Dipteyim, nefes alamıyorum.... !

aslinda cok sanslisin
1.si bebek gelismemis alinmak zorunda kalinmis
2.si isin var
ne diye boyle pisligin seni sinir etmesine izin veriyorsun
kurbagaya deger vermisler tac takmislar o gitmis bataklikta sinek avlamis
herkes alistigi hayati ister bu adamda batakligi ariyor yapacak bir sey yok
zaten bir insan hatasini kabul etmiyorsa o insandan dinlen dinlen kac demisler
ben senin yerinde olsam o disari adimini attigi anda kilidi degistirir uzaklastirma alirdim
nasil olsa calisiyorsun ona ihtiyacin yok
sen normalsin seni anormal yapan bu adam
bu adami hayatindan cikardigin zaman ne psikoloja ne psikiyatra ne de ilaclara ihtiyacin olacak
ALLAH KURTARSIN

off içim fena oldu okurken. Allah sabır versin. mutlu olmak için evlendiniz, anlaşamıyorsanız ayrılın. yıllarınız (ikiniz için de) böyle mutsuz mu geçsin istiyorsunuz...

içimde bir hayranlık ve de aşk duygusu kalmadı. Ayrılmak istiyorum. Ancak bunu bıçak sırtı gibi yapmam doğru olmicak diye düşünüyorum. Konuşmuyoruz. Evi hotel gibi kullanıyoruz.

Yakın bir zamanda herşey netleşecek...

Haklısın canım. İşim var. Maddi durumum tek başına yaşamamı müsaade ediyor.
Herşeyden önce, BABAM ve ANNEM bir de PIRLANTA gibi bir kız kardeşim var. Güçlüyüm ben ! Kimse yıkamaz beni.. !

2,5 yıldır karı koca iki yakamız bir araya gelmedi. Yatırım yapamadık. Benim eşim sürekli babasının kuyruğunda, annesinin eteğinde.

Hiç unutmuyorum. Kapının önünde ayakkabılarımı giyiyorum. Eşim annesine şöyle sesleniyor: " Anne, geçen gün gittim dairelere baktım. Çok fazla büyük değillerdi. Küçüktüler. Beğenmedim.... vs.... "

Ben işe gidiyorum !!!! Çalışıyorum !!! Her akşam eve yorgun argın geliyorum !!!! Neden çalışıyorum ? Önce kendi maddi özgürlüğüm için !!!! ve de ikincisi eşimle bir gelecek kurabilmek için !!!!! Eşim gidiyor annesi ve de babası ile yatırım konuşuyor !!!!!

Ellerim titriyor yazarken. Hem kayınvalidem hem de eşim birlik olmuş, nereden nasıl ev alınabilir neler yapılabilir onu konuşuyorlar.

Ben müsfette kağıdıyım herhalde bu durumda ya da fon figürü !
BEN ANNEMDEN BABAMDAN BÖYLE GÖRMEDİM !!!

Tüm bunları gören asil babacığım şunu demiş bir gün anneme, " Kızım eğer boşanırsa, kızıma bir ev alacağım ".

Ben kandırıldım. Düpedüz kandırıldım... Eşim nişanlıyken benimle birlik olacakmış gibi hareket etti. Evlendik. 4 ay sonra 180 derece değişti...

Bu tavırları gösterenin zaten razı olması gerek diye düşünüyorum.Belkide razıdır ama ifade edemiyordur.Çünkü evliliği kaldıramadığı apaçık ortada:44:

tatlım o zaman çeksin gitsin ! Benim haklarım var. Yaşadığımız hanede kalma hakkı bana aittir. Ailemin yanına da dönmek istemiyorum bu aşamada.

Millete, anasının evine geri yolladım dedirtmem arkamdan ! Bunun için çoook fazla feminist bir yapım var

Bir de aklıma geldi; Kayınvalidem bana sürekli şu sözü söylerdi, sizin takdirinize bırakıyorum:

" kızım, herkes EL ! Eşini boşasanda, diğer tanışacağın evleneceğin adam da EL olacak. "

ya da

" Hepimiz çektik. Kadın dediğin fekadarlık yapıyorum. Kadın her zaman daha fazla fedakarlık yapan taraf oluyor. Ben ne çileler çektim. Mecbur susacaksın "

ya da eşim sürekli şöyle konuşurdu benimle

" Bebeğimiz olursa SEN gezdiricen değilmi ? Yabancı dil SEN öğreticen değilmi ? SEN ilgilenicen değilmi ? "

Hiç biz demediki......... gebersinnnnnnn ! Bedava kocalık ve bedava babalık yok bu dünyada...

Kvde demekki bu ilişkinin çok yürümeyeceğinin farkında!! sana kendince tavsiyelerde bulunmuş

Eşinde sanki bebek olduktan sonra hertürlü sorumluluğu sana atmak için baştan anlaşma yapmaya çalışmış.Sen ondan bir yardım istediğinde eee biz sen ilgileneceksin diye

konuşmadık mı diyecek..pessss diyorum

tatlım KV sürekli, "annenin bebek büyütürken ki rolü çok büyük ve baskın" diye beynime girmeye çalışıyordu. sürekli fedakar olan kadındır diyip durdu bana. Bu arada erkeklerin görevinin çok minimal olduğunu vurgulardı hep. e normaldir. İşin ucunda biricik oğlu var. Fazla yüklenilmesin değilmi ?

elbette bir anne bebek için herşeyden üstün ve mühimdir. ben bunun aksini hiç iddia etmedim. Sadece Eşim de bana yardımcı olsun dedim. Benim görüşüm çalışan modern kadın görüşüdür. KV sürekli bu düşünceme muhalefet çıktı. Beni cehaletle itham etmeye çalıştı dolaylı cümleleri ile.

İyi de ben kendisi gibi ev hanımı değilim ki ?
Ben de çalışan kadınım ! Kaldı ki, benim ev hanımı olmamı hiç biri istemez ! Onlara çalışan gelin lazım. Ama hem çalışan hem de susan aptal gelin ! Bulan varsa haber versin bana ..

Kvden hem oğluna güvenmiyor babalık konusunda hemde senin sorumluluklarını sana anlatmaya çalışıyor...

Allah onlara akıl fikir vicdan versin diyecek şey bulamıyorum!!

Kvden hem oğluna güvenmiyor babalık konusunda hemde senin sorumluluklarını sana anlatmaya çalışıyor...

Allah onlara akıl fikir vicdan versin diyecek şey bulamıyorum!!

kuzum buna yorgan anne sendromu deniyor. Annelik duygularında anomali.
Zaten oğlunu da öyle yetiştirmiş.

Eşimle defalarca konuşmayı denedim. yanlış biliyorsun öyle değil demek istedim... Her seferinde sözlerime sert tepkiler verdi.
Beni kötü niyetli olmakla suçladı.

Daha ne diyim...

Hem çalışan,hem hakkını aramayan susan gelin istiyorlar buna yürekten katılıyorum..
Paraya bayılıyorlar oğlu tek başına yük taşımıyor omzunda ev alcak olsan kredi
beraber ödenecek oh ne rahatlık değil mi?
Ama hele haksızlığa ses çıkar hiç çalışıyor bu kadın niye boyun eğsin bize demiyorlar
İnsanlar çok bencil ay amannn tiksindim valla böylelerinden
Tek duam. Allah el kızına,gelinine ettiği haksızlığı birebir öz kızlarında yaşatsın
o yürek nasıl yanar bizim analarımızın yüreği gibi o vakit anlarlar

Ağzına sağlık. ne kadar da doğru dedin canım.

Sana yaşadığım bir sahneden bahsedeyim.

Bizim evdeyiz. Kayınvalidemler misafirliğe gelmişler. Bizim evin mutfak amerikan tarzı mutfaklardan. Aynı gün işe gitmişim ben. Neyse, sonra ben mutfakta tabak hazırlıyorum , servis hazırlıyorum. Eşim de başımda dikiliyor. ( buraya dikkat, sadece diliyor ! )

Kayınvalidem birden demezmi: " aaaa, oğllummm, otur sen, sen çok yoruluyorsun işte... " :44:

Dedim bu kadın delirdi. E ben işe gitmiyormuyum ?

Aradan zaman geçti. Bir yaz günü bahçede otururken birdenbire patladım ve dedim ki, ben de yoruluyorum ve işe gidiyorum !!!!

Cevap: " Benim oğlum masa başında çalışmıyor. Arada bir masasından kalkıp, atölyede dolaşıyor..."

eşim bir şirkette proje mühendisi, ben ise bir şirkette ithalat ve ihracat uzmanıyım. Eşim masa başında çalışıyor. Sadece arada bir atölyeye iniyor dolaşıyor iş takibi açısından. Ona bakarsanız onu ben de yapıyorum yüklemelerimiz ve sevkiyatlarımız olduğunda..... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gerisini siz yorumlayın derim ben.
İnsafsızlık. Anneciğimin yüreği nasıl da yanar benim için. Öpe koklaya büyüttü bu pamuk prensesini... Elin kadını, adamı acımaz !

Son düzenleme:

üffffffffffff çok akıcı bir konu biranda okudum bittti allah sabır versin ama sende şunu anladım sevgi saygı hiç bişi kalmamış onun için kendini gençligini heba etme derimm

Ben analarından çok analarının bebeği olmayan devam edem bu koca heriflere kızıyorum canım
Kocam da dahil. Adam ben sana yardım ederim seve seve diyen adam evlendikten sonra
anasının yanında iş buyuruyorum diye kızıyordu
sanırım onların yanında ev işlerine yardım etmek güçlerine gidiyor ben bunu anladım
Bizim kendi evimiz yoktu ama durumumuz farklıydı..
Ben de karısına değer veren adam anasının babasının yanında da versin o değeri diyenlerdenim
ama olmuyormuş öyle işte adamlar ailesinin yanında başka biri oluveriyormuş

ben bu durumu kabul etmiyorum. kime neyin efeliğini taslıyor bunlar ? hayat müşterek. karı koca çalışıyoruz. burada KV b...k yemek düşer. Kim hangi hakla benim kocamla aramdaki dialoğa karışabilir ?

Hayret birşey ! Terbiyesizlik egoistlikten başka birşey değil bu ! Böyle yaptıkları sürece huzursuz yaşamaya devam ederler...
Eşimin bütün teyzeleri ve halaları beni çok severler. Boşansam, zaten asla benden bilmezler bunu..

Şekerim tek kv karışsa yine neyse derdim benim kocamla olan diyaloğuma
benden 6 yaş küçük görümcem karıştı bana bağırdı evlenmeseydin o zaman
diye sanki abisiyle ne yaşadığımı,bana verdiği sözleri biliyormuş gibi
sanki abisiyle o ilişkiyi yaşayıp evlilik kararını alan oydu
Haddini bilmez çok!
Ama onun da canını bir el oğlu yakacak öyle eminim ki..
Sabırsızlıkla o günü bekliyorum ben evlenmeseydin o zaman demiycem ama
o ağlarken,mutsuzken çok hoş bir gülüş atıcam ona o anlar diye umuyorum
Anasının babasının yüreği zaten yandı yakın bi zaman evvel
bu haddini bilmez görümcem bayıldı kafasını vurdu acillik oldu..
Hepsi fenalık geçirmiş bi geçmiş olsun demedim arayıp
aileme de aratmadım
benim anneciğimin yüreğini yaktılar öyle yanar o yürek
Bu daha başlangıçtı Allah'ım çok büyük evliliğindeki yangını görcem biliyorum
O gün işte ben oh diycem onlar ahhh diyecek

Son düzenleme:

haklısın. Hayat tekerrürden ibarettir.

Benim de kayınvalidemin iki kızı var. Annemin ona bir sözü var: " yaptıkların yanına kalmayacak...."

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…