diyet sorunsalı

Sağlıklı beslenmeyi öğrenmelisiniz.Başka türlü olmaz.Ben de aynı şekilde kilo verdim.Zararlı olan şekeri almak istemiyorum vücuduma boşuna aynı istikrarda devam ediyorum kilo verdikçe.

Azim olmalı,gerçekten istemelisiniz.Benim eşim birşey demediği halde 2 sene sonrası kilo vermek istedim.Laf söyleseydi anında verirdim.Önce sağlığını düşünmelisin

Al bende de o kadar. Kilolalarimi sevmiyorum bu kilo yüzünden kendimden nefret eder hale geldim. Çocukluğum dan beri hep kilo problemim vardı. Liseden mezun olurken ilk kez diyetisyen e gittim 38 kilo verdim. 103 kiloydum o zamanlar.Iki buçuk yılda verdim uzun süre almadım. Taa ki kpss 'ye hazırlanana kadar daha sonra 85 gördüm 2015 de. Yine bir diyetisyen maceram sonrası 67 ye düştüm oh koruycam bir daha asla kilo almicam dedim. Daha sonra evlendim. Evlilik süreci hazır gıdalar. Yeni evlilik abur cubur ev oturmaları derken 97 kilo olmuşum kendime inanamıyorum. Birisi şu iştahımi ameliyat ile alsa keşke. Yine bana diyetisyen yolları göründü. Etrafında ki herkes başta annem olmak üzere kilolarımi başıma kakiyor.
En önemlisi artık kendimi çok çirkin hissediyorum alışveriş yapasım gelmiyor. Eşim kilomu sorun etmiyor ama sanki artık beni eskisi gibi sevmiyor diye kuruyorum kafamda. Psikolojim bozuldu. Haftaya diyetisyen e gitmeyi planlıyorum ama artık diyet yemeklerinden midem bulanıyor. Yine kıbrit kutuları, yağsız salatalar.. :KK43:

Aynen giydiklerim belli şeyler hiçbirşey alasım gelmiyor valla benim eşim arada bir laf sokuyor bazen çok bozuluyorum geçenlerde annem bi laf soktu sen hamile kalsan nasıl çocuk doğurcan diye :KK43:

Spor şart!! Beyni buna hazırlamak şart!! söylenmekle olmuyor maalesef. Sağlık probleminiz yoksa kilo vermenize engel bir şey yoktur. gerisi beceriksizlik, istikrarsızlık oluyor maalesef.

Artık diyetisyenler her yerde ve 7/24 kendilerine ulaşılabiliyor. Fiyatları da çok pahalı değil, benimki 6 seans 400 tl. Florya Liv hospital Olcay barış. Hoş benim amacım sağlıklı yaşamak. Diyet kelimesi coğu beyinde kısıtlama, belli bir süre her şeyden mahrum kalma olarak yer etmiş. Halbuki diyet doğruyu bulma, düzgün beslenme yaşam boyu sürdürme demek. yiyen de ölüyor yemeyen de mantığından lütfen kurtulun. Hiç pasta borek yemeğin denilmiyor sınırları bilmeniz lazım deniliyor.

https://somethinggotmestartedblog.wordpress.com/2017/03/17/kitap-okumanin-hayatima-etkisi/

https://somethinggotmestartedblog.wordpress.com/2017/08/08/t25-focus/

https://somethinggotmestartedblog.wordpress.com/2017/02/22/biorezonans/

bu yazıları okumanızı tavsiye ederim.

çok teşekkür ederim okudum hepsini çok faydalı yazılar

Aslında sağlık sorununuz yoksa teknik olarak kilo vermek almaktan kolaydir.
Standart listeler dışında bedeninizi tanımanız gerekir.
Mesela ben 6 öğün beslenirsem kilo alirim.
Oysa genelde tavsiye edilen budur.
Hamileliklerim dışında kilo problemim olmadi. Kahve hep kurtarıcımdir. Fakat bu herkeste böyle olmayabilir.

benimde olabildiğince az yemem lazım 3 öğün küçük porsiyonlar

kahve malesef çok sevdiğim halde içmemem gerekiyor :KK43:

Bende diyet deyince tüyleri diken diken olanlardanim boyum 1 63 kilom 66 en az 6 kilo vermem lazim ama veremiyorum bi gun guzel dikkat ediyorum ertesi gün vazgeçiyorum cok kiziyorum kendime ozellikle gobegim ve basenlerim kocaman duruyo aynada sinir oluyorum kendime

arkadaş bıktım şu diyet muhabbetinden diyet ve kilo diyince tüylerim diken diken oluyor ve tüm cinlerim tepemde toplaşıyor hele şu kiloyla ilgili imalar yok mu bıktım usandım özgüvenimi en çok sarsan şey bu durumu aşabilmem için önerisi olan var mı???
İnternette dolaşan diyet listeleri sizi hayattan bıktırır. Diyetisyene gidin aç kalmadan zayıflayın...

Bende diyet deyince tüyleri diken diken olanlardanim boyum 1 63 kilom 66 en az 6 kilo vermem lazim ama veremiyorum bi gun guzel dikkat ediyorum ertesi gün vazgeçiyorum cok kiziyorum kendime ozellikle gobegim ve basenlerim kocaman duruyo aynada sinir oluyorum kendime

çok afedersiniz de sizin gibi 5-6 kiloyu dert edenlerin ağzına kürekle vurasım var :işsiz: benim tam 25 kilo vermem lazım

Aynen giydiklerim belli şeyler hiçbirşey alasım gelmiyor valla benim eşim arada bir laf sokuyor bazen çok bozuluyorum geçenlerde annem bi laf soktu sen hamile kalsan nasıl çocuk doğurcan diye :KK43:
Ben de çocuk istiyorum ama nasıl olcak bu kiloyla 110 kilo olurum herhalde. O yüzden bir an önce vermemiz lazım. Bu hafta tatile gideceğiz gelir gelmez diyetisyen e gideceğim çünkü kendi başıma kilo veremiyorum. Imkansız değil ben iki kere çok büyük kilo verdim. Bi iki hafta sabredip devam ederseniz kilo verdiğinizi görünce insan devam etmek istiyor. 38 kilo verdim dile kolay :KK70: yine vericem Allahtan boyum 172 kemiğim iri o yüzden çok çok şişman durmuyorum ama iri kiyim bi insana dönmüştüm. Eşimde minyon yanında utanıyorum. Oben kafama çok taktiğin için bişey söylemiyor ama eminim o da istiyordur zayiflamam. Kim istemez bir de o zayıflayınca yaşanan mutluluk var ya o herşeye değer. 38 beden kıyafetlerin hepsini toplamak giydiğin herşeyin yakışmasi. 10 tlilk bir tişört ile bile sık olunuyor ama şimdi dünya paralar versem de yakışmıyor. Şuan çok hirslandim sen de hırs yap tatlım. Başla bir diyetisyene göster kendini esin bir daha aşık olsun :KK200:

Ben de çocuk istiyorum ama nasıl olcak bu kiloyla 110 kilo olurum herhalde. O yüzden bir an önce vermemiz lazım. Bu hafta tatile gideceğiz gelir gelmez diyetisyen e gideceğim çünkü kendi başıma kilo veremiyorum. Imkansız değil ben iki kere çok büyük kilo verdim. Bi iki hafta sabredip devam ederseniz kilo verdiğinizi görünce insan devam etmek istiyor. 38 kilo verdim dile kolay :KK70: yine vericem Allahtan boyum 172 kemiğim iri o yüzden çok çok şişman durmuyorum ama iri kiyim bi insana dönmüştüm. Eşimde minyon yanında utanıyorum. Oben kafama çok taktiğin için bişey söylemiyor ama eminim o da istiyordur zayiflamam. Kim istemez bir de o zayıflayınca yaşanan mutluluk var ya o herşeye değer. 38 beden kıyafetlerin hepsini toplamak giydiğin herşeyin yakışmasi. 10 tlilk bir tişört ile bile sık olunuyor ama şimdi dünya paralar versem de yakışmıyor. Şuan çok hirslandim sen de hırs yap tatlım. Başla bir diyetisyene göster kendini esin bir daha aşık olsun :KK200:

haklısın demesi kolay yapması zor ama yapılmasıda şart :) gaza geldim bak şimdi :halay:bu gaz bana ne kadar giderki :)

haklısın demesi kolay yapması zor ama yapılmasıda şart :) gaza geldim bak şimdi :halay:bu gaz bana ne kadar giderki :)
İki üç kilo verdikten sonra her hafta giden kilolar gaz olarak geliyor. Sorun şu verince almamak lanet olsun yemek için yaşayan bir insanım. Diyet yaparken rüyalarımda hep yemek yiyorum. Tatlıya aşığım çok kilo verdiğim dönemlerde bi keresinde rüyamda ekler pastadan oluşan bir havuza kaydırak ile düşmüştüm.
:hasta:

İki üç kilo verdikten sonra her hafta giden kilolar gaz olarak geliyor. Sorun şu verince almamak lanet olsun yemek için yaşayan bir insanım. Diyet yaparken rüyalarımda hep yemek yiyorum. Tatlıya aşığım çok kilo verdiğim dönemlerde bi keresinde rüyamda ekler pastadan oluşan bir havuza kaydırak ile düşmüştüm.
:hasta:

bende öyleyim malesef yemek için yaşamak bir paket çikolatanın mutluluğunu anlatamam :dondurma:

Bende iradesizdim hala oyleyim ama Hemde baya baya cikolata tatli olsun hayatimda baska yemek olmasin diyordum. Kilo veren iradesiz insanlarin kilo verdigini okuyunca elimde cikolata hadi canim ordan derim. Sonra 18 yasimda 164 boya 84 kiloyu gordum. Spor yaptim diyet yaptim 72 e indim 1 sene kadar 72-77 arasi gittim geldim. Suanki kilomda 64 65 arasi 3n onemli nedeni arkadaslarin dedigi gibi duygusal aclik benim yasadigimda buydu. Nasil basardigimi anlatirsam telefonuma su hatirlatici indirdim. Her saat basi su iciyorum. Calistigim zaman ise yuruyerek gidip geliyordum. Ekstra spor yapmadim is yerindeyken 69 a kadar indim. Hayatimdaki negatif olaylari ve insanlari cikardigimdada suanki kiloma ulastim. Normal yedim 7 den sonra sadece su ictim baskada bisey yapmadim. Yemekle birlikte icecek bisey icmedim. Seni negatif yonlendiren insanlari ve olaylari cikarir yada takmamaya calisirsan bence sende basarabilirsin. Ben normalde bu kadar kilo verecegimi tahmin bile edemezdim simdi ise mutluyum insallah sende basarabilirsin. Kendine guven cevreye kulaklarini tika.

Icinizden gelmesi lazim. 2. Dogumdan sonra 82 kg takildim ben de. Foto cektirmek istemiyordum.
Tam karar alinca Bir kac ayda guzel kilo verdim. Burada cuma zayiflama yarismasinda 3. Takimdayim onun da etkisi oldu.
Izne ciktim simdi yine geri donmeye calisiyorum diyete.
Tavsiye ederim cuma yarismalarini

Bende iradesizdim hala oyleyim ama Hemde baya baya cikolata tatli olsun hayatimda baska yemek olmasin diyordum. Kilo veren iradesiz insanlarin kilo verdigini okuyunca elimde cikolata hadi canim ordan derim. Sonra 18 yasimda 164 boya 84 kiloyu gordum. Spor yaptim diyet yaptim 72 e indim 1 sene kadar 72-77 arasi gittim geldim. Suanki kilomda 64 65 arasi 3n onemli nedeni arkadaslarin dedigi gibi duygusal aclik benim yasadigimda buydu. Nasil basardigimi anlatirsam telefonuma su hatirlatici indirdim. Her saat basi su iciyorum. Calistigim zaman ise yuruyerek gidip geliyordum. Ekstra spor yapmadim is yerindeyken 69 a kadar indim. Hayatimdaki negatif olaylari ve insanlari cikardigimdada suanki kiloma ulastim. Normal yedim 7 den sonra sadece su ictim baskada bisey yapmadim. Yemekle birlikte icecek bisey icmedim. Seni negatif yonlendiren insanlari ve olaylari cikarir yada takmamaya calisirsan bence sende basarabilirsin. Ben normalde bu kadar kilo verecegimi tahmin bile edemezdim simdi ise mutluyum insallah sende basarabilirsin. Kendine guven cevreye kulaklarini tika.

inşallah dediğiniz gibi bende başarabilirim.. Hoppa

bende öyleyim malesef yemek için yaşamak bir paket çikolatanın mutluluğunu anlatamam :dondurma:
Tamam mutlu ediyor da ne kadar?
5 dk belki 10.
Ama insanlarin ne kadar zayiflamissin demesi, uzerine aldigin kiyafetlerin yakismasi kadar degil. 1 kare de yesen ayni mutluluk gecici. Bir paket de.

X