deprem belirtileri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
eskiden beri benimde aklımda hava böyle değişik kızıl olunca deprem olur derler diye kalmıştır. hatta bu sabah kalktım kızıldı ortalık burdada.. sonra güneş doğuyor ondandır deyip düşünmemeye çalıştım.. bu beni de hep tedirgin eder çünkü..
Rabbim herşeyin hayırlısını versin. ölümünde..
hayırlı kandiller

coronayla ilgili türk hekim diyor ki sık sık buruna su çekin sık sık ellerinizi yıkayın.burundan gırıyormuş hastalık.ciğere inmeden atılma ıhtımali var.buda demek oluyor ki günde 5 defa abdest almak o korumayı sağlar.namaz kılan bir insan her bakımdan(kıyafet,çamaşır,) temiz ve hıjyen olur zaten(dıkkat edenler ).temizlik açısından abdest korur bence. gün içerisindede illaki el yüz yıkanıyor.hele yazın. manvıyatı da bonus.

Genelde o kızıl havayı deprem belırtısı olarak kabul edıyor halkımız deprem gunlerı oyle oldugunu soyleyen var. Dunyanın sonuna dogru yaklasıyoruz zaten butun bu savaslar hastalıklar depremler falan fılan. Bırı zaten demıstı subatın 29 una buyuk bır deprem beklıyoruz fay hatlarında kıpırdanmalar var demıstı bende aynı durumdayım korkuyorum allah sonumuzu hayır etsın ne dıyelımm korkunun hıcbır faydası yok önlemler alınmalı. Dun gormustum bır deprem bılımcısı fay hattı uzerınde 100 bın bına var dıye keske kontroller yapılsada dayanalıklı olmaynlar yıkılsa bosatılsa ama bızım ınsanımız basına bı felaket gelmeden onlem almıyor malesef

Annen hıssetmıs bence normalde yıldız cok kaymaz gunde bır suru olen ınsan oluyor

Bu kizillik ertesi gun havanin guzel hatta biraz daha sicak olacagi anlamina gelir.
Bunu ben pragda cok gorurum ve gercekten hava o gun ve ertesi gunu cok gunesli olur.
Ayrica oralarda deprem olma riski dahi yok ama gokyuzu boyle olur cogu zaman.

Deprem maalesef tahmin edilebilir bir şey değil, deprem tahmincisi olarak geçinenler de tam bir şarlatan benim gözümde. Adamlar dünyadaki en aktif faylar üzerinden tahmin yürütüyorlar, en olası deprem bölgeleri için "deprem olacak" diyorlar. Biraz zorlasam ben de yaparım.

Dünya değişiyor, küresel ısınma artık ciddi farklar yaratıyor. Mevsimler, mevsim geçişleri eskisi gibi değil. Bunları depreme bağlamak çok yersiz. Evet, yaklaşırken hayvanların hissedebildiği gibi konular var, o konuda bilgim olmadığı için bir şey diyemem ama öyleyse bile bu bizi kurtarmaz.

Eviniz, iş yeriniz sağlam mı? En önemli konu bu. Tereddütleriniz varsa korkular olacaktır elbette. Hoş sizinki sağlamdır, eş dost eski binalarda oturuyordur..
Maalesef İstanbul'daki çarpık yapılaşmayı düşündükçe ben bu işin içinden çıkamıyorum.

Müslüman'ım dediğin için yazıyorum.. abdest almayı sadece suyla temizlenmek olarak mı görüyorsun..ne kadar hikmeti olduğunu bir araştır derim!!ayrıca uzmanlar sık sık elleri yıkamanın Corona virüsünden korunmada çok önemli olduğunu söylüyorlar

Emre kulaç mi takip ettiğiniz kişi, o sadece havaya mi bakıyor? Isaretler diyor sanirim baska bi sistemede bakıyor.

Eskiden çok erken işe giderdim sabahları da o kızıllık olur artık havaya güneşe yağmura bakmak kar etmeyecek ne yazık ki olan olacak

Yalnız sterilize etme özelliği su da vardır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…