Derdim çok büyük, içinden çıkamıyorum

Peki. Hem çocuğumuz olmasın. Hem evlat edinmeyelim. Böyle de herkesin suratı asık. Herkes üzgün. (Yani eşim de ben de) . Nolucak? Demek ki evliliğin bir anlamı da çocuk sahibi olabilmek. Herkes birbirinin düşüncesine saygı gösterecek. Olmuyorsa da yapacak bir şey yok. Belki ben bir daha evlenemiycem, belki çocuğum bile olmayacak ama ömür noyu mutsuz bir şekilde menopoza girene kadar ellerim bomboş bekleyeceğime annelik duygusunu tadarım daha iyi.

Yani ben bu kadar bencil olamazdım. Eğer benden dolayı olmasaydı ve eşim babalık duygusunu tatmak isteseydi, en azından bir düşünürdüm evlat edinmeyi. Ve ŞUNU SÖYLERDİM KENDİME. BU KADIN ANNE OLMAK İSTİYOR, BENİ DE SEVİYOR, EVLİLİĞİMİZDEN VAZGEÇMİYOR. E HEM ÇOCUK OLMASIN HEM EVLAT EDİNMEYE YANAŞMAYAYIM. 90 YAŞINA MERDİVEN DAYIYALIM BERABER. ZATEN 40 A KALMAZ MENOPOZA GİRER DAHA DA ÇOCUĞU HİÇ OLMAZ. ASIL BUDUR BENCİLLİK YETER!

" Eminim sorun benden kaynaklansaydı bu kadar da beklemezdi ya... " Sizi bırakırmıydı yani ?

Anne olmak istiyorsanız sperm donasyonu deneyin kıbrısta. Tabii tercihlerinizi bilmeden söylüyorum

" Eminim sorun benden kaynaklansaydı bu kadar da beklemezdi ya... " Sizi bırakırmıydı yani ?
Şöyle canım bizim bi abimiz var yani yakın arkadaşı eşimin. Onun da hanımından dolayı olmuyor çocuğu. 20 yılın üstünde evliler. Her defasında eşimle dertleşince diyor ki bu abi, çok üzülüyorum, eşimin yaşı da artık çocuk için çok az ihtimali kaldı. Böyle çok mutsuzuz, acaba boşansak mı diyor. Eşim de yengeyi de bırakma, tekrar evlen ve çocuk sahibi ol diyor. Yani işte imam papaz nikahı. Ben kafa bulurum böyle şeylerle. Bana göre tek geçerli nikah Resmi nikahtır. Yani demek ki erkekler bu düşüncede. Hepsi değil tabii. E nereye kadar eşim benim başımı bekleyecekti? Spermi olsaydı basardı imam nikahını alır çocuk yapardı birinden eminim.

Biz yapamayız biz yapınca ......u.

Anne olmak istiyorsanız sperm donasyonu deneyin kıbrısta. Tabii tercihlerinizi bilmeden söylüyorum
Teşekkür ederim tavsiyeniz için. Ben herkesin tercihine saygı duyarım. Fakat kendi inancım gereği babasını bilmediğim ve aramızda nikah bulunmayan birinden çocuk sahibi olmam. Zinaya girer bana göre. Başkaları hayır diyebilir. Ben herkese saygılıyım. Olması gerektiği gibi.

Kusura bakmayın ama böyle düşünen birinden çocuk sahibi olmamanız hayırlı olmuş bence,evlatlık almama sebebide bu yobaz düşünceler olabilir.Ben böyle bir durumdan dolayı kimsenin terk edilmemesi gerektiğine inanırdım ama bu Adamın terk edilmeyi hak ettiğini düşünüyorum maalesef

Ben mi çok farklı düşünüyorum bilmiyorum ama bana çok acımasızca geliyor. Adam ağır ameliyat atlatmış, zaten psikolojik olarak çökmüştür birden evlatlık edinelim diye bir fikir çıkıyor ortaya. Bu şey demek bence “sen ne kadar ağır süreçlerden geçersen geç ben ille de o çocuğu istiyorum” karşı taraf istemeyebilir çünkü çok büyük bir sorumluluk. Bence ikna etmek de sağlıksız. Sizi üzmemek için ikna olsa bile ısınamayabilir, kızgınlık anında çocuğa bunu yansıtabilir hiç mi düşünmüyorsunuz? O çocuklar zaten o kurumlarda yeterince üzgün yaşıyorlar bir de isteksiz alınan bir evde daha da üzülebilirler. Annelik güzel bir duygu olsa bile insanlar evlenmeden önce her şeyi düşünmeli. Çocuğu olmayan taraf siz de olabilirdiniz ve evlatlık alma sorumluluğunu kaldıramayacak durumda olabilirdiniz. Eşiniz bundan sebeple boşanmayı aklından geçirse yaralanmaz mıydınız? Ortada olmayan bir çocuk için eşten vazgeçmek bana çok garip geliyor ya. İki insan birbirini sevdiği, hayatı beraber yaşamak istediği için evlenir. Çocuk için değil. Yok ben takıntılıyım illa çocuk istiyorum diyorsanız karşı tarafı da yormadan boşanın. Zorlamayla, iknayla evlat sahibi olmak sağlıksız bana göre.

Fikir ağır ameliyat geçirdikten sonra çıkmadı. Yeni değil. Evet haklısınız. Çocuğu istemiyorsa istemiyordur. Zorlamayla olmaz. Ben kendi adıma çocuk sahibi olmayı çok istiyorum. Küçüklükten beri hayalim. Çok üzülüp çok ağlıyorum. Onu da zorlayamam. Demem o ki, evlilik iki insanın hayatı birlikte sürdürme isteği olabilir ama kişiye göre değişir. Benim için de çok zor eşimden ayrılma düşüncesi. Ama anne olamama düşüncesi de çok zor. Kimse kimseye mecbur da değil. Anne olurum evladım hayırsız olur, eşim kötü olur, vefat eder. Bunlar hep kader... Bilemem. Şuan bu duyguyu kabullenecek mecalim yok. Reddediyorum çocuğumun olmaması düşüncesini yani. İlerleyen yıllarda da ah keşke boşanıp bir evladım olsaydı deyip demeyeceğimin garantisi yok. Evliliğin en doğal getirisi ve evlenmek isteyen eşlerin de isteğidir çocuk. Yani sizin dediğiniz gibi "İki insan birbirini sevdiği, hayatı beraber yaşamak istediği için evlenir. Çocuk için değil." gibi bir düşünce yok. Makina gibi, ben senle evlencem çünkü çocuk istiyorum demez kimse. Tavuk kümesine girer gibi. Ama bu eşlerin doğal isteği ve beklentisidir. Olmuyorsa da çözüm yoluna bakılır. O da olmuyorsa herkes yoluna. Yapacak bir şey yok galiba.

Çalışmıyor musunuz? Sanırım çocuksuz hayat bu sebeple boş geliyor size. Bundan sonra evlenirseniz de eşiniz olacak kişiyi muayene ettirin bari. Zira kısırlık giderek yaygınlaşan bir durum haline geldi.

Çalışmıyor musunuz? Sanırım çocuksuz hayat bu sebeple boş geliyor size. Bundan sonra evlenirseniz de eşiniz olacak kişiyi muayene ettirin bari. Zira kısırlık giderek yaygınlaşan bir durum haline geldi.
Çalışıyordum bıraktım. İstesem şimdi de dönerim çalışma hayatına. Evet haklısınız tanışacağım kişiye zaten durumumdan açıkça bahsedeceğim. Tedavi gördüğüm sırada yumurta rezervlerimin iyice azaldığını ve GİDEREK DOĞAL YOLLA ANNE OLMAMIN ZORLAŞTIĞINI söyleyip EĞER ÇOCUKLARA DÜŞKÜNSE VE BABA OLMAK İSTERSE ONU DURUMUMDAN HABERDAR EDEREK boş yere üzmeyeceğim. BİLMEK ONUN DA HAKKI. Tabii kendisine de böyle bir durumu olup olmadığını SORACAĞIM KİBAR BİR DİLLE. Mesela sigara kullanıyorsa sigaranın sağlığa zararı ve spermler üzerindeki olumsuz etkisinden bahsedip, bu konudaki hassasiyetimi söyleyeceğim. HERHALDE BANA DEĞER VEREN VE ÇOCUK İSTEYEN BİR ADAMSA 15 DAKİKASINI AYIRIP BİR SPERM TESTİ YAPTIRIR DEVLET HASTANESİNDE.

Çocuksuz hayatın boş geldiği falan da yok. Çalışan insanlar da sizin lafınıza göre hayattan zevk alan çok mutlu insanlar oluyor sanırım. Hayat böyle bir şey değil, çalıştığında veya hobiler edindiğinde bulutların üstünde uçmazsın. Evde iken de mutsuz olmazsın.

Şimdiden tanışacağım kişi demişsiniz bile. Ne diyeyim hayırlısı olsun ama hayat iki kere iki dört değil sizin dediğiniz gibi. Çocuğunuz olunca da mutlu olamayabilirsiniz. Eşten yana yüzünüz gülmeyebilir.

Boşanmış bir kadın ne zamandan bu yana bekar bir erkekle evlenmesi doğru görülmüyor ya da erkek evlenmiş olsaydı kadının bekar olmas ini doğru mu bulacaktınız hangi dunayda yaşıyorsunuz bence eşinizin bebek istememesinden daha büyük sorunlarınız var haberiniz olsun...

Ben de tüp bebek tedavisi görüyorum umudumuz fazla yok içinde bulunduğunuz durumu,özlemlerinizi anlayabiliyorum tedaviniz yeni sonlandiysa su an eşinize bu konuda ısrarda bulunmayın 1-2 ay geçsin aradan öyle konuşun içinde şu an fırtınalar kopuyor olabilir yetersizlik hissi yaşıyor olabilir biraz zamana bırakın derim

Bu kadar olumsuz olmayın bence kendinize zarar. Biraz salın kendinizi saldıkça iştahınız da açılır hem.

Çok tanıdığım var Türkiyede yaşıyoruz hanımefendi. Toplumun büyük kısmı hala kadınlarda bekaret arayan zihniyetten oluşuyor. Ben de isterim böyle olmasın ama maalesef bu bir gerçek. Siz nerde yaşıyorsunuz? Ya da Türkiye çok değişti de benim mi haberim yok?

Ben tedavi asamasindayim eşimin hiç bir sorunu yok ama bende çok fazla sorun var hiçbir zaman yüzüme vurmadı yada evlatlık baskısında bulunmadı .kaba tabirle konuşmam gerekirse sorunu olan taraf daha hassas oluyor lütfen bu cümleleri eşinizin yanında kurmayın zamana bırakın biraz dinlenin sonra düşünürsünüz bi de dr değiştirin başka de önerisi alin

Iste Allah biliyor ne yapacağını. Yengeyi bırakma başka kadın al evde harem hayati sür birisiyle resmi diğeriyle dini evlen demiş eşiniz insan böyle bir şeyi dile getirmeye utanır ki ben eminim ki sizin olmasaydı yumurtanız başka kadın la yaşamayı teklif edecekti bu kadar da ahlaksız beyefendi. Sorsan eminim ki sizin giydiklerinize kadar bile karışır ama bu devirde kuma getirmeyi normal bir şey olarak görüyor siz de başka bir erkekle imam nikahı kıymayi onla da resmî evli kalmayı teklif edin bakalım nasıl tepki vericek

Ve sen bu adamı mi babalığa layık gördün?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…