Derdim çok büyük, içinden çıkamıyorum

Boşanmış bir kadın ne zamandan bu yana bekar bir erkekle evlenmesi doğru görülmüyor ya da erkek evlenmiş olsaydı kadının bekar olmas ini doğru mu bulacaktınız hangi dunayda yaşıyorsunuz bence eşinizin bebek istememesinden daha büyük sorunlarınız var haberiniz olsun... :işsiz: :işsiz:
Ben boşanmış kadınla evlenen bir sürü bekar erkek duydum/gördüm.Olabiliyor yani

Çok tanıdığım var Türkiyede yaşıyoruz hanımefendi. Toplumun büyük kısmı hala kadınlarda bekaret arayan zihniyetten oluşuyor. Ben de isterim böyle olmasın ama maalesef bu bir gerçek. Siz nerde yaşıyorsunuz? Ya da Türkiye çok değişti de benim mi haberim yok?
BIRINCISI BANA HANIMEFENDI DIYE HITAP EDICEKSEN BU SADECE KIBARLIK IÇIN OLABILIR LAF SOKMAK İÇİN DEĞIL
ikinici olarak ta bende türkiye de yaşıyorum ve insanlardan haberim var size olması gerekeni söylemem le insanlardan haberim olmadığını çıkaramazsınız ayrıca türkiye çok değişmedi sadece günümüzde sizin aksine insanlar akıllarını kullanıp evlenecekleri insanları bekaret üstüne değil de merhamet üstüne seçiyorlar. Sanki türkiye de yüzde yüz insanlar böyle gibi konuşmuşsunuz böyle bir lafı bu yaşına geldim ben bile kurmam kendinizi bu yaşta bu kadar bilge görmeyin o deftere imzayı siz atıyorsanız sadece evleneceginiz insani siz seçersiniz şu anki kocanız gibi birisi seçerseniz tabi kide dediginiz olur

Anlayamamanız çok normal. Konu açarken ayrıntılı yazamadığım için olabilir. Ben eşimi bırakmak filan istemiyorum. Aynı durumda ben de olabilirdim. Birkaç defa ameliyat denememizden, tüp bebek denememizden sonra alınmış bir karar da değil evlat edinme olayı. Her defasında yani senelerdir gündemde olan bir mevzu. Sorun sizde ise ve eşiniz de sizi bırakmıyorsa ne kadar güzel. Ama kocanız size "hayatım, seni her şeyden çok seviyorum ama evlat edinmeyi düşünelim, annelik babalık duygusunu tadalım, bu ikimiz için de çok iyi olacak" dediğinde ne düşünürdünüz? Evet sizden dolayı olmuyor ve eşiniz her ne olursa olsun sizi bırakmıyor yalnız baba olmak istiyor ve size böyle bir teklifte bulunuyor. Siz de herhalde bunu değerlendirirdiniz değil mi? Eğer ona da olmaz istemem başka çocuğa annelik yapmak derseniz, eşinizin ne kadar üzüleceğini de göz önünde bulundurmanız gerekir. Bu işe eşimin hayır istemem deme hakkı varsa benim de evet isterim evlat edinelim deme hakkım var. Yani durduk yere bırakmak filan yok...

Eminim sorun benden kaynaklansaydı bu kadar da beklemezdi ya... Neyse. Sizde suç yok, konu açarken teferruatlı yazmadığım için suç bende. Sanki çocuk olmadığı için kocam suçlu da onu bırakmak istiyormuşum gibi bir algı oluşmuş.

Empati yapılacaksa her iki taraf da birbirine yapacak. Eşimden dolayı olmuyorsa elden bir şey gelmez. Evlat edinmek hariç. Ona da mutluluğumuzu düşünüp ve EMPATİ YAPIP evet demiyorsa yapacak bir şey yok....

Belki kocam dünya iyisi, belki başka sorunum yok ama annelik babalık da en az bu değerler kadar önemli...
Hayır gayet teferruatlı anlattınız ve gayet de anladım . Ama herkes evlatlık almak istemez ki . Herkesin yapabileceği bir şey değil ki . Ben de yapamam eşim bana derse . Bu onu üzmek istediğimden veya baba olma duygusunu ondan aldigim anlamına gelmez ki . YAPAMAM. Evlatlık çocuk bakamam . Her çocuğa çok güzel şevkat gösteririm . Çok da severim ama kendi cocugummus gibi bakamam .
Bakamam diye sonuç boşanmak mıdır .

Ben tedavi asamasindayim eşimin hiç bir sorunu yok ama bende çok fazla sorun var hiçbir zaman yüzüme vurmadı yada evlatlık baskısında bulunmadı .kaba tabirle konuşmam gerekirse sorunu olan taraf daha hassas oluyor lütfen bu cümleleri eşinizin yanında kurmayın zamana bırakın biraz dinlenin sonra düşünürsünüz bi de dr değiştirin başka de önerisi alin
Baskı yapmıyorum sadece fikir öne sürüyorum. Benim eşime destek olduğum kadar ona bir çocuk gibi şefkat gösterdiğim kadar kimse gösteremez. (Tabii ki gösterebilir
BIRINCISI BANA HANIMEFENDI DIYE HITAP EDICEKSEN BU SADECE KIBARLIK IÇIN OLABILIR LAF SOKMAK İÇİN DEĞIL
ikinici olarak ta bende türkiye de yaşıyorum ve insanlardan haberim var size olması gerekeni söylemem le insanlardan haberim olmadığını çıkaramazsınız ayrıca türkiye çok değişmedi sadece günümüzde sizin aksine insanlar akıllarını kullanıp evlenecekleri insanları bekaret üstüne değil de merhamet üstüne seçiyorlar. Sanki türkiye de yüzde yüz insanlar böyle gibi konuşmuşsunuz böyle bir lafı bu yaşına geldim ben bile kurmam kendinizi bu yaşta bu kadar bilge görmeyin o deftere imzayı siz atıyorsanız sadece evleneceginiz insani siz seçersiniz şu anki kocanız gibi birisi seçerseniz tabi kide dediginiz olur
Ben kibarlık için hanımefendi kelimesini kullandım. "Ediceksen" değil, edicekseniz diyeceksin bunu da öğrensen iyi olur. Benim çevrem geniş, her tipte kültürde insan tanıyorum. Geneli böyledir. En medeni geçinen bile bir süre sonra sorun edebiliyor. Dediğiniz gibi etmeyenler yok mu tabii ki vardır. Dediklerinizin farkındayım zaten ama üzgünüm. Ben genelin böyle olduğunu düşünüyorum. Kendimi bilge gördüğüm filan da yok, kurduğunuz cümlelere bi dönüp bakın bence bilgece davranan sizsiniz. Yorumlarınız için teşekkürler

Ben boşanmış kadınla evlenen bir sürü bekar erkek duydum/gördüm.Olabiliyor yani
Doğrudur neden olmasın. Ben de bu durumu problem eden iş kadının boşanmış olmasına gelince oğullarına yakıştıramayan muhafazakar/ veya muhafazakar olmayan çok farklı kültürlerden aileler tanıdım. Maalesef. Demekki her telden var.

Hayır gayet teferruatlı anlattınız ve gayet de anladım . Ama herkes evlatlık almak istemez ki . Herkesin yapabileceği bir şey değil ki . Ben de yapamam eşim bana derse . Bu onu üzmek istediğimden veya baba olma duygusunu ondan aldigim anlamına gelmez ki . YAPAMAM. Evlatlık çocuk bakamam . Her çocuğa çok güzel şevkat gösteririm . Çok da severim ama kendi cocugummus gibi bakamam .
Bakamam diye sonuç boşanmak mıdır .
Tabii ki sonuç boşanmak değildir. Ben de boşanmak istemiyorum. Fakat bu üzüntüyle de bir şekilde başa çıkmam lazım, bunun derdindeyim. Anne baba olmak herkesin hakkı. Hayırlısı olsun.

Baskı yapmıyorum sadece fikir öne sürüyorum. Benim eşime destek olduğum kadar ona bir çocuk gibi şefkat gösterdiğim kadar kimse gösteremez. (Tabii ki gösterebilir

Ben kibarlık için hanımefendi kelimesini kullandım. "Ediceksen" değil, edicekseniz diyeceksin bunu da öğrensen iyi olur. Benim çevrem geniş, her tipte kültürde insan tanıyorum. Geneli böyledir. En medeni geçinen bile bir süre sonra sorun edebiliyor. Dediğiniz gibi etmeyenler yok mu tabii ki vardır. Dediklerinizin farkındayım zaten ama üzgünüm. Ben genelin böyle olduğunu düşünüyorum. Kendimi bilge gördüğüm filan da yok, kurduğunuz cümlelere bi dönüp bakın bence bilgece davranan sizsiniz. Yorumlarınız için teşekkürler
SU AN HASTAM VAR BEKLE SEN BIRAZDAN ALICAKSIN AGZININ PAYINI

Doğrudur neden olmasın. Ben de bu durumu problem eden iş kadının boşanmış olmasına gelince oğullarına yakıştıramayan muhafazakar/ veya muhafazakar olmayan çok farklı kültürlerden aileler tanıdım. Maalesef. Demekki her telden var.
Evet maalesef o tarz insanlarda var ve çoğunluktalar.

Çok garip. Sosyal medya üzerinden insanlar birbiriyle tartışıp birbirinin moralini bozacaklarını filan sanıyorlar herhalde. Kim olduğunu bilmem, yüzünü görmem, sesini duymam. Bana ne dersen de etkilenmem bile. En azından şikayet hakkımız var forumda. Ben de hatalıysam, hakaret ettiysem beni de uygun şekilde cezalandırırlar herhalde. "AĞZININ PAYINI BEKLE ALACAKSIN BİRAZDAN" diyen bu arkadaş kimse sanırım doktor. Bu ne sinir, bu ne tavır... Ne demişim de bu kadar içerlenmiş acaba? Neyse ki şikayet ettim.

Doktorlar bütün ömürlerini okuyarak geçiriyorlar. Basit imla kurallarından bile haberi olmayan birinin de doktor hanım olmasına şaşırdım. Ama belki de hızlı yazıyordur ondan böyle hatalıdır. Her neyse. Bana hakaret içerikli mesaj yazarsa yine şikayet eder gerekli cevabı veririm herhalde. Klavyede sorun yok.

Bu arada mesajında benim aklıma da laf etmiş. Onu da yeni farkettim. Forum yöneticilerinin bu hanımefendinin mesajını incelemelerini de rica ediyorum. Teşekkür ederim.

"günümüzde sizin aksine insanlar akıllarını kullanıp evlenecekleri insanları bekaret üstüne değil de merhamet üstüne seçiyorlar." evet böyle demiş. Benim evlenirken aklımı kullanmayıp tercihimi ne üzerine yaptığımı da nerden biliyor? Bilgelik taslamış yani.

Benim kurumdan arkadaşım hiç evlenmedi evliliği de düşünmüyor 5 günlük bebeği evlat edindi hatta hormon tedavisine bile gerek kalmadan bebeğini emzirdi su an oğlumun yaşında ve ilk okula başlayacaklar birlikte ve aşırı derecede düşkün kızına kızıda ona çok düşkün hatta dozunu bile kaçırdıklarını düşünüyoruz o derece bağlılar birbirlerine. Anne baba olmak için illaki doğurmak kendi kanından olması gerekmiyor emek gerekiyor o emeğine herkes veremiyor
Sut nasıl geldi acaba. Çok ilginç

Sut nasıl geldi acaba. Çok ilginç
Biz bilmediğimiz için ilginç geliyorda aslında anladığım kadarıyla süt gelmesi sadece biyolojik bişey değil aynı zamanda psikolojik birşey bir çok yerde okudum araştırdım bu olaydan sonra çocuk boş memeyi emdikçe vücut hormonal olarak süt salgılama moduna giriyor sanırım.

Biz bilmediğimiz için ilginç geliyorda aslında anladığım kadarıyla süt gelmesi sadece biyolojik bişey değil aynı zamanda psikolojik birşey bir çok yerde okudum araştırdım bu olaydan sonra çocuk boş memeyi emdikçe vücut hormonal olarak süt salgılama moduna giriyor sanırım.
Haklısınız
Dayimlarda evlat edindiler. Ama yengem emzirmişti. Ben doğurdum işte sütüm geliyor diye herkese kanıt göstermişti. Ama dayım evlat edindik diye söylemişti bize. Hala aklımız karışır o konu da.
Annelik duygularıyla oluyor demekki Allah in taktiri

X