Derdim kardeşim!!!

Evet aynne öle yapıyor
Nereye diyorum işim var diyo çamasır atıcam makınaya diyor
Karısının adını sölüyo işte xxx yarın şu kıyafetını giyecekmiş de kirlideymıs yazık kız giysin onu yıkansın da diyor...

Evet kullanıyor ve kardesim evlendiğinden beri aynı gomlekle işe geliyot annemin burnundan getirirdi bi giydiğini birdaha gtmezdi bekarken
Şimdi şaka yollu dıyorum ki şu gömleğini değiş artık diyorum çok camasır cıkıyo ya abla diyor
Ben sok oluyorum
Ya mesela düüne gidecekler kızın bi tanıdıgını. Kardesin teli calar abla ben bi kuyumcıya gideyım der işte bilmemkimin düğünü var der aksam ya da yarın neyse
Ya sen kadınsın altında araban var cebinde maasın var gelirken dur bi zahmet alıver
Ama yok olmaz
kardeşiniizin kendi tercihi ,ancak o kendi kendine karısının yaptıklarından rahatsız olursa bir çaresine bakar karıısnı uyarır v .s.,ben siizn yerinizde olsam sağlam bir iş bulma imkanım varsa ayrılırım.kendi kendine çekip çevirip ödemelerin sorumluluğunu kendi alırsa gelir gider durumunu kendi idare edip ,alacak verecekleri zamanında ödemenin zorluğunu görürse ancak o zaman ayağını yorganına göre uzatır.şu anda piayasanın kötü olduğundan şikayetçi herkes,işyeri çok mu kazanıyor böyle rahat harcıyor ,yoksa sermayeden mi harcama yapılıyor.anlattığınıza göre çok masrafları var.hazırdan yeniliyorsa hazıra dağ dayanmaz.

Burdaki asıl sorun, konu sahibi kardeşi ve yengesi yüzünden çalıştığı yerde baskı altında olması. Sonuçta ödemeler , hesaplar bu kadının elinde sürekli onu arıyorlar baskı altında hissediyor kendini. Kardeşini uyarmak istemiş. Kardeşinde tam kılıbıkmış. 1800 tl maaş ile her zaman tatillere gidemez.

Evet aynne öle yapıyor
Nereye diyorum işim var diyo çamasır atıcam makınaya diyor
Karısının adını sölüyo işte xxx yarın şu kıyafetını giyecekmiş de kirlideymıs yazık kız giysin onu yıkansın da diyor...

Evet kullanıyor ve kardesim evlendiğinden beri aynı gomlekle işe geliyot annemin burnundan getirirdi bi giydiğini birdaha gtmezdi bekarken
Şimdi şaka yollu dıyorum ki şu gömleğini değiş artık diyorum çok camasır cıkıyo ya abla diyor
Ben sok oluyorum
Ya mesela düüne gidecekler kızın bi tanıdıgını. Kardesin teli calar abla ben bi kuyumcıya gideyım der işte bilmemkimin düğünü var der aksam ya da yarın neyse
Ya sen kadınsın altında araban var cebinde maasın var gelirken dur bi zahmet alıver
Ama yok olmaz

Dediklerinizin bie tekine bile inanmadım nedense hele ki kızın gerçek yüzünü görmesi için her türlü çirkefliği yapıcam dediniz ya tamam yani. Belli ki aralarınız bozmak istiyorsunuz. Sonuç olarak niye üşensin ki çamaşır atmaya makineye yıkıyor bu kadar yurtdışına gidebilen biri evine kadın da tutar temizliği ütüyü zaten yaptırır hergün evlendiğinden beri bir de aynı gömlekmişmiş biraz ufak atın yaaa valla..

Kad

kadın işi olarak gormuyorum hanımefendi
Ben de calısan insanım ve haftasonları ev temizliğini eşimle ben ikimiz yaparız
Bana yardım eder masa toplarken hazırlarken
Vs vs

Ama kadın hiçbirseyle ilgilenmesin
Herseye erkek mi baksın anlamadım ben
Eşim çamasır asarken yorgunsam bana kıyamaz gelir asmaya yardım eder

Ama ben yarın ne giyeceğimi düşünür kocamı işini. Gucunu. Arasında arayıp da git camasırları makınaya at demem

Bununki ben birsey yapmayayım herseyi o yaps
Kad

kadın işi olarak gormuyorum hanımefendi
Ben de calısan insanım ve haftasonları ev temizliğini eşimle ben ikimiz yaparız
Bana yardım eder masa toplarken hazırlarken
Vs vs

Ama kadın hiçbirseyle ilgilenmesin
Herseye erkek mi baksın anlamadım ben
Eşim çamasır asarken yorgunsam bana kıyamaz gelir asmaya yardım eder

Ama ben yarın ne giyeceğimi düşünür kocamı işini. Gucunu. Arasında arayıp da git camasırları makınaya at demem

Bununki ben birsey yapmayayım herseyi o yapsın ne ittirse kar mantıgına
Isin bu kismi sizi hic ilgilendirmez bence. Kari koca bu evliligi boyle yurutuyorsa onlarin bilecegi is. Eger kardesinize de bu konuda elestiride bulunduysaniz hakli olarak tepki gostermistir.

Siz nasıl anladınız kullanmaya meyilli oldugunu
Neler yapıo mesela
Yapın ama kardesinize sakın kızı kotulemeyın
Sakin sakin hatta kızı iyileyerek yapın
İlk tanışmaya gittiğimizde ailesinin ev aldırma mevzusundan anladık. Ablamla bizim düğünlerimize kadar sormuş, maksat bize neler yapıldığını öğrenip kendine yaptıracak.

Öyle birsey yapamam ben çnk orası kardesim için kuruldu , ben o zaman bankacıydım ve maaşım da iyiydi
Maasım yıne de iyi zaten
Ben cebime giten paranın azlıgından bahsetmıyorum
Harcamaya gelince dünyayı harcıyorlar ama ben sipariş baglayacagımda ya da firmalara ödeme yaoacagımda bana dikkat edelim çeklerim var falan diyor
Ben de gecen hafta bir kere de karınla konus bunları ben esnafım de dedim
Kenarda para durması lazım de dedim
Karım o benim karııııımmm diye haykırdı suratıma
Valla tek yolu var. Kendine yeni bir iş bak yoksa gözüne sokacaklar harcamaları daha çok. Sakın geri dönme. Anlattığın gibiyse zaten ayan beyan ortada olanları dile getirmişsin. Eninde sonunda kardeşin bir patlak verecek gibi. Umarım büyük olmaz. 1800 tl ye okadar harcama yapılmaz zaten aklı kıt olmayan anlar bunu. Kredi kartı nı hatun kullanıyor kasaba yazdırıyor. Kargoları şirketödüyor olunca o 1800 bitmez tabi o ayrı. Taksi parası çıkıyor ışte. Ama daha fazla bu konuyu irdeleme. Kardeşine de bu işi yapmak istemiyorum. Kariyer istiyorum. Kurumsal bir firmada çalışıcam falan de.

Niye bu kadar önyargılısın.
Her evliliğin yada ikili ilişkinin dinamiği aynı olacak diye yazılı yada sabit
kurallar mı var. Hayır.
İş yerinde yaşanılan ödeme sıkıntılarını kardeşinle paylaşabilirsin.
Ama bu durumun sebebi olarak gelini gösteremezsin.
Kontrol kardeşinde sonuçta.
Nereye ne kadar ödeme yaptığını senin tekrar etmene gerek yoktu.

Söylediklerinde haklı bile olsan
bunları söylemek sana düşmezdi.
İş bağlayamıyorsan bundan sen değil kardeşin etkilenir.
Kardeşin de olsa patron o. Onun düşünmesi gerekir.

Durman gereken çizgiyi geçmişsin.

Siz bu dükkana ortak mısınız? Ailenizin desteğini isteyin siz de kendinize yeni bi dükkan kurun..

Kardeşinizin evliliği sizi hiç bağlamaz.. Nerede akşam etmek isterlerse orada ederler, nerede sabahlamak isterlerse orada uyanırlar.. Sizin evliliğinize görümcelerinizin her hangi bir nedenle karışmaları hiç hakları olmadıgı gıbı aynı seyı sizde yapmamalısınız.. Kardeşiniz razıyken hemde.. Size gelip bir sıkıntısını arz ederse görüşünüzü tabiki bildirirsiniz.İmkan varken fırsata çevirmeleri bence en doğrusu.. Sizin benimsediğiniz gibi mütevazı hayat duruşu sergilemek zorunda değiller ki.. Her koyun kendi bacağından asılır..

Bende bir muhasebeciyim.Cok dikkatimi ceken ayrıntıları yönetime raporlayıp, bilgi veririm.. Bu durumu istediği gibi yorumlarlar.Takdir onların olur.Yönetici aile eşrafımdan biri bile olsa yine takdir onundur.İş başka , aile başka.. İkisini asla birbirine karıştırmamanız gerekir.

G

gelin ankarada 5000 tl ye işe girmıstı kac yıl evvel
Evlilik için buraya donerken burda o sartlarda iş bulamadı
Kendini cok begenıyırdu hep övünüyordı aylarca iş bulamadı
Ben maaslıyım maasım yüksek ama kardesim bu harcamaları kredi kartı ışe yapıo sahsi kartı ile
Hımmm eminmisin1800 olduğuna. Ankarada5000 e iş bulan en kötü ist da 3000 e bulsun. Bide kaç yıl evvel diyorsun5000 diye. Yani ya 5000 e inanmam ven olsam yada 1800 e

Kardesin olmasi gerektigi gibi bir es. Biz kotu orneklere alistik. Normali o saniyoruz.

Her zaman soyluyorum, esitlikci degil pozitif ayrimciyim ben. Gerekirse hanim koylu de olacak, gerekiyorsa karisi yorulmasin diye yemege de cikaracak temizlik de yapacak... ikisinin bilecegi is. Ikisi boyle mutlu demek ki. Kimseyi ilgilendirmez.

Esine bunlarin binde birini yaptiramayanlar da ya da masadan iki tabak kaldirinca kocasinin yardim ettiginin sananlar da gelmis gelini fettan ilan etmis. Alooo, bacim olmasi gereken aha da bu gelin. Kendisinden ders almak isterim, benimki henuz camasir yikamiyor cunku. Acaba esimin isten gelince yemek yaptigini duyan gorumcem arkamdan neler diyordur diye dusundum bi an. Ben ev hanimiyim bide, annemi yad ediyor olmali.

Iyi niyetli oldugunu dusunmuyorum. Eger konu cidden sirket butcesi olsaydi gelin alma kismina falan gelmezdin. Ki sadece sirket butcesi bile olsa senin adina olan bir sirket vs degil. Yine alakadar etmez.

Burada da konu sahibini haksız çıkarmışsınız ya, pes. Derdi neden karısı bu kadar çok harcıyor değil, ödeme yapmaları gereken bütçeden bu kadar harcaması.
Kocasının onu savunması, arkasında durması, istediği kadar harcatması olması gereken, ama şirket ödemelerini etkiliyorsa ve bu ablasının suçu gibi davranıyorsa yok artık !

Burada da konu sahibini haksız çıkarmışsınız ya, pes. Derdi neden karısı bu kadar çok harcıyor değil, ödeme yapmaları gereken bütçeden bu kadar harcaması.
Kocasının onu savunması, arkasında durması, istediği kadar harcatması olması gereken, ama şirket ödemelerini etkiliyorsa ve bu ablasının suçu gibi davranıyorsa yok artık !
Ben size katilmiyorum.eger dediginiz gibi olsaydi. Kardesim evli ve harcamalarina dikkat etmoyorlar derdi. Oysa burada hep gelin harciyor. Kardesi gelinle her aksam disari yemege gidiyor ama oyle bi anlatiyor ki sanki sadece gelin yiyor.kardesi gereksiz harcama olarak gordugu icin ac kalkiyor:))

Hayır nedense
konudaki gelin bana hiç olumsuz gelmedi.
Ayda bir yurtdısına gidiyor demişsin.
Kardeşin gezmeyi sevmediği için eşlik etmek istemiyor.
Şimdi eşi gezmeyi sevmiyor diye kız neden
gercekleştirmek istediği gezilerden feragat etsin ki.

Kardeşin saygı gösteriyor engel olmuyor.
Bencede olması gereken bu zaten.
Kardeş karısından memnun, karısı kardeşinden memnun.
Sizin bağlayamadığınız her iş onları etkiler.
Kardeşini etkilemiyor demek ki..

Son düzenleme:

Basta ben de oyle dusunuyordum.
Sorumsuzluk ediyorlar ve kiz zor durumda kaliyor diye.
Ama gelin almayi da sirket butcesinden karsilamadilar di mi?
100bin tl harcanan dugun ev bilmem ne islerini de?
Konu sahibi kendini hakli cikarmak icin bunlari iteliyor sirasiyla. Sanki son 2 ayda bunlar olmus da sikismis degiller ya, ne alaka.
Ondan dolayi yazdim onceki mesajimi. Hala da ayni fikirdeyim. Haksiz goruyorum.

Basta ben de oyle dusunuyordum.
Sorumsuzluk ediyorlar ve kiz zor durumda kaliyor diye.
Ama gelin almayi da sirket butcesinden karsilamadilar di mi?
100bin tl harcanan dugun ev bilmem ne islerini de?
Konu sahibi kendini hakli cikarmak icin bunlari iteliyor sirasiyla. Sanki son 2 ayda bunlar olmus da sikismis degiller ya, ne alaka.
Ondan dolayi yazdim onceki mesajimi. Hala da ayni fikirdeyim. Haksiz goruyorum.
O kısımları bu konuya katmasını haklı görmüyorum ben de, sadece konuya yazdıklarını yorumladım.
O yüzden tamamen haklı ya da tamamen haksız diyemeyiz de, kısmi olarak ben haklı buluyorum ama şirket bütçesi konusunda.

Asla suçlu değilsin geri adım atma.
Ne hadle ablasıyla böyle konuşur? Ne onun işine ihtiyacın var ne böyle saygısızlıklarına.
Karım o benim karım diye suratına haykırdığı kadın yüzünden işi batacak, önce evinin kadını olmayı bilsin.
Ben bile kocama kendi çamaşırlarımı yıkatmam.
Sonradan görmelik böyle bir şey işte, o yüzden davul bile dengi dengine diyorum. Sonradan görmeler kendini kaybetmiş gibi harcıyor, bir de ailesini geçindiriyorsunuz.

Benim kardeşim de o kızla evlenirse o kızın ailesini de geçindirecek belli oldu.
Yok atmam adım
Zaten tartıstıktan snr baktım kardesim watsapta cevrimiçi bi baktım karısı da cevrimiçi
Kardesime yazdım o an ikimiz de odamızdaydık şirkete
Az evvel olanlar ltf aramızda kalsın bu aile meselesi eşine anlatma dedim
Ben yapacagımi biliyorum dedi
Ne yapacaksın dedim
Görürsün dedi
O zaman ben cıkıp gideyim şi di bırdan dedim
İnşallah dedi zaten orda koptu hersey
Ve agza alamayacagım bi laf etti bana
Çok ağladım anlatamam içim cıktı resmen
Yasadıklarmızı hemen karısına yetiştirdi ya böyle sey olur mu
O gece eve gtmemiş annemlere ablam karımdan beni soğutööaya calısıyor
Boşanırsam tek suclusu o demiş
Konu nedden nereye geldi ya aklım almıyor

Oluyor böyle ayrı düşünceler. Birde başa gelmesi gerek anlamak için böyle şeyleri. Sizin ve konu sahibinin de belki başına gelmeden böyle bir konu okusanız şimdiki gibi düşünmez diniz. Insana koyar tabi ailesnin kendisinin de emeği olan şeylerin böyle somurulmesi. Sizin eceezgi eceezgi den öğreneceğinizçok şey var. O ne yaptı ise tam tersini yapacaksınız orası kesin. Valla allah yardım etsin. İnsan eşine destek olur gezerse eşi ile de gezer. Ben eşim olmadan da tatile giden biriyim. Ama eksik hissederim. Şöyle güzel bir manzara veya bir ortam olunca nolur ayarla işlerini seneye seninle gelelim buraya derim. Onunla ordayken asıl mutlu hissederim hep eksik olur bir yanım. Bunu hissetmeyen şuursuz ca eğlenmeye devam edebilen kadın kesin olarak soyleyebilirim ki eşini sevmiyordur

Yok atmam adım
Zaten tartıstıktan snr baktım kardesim watsapta cevrimiçi bi baktım karısı da cevrimiçi
Kardesime yazdım o an ikimiz de odamızdaydık şirkete
Az evvel olanlar ltf aramızda kalsın bu aile meselesi eşine anlatma dedim
Ben yapacagımi biliyorum dedi
Ne yapacaksın dedim
Görürsün dedi
O zaman ben cıkıp gideyim şi di bırdan dedim
İnşallah dedi zaten orda koptu hersey
Ve agza alamayacagım bi laf etti bana
Çok ağladım anlatamam içim cıktı resmen
Yasadıklarmızı hemen karısına yetiştirdi ya böyle sey olur mu
O gece eve gtmemiş annemlere ablam karımdan beni soğutööaya calısıyor
Boşanırsam tek suclusu o demiş
Konu nedden nereye geldi ya aklım almıyor
Eşine tabii ki anlatacaktı, böyle bir adam saklar mı sizce..
Karısı bayram ediyordur şimdi en çok ona üzüldüm.
Ama kardeşiniz de nasıl bu kadar kör olabiliyor hayret ediyorum.

X