Değişiklik yok boşanıyorum:(

canım bı evlılığın bıtmesı çok zor ama eşine bıraz daha şans verebılo5sın eğer pışman oluyorsa duzeleceğıne söz verıyorsa ailesıde destek.ama dıkakt et kumar alışkanlığı varsa kolay kolya bırakamz ben eşimden kumar alışkanlığı yuzunden ayrıldım ve bu huyundan hıç vazgeçemmedı ınan sonu daha kötu oluyo yol yakınken çocuk yokken ayrılıp tekrar hayatını kurabılıtrsın karar senın allah yardımcın olsun.

ramazan günü kumar ve içki mi :1shok:
Allah ıslah etsin...
can çıkar huy çıkmaz :ecrin_bebek:

canım ya öncelikle allah yar ve yardımcın olmasını diliyorum üzüldüm gerçektende daha bu kadar erken olmasaydı keşke.çok duaya ihtiyacın var inşallah eşin düzelir paki bişey soracağım evlendiğiniz ilk zamanlar nasıldı nişanlılık ve onun öncesi böylemiydi canım ya üzülme =)

canım ya allah yardımcın olsun çok üzüldüm ya bu kadar çabuk değişebiliyormu yada daha önceden nasıldı eşin nişanlıyken ve onun öncesi böyle yaparmıydı küfür, içki, kumar, sorumsuzluk falan

Canim benim okumuştum konunuzu
ne denilebilirkii hakkinizda hayirli olani versin yüce ilahim
belkide buydu hayirli olan

Amanın bak canım benim eşine bir şans daha vermeni rica ediyorum.Şöle düşün oda çk zor günler yaşamış,sende haklısın evin yükü senin omuzlarına binmiş.Ama bir erkeğin evde oturması kadar kötü bişi yk psikolojisi bozulmuş olabilir,karşında kendini ezilmiş görmüş olabilir,kesinlikle sen destek vermişndir ama erkekler tuhaftır.Ne yapacakları ne dedikleri belli olmaz.Evliliğin temeli kadındır.Biraz daha sabredip belki pişmanlığını görebilirsin.İşe başladığı zaman para kazanıyorum yapamadıklarımı özlediklerimi senden izin alarak yapmış.Ama sanırım içki içme meselesini seninle kavga ettikten sonra yaptı.Bunuda o anlık bir dayanıksızlık zaaf olarak gör.Allah la kul arasındadır yapılan hatalar.Buna ne sen nede ailesi karışamaz.Yapacağın şey büyüklerinden yardım alarak tabi eşininde bu aradaki tavırlarına bakarak son bir kez de olsa şartlarını sunarak bir şans daha vermen.Evliliğin ilk yılları çk zordur çk.Hepimiz geçtik nişanlılık sevgilik başka ama aynı çatıda yaşamak çkdaha başka.Eşinin ailesinin senden yana olması seni çk sevdiklerinin belirtisi vede çk güzel senin adına.Kumar oynamak meselesine gelince daha önce böle bişey yapıyormuydu.En kızdığım şey rıskını başkalarına yedirmek.Ama arada sırada yemeğine falan oynarlarsa izin ver.Erkekler de bazen tuhafta olsa böle stres attıklarını sölerler vede zannederler.Maalesefki ramazan ayında türkiyedeki her kahvede kumar oynatılıyor vede erkeklerin % 70 i sahur vaktine kadar kahvede duruyrlar.Üst komşumun eşi işletiyr ve adam iftardan sonra işine gidiyor sabah 6 da geliyr ramazanda, en çkda para kzandığı aymış.Allah ıslah etsin bu erkekleri.Her neyse sonuç itibarıyla iyi düşün.Bak bu yuvayı kurmak için çaba harcamışınız emek vermişnz birbirinizi sevmiş aynı yastığa baş koymuşunuz.İki medeni insansınız konuşarak anlaşma yoluna gidebilirsinz.İnşallah herşey gönlünce istediğin gibi olur .Mutluluklar

maddi sıkıntılar ev reisliğinin gerektirdiklerini yapamama bunu eşinin halletmesi erkek için çok can sıkıcı bir durum.ramazanda içmesi tabiki tasvip edilecek bişey değil kumarda.ama ona bunu söyleme tarzınız sanırım biraz sert olmuş.en doğru davrananlar eşinizin ailesi olmuş.toparlayıcı görevini üstlenmişler ama başarılı olamamışlar.bide dikkatimi çekti.her tartışmadan sonra niye annenizi arıyorsunuzki.birer yetişkin olarak sorunlarınızı mümkün olduğunca onlara hissettirmemeniz gerekirdi.son noktaya gelinir.ondan sonra anlatılır bişeyler.ben birbirinizi anlıyamadığınızı düşünüyoruma.s.

böyle en basit kavga da bosanılmamalı diye düşünüyorum
kimsenin evliliği dört dörtlük değil ki
erkekler bazen sinirle ağır laflar edebiliyor ama annenizi aramanız ve kayınpederinize haber vermenizi doğru bulmuyorum
hiç kavgasız gürültüsüz evlilik var mı :uhm:
umarım her sey yoluna girer a.s.

eğer bu ilkse bişey diyemem ama sürekliyse...eğer ben elimden geleni yaptım bu adam düzelmez diyorsan hazır çocuk yokken ayrılın derim.ama bu kadarınıda yapmıyodu çalışmamasından kavgalarımızdan kaynaklandı diyorsanız bir şans daha verin...kusura bakmayın ama eşinizde bi cins doğrusu hem ramazan vakti içip kumar oynasın hem hakaret etsin hemde boşanıcam gibi laflar etsin... bence ayrılsanızda ayrılmasanızda bir süre evden uzaklaşın sizi kaybetme korkusunu yaşasın...o oturduğunuz evde yalnız kaldığında hatasını daha çabuk anlayacak ve inşallah düzelecektir.benim eşimle farklı sorunlarımız vardı ama o bu yöntemle değişti..

İki taraf aileleri de karşı çıktı evi terketmeme.Boşanacaksanız bile boşanmadan evden ayrılmayacaksın dediler.Ben de eşyaları topladığım gün ortada ayakkabılarımı bile bırakmadan bütün herşeyi yatak odama aldım.Bavulları falan hazır bir şekilde.Ortalıkta hiç bir şeyimi bırakmadım.Sonra da yattım.Geldiğinde kapıyı açar açmaz gelip hemen yatak odasının kapısın açtı.Gitmiş miyim diye.Dün de arkadaşlarımla iftar yaptım dışarıda.Saat 19:30 gibi aradı beyfendi.Nerdesin gelmeyecek misin diye.Geç gideceğimi söyledim.Şimdi sıra onda bakalım.Biraz daha böyle gitcek.Bugün de iftarda dışarıda olmayı planlıyorum.

İki taraf aileleri de karşı çıktı evi terketmeme.Boşanacaksanız bile boşanmadan evden ayrılmayacaksın dediler.Ben de eşyaları topladığım gün ortada ayakkabılarımı bile bırakmadan bütün herşeyi yatak odama aldım.Bavulları falan hazır bir şekilde.Ortalıkta hiç bir şeyimi bırakmadım.Sonra da yattım.Geldiğinde kapıyı açar açmaz gelip hemen yatak odasının kapısın açtı.Gitmiş miyim diye.Dün de arkadaşlarımla iftar yaptım dışarıda.Saat 19:30 gibi aradı beyfendi.Nerdesin gelmeyecek misin diye.Geç gideceğimi söyledim.Şimdi sıra onda bakalım.Biraz daha böyle gitcek.Bugün de iftarda dışarıda olmayı planlıyorum.

gelir gelmez yatak odasına gelip bakması endişe duyduğunu gösterir...
du bakalım biraz daha gitsin böyle ne yapacak...
buara dava açıldı mı :uhm:

öncelikle çok açıklayıcı bir dille anlatmışsın bu anlamda seni kutluyorum..
konuya gelince ara sıra olur böyle gerginlikler evlilik yaşantısında..
ikinizinde sinirlerin gerilmiş.. birbirine olmıyacak laflar saymışsınız..
sen başlatmış oda devamını kötü getirmiş..
bundan sonrası için bence hiçbirşey deme .. onunla ilgilenme.. dün yaptıgın gibi gez dolaş arkadaşlarınla ol eve geldiginde seni bulamasın geç git.. yada arkdaşlarında otur.. rahat ol..
zamanla anlıyacak eşşekliğini ve seni özliyecek sarılacaktır boynuna diye düşünüyorum...
üstüne gittikçe daha kötü olur herşey..
söylediklerini at birkenara zor olsada..

sen niye evi terk ediyon bırak o nereye giderse gitsin neden kadınlar evini terk ediyor bilmiyorumki senin yerinde olsam tabiki allah benim huzurumu bozmasında ama senin yapman tek şey evini terk etme o defolsun gitsin

arkadaşa katılıyom erkeklerin beyni sıkışınca küfüre baş vuruyorlar buda onları aciz duruma düşürüyor ben küfür eden erkeklere sadece acıyorum

Hayat sizin hayatınız,onunla ilgili kararı da tabii ki siz vereceksiniz.Ama bana göre bir yerlerde bir hata var.İlk zamanlarda birbirinize kızgınlığınızla söylenen sözler haricinde anladığım kadarıyla oturup konuşmamışsınız bile.Bir kez denemekte fayda var sakince konuşmayı.Yanlış anlamayın ama ilk hakareti de siz etmişsiniz anladığım kadarıyla.Bu kez de konuşmayı siz önermelisiniz.Kolay gelsin.

walla ben olsan bosanirdim cocugunda yok ohh daha iyi öyle kkisiler sonradan daha neler yapar birak valla sen yoluna o yoluna senin degerini anlar sonradan iyice sürünür pisman olur wallahi.bsver öyle kisiden ne hayir gelir nede mutlu olursun,istiyorsan onu herseyine boyun egmen gerekiyor bende kenidini ezdirme .kim ne derse desin sevmiyorsan basicaksin tokati oturucakk popo üstü.sana erkek mi yok ellini sallarsan ellisi pehhhh.
diksinmiisn iste gene onuhnlan ayni yatagami yatacaksin irencc neyse kendi kararin gercide yani ben fikrimi söyledim .-))))

yaşadıklarına çok üzüldüm,evliliğin bir yerinde buna benzer sürtüşmeler oluyor.benim fikrim birşeyleri,kaybetmek kolay ama kazanmak çok zor,biraz daha düşün derim.bende bu gibi anlaşmazlıklar yaşadım,ilk yıllarda tartışmalar oluyor.iyi şanslar.

Bence eşin de boşanmak istemiyor.Sadece ikiniz de inat yapmışsınız. Tartışmanızda sana söylediği şeyler tabi ki hoş değil, kırılmış olman normal. Benim eşim de kızınca saçma sapan konuşur.
Ben de eskiden ciddiye alıp cevap verir iyice ateşlerdim tartışmayı.Şimdi bir karar aldım abuklamaya başlayınca tıp oynuyorum.Ve gelip özür dileyene kadar da hiç konuşmuyorum.KÖTÜ SÖZ SAHİBİNE AİTTİR. Eşyanı toplamadan arkadaşlarına gitmen daha iyi olurdu ama neticede evden çıkarak iyi yapmışsın azıcık burnu sürtsün hem de bu sayede daha fazla kavga edip birbirinizi kırmazsınız.
Ben kendi adıma boşanmanızı istemiyorum.
Bekar arkadaşlar kızmasınlar ama hemen hepsi bırak gitsin diyor.Kızlar çok büyük hayaller kurmayın bütün evliliklerde oluyor bu tip şeyler.Hazırlıklı olun yani.

X