DEPRESYONMU YOKSA ANKSIYETEMI?

Shmelodi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2017
87
46
Arkadaşlar umarım en kısa sürede soruma yanıt alabilirim doğum yapali 6 ay oldu .6 ay sonra lohusalık depresyonu başlar mi.yoksa o depresyon dedikleri şey sadece doğumdan sonraki 40 günümü kapsiyo.Arkadaslar 1 aydır bende şöyle bi durum var.Bebegime karşı ara ara sogumalar hissediyorum .Bazen onu cook seviyorum bazende garip garip duygular hissediyorum. Kimseyede anlatamıyorum . Sonrada kendime kızıyorum boyle düşündüğüm için.Gelgitli ruh hallerim çok fazla.evet bebeğimi cook seviyorum.onunla gayet güzel bir şekilde ilgileniyorum fakat dediğim gibi ara ara öyle bi his cokuyoki icime bazen yabancılasiyorum bebeğime karşı.garipsiyorum.Lutfen bilenler söylesin bu depresyonuu?geçici bir durum mü? Doğumdan bu kadar sonra bu tarz şey yasayan varmı.

Arkadaşlar umarım en kısa sürede soruma yanıt alabilirim doğum yapali 6 ay oldu .6 ay sonra lohusalık depresyonu başlar mi.yoksa o depresyon dedikleri şey sadece doğumdan sonraki 40 günümü kapsiyo.Arkadaslar 1 aydır bende şöyle bi durum var.Bebegime karşı ara ara sogumalar hissediyorum .Bazen onu cook seviyorum bazende garip garip duygular hissediyorum. Kimseyede anlatamıyorum . Sonrada kendime kızıyorum boyle düşündüğüm için.Gelgitli ruh hallerim çok fazla.evet bebeğimi cook seviyorum.onunla gayet güzel bir şekilde ilgileniyorum fakat dediğim gibi ara ara öyle bi his cokuyoki icime bazen yabancılasiyorum bebeğime karşı.garipsiyorum.Lutfen bilenler söylesin bu depresyonuu?geçici bir durum mü? Doğumdan bu kadar sonra bu tarz şey yasayan varmı.
Lohusa depresyonu sanıldığı gibi 40 gün sürmeyebilir. Hala depresyonda olabilirsiniz. Doktorunuzla görüşün ya da daha sık yardım isteyin. (Eşiniz/aileniz vs.) Her şeyi aynı anda düşünmek çok sıkıntı. Kızım 9.5 aylık ve hayattan o kadar sıkıldım ki. Sebebini bilmeniz önemli. Benim sebebim sosyal çevremi ve bulunduğum statüyü işi vs kaybetmiş olmam. Sosyal aktivitem sıfır vs. Bunun suçlusu bebeğimmiş gibi davranabiliyorum bazen hepimiz yaşıyoruz bunları. Ama geçiyor. Geçmek zorunda. Durum daha ciddi ise doktorunuza danışın.

hamilelikteki diyafram bozulması bu tip sorunlara sebep olabilmektedir. düzenli bir nefes terapisi kolayca bu işi çözebiliriz

nefes terapisi koçluğum vardır

Bende çok ağır bir depresyon sürecinden geçtim evi terketmeyi düşündüm , anneme ben bebeğime bakamıcam dedim,neler neler. Psikolojik tdavi ve ilaç tedavisiyle atlattım 6 ay hiçbirşey yoktu.Şimdi yeniden hayat boş amaçsız gelmeye bebeğimin hayatımı mahvettiğini düşünmeye başladım , bir anda yine o korkular hayattan zevk alamama durumları çıktı ortaya.Yine tedaviye başladım , kendimden korkuyroum ömür boyu bu beni hep takip mi edecek , bebeğime ne zaman şuursuzca bağlanıcam ve bugünleri unutacağım.Bir anne için yaşananlar çok acı verici ,çocuğunun suçu olmadığı halde hissedilenler.Geçiyor diyorlardı evet geçiyor ama neden tekrar geliyor onu bilemedim.

hamilelikteki diyafram bozulması bu tip sorunlara sebep olabilmektedir. düzenli bir nefes terapisi kolayca bu işi çözebiliriz

nefes terapisi koçluğum vardır
Arkadaşım mesajlarına baktım da. Sorması ayıp manyak mısın , insanlarla dalga mı geçiyorsun daha kötüsü bu yazdıklarına inanıyor musun ?

X