Dert

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sokma akıllı herif. Alsın anasını ablasını yaşasın hayatı boyunca onlarla koyun koyuna

Burhan benim kayın taraf gibi ihtiyar heyeti kararıyla yaşayan aile bulmak zordur, aklının alamayacağı şekilde göbek bağları hepsinin bir.
Kendileri olsa iyi sülalece öyleler, gittikleri restorandan gezdikleri şehirlere, alışveriş mağazalarına kadar aynıdır, başkayı benimsemezler, bireysellik falan hak getire.
Lakin eşyamı eve mobilya gönderildiğinde gördüler, gelinliğimi düğün günü.
Perdemi asılınca, balayını aldıktan sonra, gerdanlığımı takarken vs vs.
Hani her gün görüşen konuşan, bir elin parmakları gibi yaşayan aile bile birini yapmadı, yapamadı.
Yapmak ister miydi bilemiyorum,
Ve eklemek isterim her şeyi ailelerimiz yaptı bizim, eşimle 26 yaşında evlendik yeni mezun sayılırdık zaten.
Ne kimse para ne eşya lafı yaptı, neye gücümüz yeterse en üst limitten yapacağız dedi iki aile.
Ha bana zorla kına ve nişan yaptırıldığını da söyleyeyim

Şimdi düşünüyorum, kendi muhatap olduklarımla seninkilere bakıyorum ya sizinkiler insan değil, ya sana değer vermediler ya da nişanlın o kadar piyango gördü ki seni, köprüden önce son çıkış olarak bir basamağa oturdun. Sen olduğun için değil, Ayşe de olsa böyle olacaklardı çünkü mesele artık evlenmekti ve bulabileceği en üst şeye adam atışını yaptı ama senin ismin cismin olmadan.
Dolayısıyla seni tüm artı ve eksilerinle, farklarında değerli olduğunu bilen, bunun da layığını yerine getiren insanlarla olmalısın.
Sadece kadın erkek ilişkisinde değil, arkadaş olarak da hayatına alacakların böyle olmalı.
Fazla iyi niyet suistimali, fazla alçak gönüllük ise değersizliği doğurur, bunu unutma.

Ya işte bu işler kişiden kişiye değişiyor. Ben kına ve düğünü aynı gün yapacaktım yani ahım şahım bir şey istemedim. Eğlenmek istedim. İkimiz de çalışan insanlarız yoracak bir para değil ki oraya vermesek albüme verecekti.

Bu adamla olmaz . İçimden bir his bu kadar evlilik hazırlığı yapıldı diye bir şekilde barisilacak aileler ön ayak olacak diyor ama bence hata olur hem de büyük hata . Bu çocuk belli ki ailesinin ağzına bakan henüz kordonu kesilmemis dediklerimizden sadece kaynana da değil bi de görümce var en görümcesinden. Yol yakınken evlenip boşanmak ya da çocuk yapmadan ayrılmak bana kalırsa en doğrusu çünkü bu evlilik de resmen ön fragman izlemissin az çok bu ailesine düşkün, kendi maaşı olmasina evlenecek yaşta olmasina rağmen iki kisilik yeni bir aile olacağınızı idrak edemeyen adamla olmaz ilerde çok pişman olursun umarım barışmazsin

Kendilerine bulsunlar bir kukla. Oynatsınlar. Benim kumaşım belli kimseye göre şekil alamam. Bir sizinkilere bak bir bunlara. Çalışan koca koca insanlara müdahil oluyorlar. Yazık

Biz hiçbişeylerine müdahale etmediğimiz halde nerde balayını yapacaklarını gittiklerinde öğrendik

Bende bunu hak etmedim mesela

Aslında mesele çok basit ama nisanliniz dengeyi ayarlayamadigi için sizi korkutup kaçırmış belki bu süreçte bunların farkına varır hatasini anlar

İnsanlar ekonomik olarak zor zamanlardan geçiyor diye hevesleri kursaklarında mı kalsın? 5 binin lafını bile yapacak insanlada bir zahmet evlenmeyiversin. Hele böyle ücün, besin hesabını yapıp, ekonomik olarak zor durumda olan hic mi hic evlenmesin. İsteklerin, heveslerin, hayallerin bile bazen bir vizyonu olur geriye dönüp baktıgında “bende böyle istemistim ama olmadı” dememek icin hic evlenmesinler. Kimse ekonomik açıdan bir seye katlanmasın.

Herseyin en iyisini hakediyorum mottosuyla yaşarsanız hayat cok daha güzel olacaktır.
Konu sahibide herseyin en iyisini hakediyor.

Kendilerine bulsunlar bir kukla. Oynatsınlar. Benim kumaşım belli kimseye göre şekil alamam. Bir sizinkilere bak bir bunlara. Çalışan koca koca insanlara müdahil oluyorlar. Yazık
Anlatmaya çalıştığım şey, aile ağızlı olması meselesi değil.
Nişanlının ve ailesinin ‘insan’ olmaması aslında.
Söylediğin gibi onların arasında sırıtmayacak, kendilerine biat edecek herhangi biri işlerini görürdü, amaç hiçbir zaman mutlu yuva değilmiş ki sana bu çağdışı hareketleri yapmaktan geri durmadılar.
Daima değerinin ve layığının farkında olmalı, şu hayatta kimse için hakettiğinden ödün vermemelisin.

Kaldı ki ödeyecek bir aile. Bu sene bayağı bağ bahçe kazancı sağladılar. Pintiliklerinden 2 işçiyi bile tutmadılar kendileri yaptılar. Kazançlarının hepsi kendilerine kaldı. Nişanlım çok çalıştı.

Dur lan güldürme

Kız bunlar seni de çalıştırırlardı orda, her yaz tatile bizim bahçeye gelin derdi o görümce, karın tokluğuna ırgat olurdun. Püüüü

Kız bunlar seni de çalıştırırlardı orda, her yaz tatile bizim bahçeye gelin derdi o görümce, karın tokluğuna ırgat olurdun. Püüüü
Saka yollu sen de gelir yemeğimizi yaparsın diyorlardı ben de ses etmedim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…