diyet sorunsalı

boyunuz ve kilonu nedir? hiç ciddi diyet yapıp kilo verdiniz mi??
ben de hayat boyu kilo derdiyle uğraştım durdum. 28 yaşımdayım. 3 kez ciddi diyet yaptım. birinde 11 kilo verdim, diğerin 22 verdim (herkes şok oldu bense mutlu), en son da 10 kilo falan verdim. kendimi iyi hissediyorum şimdi. kiloyu verdim mesela 2 ayda. 2 aydır koruyorum her şeyi de yiyorum. azıcık alsam kilo hemen frenliyorum. akşamı az yiyorum gibi.
yoksa insanları susturmanız imkansız. bir sussa diğeri susmaz. kaldı ki en yakınlarımızda iyiliğimiz için susmaz.
bence siz kırılmadan incinmeden kilo vermeye bakın
+1

arkadaş bıktım şu diyet muhabbetinden diyet ve kilo diyince tüylerim diken diken oluyor ve tüm cinlerim tepemde toplaşıyor hele şu kiloyla ilgili imalar yok mu bıktım usandım özgüvenimi en çok sarsan şey bu durumu aşabilmem için önerisi olan var mı???
Bende senle aynı durumu yaşıyordum. Sürekli ay napıcaz bu kiloları diyorlar. Bi kıyafet beğeniyorum üstüme yakıştırıyorum annem bile görür görmez o sana olmaz kendine göre şeyler seç diyordu. Kendi kendime karar aldım artık bana söyle sözler sçylenmesini istemiyorum dedim ve zayıflamaya başladım

çok kez gittim en fazla 3 gidişten sonra bırakıyorum çalışıyorum kalori hesapla her öğününü hazırla falan sevmiyorum

benimde olabildiğince az yemem lazım 3 öğün küçük porsiyonlar

kahve malesef çok sevdiğim halde içmemem gerekiyor :KK43:

Al bende de o kadar. Kilolalarimi sevmiyorum bu kilo yüzünden kendimden nefret eder hale geldim. Çocukluğum dan beri hep kilo problemim vardı. Liseden mezun olurken ilk kez diyetisyen e gittim 38 kilo verdim. 103 kiloydum o zamanlar.Iki buçuk yılda verdim uzun süre almadım. Taa ki kpss 'ye hazırlanana kadar daha sonra 85 gördüm 2015 de. Yine bir diyetisyen maceram sonrası 67 ye düştüm oh koruycam bir daha asla kilo almicam dedim. Daha sonra evlendim. Evlilik süreci hazır gıdalar. Yeni evlilik abur cubur ev oturmaları derken 97 kilo olmuşum kendime inanamıyorum. Birisi şu iştahımi ameliyat ile alsa keşke. Yine bana diyetisyen yolları göründü. Etrafında ki herkes başta annem olmak üzere kilolarımi başıma kakiyor.
En önemlisi artık kendimi çok çirkin hissediyorum alışveriş yapasım gelmiyor. Eşim kilomu sorun etmiyor ama sanki artık beni eskisi gibi sevmiyor diye kuruyorum kafamda. Psikolojim bozuldu. Haftaya diyetisyen e gitmeyi planlıyorum ama artık diyet yemeklerinden midem bulanıyor. Yine kıbrit kutuları, yağsız salatalar.. :KK43:

Kalori saymanız gerekmiyor. Her öğününüzü özel hazırlamanıza, kibrit kutusu veya yağsız salata yemenize de gerek yok. Bu yüzden diyorum sağlıklı beslenmeyi öğrenin diye. İngilizce biliyorsanız low carb, high fat beslenmesini araştırın. Bilmiyorsanız Canan Karatay da benzer şeyler söylüyor ona bir bakın araştırın okuyun bilgi edinin. İnanın sağlıklı beslendiğinizde yani şeker karbonhidratı azalttığınızda hayatınız güzelleşiyor. Tüm gün yemekle ilgili düşünmüyorsunuz. Acıkınca yemek yapıp yiyorsunuz ve bitiyor. Eskiden klasik yağsız diyetleri yaparken bütün gün aç gezerdim, kahvaltı yaparken aklımda öğle yemeği olurdu. Şeker tüketince hem iştahınız açılıyor hem çabuk sindirildiği için kan şekeriniz düşüyor acıkıyorsunuz.

Ah be kiloluyken yediklerin nasil tatli geliyor nasil hele o dondurmalar ah ahhh...
170 boy 87 kilodan 60 a düştüm hala 60 61 arasi gidip geliyorum. Cuma zayıflama takimlari var bi bak bence ben onlar sayesinde gaza geldim (4.takim) bide surekli metabolizmayi hızlandıran besinler Tüket greyfurt gibi zencefil gibi... merak etme bi 5 kilo verince yediklerin eskisi gibi guzel gelmeyecek.

Ah be kiloluyken yediklerin nasil tatli geliyor nasil hele o dondurmalar ah ahhh...
170 boy 87 kilodan 60 a düştüm hala 60 61 arasi gidip geliyorum. Cuma zayıflama takimlari var bi bak bence ben onlar sayesinde gaza geldim (4.takim) bide surekli metabolizmayi hızlandıran besinler Tüket greyfurt gibi zencefil gibi... merak etme bi 5 kilo verince yediklerin eskisi gibi guzel gelmeyecek.

hemde nasıl tatlı geliyor eşim sayesinde eve abur cubur alamıyorum artık kavga sebebi oluyor ama ah akşam oldumu tırım tırım tatlı bişiler arıyorum.

hemde nasıl tatlı geliyor eşim sayesinde eve abur cubur alamıyorum artık kavga sebebi oluyor ama ah akşam oldumu tırım tırım tatlı bişiler arıyorum.
Ona da çare var tarçınli su :) bide sakız al ben mesela agzim boş durmasin diye sakız aldim sakız cigneyip durdumm sakız olmasa abow market hemen aşağı gider gelir cips alirdim. Cok değil 5 kilodan sonra bende istememeye basladim. Eve de tatli namina hic bisey almadim. Incir uyutma yaptim canim cok tatli isteyince bide zipladim o da cok etkili

X