değil, benimki 6 seans 400 tl. Florya Liv hospital Olcay barış. Hoş benim amacım sağlıklı yaşamak. Diyet kelimesi coğu beyinde kısıtlama, belli bir süre her şeyden mahrum kalma olarak yer etmiş. Halbuki diyet doğruyu bulma, düzgün beslenme yaşam boyu sürdürme demek. yiyen de ölüyor yemeyen de mantığından lütfen kurtulun. Hiç pasta borek yemeğin denilmiyor sınırları bilmeniz lazım deniliyor.

https://somethinggotmestartedblog.wordpress.com/2017/03/17/kitap-okumanin-hayatima-etkisi/

https://somethinggotmestartedblog.wordpress.com/2017/08/08/t25-focus/

https://somethinggotmestartedblog.wordpress.com/2017/02/22/biorezonans/

bu yazıları okumanızı tavsiye ederim.

Aslında sağlık sorununuz yoksa teknik olarak kilo vermek almaktan kolaydir.
Standart listeler dışında bedeninizi tanımanız gerekir.
Mesela ben 6 öğün beslenirsem kilo alirim.
Oysa genelde tavsiye edilen budur.
Hamileliklerim dışında kilo problemim olmadi. Kahve hep kurtarıcımdir. Fakat bu herkeste böyle olmayabilir.

bende de 6 ögün zorla 4 ögün yaptım kurtarıcı oldu. 2.5 öğün beslenince vucut kıtlığa girdi depo yaptı yediklerimi spor yapmama rağmen mesela :)

Bircok kilo alip verme degisik yontemler denemeden sonra yolun kalori takibi olduguna karar verdim. 3 sene once istedigim kiloya indim kalori takibiyle ve hala kilo almadim.

Al bende de o kadar. Kilolalarimi sevmiyorum bu kilo yüzünden kendimden nefret eder hale geldim. Çocukluğum dan beri hep kilo problemim vardı. Liseden mezun olurken ilk kez diyetisyen e gittim 38 kilo verdim. 103 kiloydum o zamanlar.Iki buçuk yılda verdim uzun süre almadım. Taa ki kpss 'ye hazırlanana kadar daha sonra 85 gördüm 2015 de. Yine bir diyetisyen maceram sonrası 67 ye düştüm oh koruycam bir daha asla kilo almicam dedim. Daha sonra evlendim. Evlilik süreci hazır gıdalar. Yeni evlilik abur cubur ev oturmaları derken 97 kilo olmuşum kendime inanamıyorum. Birisi şu iştahımi ameliyat ile alsa keşke. Yine bana diyetisyen yolları göründü. Etrafında ki herkes başta annem olmak üzere kilolarımi başıma kakiyor.
En önemlisi artık kendimi çok çirkin hissediyorum alışveriş yapasım gelmiyor. Eşim kilomu sorun etmiyor ama sanki artık beni eskisi gibi sevmiyor diye kuruyorum kafamda. Psikolojim bozuldu. Haftaya diyetisyen e gitmeyi planlıyorum ama artık diyet yemeklerinden midem bulanıyor. Yine kıbrit kutuları, yağsız salatalar..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…