Darılmalı mıyım?

Israrla beraber gidelim dedikten sonra akrabama gidecektim demesi hiç olmamış.
Büyük ihtimalle eşi sorun çıkardı .

Baştan da sorduk eşin bişey der mi diye canım.
Yani teklifsiz kafamıza göre de gitmedik ki.
Israr eden de kendisi idi zaten bize.
Eşi ile merhabam var zaten sadece
Arkadaşınız eşini tanımıyor demek ki. Sorun olmaz demiş ama sorun çıkarmış . Daha net konuşup yola öyle çıkmalıydınız. Eşinizin kıymetini bilin ve bi daha böyle bi organizasyon yapmayın onlarla.

Baştan da sorduk eşin bişey der mi diye canım.
Yani teklifsiz kafamıza göre de gitmedik ki.
Israr eden de kendisi idi zaten bize.
Eşi ile merhabam var zaten sadece
Sadece merhabaniz olan bir erkeğin olduğu bir aileyle tatile gitmenizi de ben anlayamıyorum.
Hani çok iyi anlaştığınız aile dostu olur anlarim. Sırf kalabalık olalım diye kalacak yer bile ayarlayamadan koşa koşa tatile gidiyorsunuz ve karşı tarafın eşiyle sadece merhabanız var.
Çok yakınen gorustugumuz arkadaşlarımız var, aile dostlarımız. Eğleniyoruz gecelere kadar, çok da seviyorum arkadaşlarımı da eşlerini de, ama tatile gitmeyi teklif ettiklerinde kabul etmiyorum, rahat edemeyeceğimi soyluyorum.

Anlattıklarınıza ve yaşadıklarınıza bakınca komşunuz eşine danışmadan bir teklifte bulunmuş. Siz kapalısınız bilmiyorum komşu da kapalı mı ama eşi belki rahatsız olup laf etmiştir yolda. Kalacak yer bulamayıp onlarla kalmanızı istememiş olabilir.
Bence alınmayın ama sadece komşuluk yapın :) zaten bir laf vardır arkadaşını tatilde tanırsın diye bence siz de sadece komşu olmaya devam edin

Bu konudan çıkardığım tek şey gerçekten eşin çok sabırlıymış… Maşallah diyelim
Benim eşim delirirdi söylenmeden durmazdı…
Al bak planına derdi
Valla benim eşim de üşenmeden gidilen 5 saatlik yolu gerisin geri gelirdi ama ne soylenmelerle ne ben anlatayim ne de siz dinleyin yani

Son düzenleme:
Sizi anlıyorum sizin böyle bir düşünceniz yok ancak eşi böyle düşündüğünüz u zannetmis olabilir.Ama yaptıkları çok ayıp olmus

Ayıp etmiş keşke sizi peşine takmasaymis bence mesafe koyun araya

Hem çağırıp hemde biz denize gelmedik vs demek bir saçma olmuş. Eşi bence istememiş sizi gibi geldi bana. Ben olsam küsmezdim belki ama mesafemi koyardım kesinlikle.

Bir daha onlarla bir yere gitmeyin. Bu gerçekten çok can sıkıcı olmuş. Ben mesafe bile koyardım. İnşallah mantıklı bir açıklaması vardır

Maşallah eşiniz gerçekten sabırlı bir insanmış ben olsam küçük çocuğun arkadaşının peşine takılması gibi bizi buralara sürükledin diye öfke krizleri geçirirdim. Ayrıca bakmışsınız yer yok yine de o istikamete gitmeniz büyük cesaret işi. Maşallah demek ki ailecek birbirinizi yargılamıyorsunuz.
Arkadaşınızın yaptığı da çok absürt olmuş resmen sizi mağdur etmiş. Eğer orada evi varsa sezonda dolup dolmadığını kendisi bile bilir. Akrabaları ile buluşacaksa ki bir bahane olma ihtimali oldukça yüksek sizi atlatmak için söylemiş gibi duruyor belki eşi belki çocukları istemedi, sizinle zaman geçirmeyi. O zaman sizi peşlerine takmayacaklardı hiç hoş değil bana çok değersizlik hissi verdi kırıcı ve utanç verici

Dediğim gibi son ana kaldık,elimizde olmayan sebeblerle...
Bulamazsak geri dönecektik ne yapalım.
Normalde başka yerde müsait lik vardı zaten,bulmuştum yani.
Ama olay böyle gelişince...
Arkadaşınız teklif etmeden önce zaten tatil yeri ayarlanmış sırf o istiyor diye orayı iptal edip onun peşine takılmışsınız.Hayatta verdiğiniz kararlar hep böyle midir? 14 yaşındaki çocuğunuz sizden daha akıllı.Canim ciğerim bile olma yer tutmadiysam lafına kanıp aşık gibi peşine takılmam......

Ya darılmak değil de mesafe koyarım ben.size açıklama yaparsa ne ala.ama bana eşi sorun çıkarmış gibi geldi.

Özellikle onlar ile aynı evde kalmayacağınızı söylemişsiniz ama tatil sezonunda bir çok yer arayıp boş yer bulamamanıza rağmen neye güvenerek gittiniz ki? Ayda yılda bir kafa dinlemeye fırsat bulmuşken çok risk almaya değecekte bir durum değilmiş şahsen. Komşunuzda yüksek ihtimalle eşine danışmadan size teklif etti eşi de öğrenince hoş karşılamadı ama siz çoktan kabul ettiğiniz için size söyleyemedi. Eğer dediğiniz gibi aranızdan su sızmıyorsa size durumu daha sonra izah edip bir kusura bakma demeli bence sizi yoklamaktansa diğer türlü çok ayıp etmiş olur ben darılırdım hatta küçük bir söverdim

Gerçekten mi böyle yaptınız? Olacak iş mi?

Büyük ihtimal eşi birlikte tatil yapmak istemedi zorunlu istikamet değiştirdiler.

Çocuklarınızı, eşinizi gökten inme plansız tatille perişan etmişsiniz.

Böyle milletin peşinden gezeceğinize kendiniz olun, planlarınızı her zaman eşinize, çocuklarınızın konforlarına göre düşünün ayarlayın .

Perişan olmadık kimseye göre de plan yapmadık da, beraber gidelim deyince
Kalabalık iyi olur diye düşündüm
Sağlık olsun.

Bence planı arkadaşınız değil ama onun eşi bozmuş. Arkadaşınız da sizin gibi beraber gider eğleniriz diye düşünmüştür ama sonra eşi arabada bozuk atmıştır. Onların yerinde eşim ve ben olsak başkasını peşimizden sürüklediğimiz için zorla kendi evimizde konaklatırdık :) ama arkadaşıma ben de bozulurdum. Sen kalk benim planımı boz sonra biz buraya tatile gelmedik de. Ayıp olmuş

Perişan olmadık kimseye göre de plan yapmadık da, beraber gidelim deyince
Kalabalık iyi olur diye düşündüm
Sağlık olsun.
Arkadaş hevesiyle, siz perişan olmamışsınız zaten

Eşinizi ve çocuklarınızı pansiyon pansiyon gezerek perişan etmişsiniz. İster kabul edin ister etmeyin..

Neyse, bu size ders olmuştur. Bundan böyle öncelikle çocuklarınızın konforunu ve keyfini düşünerek hareket ederseniz daha iyi olur..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…