Dert Bitmiyor...

Konunuzun tamamını okumadım. Ama neden hep eşlerimizin ailesini mutlu etmeye mecburuz, onlar bizim ailemizi neden mutlu etmeye çabalamıyorlar. Hem biz onları mutlu etmek içinmi evlendik. Mutlu olalım istedik, bir yuva kuralım istedik. Ben bu sorunları yaşamıyorum ama kardeşimde aynı durumda o yüzden sizi anlıyorum. Bizim toplumumuz gelinleri eve alınmış bir obje gibi görüyor. Bu artık değişmesi lazım, şu zamanda hiç bir kadın bunu kabulenmemesi lazım.

Demezler canım demezler. Benim namusuma kadar laf etti anası da ona bile bi şey demedi eşim. Sen yanlış anlamışındır dedi çıktı işin içinden ama aynı laf zamanında annesi için söylendiğinde alçı duvarları yıkmış yumruklayarak. Artık hakkaniyetli koca bulmak 4 yapraklı yonca bulmak kadar zor..

İyi olmayı eşinize endekslemeyin hayatınızın merkezinden onu alın. Benim tecrübem bu yönde. Önce kendinizi sevip önemseyin. İnanın çok faydalı oluyo biçok açıdan.

Annen yine mi burda kalacaktan sonra koptum ben! Senin o insan bile demiyorum musvedde kocan kendini ne saniyor acaba? Boylelerinin anası danası biseye yaramaz ama her dk evin icinde olabilmek icin herseyi yaparlar aman yuz verme sakın..haddini bilsin ya ne demek yine mi kalacak? Kendi seni zorlayacak hadi gidelim eşşek degiliz ya diyerek sanki padisahtan düsmeler tovbe tovbee hadlerini bildirin hepsinin anama asla laf soyletmem hele de bu kadar yardimci olmusken..cocugu afedersiniz ama iki dakikada yapmak iş degil baba olmus ama adam olamamis hem biseye yaramiyor hem yardima gelene tavirli

Cevap ver işte orda. Icinde kalmasin. Gidip esine catma. Orda gorumcene yapistir lafi. Birak gorumcen gidip seni şikayet etsin. Sen mizmizlanan taraf olma.

Bende böyle yaşadım ilk çocuğumun doğum sonrasını. Yok annemler bu çocuğu sevemiyor, yok onlardan uzaklaştırıyosun falan filan. Sırf senin annen Benin annem muhabbeti olmadın diye doğumdan 3 gün sonra herkesi gönderdim evden yalnız kaldım.biliyorum çünkü huyunu kocanın. Kimseden yardım almadım. Herkes misafir gibi geldi gitti. Bütün bunlara rağmen doğumun 6. günü kavga çıkarmış kayınvalidem. Bize geldi nasıl Nemrut surat sirke satıyor, ben bilmem ben anlamam, çay içmem, tatlı yemem ıyyyyy. Olayda şu emzirmek için odaya giriyormuşum onun yanında da emzirebilirmişim, altını yanında değiştirmiyormuşum, uyuyunca beşiğine yatırıp yanlarına geliyormuşum, bebeği onun kucağına verip uyutabilirmişim. Suratım asıkmış, bi hizmet hürmet istememelerine rağmen gülmüyormuşum, aldığı şeyleri yeterince beğendiğimi göstermemişim ( ne yalan söyleyim hiç beğenmedim çünkü bir takım hariç hepsi kendi yeğenlerinin eskisiydi ). Eşimde birkaç bişey söylemiş annesine ben cevabını verdim ama sen laf söyletme gerekenleri yap dedi (bide bana ayar veriyor)
Ben ne yaptım gündüz oturmaya mı geldi koydum önüne çayı annecim sen yabancı değilsin çook yoruldum bebek uyuyorken ben uyuyum dedim girdim yattım bebekle , emziriyorum diye girdim odaya çıkmadım. Oraya gidilecek günü ben belirledim eşime bırakmadan. Mesela avm ye gidiyoruz dönüşte uğrayalım dedim, hastaneye mi gittik uğrayalım dedim. Daha hiç çocuğu alıpta birgün sabahtan akşama vakit geçirmedim onlarla. Onlar istedi bu durumu.
Şimdi hala mesafelidir aramız. Kötü niyetli olduklarını düşünmüyorum sadece herşey onların istediği gibi olsun isterler kontrol manyağı olmuşlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…