dayanamıyorum artık ne yapayım

uzaklarda

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2008
7
0
merhaba arkadaşlar ikinciye konu açıyorum buraya çok canım sıkılıyor evleneli 3 ay oldu istanbula alışmak çok zor ailemden ayrıldım eşimi işten çıkardılar ve iş bulamıyor hep tanıdık lazım iş için ben çalışıyorum para konusunda hiç sıkıntımız yok ama eşime çok üzülüyorum kendine güveni kalmadı elimiz kolumuz bağlı ailem çok üzülüyor keşke evlenmeseydin diyo annem depresyona girdi çok sıkıntılı zamanlar yaşıyoruz babam yardımcı oluyor eşimin işleri için ama oda bişey yapamıyo ben bunalımdayım iş yerinde tek başımayım yapacak bişey yok yaz sezonu olduğu için iş yerinde iş yok ben faal çalışmayı seviyorum ne yapıcam çok zor durumdayım mutlu değilim alışamıyorum buralara evliliğe iş bizim için çok önemli insanın kendine güveni için toplum içinde yeri için çok çaresisiz......

Allahım eşinizin yardımcısı olsun inşallah..:Saruboceq:
En yakın zamanda hayırlı bir işi olur inşallah..
Ama size gelince, yaşadığınız yere ve evliliğinize alışmak zorundasınız. Evlilik baştan kopuk ve soğuk başlayınca ileride daha çok zorlanıyor insan..:teselli:

önceki konunuza da baktım da,içerik aynı aslında...
ama annenizin"keşke evlenmeseydin"" demesi bana çok tuhaf geldi...
yani insanın başına ,ne geleceği hiç belli olmaz...
sizde özelde çalışıyorsunuz sanırım...
eşinizde işsiz şuan...madem sizin babanız yardım ediyor,o zaman annenize yakın bir yerden ev tutun,eşinizde oradan iş bulsun,gül gibi geçinin...
aklıma şuan bu fikir geldi,ne kadar uyar bilemem...
Allah yardımcınız olsun...
sevgiler...

herşey her zaman güllük gülistanlık değil malesef
herşey düzelir mutlaka
arayan bulur eninde sonunda bir işe girer merak etme
bu kadar umutsuz olmayın yahu

ılk evlendıgımde esımın ısı bıle yoktu 3 ay ışşız kaldı
nıkahta takılan altınlarla ıdare ettık ve esım 3 ay sonra ıs buldu 1 ay calıstı maası 400 ytl ıdı hıc yoktan ıyıdır dedık ıdare ettık
1 ay sonra esım daha ıyı bır ıs buldu allaha sukur suan maddı durumumuz ıyı
evlenelı 2sene oldu ama ben hala yasadıgım yere alısamadım aılemın yoklugu benı çok yıprattı
ben kalabalık bır aılede buyudum yasadıgımı yerde sadece esım ve ben varız baska kımsemız yok
senı anlayabılıyorum cok zor gercekten alah yardımcınız olsun

evleneli daha 3 ay olmus.iyi günde kötü günde dediginizi unutmus olmaniz mümkün degil.dayanamiyorum demek icinde cok erken degilmi be canim.sanirim bu sözü söylemenizde annenizin rolü büyük keske evlenmeseydin yerine """"kizim kocana destek ol,moral ver """"" deseydi belkide henüz dayanamiyorum demezdin.yinede allah yardimciniz olsun.:teselli:

annen biraz şişirmiş olmasın seni,
benim annem olmasaydı kesin boşanmıştık
annem herseye ilaç her derdime derman Allah annemden razı olsun

her evlilikte bazı sorunlar olabiliyor ama eşinize endişelerinizi belli etmeyin daha 3aylık evlisiniz.ona destek olmanız gereken bir zaman.keşke evlenmeseydin demiş anneniz sizde biraz etkilenmişsiniz dogal olarak.herşey düzelir emin olun ama biraz sabır ve zaman gerek.inşallah en kısa sürede bir iş bulur eşiniz siz yeterki mutlu huzurlu olun.

bırıncısı annenız neden depresyona gırecek kadar uzuluyor anlamadım
sıze moral vermesı lazımken
cok paralı herseyı yerınde olan bırıde olabılırdı bır anda kaybede bılırdı herseyını
kımın basına ne gelecegı bılınmezkı
sızde bence cok sıkıntı yapıyorsunuz
evlendınız ısınız var sadece sorun esınızın ısı olmayısı
bence sız sorunları kucuk gormeye calısın
emınım duzelecektır
esınızın sımdı en cok sızın destegınıze ıhtıyacı var
daha fazlasını yapın ve bırbırınıze sıkıca sarılın
omur boyu mutluluklar sızınle olsun ınsaallah

herkez ailesinin yanında olmak ister
ama şartlar her zaman musait olmuyor
atasözümüz vardır bilirsiniz 'doğduğun yer değil,doyduğun yer' diye :1closedeyes:
eşiniz şu an işsiz üstelik yenide evlisiniz
bu günlerde birbirinize destek olmayacaksınızda ne zaman olacaksınız?
annenizin keşke evlenmeseydin demesinide anlayamadım doğrusu :1shok:
artık bundan sonra seninde bir ailen var unutma
çok fazlada annen dahi olsa aile işlerinize karıştırma
nasıl biz kızıyorsak kayınvalidelerimize söylenen sözlerden dolayı
eşimizide düşünelim

allah yardımcınız olsun.işiniz zor
hele bir erkeğin işşiz kalması daha zor.çünkü biz bayanlar evde bi şekilde günü dolduruyoruz ama erkekler bunalıma giriyor.inşallah eşiniz iyi bir iş bulur.bu arada annenizde biraz daha yapıcı davransın böyle yaptıkça sizin daha çok takmanıza sebep olur.hepimizin başına gelebilir bu durum

slm
öncelikle birbirinizi seviyosanız gerçekten eşinde seni hiç kırmayorsa ona destek ol moral ver
ailenin yakın bir yere taşın yada onların memleketine git
eşin için gazateye felan ilanlar ver
inanıyorum en kısa zamanda iş bulur güvenini kaybetmesin....
ve sen canım annenin dediklerine kulak asma
iyi anlaşıyorsan eşinle mutluysan hiç üzülme huzurun varsa
herşeyin çaresi olur yuvana sım sıkı tutun ....kaydirigubbakcemile3

Allah eşinizin yardımcısı olsun inş en kısa zamanda iş bulur umarım
ama istanbula pek alışamadım evlenmeseydim konuları yanlış bence
iyi günde kötü günde diyerek evleniyoruz

ben ailemi işimi bırakıp geldim ist e
ve bütün gün evde bi başımayım 1 sne oldu ama alıştım farkına varmadan
en azından senin oyalanacak bi işin var
ya benim gibi olsan ne yapacaksın

canımcım ya bıde sen calısmasaydın o zamn napcaktın daha dur gulum 3 aylık evlısın ben sana yasadıklarımı anlatsam ıyı kafayı yemedın dersın gercı bıraz catlagım ama bıraz sabırlı ol gecer merak etme daha cooook basındasın allahım yardımcınız olsun allah dermansız dertler vermesın canım

canım bende ailemden çok uzaklara gelin gidicem...
bunları göze alarak yola çıkıyorum.
arkadaşlarında dediği gibi isyan için çok erken bence. sıkıcıda olsa bir işin olduğu için dua etmelisin canım. aç değilsiniz açık deilsiniz... allah bir kaıpıyı kapar birini açar canım...
bence çok fazla takılma bunlara dua et biran önce eşin biran evvel iş bulsun...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…