Derdim çok büyük, içinden çıkamıyorum

Yok evlenmeden anne olmak istemem. Resmi olarak nikahım olmayan kişiden çocuk dünyaya getirmem. Ama çocuk sahibi olucam diye de o çocuğun babasının karaktersiz belirsiz yaramaz bir tip olmasını da istemem. Bu yüzden de aslında işim zor boşandıktan sonra. Öyle herkese güvenemem. Sakin, iyi huylu, aile babası biri olması lazım. E ben boşanmış bir kadın olacağımdan bekar erkekle de olmaz. Benim gibi boşanmış biri olacak mecburen. Ayrıca onunla tanış, görüş yeniden ev kur filan.... Yine 40 ıma merdiven dayamış olucam. Nolacak böyle.... Eşim beni çıkmaza sürüklüyor günahı boynuna

Benim rahmetli amcamlar çocukları olmayınca bir kız bebek evlat edinmişler. Amcam vefat edinceye kadar çok zor zamanlar geçirdi. Kangren oldu kolu bacağı kesildi. Bu surecte kızı ve damadı ilgilendi tırnaklarını bile damadı kesiyordu. Şimdi yengem 90 yaşına merdiven dayandı göz görmüyor kulak duymuyor. Ve yine o evlat edindikleri kızının yanında kalıyor. Demem o ki kan bağı değil gönül bağı önemli. Ben iki çocuğumu da sonradan sevdim. Doğar doğmaz kan çekmedi yani. Onlarla yaşadıkça baglandım. İnşallah eşiniz ikna olur ve siz de annelik duygusunu yaşarsınız.

Valla çok iyi fikir bu :))

Okurken gözlerim doldu (( Maşallah işte ben de tam böyle düşünüyorum

Ben bekar anne olmaktan bahsettim aslında orada ama bu da bir tercih meselesi. Zor durumda olmasam bende tercih etmem bu uc bir durum, sizi anlarim.Bosanirsaniz belki çok mutlu olursunuz sonrasında ama belki de evlenmeyeceksiniz bu da ayrı bi konu .Umutsuz olmayın yine de siz başka birşey öneremiyorum. Eşiniz istemiyorsa evlat edinme konusunda ısrarcı olmayın. Iyice düşünün taşının karar verin .Hakkınizda hayırlısı olsun ...Yumurtalarınızı da dondurun kesin :)

Bekar annelik benim yapabileceğim bir şey değil. Onlar kadar güçlü olduğumu düşünmüyorum. Eşim yanımda olsun isterim. Çocuğumu anne babalı büyütmek isterim. Tabii ki kim istemez bunu. Ama tercih meselesi. Bekar anne tanıdıklarım da var demir gibi sağlam kadınlar maşallah...

Insan mecbur kalınca neler yapıyor diye düşünüyorum bende ,hayat işte...Inşallah çözersiniz bu sorunları ve çok mutlu olursunuz .Sizin için bunu diliyorum...

Evlat edinmek buyuk sorumluluk
Bunu istemeyebilir
Adam acik acik teklifini sunmuş size kalmis
Ya durumu kabul edeceksiniz yada ayrılacaksınız
Benim babam ile anneminde 12yil olmamis
Annemden kaynakli annem evlat edinleim demis babam olamz demis
Olursa amenna olmazsa kabul etim bu durumi demis

12yil sonra biz olmusuz
Her tercih bir vazgecistir

O netse siz de netsiniz böyle bir durumda boşanmak en doğal hakkınız bence. Çocuk olayına tamamen isteksiz olsa onca ameliyat geçirmez başka bir çocuğa evlat muamelesi yapamayacak tipte biri eşiniz muhtemelen. Bu da beni olumsuz etkilerdi sanırım.

Keske olabılseydı evladınız ama nasıp. Esınız aslında cok sanslı bunun farkında degıl esınız ıcın demıyorum ama bır cok erkek karısının cocugu olmasa bırakır gıder. Sız en mantıklı olanı yapmaya calısıyorsunuz bu onun ıcın bı avantaj aslında. Ama onuda anlamak lazım bız kadınlar cok takmıyoruz ama erkekler cok takıyorlar. Esım ılk evlılıgınde 5 yıl cocugu olmadıgını esı gızlı gızlı korunuyormus cok agladıgını ınsanlardan utandıgını soyledı onlar oyle yasıyorlarmıs bu hıslerı. Oda belkı bu pıskolojıde olabılır. Bıraz zaman verın bı terapıste fılan gıdın belkı bıraz zaman gecınce duzelır.
Su konıdada sıze hak verıyorum anne olmak sadece dogurmak degıl su donemde bunu daha ıyı anlıyoruz evlafını öldürenler falan gorunce. Kesınlıkle annelık duygusunu yasamak ıcın sadece karnında tasımak yeterlı degıl. Benım ıkı evlafım var suan bırı gelse bu senın cocugun degıl karbında onu degıl x cocugu tasıdın senın kanından canından dese ben yanımdakılerden asla vazgecmem cunku ben buyuttum ben onları benımsedım sevdım. Yanı karnındakı degıl yanındakı daha agır basıyor ınsallah esın ısterde evlad edınırsınız. Hıc degılse bı bebek sevgıyle aıleyle buyur.

Kadınlar kulübünün evlat edinme topigi oldukça aktif.
Ben de yillardir severek takip ediyorum. Emin olun herkes sizinle aynı süreçleri yasiyor. Çoğu ailede hevesli biri ve ikna edilmesi gereken biri oluyor. Ama bu topikteki neredeyse herkes bu süreci yaşamış ve aşmış insanlar. Bence sana yardımcı olabilirler.

İki tarafta haklı. Evlat edinmek çok güzel bir şeydir elbet ama herkes kendi canından/kanından olmayan birine annelik/babalık yapamayabilir. Siz de istemekte cok haklısınız. Belki koruyucu ailelik yapabilirsiniz ilk olarak ? Bunun belirli bir süresi nedir şartları nasıldır bilmiyorum. Ama eşiniz kabul ederse bu şekilde alışanilir.

Eşiniz suçlu diyemem nasıl ki siz istiyorsunuz o da istemiyor . İlla çocuk istiyorsanız boşanın . Adamı zorlayarak istemeye istemeye kabul ettirirseniz o duyguyu yaşayamaz belki . Çocuğa haksızlık olur .

Okurken gözlerim dolu dolu oldu.Ne kadar büyük bir kalp ki bir çocuğu evlat edinip ona anne,yuva olmak istiyorsunuz.Herkes bu özveriye ve cesarete sahip olamayabilir eşinize de hak verdim.Ya onu kendi çocuğum gibi göremezsem,ya tahammül etmem gereken zamanlarda tahammül edemezsem diye sorular vardır kafasında.Eşinizi çok seviyor ve bu fikri de ona kabul ettiremiyorsanız evcil bir dost sahiplenin derim.

Çoğunluğun aksine kocanızın bencil olduğunu düşünmüyorum. Hayattaki amacımız başkasını mutlu etmek için belli bir eylemi yerine getirmek değil ki burda bu eylem ekstra sorumluluk ve özveri gerektiriyor. 33 yaşındasınız anladığım kadarıyla. Evliliğinize bir süre tanırsınız. İlla ki yaş doğurganlık üzerinde etkilidir. Ancak bunun çok yüksek olduğunu düşünmüyorum çünkü etrafımda 40-45 arasında çocuğu olan bir sürü kadın var. Eğer bir kaç yıl içinde ikinizden birinin fikri değişmezse boşanmaktan başka bir çözüm yolu görünmüyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…