diamondun bebeği doğmuş ilk ekim bebeğine merhaba

Allah hep iyi insanlar cikarsin cocuklarimizin karsisina....hepsi hayirli evlatlar olsun.
Diamond cok yipratmissin canim ya yasadiklarin hepimizin basina gelebilecek cok uzucu olaylar...İnsanin oyle adamlarida bir ananin dogurduguna inanasi gelmiyor.Hem sen hemde bebegin biran once sagliginiza kavusunda,hepsi unutuluyor nasilsa.......
Cok gecmis olsun...

pekı canım suan bebeğin durumu nasıl kaç kılo doğdu bebekle ılgılı bılgı verırmısın

Hastaneye gelir gelmez akciğer geliştirici iğne yaptılar.Bu iğne 12 saat arayla iki sefer yapılıyormuş.Ve 24 saat geçmeden etkisini göstermiyormuş.Yani yapıldıktan sonra en az 24 saat doğurmamak lazım.
Neyse doktorum geldi sabah birşey yiyip içmememi mümkün olursa serklaj yapılacağını söyledi.Rahim ağzını dikecekler yani.Bekle bekle kazık gibi yatakta,sinirler bozuk bu arada durmadan telefonlar eşimi göremiyorum içeri kimseyi almıyorlar,telefonla haberleşiyoruz,herkes kuvöz arıyor.Yok,yok,yok,en sonunda haber geldi Aydın'da varmış bir tane.EE nasıl olacak ben burada doğuracakmışım,bebek aydına gidecekmiş ambulansla.Tamam herşeye tamam diyoruz.Yeter ki bebeğe birşey olmasın.Neyse öğleden sonra serklaj için genel anestezi yapıldı.Ayıldığımda Erol bey serklaj yapılamadığını açıklığın çok fazla olduğunu,yapılırsa suyumun gelme riski olduğunu söyledi.E peki ne yapayım gidilecek mi aydına dedim.Ben uygun görmüyorum dedi.Serum yemeye devam tutabildiğimiz kadar tutacağız içerde dedi.Doktorum karar verdiği için rahattım.Beni yoğun bakım odasına aldılar.Yine refakatçi yok ,ziyaretçi yok,yine kimseyi göremiyorum.Kıpırdamak yasak,ama refakatçi yok,suyumu bile dolduramıyorum.Yemek geliyor tabldot,içinde çorba,sulu yemek falan var,ama benim oturmam yasak,kimse yardım da etmiyor gelen yemek geri gidiyor,dışardan sandviç falan gönderiyor eşim onları yiyorum.Serumlar inanılmaz başağrısı yapıyor 4 gün çektim o ağrıyı,hiç kesilmeden.Eşim her gün serum bulma sıkıntısı çekiyor,bir taraftan kuvöz arayışları sürüyor,ve çok can sıkıcı ertesi günü seminer için doktorum Amerika'ya gidiyor.(Profesör seçmekle iyi mi etmişiz kötü mü bilmiyorum)Yoğun bakımda korkunç bir şekilde içeride dünya kadar preklampsi nedeniyle ya da açılma ,suyun gelmesi gibi pek çok nedenle erken doğum tehtidiyle yatan hamile vardı.Ve hepsinin de korkusu kuvöz.
Bir ara sanırım ikinci günümdü Bursa da bir kuvöz bulundu dendi.Acıbadem deymiş.Ve günlük 5 milyarmış arkadaşlar.Dudaklarım uçukladı.Bir-iki gün değil ki bu.Minicik bebek.Kimbilir kaç gün kalacak,kaç kişi verebilir ki o kadar parayı.Ama o gün iyice açılıp sezaryen olsaydı elimiz mahkum gidecektik.Neyse o günü de atlattık zaten bursa da doldu ertesi gün.Bu arada eşim kuvöz satın almaya falan kalktı.30 milyar falanmış.Ama asıl önemli olan kuvöz değil başka cihazlarmış ,ventilatör mesela ,solunum cihazı.Hatta daha da önemlisi kuvözün başında duracak personelmiş,yani sadece kuvöz değil personel de eksik.Eşimin gözü önünde yeni doğan üçüzlerin birini Denizliye birini bursaya birini mersine göndermişler.Akıllara zarar.Anne babası hangi birine gitsin.Hangi birine para yetiştirsin,hangi birine üzülsün.
Benimle yoğun bakımda kalan üçüz hamile bir arkadaş vardı.4 cm açılması var ama henüzz 25. haftada.Ona doktoru 28. haftaya kadar dayanması gerektiğini,o haftada bebeklerin kurtulabileceğini söylüyordu.Bunu duyunca biraz rahatladım.Cumartesi günü sürpriz bir şekilde eşim Şifa hastanesinde bir saat içinde bir kuvözün boşalacağını öğrendi.Daha doğrusu hatırlı kişiler öğrendi.Bilmiyorum tesadüf mü ama hiç zannetmiyorum tesadüf olduğunu,koskoca hastane durmadan bize kuvöz arıyor bulunamıyor,bir yakınımıza telefon ediyoruz 10 dakika içinde cevap alınıyor.Burada şuna dikkatinizi çekmek istiyorum,hiçbir zaman söylenilene inanmayın,herşey için kendiniz çabalayın.Kuvözü bulmak normalde bizim karışacağımız birşey değil,hastanenin görevi,ama olmuyor işte,maalesef olmuyor.Neyse,Amerikadan doktorum arandı,bu arada bir gece önce zaten kasılmalarım artmıştı serumlara rağmen,zaten doğum yakınlaşmıştı yani,doktoruma şifada doğum yapıp yapmayacağım soruldu,uygun gördü,hemen ambulansla götürüldüm ama başımda her an doğum yapabilirim diye doktorla gittim.Akşam 18.00 da doğuma aldılar epidural anestezi bile yapılamadı.eğilmemem gerekiyor diye.Genel anesteziyle aldılar bebeğimi.

On gündür kuvözde nefes almaya çalışıyor.Daha doğrusu ventilatör denilen cihaza bağlı nefes alıyor.Bazen cihazdan bağımsız nefes alsın diye cihazdan çıkarıyorlar 7/8 saat dayanıyor sonra tolere edemediği için tekrar bağlıyorlar.Her cihazdan .çıktığında ümit doluyoruz,tekrar bağladık dediklerinde kahroluyoruz,çok zor bir şey.Burnundan mideye giden bir boruyla anne sütü alıyor.Birazcık kilo alsa toparlayacak sanki.Haftasına göre iyi bir kiloda doğdu.1300 gram.Ama tabi en önemlisi solunum.Duyduğuma göre erkek çocukların akciğerleri kız çocuklara göre daha geç gelişiyormuş.Kız prematüreler daha rahat nefes alıyormuş.
Gidiyoruz hastaneye kameraya çekiyoruz hareketlerini,eve ziyarete gelenlerle izliyoruz görüntüleri.O kadar zor ki elin bomboş eve dönmek.Süt sağma makinesi kiraladık,onunla oyalanıyorum artık.Hiç değilse bebeğim için uğraşmış oluyorum.Neyse aman sonu iyi olsun da ben çektiklerime razıyım.Allah beterinden korusun.Hiç bir şekilde bunlar neden başıma geldi diye isyan etmiyorum,düşünmüyorum.Hayırlısı böyleymiş,erken doğum yapmasam kesin bir sağlık sorunum çıkardı ya tansiyon problemi olurdu ya da başka bir şey diye düşünüyorum.
İnşallah bebeğimiz iyi olacak,dualarınızı eksik etmeyin.Allah hiçbirinize yaşadıklarımı yaşatmasın inşallah.

aman allahim ne bu kuvoz cilesi ya sinirlerim tepeme cikti vallaha off allah yardimciniz olsun gercekten turkiyede ne bu zorluk ya yazik degil mi o bebelere annelere babalara offf :çok üzgünüm:gecmis olsun rabbim bebeginizi size bagislasin eve geldigi gunleri de gostersin insallah a.s.

wallaiçim bi tuhaf oldu...allah yardımcınız olsun.umarım bebeğiniz en kısa zamanda sağlığına kavuşur..çok çekmişsiniz..ama sonunda yüzünüz gülecek emin olun buna...

aşşah bebeğinizi size bağışlasınn...herşey guzel olucak inşallah peki şimdi bebeğin yattığı kuvöze gunluk ne kadar ödenecek ssk falan karsılamıomu merak etttimde

diamond canım allah şifa versin inşallah sağlıkla bebeişini kucağına alırsın.rabbim sizi korusun....metanetli ol canım olki sütün kesilmesin...

diamond canım öncelikle geçmiş olsun Allah yardımcımız olsun bu ülkede yaşamak zor...çok kötü oldum valla ağlıyorum...Allah bebeğine acil sağlıklar versin,biran önce kucağına alıp öpüp koklamayı nasip etsin..tekrar geçmiş olsun...

Süt sağma makinesi kiraladık,onunla oyalanıyorum artık.Hiç değilse bebeğim için uğraşmış oluyorum.Neyse aman sonu iyi olsun da ben çektiklerime razıyım..

senağlama annelik böyle bişey demekki. diomandcım geçmiş olsun hayatım. inşallah bebeğini sağlıklı ve mutlu bi şekilde kucağına alırsın. hamilelerin duası kabul olurmuş derler. bak sana dua eden ne kadar hamiş var burda.

Canım benim ya okurken resmen hıçkırıklara boğuldum Allah sizin ve bebeğinizin yardımcısı olsun en kısa zamanda hayata sıkıca bağlansın sağlıkla...
Kıyamam ben o minik meleğe neyseki okadar aksiliğe rağmen miniğin dayanmış, sabır ve şifa diliyorum büyük geçmiş olsun...

Lanet olsun koskoca memlekette yeterli küvez ve uygun küvez personeli yok..özeldekilerde 4500-5000 arası.. 60 GÜN KALAN BEBEK VAR...Allahım sen yardım et o bebeklere, annelere, babalara..

İnsan hayatı bu kadar ucuz mu?

Neden zengilerimiz yeni doğan yoğun bakıma yardım etmezler, üniversiteler neden yeterli personel yetiştirilemez anlamıyorum...

Onca pırıl pırıl genç var neden bu insanlardan yararlanılmaz??

Aklım almıyor...

allahim insallah sağlikla kucağina gelir benim yengmde 1500 kilo bebek doğurdu oda premature bebekti ikizdi ikinci bebeğide 3500 kilo doğdu yani oburunun hep ustune çikmiş yiyeceklerden hep o faydalanmiş diye diğer minik kalmiş ama seninki gibi kuvezde kaldi sonra çikardilar ve suan 7 kilo tosun gibi oldu insallah seni rahatlatmişimdir canim....

canım valla ağzım açık yazdıklarını okudum ne zor günler geçirmişsiniz allh sağlıkla evine getirdiğin günleri göstermeyi de nasip etsin inşallah
izmir gibi büyük bir şehirde ege üni gibi bi hastanede bunlar yaşanıyosa artık türkiyede sağlık sektörüne gerçekten el atılması lazım
hepimizden hızlı çıkmış senin bebiş umarım o hızla sağlıkla büyür de güzel güzel fotolarını eklediğini de görürüz dualarımız sizle...

canım bnm.sen güçlü ol.ol ki bebişede enerjin gecsin.konak doğumda yeni doğan bölümü var dokuz eylülde ööle.bunların hepside kocaman büyük.hiçmi yer yok yaa!!!canım yapabileceğimiz elimizden gelecek birşey olursa eminim benm gibi butun izmirli arkadasların yanında olucaz..allahım bebişinede sanada güç kuvvet versin inşallah.

Canım benim Allah sana ve bebeğine güç versin benim yengemin doktoru da senin doktorun ve o ikiz hamile Allah cümlemize yardım etsin ve bu küvez konusu beni çok korkuttu Aydın'a Bursa'ya geçildiyse demek ki Manisa'da da yoktu Allah'ım bizde bebeklerimizde sana emanetiz ne olur cümlemize hayırlı doğumlar nasip et

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…