Erkek İnfertilitesi Derdim büyük!!!Şeker hastası erkekle evlilik!

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

eftelya

Nirvana
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2006
172
91
Arkadaşlar merhaba, öyle çaresiz,öyle ümitsizimki daha fazla kafayı yememek için derdimi sizlerle paylaşmaya karar verdim, içim öyle doluki....Belki benim gibi eşi diyabetli hanımlar biraz olsun bana umut verebilir.Eşime çok aşık olarak ve çok severek evlendim.Daha evlenirken bana annesinde diyabet olduğunu ondada muhemelen bulunduğunu söylemişti fakat doktora gidip tanı konmamıştı.Anneme bu durumu anlattığımda "kızım iyi düşün şeker hastası erkeklerin cinsel sorunları iktidarsızlık gibi problemler olabiliyor eminmisin evlenmeye" demişti...Eşime o kadar aşıktımki anneme bunu önemsemediğimi ne olursa olsun evleneceğimi söyledim.Ben 27 o 28 yaşındayken nihayet evlendik ve ilk yılda bile cinsel hayatım istediğim gibi olmadı, bu arada ilk yıl eşime tip 2 diyabet teşhisi kondu ve ilaçlara başladı...
annem bana "kızım evliliğin ilk yılları her gün olabilir normaldir" demişti..Ama bizim evliliğimizde haftada 2-3 falan oluyordu.Başta biraz üzüldüm ama sonra alıştım duruma ve her evli çiftin ilişki sıklığının farklı old nu,normal diye birşey olmadığını düşündüm.İlk 4 yıl çocuk istemedik doğum kontrol hapıyla korundum, sonra çok yoğun tempolu bir işe geçtim,eşimde yoğun çalışıyordu ve cinselliğimiz iyice sekteye uğradı.Bu arada eşim ara ara sinir patlamaları yaşıyordu (sonradan şekerden old nu oğrendim) bizim kavgalarımız çok arttı,eşim her kavgada cinsel anlamdada bana küstüğü için 1 ay boyunca bile cinsellik yaşamadığımız anlar olabiliyordu.Fakat barışınca hft da 1 falan ilişki yaşıyorduk...Ara ara arkadaşlarım kocalarının aşırı istekli olduğunu söyleyip dertleştiklerinde kendi durumumu hiç belli etmeden için için üzülüyordum...
Kendimi beğenmek gibi olmasın ama eğitimli,y.lisanslı, iyi bir yerde çalışan, fit ,bakımlı ve gerçekten güzel biriyim.Özellikle iş yerimde o kadar çok bana çaktırmadan ilgi duyan ve belli eden erkekler varki...Kız arkadaşlarımda hep saçıma, cildime özenip dururlar, bakım sırlarımı sorarlar....Yani bu derece göze çarpan biri olarak, evde eşimin beni istememesi, ayda yılda bir beraber olurkende benim isteğimle oluyor gibi zoraki gibi birlikte olması, sadece yemeğe çok önem vermesi, aşka, cinsel tutkulara hiç önem vermemesi beni öyle derinden yaralıyorduki....Neyse 1-2 kez boşanma neticesine geldim, gittim psikolojik tedavi gördüm,yine ben uğraştım ben kurtardım bu evliliği...tek sebepten dolayı ONU HERŞEYE RAĞMEN GERÇEKTEN ÇOK SEVDİĞİM İÇİN...35 yaşıma geldim ve nihayet evlilik sorunlarımızı aşıp bebek kararına vardık,ama öyle gün hesabı falan yapmadım, ,stedimki aşk çocuğu olsun....Ama ne yazıkki onun cinsel isteksizliği yüzünden öyle az birlikte oldukki 1 sene boyunca çocuk olmadı.
İnternette araştırma yapınca yaşım geçtiği için şansımın ne kadar azaldığını görünce dehşete düştüm...Ona olayı ciddiye almamız gerektiğini söyledim en azından reglimin 10-12-14-16. günlerinde birlikte olalım dedim.İlk ay ne yazıkki bu kritik günlerin sadece 2 sinde benle birlikte oldu.2. aya geldik yine ona kritik günleri hatırlattım...İlk gün tam birlikte olacağız eşimde sertleşme sorunu oldu...Şimdiye dek az birliktelik yaşasakta performansı iyiydi, böyle bir durum ilk kez başımıza geldi...Eşim çok sinirlendi ve bana " beni öyle bunalttın, öyle strese soktunki çocuk için, cinsellikten soğuttun" dedi...O kadar üzüldümki,sonra 2. bir kritik gün kendiliğinden bana yanaştı ve sorunsuz birlikte olduk...Çok sevindim dedim "demek cidden psikolojik daha henüz şekerden dolayı bu yaşta sertleşme sorunu yaşamaz diye" henüz 37 yaşında çünkü...hastalık teşhisi konalı geçmişinide düşünürsek 10 sene falan oldu...Ama sürekli şekeri kontrol altında...Arada kaçamaklar yapıyor ama ona tatlı falan yedirmiyorum...Neyse sonra 3. kritik gün gene kendiliğinden bana yanaştı (yazık oda içinden öyle çok bebek istiyorki, arkadaşlarınınkini görüp komplekse giriyor:KK43:(( fakat birden yine sertleşme sorunu oldu, eliyle organını sertleştirmeye çalıştı ama yapamadı...sonrası karşılıklı konuştuk, bana birden başarısızlığının verdiği psikolojiyle "Senden cinsel olarak soğudum, seni istemiyorum, çok üstüme geldin, biraz kendini çek benden" falan dedi, öyle kötü laflar söylediki, onca aşık olduğum insan beni cinsel açıdan çekici bulmuyordu eğer sinirden söylemediyse:KK43:(((İnanın her erkeğin ilgisini çekecek bir tipim..:KK43:sonra dayanamadım ağladım karşısında istemeden ona dedimki "fizyolojik bir sorunmu var acaba?" bunu der demez iyice patladı dediki "ben tamamen normalim, hiç bir sorunum yok sana karşı bişi hissetmiyorum" dediklerine inanamadım, çünkü birbirini seven bir çifttik, oda beni hep çok sevmişti...Şeker hastalığı yüzünden diye düşünüyorum, belki erkekliğine laf ettim diye bu kadar ileri gitti...Bilmiyorum....Öyle üzgünümki, şuan işten yazıyorum, çalışamıyorum, internetten bir dünya literatür okudum, şeker hastalığının 10 senesinden sonra çoğunlukla iktidarsızlık başlar falan diyor....Kafayı yiyeceğim, yani cinsel isteksizliğini kabul etmiştim, ara arada olsa bişiler yaşıyorduk, ona karşı sevgim ilişkimizi sağlam tutuyordu, onu hala öyle seviyorumki, inanın şuan üzüntüm, eğer kalıcı birşeyse bile onun bundan dolayı kendini noksan hissedip ömür boyu mutsuz etme ihtimali...Kendini ezik hissetmesinden çok korkuyorum çünkü ben onun güçlü haline aşık olmuştum....Bebek olayı daha beter, aklıma geldikçe ağlama krizlerine giriyorum, araştırmadığım site kalmadı, tam sperm sayısı artsın ve cinsel sorunları gitsin diye ona keçiboynuzu kürüne başlayacaktımki şeker hastası sonuçta dokunur diye korktum...
Arkadaşlar yalvarıyorum size kocası uzun süredir tip 2 diyabet olup cinsellikte sorun yaşamayanlar varmı? bazı internet sitelerinde şekeri hep kontrol altında tutulabilirse cinsel sorunlar daha geç görülür falan diyor...Hep onda iktidarsızlık gelişmesi ihtimali kafamda vardı, ama içimden diyordumki 50 sinden sonra olur heralde, o zamanda ben önemsemem şimdiki gibi, bende istemem diye....BUrda forumda okudum çocuk planlayan çiftlerde eşi şeker hastası olmadığı halde sırf o an yapmaya zorunlu olduğundan strese girip kritik günlerde sertleşme sorunu yaşayan erkekler varmış...Dua ediyorum sorunu psikolojik olsun diye...Şimdiye dek az sıklıkta cinsellik yaşasakta inanın onda hiçbir problem yoktu, birden mi başlar böyle sertleşme sorunu, ne yapmam gerekir? eşi şeker hastası olan hanımlar ne olur deneyimlerinizi bana yazın, o kadar çok ihtiyacım varki......:KK43:((((

canım şimdiden geçmiş olsun eşindeki cinsel isteksizliği iş yogunluguna bağlıyorum ben çünkü yoğun çalıştıgı için yoruluyor vede kafası sürekli yoğun başka birşey düşünecek hali kalmıyor sanırım
sertleşme problemine gelince bu tamamen psikolojik bir olay kendini baskı altında hissediyor zaten internette araştırırsan böyle problemlerin okumuş ve bilinçli erkeklerde çok fazla meydana geldiğini farkedersin sana tavsiyem birlikte olmanız gereken günleri kocana söyleme normal sıradan bir günmüş gibi davran mümkün oldugunca gönlünü hoş tut ve o günlerde ona farkettirmeden sen onu baştan çıkar ipleri eline al

Arkadaşlar merhaba, öyle çaresiz,öyle ümitsizimki daha fazla kafayı yememek için derdimi sizlerle paylaşmaya karar verdim, içim öyle doluki....Belki benim gibi eşi diyabetli hanımlar biraz olsun bana umut verebilir.Eşime çok aşık olarak ve çok severek evlendim.Daha evlenirken bana annesinde diyabet olduğunu ondada muhemelen bulunduğunu söylemişti fakat doktora gidip tanı konmamıştı.Anneme bu durumu anlattığımda "kızım iyi düşün şeker hastası erkeklerin cinsel sorunları iktidarsızlık gibi problemler olabiliyor eminmisin evlenmeye" demişti...Eşime o kadar aşıktımki anneme bunu önemsemediğimi ne olursa olsun evleneceğimi söyledim.Ben 27 o 28 yaşındayken nihayet evlendik ve ilk yılda bile cinsel hayatım istediğim gibi olmadı, bu arada ilk yıl eşime tip 2 diyabet teşhisi kondu ve ilaçlara başladı...
annem bana "kızım evliliğin ilk yılları her gün olabilir normaldir" demişti..Ama bizim evliliğimizde haftada 2-3 falan oluyordu.Başta biraz üzüldüm ama sonra alıştım duruma ve her evli çiftin ilişki sıklığının farklı old nu,normal diye birşey olmadığını düşündüm.İlk 4 yıl çocuk istemedik doğum kontrol hapıyla korundum, sonra çok yoğun tempolu bir işe geçtim,eşimde yoğun çalışıyordu ve cinselliğimiz iyice sekteye uğradı.Bu arada eşim ara ara sinir patlamaları yaşıyordu (sonradan şekerden old nu oğrendim) bizim kavgalarımız çok arttı,eşim her kavgada cinsel anlamdada bana küstüğü için 1 ay boyunca bile cinsellik yaşamadığımız anlar olabiliyordu.Fakat barışınca hft da 1 falan ilişki yaşıyorduk...Ara ara arkadaşlarım kocalarının aşırı istekli olduğunu söyleyip dertleştiklerinde kendi durumumu hiç belli etmeden için için üzülüyordum...
Kendimi beğenmek gibi olmasın ama eğitimli,y.lisanslı, iyi bir yerde çalışan, fit ,bakımlı ve gerçekten güzel biriyim.Özellikle iş yerimde o kadar çok bana çaktırmadan ilgi duyan ve belli eden erkekler varki...Kız arkadaşlarımda hep saçıma, cildime özenip dururlar, bakım sırlarımı sorarlar....Yani bu derece göze çarpan biri olarak, evde eşimin beni istememesi, ayda yılda bir beraber olurkende benim isteğimle oluyor gibi zoraki gibi birlikte olması, sadece yemeğe çok önem vermesi, aşka, cinsel tutkulara hiç önem vermemesi beni öyle derinden yaralıyorduki....Neyse 1-2 kez boşanma neticesine geldim, gittim psikolojik tedavi gördüm,yine ben uğraştım ben kurtardım bu evliliği...tek sebepten dolayı ONU HERŞEYE RAĞMEN GERÇEKTEN ÇOK SEVDİĞİM İÇİN...35 yaşıma geldim ve nihayet evlilik sorunlarımızı aşıp bebek kararına vardık,ama öyle gün hesabı falan yapmadım, ,stedimki aşk çocuğu olsun....Ama ne yazıkki onun cinsel isteksizliği yüzünden öyle az birlikte oldukki 1 sene boyunca çocuk olmadı.
İnternette araştırma yapınca yaşım geçtiği için şansımın ne kadar azaldığını görünce dehşete düştüm...Ona olayı ciddiye almamız gerektiğini söyledim en azından reglimin 10-12-14-16. günlerinde birlikte olalım dedim.İlk ay ne yazıkki bu kritik günlerin sadece 2 sinde benle birlikte oldu.2. aya geldik yine ona kritik günleri hatırlattım...İlk gün tam birlikte olacağız eşimde sertleşme sorunu oldu...Şimdiye dek az birliktelik yaşasakta performansı iyiydi, böyle bir durum ilk kez başımıza geldi...Eşim çok sinirlendi ve bana " beni öyle bunalttın, öyle strese soktunki çocuk için, cinsellikten soğuttun" dedi...O kadar üzüldümki,sonra 2. bir kritik gün kendiliğinden bana yanaştı ve sorunsuz birlikte olduk...Çok sevindim dedim "demek cidden psikolojik daha henüz şekerden dolayı bu yaşta sertleşme sorunu yaşamaz diye" henüz 37 yaşında çünkü...hastalık teşhisi konalı geçmişinide düşünürsek 10 sene falan oldu...Ama sürekli şekeri kontrol altında...Arada kaçamaklar yapıyor ama ona tatlı falan yedirmiyorum...Neyse sonra 3. kritik gün gene kendiliğinden bana yanaştı (yazık oda içinden öyle çok bebek istiyorki, arkadaşlarınınkini görüp komplekse giriyor:KK43:(( fakat birden yine sertleşme sorunu oldu, eliyle organını sertleştirmeye çalıştı ama yapamadı...sonrası karşılıklı konuştuk, bana birden başarısızlığının verdiği psikolojiyle "Senden cinsel olarak soğudum, seni istemiyorum, çok üstüme geldin, biraz kendini çek benden" falan dedi, öyle kötü laflar söylediki, onca aşık olduğum insan beni cinsel açıdan çekici bulmuyordu eğer sinirden söylemediyse:KK43:(((İnanın her erkeğin ilgisini çekecek bir tipim..:KK43:sonra dayanamadım ağladım karşısında istemeden ona dedimki "fizyolojik bir sorunmu var acaba?" bunu der demez iyice patladı dediki "ben tamamen normalim, hiç bir sorunum yok sana karşı bişi hissetmiyorum" dediklerine inanamadım, çünkü birbirini seven bir çifttik, oda beni hep çok sevmişti...Şeker hastalığı yüzünden diye düşünüyorum, belki erkekliğine laf ettim diye bu kadar ileri gitti...Bilmiyorum....Öyle üzgünümki, şuan işten yazıyorum, çalışamıyorum, internetten bir dünya literatür okudum, şeker hastalığının 10 senesinden sonra çoğunlukla iktidarsızlık başlar falan diyor....Kafayı yiyeceğim, yani cinsel isteksizliğini kabul etmiştim, ara arada olsa bişiler yaşıyorduk, ona karşı sevgim ilişkimizi sağlam tutuyordu, onu hala öyle seviyorumki, inanın şuan üzüntüm, eğer kalıcı birşeyse bile onun bundan dolayı kendini noksan hissedip ömür boyu mutsuz etme ihtimali...Kendini ezik hissetmesinden çok korkuyorum çünkü ben onun güçlü haline aşık olmuştum....Bebek olayı daha beter, aklıma geldikçe ağlama krizlerine giriyorum, araştırmadığım site kalmadı, tam sperm sayısı artsın ve cinsel sorunları gitsin diye ona keçiboynuzu kürüne başlayacaktımki şeker hastası sonuçta dokunur diye korktum...
Arkadaşlar yalvarıyorum size kocası uzun süredir tip 2 diyabet olup cinsellikte sorun yaşamayanlar varmı? bazı internet sitelerinde şekeri hep kontrol altında tutulabilirse cinsel sorunlar daha geç görülür falan diyor...Hep onda iktidarsızlık gelişmesi ihtimali kafamda vardı, ama içimden diyordumki 50 sinden sonra olur heralde, o zamanda ben önemsemem şimdiki gibi, bende istemem diye....BUrda forumda okudum çocuk planlayan çiftlerde eşi şeker hastası olmadığı halde sırf o an yapmaya zorunlu olduğundan strese girip kritik günlerde sertleşme sorunu yaşayan erkekler varmış...Dua ediyorum sorunu psikolojik olsun diye...Şimdiye dek az sıklıkta cinsellik yaşasakta inanın onda hiçbir problem yoktu, birden mi başlar böyle sertleşme sorunu, ne yapmam gerekir? eşi şeker hastası olan hanımlar ne olur deneyimlerinizi bana yazın, o kadar çok ihtiyacım varki......:KK43:((((

mrb doktoruna sorabilirsin gittiği sürekli bir doktoru vardır sanırım yada bir ürologa mesela:KK34::34

en güzelini doktor cevaplar elbette ama psikolojik olma ihtimali çok yüksek

merhaba arkadaşım öncelikle Rabbim şifalar versin eşinize
gerçekten zor bir durum yaşadığınız bizde böyle sorunlar yok(eşim şeker hastası da değil ama)yine de yazmak istedim
yaşadığı sorunlar nedeniyle de olabilir bu durum şeker hastalığı nedeniyle de
bence de bir önceki arkadaşın da yazdığı gibi bir üroloğa gidin öncelikle fiziksel olarak bir sorun olabilir
bu konuda sorun olmadığı netleşirse psikoloğa gidersiniz
sorunun ne olduğu netleşirse ona göre tedavi uygulanır
tabi eşinin de bunu kabul etmesi lazım
şu an elimde çörek otu mucizesi diye bir kitap var
şeker hastalığı için yapılması gerekenler paylaşmak istiyorum ben de
belki bu hastalığı giderse herşey yoluna girer.Rabbim şifalar versin hanenize huzur versin inşallah.

Öğütülmüş az bir miktar mürrüsafi,
Biraz çörek otu,
Biraz çörek otu yağı,
1 yemek kaşığı tere tohumu,
Biraz öğütülmüş nar tohumu,
Kuruduktan sonra öğütülmüş az bir miktar lahana havucu,
1 küçük kaşık hıthıt(şeytan tersi)toplanır.

Bunların hepsi iyice yoğrulur.Sonra bu terkipten küçük bir kaşık aç karnına az bir miktar yoğurtla birlikte alınır.
Allah'ın izniyle şifa hasıl olur.

"Çörek otunda kendisine şifa bulunmayan hiçbir hastalık yoktur ancak ölüm müstesna." (Hadis-i Şerif)

Benzer sorunları bende yaşadım benim eşim tip1 şeker fakat aramızdaki sevgi aşk parmakla gösterilen cinsten.. Eşimin yıllardır doktora gitmeyişi beni deli ediyodu aramızdaki soğuk savaşı anlatamam kaç kere ölmek istedim bu aşkın yıprandığını önemsenmediğini hissettikçe yeri geldi hastaneye gitmiyorsun diye çok ağır konuştum ama sessizce ağladığını gördüğümde ben 1 kere daha öldüm kaç kere öldüm bilmiyorum son 1,5 yıldır eli elime değmedi yine gitmedi inadından şuan bunları yazarken gözlerim doldu. O beni ağlattı ben onu yıprattım benim eşimin şekerli gıdaları tüketmesinde sorun şekeri düşüyo,ama benim eşimin yaptığını sana söyleyim resmen küçük doktor yemesine beslenmesine saat olarak çok hassas ve düşkün meyvesini aksatmaz insülini aksatmaz el ve ayak bakımına çok düşkün ki bunlar çok öenmli biliyosundur özellikle ayak( benimle kavga ettikten sonra vurmazdı ki hastalanıyım diye benim anladığım bunlardaki sorun bende şeker hastalığı var neden ben ile başlıyo ) son 2 aydır ona kendisini günlük yaşantıda çok özel hissettirmeye çalıştım. benim fikrim onun dediği gibi kendini ondan çek ama yedirdiğin şeylere çok dikkat et yesin içi içine sığmasın sende ona kendini güçlü önemli hissettir öncelikle zaman ama.. umarım işine yarar

akadaşım madem ki okumuş aydın bir insansın sana tavsiyem olayın duygusal kısmını bir kenara bırak kendine daha mantıklı bir stratejik yol haritası belirle. madem ki eşini de seviyormuşsun, sebeplerden çok çözüme ulaşmaya bak. şu an senin derdin nedir? 1-eşinin cinsel soğukluğu 2-çocuk sahibi olmak isteyip de olamamanız. problemlerle tek tek başa çıkmak her zaman daha kolaydır.
az ya da çok deneseniz de 1 yıl geçmiş ve çocuk sahibi olamamışsınız. bence en önce eşinin şeker hastası olduğunu da göz önüne alarak bir spermiogram yaptırın. her şeyden önce sperm sayısı çocuk sahibi olmaya yeterli mi bakın. zira bugün her 5 erkekten 1 i sperm sorunları yaşıyor. hiç bir hastalığı sıkıntısı olmayan erkeklerde bile böyle şeyler görülüyor, eşininse böyle bir soruna sebep olabilecek ciddi bir hastalığı var. ha bunda eşinin muhalefet edeceği bir şey de yok. mesela biz de çocuk sahibi olmaya karar verdiğimizde ben 35, eşim 38 yaşındaydı. deneyip deneyip olmayınca daha 6. ay bile dolmadan ikimiz de doktora koştuk. o güne kadar ikimiz de son derece sağlıklı yaşayan insanlar olup, en ufak bir sağlık sorunumuz olmasa da, sonuçta artık 20lerimizde de değildik, denemeyle kaybedecek yıllarımız da yoktu, ikimizden birinde bir şey varsa bilip ona göre alternatiflere bakmak istedik. ha eşin mırın kırın ederse sen de jinekoloğa gidip folikül sayına ve hormonlarına bir baktırabilirsin. yani hadi bak ikimiz de doktora gidelim şeklinde cesaretlendirebilirsin. eşinin spermiogramlarında bir sorun çıkmazsa o zaman derdiniz sadece yeterince sıkılıkta cinsel ilişkide bulunmamak şeklinde netlik kazanır. ürolog doktora danışarak alınacak viagra, cialis gibi ilaçlarla eşinin ereksiyon ve kendine güven problemini aşabilirsiniz. psikiyatriste gidersiniz, yani sürüyle çözüm var.
ha yok eşinin sperm sayısı az çıkarsa da aşılama ve tüp bebek gibi çözümleri devreye sokarsınız. en azından doğal yolla deneyip deneyip boşa kürek çekip, baskı altında sinirleriniz temelli laçka olmaz. tüple bebek yaptınmı ekseriya hamilelik süresince cinsellik de yasak oluyor. cinsel ilişki baskısı olmadan geçirilecek 9 ay eşinin üzerindeki stresş de azaltır. çocuk olduktan sonra da allah kerim, yine ilaç tedavisi vs gibi alternatifleriniz var. sonuçta tıp her gün yeni bir çözüm sunuyor.
son olarak eşine sakın ama sakın keçi boynuzu kullandırtma. keçi boynuzu şeker hastalarına kesinlikle tavsiye edilmiyor.

Son düzenleme:
merhaba arkadaşım öncelikle Rabbim şifalar versin eşinize
gerçekten zor bir durum yaşadığınız bizde böyle sorunlar yok(eşim şeker hastası da değil ama)yine de yazmak istedim
yaşadığı sorunlar nedeniyle de olabilir bu durum şeker hastalığı nedeniyle de
bence de bir önceki arkadaşın da yazdığı gibi bir üroloğa gidin öncelikle fiziksel olarak bir sorun olabilir
bu konuda sorun olmadığı netleşirse psikoloğa gidersiniz
sorunun ne olduğu netleşirse ona göre tedavi uygulanır
tabi eşinin de bunu kabul etmesi lazım
şu an elimde çörek otu mucizesi diye bir kitap var
şeker hastalığı için yapılması gerekenler paylaşmak istiyorum ben de
belki bu hastalığı giderse herşey yoluna girer.Rabbim şifalar versin hanenize huzur versin inşallah.

Öğütülmüş az bir miktar mürrüsafi,
Biraz çörek otu,
Biraz çörek otu yağı,
1 yemek kaşığı tere tohumu,
Biraz öğütülmüş nar tohumu,
Kuruduktan sonra öğütülmüş az bir miktar lahana havucu,
1 küçük kaşık hıthıt(şeytan tersi)toplanır.

Bunların hepsi iyice yoğrulur.Sonra bu terkipten küçük bir kaşık aç karnına az bir miktar yoğurtla birlikte alınır.
Allah'ın izniyle şifa hasıl olur.

"Çörek otunda kendisine şifa bulunmayan hiçbir hastalık yoktur ancak ölüm müstesna." (Hadis-i Şerif)

çok teşekkür ederim Çörek otunun şeker hastalarına iyi geldiğini okumuştum bir yerlerden bunu deneyeceğim.

Benzer sorunları bende yaşadım benim eşim tip1 şeker fakat aramızdaki sevgi aşk parmakla gösterilen cinsten.. Eşimin yıllardır doktora gitmeyişi beni deli ediyodu aramızdaki soğuk savaşı anlatamam kaç kere ölmek istedim bu aşkın yıprandığını önemsenmediğini hissettikçe yeri geldi hastaneye gitmiyorsun diye çok ağır konuştum ama sessizce ağladığını gördüğümde ben 1 kere daha öldüm kaç kere öldüm bilmiyorum son 1,5 yıldır eli elime değmedi yine gitmedi inadından şuan bunları yazarken gözlerim doldu. O beni ağlattı ben onu yıprattım benim eşimin şekerli gıdaları tüketmesinde sorun şekeri düşüyo,ama benim eşimin yaptığını sana söyleyim resmen küçük doktor yemesine beslenmesine saat olarak çok hassas ve düşkün meyvesini aksatmaz insülini aksatmaz el ve ayak bakımına çok düşkün ki bunlar çok öenmli biliyosundur özellikle ayak( benimle kavga ettikten sonra vurmazdı ki hastalanıyım diye benim anladığım bunlardaki sorun bende şeker hastalığı var neden ben ile başlıyo ) son 2 aydır ona kendisini günlük yaşantıda çok özel hissettirmeye çalıştım. benim fikrim onun dediği gibi kendini ondan çek ama yedirdiğin şeylere çok dikkat et yesin içi içine sığmasın sende ona kendini güçlü önemli hissettir öncelikle zaman ama.. umarım işine yarar

ah canım yaaa, seni çok iyi anlıyorum, 1,5 yıl cinsellik olmaması ne kadar acı birşey...Seninde cinsel isteklerin olabiliyor ama bundanda önemlisi bir kadın arzulanmak istiyor, istenilmek istiyor..Ben cinsel tatminden çok bu açıdan üzülüyorum, düşünsene maddi açıdan gayet iyi durumdayız, dışardan bakılınca güzel kadın, yakışıklı kocası, güzel ev,araba vs imrenilecek bir yaşantımız var ama işin iç yüzüne bakılınca ne acılar ne tatminsizlikler var....Kadın için hiç kolay değil....eşim hep ser başkalarına şeker hastası olduğumu söyleme diye, meğer bu sebeptenmiş....:KK43: birde düşünsene evime temizliğe gelen bir bayan var,o kadar bakımsız ve cahilki...ama o kadar mutlu ve kendiyle barışıkki....arada bir kahve içeriz sohbet ederiz bana birara gülerek eşinin aşırı istekli oluşu ve her gün istediğinden bahsetti, bana sordu "umarım sen rahatsındır,eşin çok istemiyordur " diye...bende "yok yok ben rahatım" deyip geçiştirdim...kadın ben yaşlarda 2 çocuğu var erkenden evlendirilmiş ama mutlu! En son bana geldiğinde ne dedi biliyormusun ".......hanım çok mutluyum eşimde şeker çıktı artık beni rahat bırakır,şekeri olan erkeklerde istek azalıyormuş" dedi!!! zaten psikolojim bozuk bu kadının yaptığına bak!!! Canım benim eşimde aynen seninkisi gibi meyvesine falan aşırı düşkün:) yalnız anlamadığım birşey var sizin cinsel sorunlar düzeldimi?

Merhaba,
Yazdıklarını okuyunca kendi yaşadıklarım gözümün önünden geçti. Seni çok iyi anlıyorum çünkü Benim de eşim Tip 1 şeker hastası yaklaşık 10 senedir. Anladığım kadarı ile
sorun 2 aşamalı 1 çocuk sahibi olmak, 2cinsel hayatın devamı.
1.numara yani çocuk sahibi olmak için bence vakit kaybetmemeliyiz ben 30 yaşındayım ve 4 senedir evliyiz başıma bunların geleceğini bilseydim evlenir evlenmez girişirdim bu işlere
Bizde yaklaşık 6 aydır çocuk istiyoruz ve aynen dediğin gibi bizimde düzenli bir seks hayatımız malesef ki yok.Eşime bunu 1 senedir tatlılıkla anlatmaya çalıştım ama anlamak istemiyor yada belli etmiyor. Yapmadığım hiç bir şey kalmadı.Kendime ait testlerin hepsini yaptırdım bir sorun varsa bilelim , Daha çabuk olsun diye , preseed mi denemedim, rahim filmi mi çektirmedim ama sanırım bu ayda başaramadık.Nisan ayında aşılama deneyeceğim. İnşallah tutar.
2.numara yani cinsel hayatın devamı için doktor gözetimi gerekli bence.
İnternetten araştırdığımda %30 oranında şeker hastalarında empetasyon görülebildiğini öğrendim ve psikolojik ya da fizyolojik sebepleri varmış. Sonuçta testesteron azalması,tiroid hormonu yada östrojen ve progesteron artışından kaynaklanıyormuş.Yani kan testi yaptımaları ve ona göre bir doktora görünmeleri şart.Ben eşime söyledim bugün çok razı olmadı gibi ama vazgeçmeyeceğim.Sen de vazgeçme, bir de çoban çökerten diye bir bitki var.Latincesi tribulusterrestris diye sperm hareketliliğini artıran bir bitki,Onu da aldık biz şeker hastaları da kullanabiliyor.1 ay sonra etkisi varsa kendini gösterir diye düşünüyorum.
Onun dışında dua etmekten başka bişey gelmiyor elimden

Eftelya Yok hala birlikte olmuyoruz çünkü benim gönül kırgınlığım var beni dinlemedi yıllarca yalvardığım halde dinlemedi bu süreçte nasıl ilerleyeceğiz bilmiyorum ama ne zaman yanıma gelse reddettim red edilmek nası bi duygu anlasın diye :) belkide onun zamanla tedaviyi kabul etmesi ilerde benim sinirlerimi yumuşatır..glsh13 arkadaşım Tip1 diyabette sperm hareketliliğini ve kalitesini artırmak için o dediğin bitkiyi alırım ama bizim sorunumuz şu imiş sperm dışarı sadece idrarla çıkıyo yani adrenalin anında ileri değil geri kaçıyo idrar kesesine düşüp ölüyomuş özeti bu bunada faydası olur inşallah...

glsh13 bu bitkinin nasıl kullanıldığı hakkında bilgi verirmisin senin eşinde tip1 diyabet bilirsin belki bu keçiboynuzu arı sütü polen karışımlar yediriliyomuş faydasını gören varmış siz hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama burda doktorumuz bize test yaptırmadan 3-4 gün önce günde 4 kere 1 çay kaşığı karbonatı sulandır iç dedi spermleri canlı bulabilecekmiyiz idrarda diye bütün bu karışımları uygulasam belkide tüp bebek yaptırmaya gerek kalmaz çünkü tek çözüm tüp bebek dediler bize. olsun ama yinede herşeye değer ortak mutluluğumuz

glsh13 bu bitkinin nasıl kullanıldığı hakkında bilgi verirmisin senin eşinde tip1 diyabet bilirsin belki bu keçiboynuzu arı sütü polen karışımlar yediriliyomuş faydasını gören varmış siz hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama burda doktorumuz bize test yaptırmadan 3-4 gün önce günde 4 kere 1 çay kaşığı karbonatı sulandır iç dedi spermleri canlı bulabilecekmiyiz idrarda diye bütün bu karışımları uygulasam belkide tüp bebek yaptırmaya gerek kalmaz çünkü tek çözüm tüp bebek dediler bize. olsun ama yinede herşeye değer ortak mutluluğumuz

Ben istanbul dayım bu şeyi direk bitki olarak aktarlardan bulunabilir ancak ben internetten hap olarak aldım bize tavsiye eden de aynı hapı kullanmış ve ikizleri olmuş darısı bize Google da bitkinin adını yazarsanız çıkıyor isterseniz özelden markasını söylerim. Bu şey aynı zamanda vücut geliştirmeye de yarıyormuş birde bu idrara kaçma olayı sonradan mı oldu kalıcı bir şey mi yani ilaç tedavisi yok mubizde henüz isteksizlik var birde zaman zaman boşalamama yani eşimde sizde de bu belirtiler mi vardı?Allah yardımcımız olsun işimiz zor

Ben istanbul dayım bu şeyi direk bitki olarak aktarlardan bulunabilir ancak ben internetten hap olarak aldım bize tavsiye eden de aynı hapı kullanmış ve ikizleri olmuş darısı bize Google da bitkinin adını yazarsanız çıkıyor isterseniz özelden markasını söylerim. Bu şey aynı zamanda vücut geliştirmeye de yarıyormuş birde bu idrara kaçma olayı sonradan mı oldu kalıcı bir şey mi yani ilaç tedavisi yok mubizde henüz isteksizlik var birde zaman zaman boşalamama yani eşimde sizde de bu belirtiler mi vardı?Allah yardımcımız olsun işimiz zor

evet isimlerini söylersen sevinirim bunu mutlaka değerlendiririz. valla bende ve eşimde isteksizlik yoktu ben normal yollarla bebek olmadığını anladığımda ilk yıllar eşim bana ilişkiden hemen sonra sıkıştığını ve idrarla geldiğini söylerdi (hep lavaboya giderdi) yani ilişki boşalmadan biterdi efor zaman normal ama boşalma yok,sizinki zaman zaman oluyosa psikolojik olabilir belkide sana belli etmesede kendini kasıyodur streslidir ondanda olabilir Dr.unuz bişey demedimi bu konuda. inanırmısın eşimin benimle inatlaşması beni 2 kat yordu ama sonunda Dr. gittik sonuç aynen böyle.

internette sizin sorununuza baktım da kaan aydosun sitesinden şu bilgilere ulaştım:

"Meninin geri kaçmasının tanısı idrarda sperm hücrelerinin görülmesi ile konulur. Bunun için hastadan ya masturbasyon yaptırıldıktan sonra ya da cinsel ilişkiye girmesinden hemen sonra alınan idrarında mikroskop altında sperm aranır. Sperm görülmesi bunu doğrular.

Meniyi geri kaçıran diğer nedenler arasında mesane ile ilgili bazı ameliyatlar ve özellikle prostat ameliyatları, bazı büyük barsak ameliyatları, tümör nedeniyle lenf bezlerinin çıkarılması sırasında ilgili sinirlerin kesilmesi sayılabilir.

Tedavisinde öncelikle anatomik bir bozukluk bulunup bulunmadığına bakılır, eğer varsa ameliyatla düzeltilmeye çalışılır. Ama bu son derece nadirdir. Bunun dışında sempatik sinirleri uyarıcı ilaçlar kullanılır. Bu ilaçlar arasında en sık kullanılanları fenilpropanolamin, psödoefedrin, efedrin ve imipramin sayılabilir. İlaç tedavisi 2-6 hafta sürer. Genellikle 2 hafta sonra bir meni tahlili istenir. Eğer normal yolla meni dışarıya çıkmaya başlamış ise ilaca devam edilir. Kadında yumurtlamanın olacağı zaman hesaplanarak, o günlerde ilaç aldırılır ve bu sırada cinsel ilişkiye girmeleri tavsiye edilir. Böylece hastaların bir kısmında gebelik başarılabilir.

Normal yolla meni çıkması ilaç ile sağlanamamış ise yardımcı üreme tekniklerine baş vurulur. Bunun için önce kadının yumurtlama zamanı belirlenir. Bundan 2 gün önce erkeğe bikarbonat (günde 4 kez 650 mg sodyum bikarbonat tozu, suda eritilerek) verilerek idrarın asiditesi azaltılır. İşlem yapılacağı günün sabahı 2 bardak su içirilir. Daha sonra masturbasyon yaptırılır ve arkasından idrarı alınır. Ya dışarıya yaptığı idrar ya da bir sonda ile girilerek idrar mesaneden alınarak kullanılır. Bazen işlemden önce mesaneye sonda ile girilerek idrar boşaltılır ve içerisine sperm besleyici sıvı verilir.

İdrar alındıktan sonra özel yöntemlerle hazırlanır ve içindeki sperm hücreleri toplanarak intrauterin inseminasyon (IUI) yöntemiyle kadına nakledilir. Eğer yeteri kadar fazla sperm elde edilememişse tüp bebek (ICSI) yapılır. Hiçbir şekilde sperm bulunamaz ise o zaman testislerden iğne ile veya ameliyat ile alınan sperm (TESE), tüp bebekte kullanılır. Sonuçlar oldukça başarılıdır. Olguların yarısına yakınında gebelik sağlanabilmektedir."

evet isimlerini söylersen sevinirim bunu mutlaka değerlendiririz. valla bende ve eşimde isteksizlik yoktu ben normal yollarla bebek olmadığını anladığımda ilk yıllar eşim bana ilişkiden hemen sonra sıkıştığını ve idrarla geldiğini söylerdi (hep lavaboya giderdi) yani ilişki boşalmadan biterdi efor zaman normal ama boşalma yok,sizinki zaman zaman oluyosa psikolojik olabilir belkide sana belli etmesede kendini kasıyodur streslidir ondanda olabilir Dr.unuz bişey demedimi bu konuda. inanırmısın eşimin benimle inatlaşması beni 2 kat yordu ama sonunda Dr. gittik sonuç aynen böyle.

Mrb nur3838 özelden Msj göndermeyi başaramadım tribulus terrestris bitkinin adı Google a yazınca çıkıyor biz 1000 mg lık aldık sabah yada öğle yemeğinden sonra 1 tane içiyor 1 ay kullanıp 1 hafta ara verecek 1 ay sonunda spermiyogram yaptırıcaz bakalım umarım faydalı olur hepimize biz henüz isteksizlik için doktora gitmedik ama bu hafta rutin kontrollerini yaptırırken testesteron vs testlerini yaptırmasını istedim

Eftelya Yok hala birlikte olmuyoruz çünkü benim gönül kırgınlığım var beni dinlemedi yıllarca yalvardığım halde dinlemedi bu süreçte nasıl ilerleyeceğiz bilmiyorum ama ne zaman yanıma gelse reddettim red edilmek nası bi duygu anlasın diye :) belkide onun zamanla tedaviyi kabul etmesi ilerde benim sinirlerimi yumuşatır..glsh13 arkadaşım Tip1 diyabette sperm hareketliliğini ve kalitesini artırmak için o dediğin bitkiyi alırım ama bizim sorunumuz şu imiş sperm dışarı sadece idrarla çıkıyo yani adrenalin anında ileri değil geri kaçıyo idrar kesesine düşüp ölüyomuş özeti bu bunada faydası olur inşallah...

Canım 1 sene birlikte olmadığınızı duyunca eşinde empotans başladığını düşündüm ama sen reddettiğine göre eşinin cinsel gücü en azından azda olsa var...Ona sevindim.Çünkü senin eşinde 10 senedir diyabet hastası..Ben çok aşırı psikolojik bunalıma girdim, okumadığım türkçe yabancı yayın kalmadı...Yayınlarda 10 senelik geçmişi olan şeker hastalarının %50'sinde iktidarsızlık başlar diyor. Ben kendi ihtiyaçlarımı geçtim onun başına böyle birşey gelirse psikolojisinin nasıl bozulup mutsuz bir insan olabileceğinin korkusunu yaşıyorum.Eşimi o kadar çok seviyorumki, onun üzüntüsüne dayanamam.Komplikasyonlar öyle kötüki, kalp krizi ,kansere yakalanma, kör kalma riski o kadar artıyorki...Böbreklerini kaybedebilirler, gözlerini kaybedebilirler, Allah korusun ayakları yaralansa yara kapanmasa amputasyona kadar giden ciddi komplikasyonlar var (ayak kesilmesi) Allahım ya düşündükçe kafayı yiyorum, bu hft psikologdan randevu aldım...Olumlu düşünmek istiyorum, ama düşünemiyorum.Eşim diyetine dikkat etse, spor yapsa bu komplikasyonları geciktirebiliriz, ama arada bir tatlıyı buldumu hiç affetmiyor:KK43: + çok hareketsiz, tv karşısında hiç kıpırdamadan saatlerce film izliyor:KK43: spor yazdan yaza azıcık yüzme işte...Birde çoğunluk şekere 40'ından 50'sinden sonra yakalanıyor komplikasyonlar başlayana kadar zaten yaşlanıyor, ama bizim eşlerimiz gencecikken bu hastalık sardı bedenlerini....Dua etmekten başka çare yok, Allah'ım şifa versin tüm hastalara....Bu arada bahsettiğin bitkiyi araştıracağım canım, çok teşekkürler...

merhaba arkadaşlar nerden başlasam bilemiyorum şeker hastalığı,cinsel isteksizlik,hamile kalamama ve son olarak varikosel!.eşim şeker hastası 2010 da evlendik ve 5 ay sonra şeker hastası olduğunu öğrendik.zaten ilk gecemizden sonra sorunlar kendini göstermeye başlamıştı ama ailede kimsede olmayınca şeker hastalığı aklımın ucundan geçmedi.evlilik heyecanı,düğün stresi sanmıştım ama birşeylerin ters gittiğini de anlamıştım.hiç bir zaman düzenli bi cinsel hayatımız olmadı.işin garibi ben ovülasyon günlerimi hissedebiliyorum ama bi işe yaradığını söyleyemem.eşimin spermlerinde problem vardı bunu biliyorduk zaten e vitamini ve bazı ilaçlar kullanmıştı ve ben hamile kaldım fakat 8.haftada kürtaj oldum(kalp atışları duyulmadı).daha sonra yine denedik ama ben yine hamile kalamıyodum ve ya o ilaçlara devam etmesini ya da tekrar test yaptırmasını söyledim ama eşim ilaçların kutusunu atmış ve tabi ki teste de yanaşmadı.bir kaç kez ısrar edip üsteledim ve bi kaç gün önce test yaptırmış ama sonuç öncekinden kötü çıktı ve bide üstüne varikosel çıktı.şimdi napıcamı şaşırdım artık yoruldum.eşim illa ameliyat olucam diyor ama ben ameliyatı istemiyorum çünkü şeker hastalarının ameliyatları (sanırım narkozdan) riskli oluyor diye duymuştum.kızlar lütfen bi akıl verin.bu hafta başka bir üroloğa daha gidicez.bu varikoselin ilaç tedavisi yok sanırım.riskli mi bari onu söyleyin lütfen.

merhaba arkadaşlar nerden başlasam bilemiyorum şeker hastalığı,cinsel isteksizlik,hamile kalamama ve son olarak varikosel!.eşim şeker hastası 2010 da evlendik ve 5 ay sonra şeker hastası olduğunu öğrendik.zaten ilk gecemizden sonra sorunlar kendini göstermeye başlamıştı ama ailede kimsede olmayınca şeker hastalığı aklımın ucundan geçmedi.evlilik heyecanı,düğün stresi sanmıştım ama birşeylerin ters gittiğini de anlamıştım.hiç bir zaman düzenli bi cinsel hayatımız olmadı.işin garibi ben ovülasyon günlerimi hissedebiliyorum ama bi işe yaradığını söyleyemem.eşimin spermlerinde problem vardı bunu biliyorduk zaten e vitamini ve bazı ilaçlar kullanmıştı ve ben hamile kaldım fakat 8.haftada kürtaj oldum(kalp atışları duyulmadı).daha sonra yine denedik ama ben yine hamile kalamıyodum ve ya o ilaçlara devam etmesini ya da tekrar test yaptırmasını söyledim ama eşim ilaçların kutusunu atmış ve tabi ki teste de yanaşmadı.bir kaç kez ısrar edip üsteledim ve bi kaç gün önce test yaptırmış ama sonuç öncekinden kötü çıktı ve bide üstüne varikosel çıktı.şimdi napıcamı şaşırdım artık yoruldum.eşim illa ameliyat olucam diyor ama ben ameliyatı istemiyorum çünkü şeker hastalarının ameliyatları (sanırım narkozdan) riskli oluyor diye duymuştum.kızlar lütfen bi akıl verin.bu hafta başka bir üroloğa daha gidicez.bu varikoselin ilaç tedavisi yok sanırım.riskli mi bari onu söyleyin lütfen.

Arkadaşım spermiyogram sonuçları değişebilir. Güvenilir bir yerde yaptırman da önemli, yaptıdığın yere güveniyorsan eğer yine de bebek için 1 tane spermin yeterli olduğunu unutma. 1 kere hamile kalmışsın, yine kalırsın Allah'ın izniyle. Varikosel için hemen ameliyata girişme bence Teoman Kadıoğlu iyiymiş sanırım varikosel tedavisinde ama yine de ameliyat bence de riskli, şekeri sürekli kontrol altına alınmak durumunda. Olmadı aşılama,tüp bebek deniycez. Hepimiz yarın ne ile uyanıcağımızı bilemiyoruz.Onların kaderi, bizimde kaderimiz olmuş aslında

Arkadaşım spermiyogram sonuçları değişebilir. Güvenilir bir yerde yaptırman da önemli, yaptıdığın yere güveniyorsan eğer yine de bebek için 1 tane spermin yeterli olduğunu unutma. 1 kere hamile kalmışsın, yine kalırsın Allah'ın izniyle. Varikosel için hemen ameliyata girişme bence Teoman Kadıoğlu iyiymiş sanırım varikosel tedavisinde ama yine de ameliyat bence de riskli, şekeri sürekli kontrol altına alınmak durumunda. Olmadı aşılama,tüp bebek deniycez. Hepimiz yarın ne ile uyanıcağımızı bilemiyoruz.Onların kaderi, bizimde kaderimiz olmuş aslında

sağol canım cevabın için.evet ameliyatı son çare olarak düşünüyorum ben ama eşimi ikna etmem lazım.ALLAH hepimiz için hayırlısını versin inşallah.akşam tv izlerken eşimin elleri titremeye başladı hemen şekerini ölçtüm 56 ya düşmüş.bişeyler yedi hemen, 1 saat sonra filan tekrar ölçtüm bu kez de 226 ya çıkmış.bu günümüze şükür yine de beterin beteri var ama zor çok zor...ona belli etmemeye çalışıyorum ama ne olacak böyle bilmiyorum.1 ay olmuştur ilişki olmayalı bebek istemesem cinsel sorunları pek takmam ama işte onun içinde başta düzenli bir ilişki gerekiyor.bide çevre beni çok bunaltıyor.2-3 kilo almışım bu aralar hemen onu farkedip aa bebek mi geliyor?bebek var mı?diye sorup duruyorlar.terslicem olmayacak!...ALLAH'ım bize bu imtihandan alnımızın akıyla çıkmayı nasip etsin ne diyeyim hepimiz için hayırlısı.

X