deprem belirtileri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Havanın kızıllığıyla depremin alakası olduğunu sanmıyorum. Örneğin benim bir-iki tane, hava böyle kızılken çektiğim fotoğraf var, deprem falan olmadı ardından.
Yalnız karıncalar çok soğuk havalarda görülmeye başlayınca biraz tedirgin oluyorum, normalde kışın dahi biraz ısınsın ortalık, hemen bizim mutfağa kurulurlar, yazın zaten mıntıkaları ama çok soğuk günlerde de çıktıklarında bi acaba diyorum.

O kızıllığı ben de görmüştüm akşam.Sabah arabaya bindiğim zaman termometre 15 dereceyi gösteriyordu . Şu anda da -8 kattayım yani yerin ortalama 25 metre altına .Allah korusun hepimizi

Evet depremin belirtileri illaki olur ama o deprem tahmincilerinin eminimki donanımlı bazı araçları vardır gökyüzüne bakıp aa bugun kızıllık var falan demiyordur
Hem kızıl gun doğumunu ilk kez görmüyorum ben deprem de olmadı

dışardan görebilecegımız belirtiler oldugunu dusunmuyorum görsek bile anlamlandırabılecegımızı düşünmüyorum....

korkumuz batıl inançlara dönmesin
Deprem olacaksa olacak umarım en az hasarla kurtuluruz yapacak bir şey yok
Lütfen her şeyden anlam çıkarmayalım

Hanımlar,
korkuyu, endişeyi, korkular yüzünden yaşadığınız paniği anlıyorum da, birbirinizi bu şekilde panikletmenizi, konuya kıyameti, abdesti, müslümanlığı dahil etmenizi anlamıyorum.
Dini içerik yasaktır kuralının anlaşılmayan yanı nedir mesela? Bunu da anlamıyorum, anlayışım yetersiz demek ki.

Hava kızıl olur zaman zaman, bunun sebebi güneş ışığının gök cisimleri ışığıyla birbirine karışması diye açıklayabiliriz en basit haliyle, gece olursa da hava patlayacak, fırtına ve sağanak olacak demektir.

Birkaç sene önce İstanbul'da gün ortası hava kararmadı mı? Ne oldu aniden dolu yağışı oldu, herşeyi depreme bağlamayın, kaldı ki zaten deprem ülkesiyiz, böyle korkularla psikolojinizi bozmak yerine nasıl bireysel önlemler alabiliriz diye düşünün.
Japon'lar ne yapsın? Her depremleri 8-9 şiddetinde, peşinden tsunami yaşıyorlar ama hiçbiri gökyüzü kızıl mı yeşil mi diye bakmıyor, binalarına güveniyorlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…