deprem belirtileri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Birde kopekler hissedermis durduk yere sebepsiz ulurlarmis havlarlarmis

99 depreminde enkazda kalmış 6 yaşında bir çocuk olarak o gün köpeklerin sesleri hala kulaklarımdadır.
O yüzden köpek havlaması çok korkutur psikolojik olarak.
Hele gece duyarsam kasılıyorum yatamıyorum.
Allah yaşatmasın inşallah hiç bi yere

Ben elazigliyim 2020 depremini görmedim bursadayim ama 2010 depremini gördüm havada toz yagiyodu sanki arkdasin attiginin aynisi gök yüzü vardi daglar cok tuaf geliyodu gözüme o gün bide bizim kuş vardi o gün cok cirpiniyodu kafesinden cikmak istiyodu ve gercekten o gün deprem oldu hala unutamiyorum o korkuyu her dakika deprem oluyomus gibi sallaniyorum

Ben 8. Kattaym bu görüntüyü çoğunlukla yakalar çekerim hiç depremde olmadı. Bir alakası yok. Denizin durumu bir ihtimal ama bulutlardan deprem tahmini yapanlara inanmayın. Hele şu ara zaten riskli yerler belli bende şurda olacak desem tutabilir yani.

Deprem maalesef tahmin edilebilir bir şey değil, deprem tahmincisi olarak geçinenler de tam bir şarlatan benim gözümde. Adamlar dünyadaki en aktif faylar üzerinden tahmin yürütüyorlar, en olası deprem bölgeleri için "deprem olacak" diyorlar. Biraz zorlasam ben de yaparım.

Dünya değişiyor, küresel ısınma artık ciddi farklar yaratıyor. Mevsimler, mevsim geçişleri eskisi gibi değil. Bunları depreme bağlamak çok yersiz. Evet, yaklaşırken hayvanların hissedebildiği gibi konular var, o konuda bilgim olmadığı için bir şey diyemem ama öyleyse bile bu bizi kurtarmaz.

Eviniz, iş yeriniz sağlam mı? En önemli konu bu. Tereddütleriniz varsa korkular olacaktır elbette. Hoş sizinki sağlamdır, eş dost eski binalarda oturuyordur..
Maalesef İstanbul'daki çarpık yapılaşmayı düşündükçe ben bu işin içinden çıkamıyorum.
aynen oyle, benim oturdugum bina saglam ama biz 4 katliyiz yanimizda 11 katli bit bina var mesela kotlu bir bolge ve uzerimize yikilmamasi gercekten mucize olur, ayrica 10 dk mesafede ailem oturuyor ve evleri muhurlendi ama oturmaya devam ediyorlar muhuru kirip iceri girdiler. yani evime guvenmek cok bisey ifade etmiyor ne yazikki...

Komplo teorileri çok var aslında bu konuyla ilgili..
Gökyüzü ve gezegen hareketleri ile tahmin ediyor Astrolog Nilay diye bir kadın başlarda kadın saçmalıyor ya düzenbaz felan dedim ama sonrası en az 15-20 teorisinin gerçekliğine şahit oldum..
Nilay hanım büyük deprem beklemediğini söylüyor istanbul için doğu ve egede bekliyorum diyor. Birde hazirandan sonra bu virüs deprem olayları falan durulacak dedi. Türkiye ilerleyen yıllarda hortum ve fırtınalarla uğraşacakmış depremden çok

Evim istanbulda gölkenarında ve böyle kırmızı gün batımı 2 3 aydır oluyor günesli, acık günlerde hiç aklıma gelmedi depremle baglantı kurmak. Eğer evinizi güvenli bir yere tasıyamıyorsanız ya da tam tersi gerekli önlemleri aldıysanız bos yere kendinizi doldurmayın keza psikolojiniz bozulur böyle.

99 depremi 9 yaşimdaydim..
ne kotüydü.. herseyi hatirliyorum.. 5 kardeş anne babam hangimizi alacaģini sasirdi elektirikler kesildi.. Gurultüsu hele ki..parkta otururken yer nasil sallaniyordu..
burdaki depremden otürü hala psikolojik sallanma yasiyorum valla korkumdan ote tedirginlik oldu insanda izler kaliyor..
insallah bir daha yaşatmasin Rabbim..
bilincli olucaz.. nabalim.

aynen oyle, benim oturdugum bina saglam ama biz 4 katliyiz yanimizda 11 katli bit bina var mesela kotlu bir bolge ve uzerimize yikilmamasi gercekten mucize olur, ayrica 10 dk mesafede ailem oturuyor ve evleri muhurlendi ama oturmaya devam ediyorlar muhuru kirip iceri girdiler. yani evime guvenmek cok bisey ifade etmiyor ne yazikki...
Allah kolaylık versin, keşke taşınma ihtimaliniz olsa da taşınsanız ailenizi de alıp. Elden ne gelir ki başka :KK43:

99 depremi 9 yaşimdaydim..
ne kotüydü.. herseyi hatirliyorum.. 5 kardeş anne babam hangimizi alacaģini sasirdi elektirikler kesildi.. Gurultüsu hele ki..parkta otururken yer nasil sallaniyordu..
burdaki depremden otürü hala psikolojik sallanma yasiyorum valla korkumdan ote tedirginlik oldu insanda izler kaliyor..
insallah bir daha yaşatmasin Rabbim..
bilincli olucaz.. nabalim.
Izmittemisiniz cok gecmis olsun:KK43:

17 ağustosta yıldızlar değişik görünmüş olabilir ama ben birseyi işaret ettiğine inanmıyorum açıkçası, gökyüzü heryerde gökyüzü sadece depremden etkilenecek yerde mi değişik gözüküyor? Bulut fln da değil ta yıldızlar bi de dünyadan kmlerce uzakta olan yıldızlar... Ayrıca dünya üzerinde çok daha büyük depremler oluyor (ki deprem büyüklüklerinin logaritmik arttığı düşünülünce) japonyada böyle birşey olmuş mu mesela? Sanmam... depremlerden çok etkilendiğimiz için biz herşeye anlam yüklüyoruz klasik türk milleti, bu kdr kafayı bina için yapı için yorsak kimse paranoyak olmaz.
Bu paranoyaklik degil o gece marmarada denize girenler suyun aksam hatta geceye kadar cok sicak oldugunu soyluyolar
17 agustos yazin evet ama yaza gore cok felaket bi sicak varmis ve yasayan herkes demiski doga bize olacagini belirtiyodu simdi olsaydi anlardik
Yildizlar kocamanmis ve cok netmis buna herkes dikkat etmis hele de depremden sonra

Sizin köpeğiniz yok sanırım çünkü aslında durduk yere havlamıyorlar. Mesela ağaçta kedi görse saatlerce havlar benim köpeğim. Ya da uzaktan bizim rahat duyamadığımız başka köpeklerin havlamalarına cevap verebiliyorlar veya sevmedikleri biri geçti yoldan diyelim yine havlıyorlar yani hayvanı görmeden sebepli sebepsiz havladığını bilmek çok zor.

Bir de benim gördüğüm uluma ve havlama köpeğe göre değişiyor. Kimi köpekler ulumayi daha çok seviyor sadece ki bu kötü bir şey olacak demek değil oyle seviyor hayvan, tarzı o oluyor 😂

Bir de gözümle de gördüm deprem olmadan önce de olurken de benim köpek hiçbir şey yapmamıştı. Ev köpeği sokak köpeği ile de alakalı değil bu köpek köpektir neticede. Kısaca her ulumada havlamada tedirgin olmaya gerek yok
O geceyi yasayanlarin cogu sarsinti 5-10 dk once gelmeden hayvanlarin neredeyse cildirdigini soylemis cok huysuz olduklarini yerinde duramadiklarini bagirdiklarini vs ve buna bi depremde bende sahit oldum o da 6 civariydi

virusler depremler derken psikoloji iyice alt ust oldu.

bilen ilgilenen varmi bilmiyorum. buyuk depremlerden once yeryuzunde olusan bazi degisiklikler oluyor.

bir kac gundur istanbul da gunes batarken olusan renkler kafa karistirici. takip ettigim bir deprem tahmincisi var o da ayni seyden soz ediyor. iyice geriliyorum.olumlerden olum begeniyoruz resmen, depremden olmek mi yoksa virus ten olmek mi diye geciyor icimden...

bu kizillik mevsimsel midir sizce? fark eden oldumu?
Türkiye chemtrails takipçilerine bakın faceden.

99 depreminde enkazda kalmış 6 yaşında bir çocuk olarak o gün köpeklerin sesleri hala kulaklarımdadır.
O yüzden köpek havlaması çok korkutur psikolojik olarak.
Hele gece duyarsam kasılıyorum yatamıyorum.
Allah yaşatmasın inşallah hiç bi yere
Rabbim bi daha kimseye yasatmasin Allah olenlere rahmet kalanlara da sabir versin ben o zaman bebektim bilmiyorum ama hatirlasaydim psikolojim saglam olmazdi heralde buyuk gecmis olsun size de:KK43:

virusler depremler derken psikoloji iyice alt ust oldu.

bilen ilgilenen varmi bilmiyorum. buyuk depremlerden once yeryuzunde olusan bazi degisiklikler oluyor.

bir kac gundur istanbul da gunes batarken olusan renkler kafa karistirici. takip ettigim bir deprem tahmincisi var o da ayni seyden soz ediyor. iyice geriliyorum.olumlerden olum begeniyoruz resmen, depremden olmek mi yoksa virus ten olmek mi diye geciyor icimden...

bu kizillik mevsimsel midir sizce? fark eden oldumu?
bir şeylerin habercisi olabilir bana normal gelmedi deprem önceden belirti veriyor bence mesela bi ara dogu tarafında yılanlar çogaldı çok görünmeye başladı 4-5 ay sonrada deprem oldu o civarlarda ne bileyim bunun gibi bişi olabilir zaten istanbul içinde kaç senedir uzmanlar çok büyük bir deprem olcağını söylüyorlar..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X