Darılmalı mıyım?

Plansız iş yapan sizsiniz. Detay soracaktiniz ? Biz bu kadar kalacağız ,yer bulunur mu vs diye. Olan olmuş kendin edip kendin bulmussun. Belki de laf olsun duye teklif etmistir. Ben gitmezdim zaten komsuyum ne diye peşlerine takilayim kocam ve çocuğumla dinlenmek varken.

Ben konuda sizin darılmanızı , küsmenizi gerektiren bir durum göremedim.

Komşunuz “Birlikte takılalım.” dememiş, “Bizim taraflardan tutun.” demiş.
Ayrıca sezonda yer ayarlamadan gidilmez .
Siz onlarda kalmanız için davet beklemişsiniz sanırım , gelmeyince de kırılmışsınız .

Yapılan şey çok ayıp.

Muhtemelen eşi rahatsız olmuş gittiginizden ,aynı evde kalmayacaksiniz ama , belki de kocasi esinin , sizin esinizin yaninda bikini ya da mayo ile dolasmasina musade etmemis olabilir. Bu durum akrabaya gececegiz durumu değil sezgilerim beni pek yanıltmaz çünkü.

Bu sebeple ben eşimi hic bir arkadaşımın esi ile ayni ortama sokmam , aile dışında eslerle olacak şekilde plan yapmam.

Yani onun davet etmesi sizin de icabet etmeniz saçma olmuş . Ben en yakın arkadaşım da olsa gitmek istemem tatile falan illa bi şey çıkıyor kırgınlık olucak

Detaylı bir şekilde ayrı ev tutacağımızı kimseye de minnet etmeyi sevmediğimi belirttim sanıyorum.
Bende rahat dolaşmak isterim tatilde normalde zaten kapalıyım.
Yer de bulmuştum başka tarafta.
O teklif edince beraber iyi olacağını düşündüm.
Bayada ısrar etti çünkü.

Yer ayırtmadan yola çıkmayı doğru bulmuyorum. otel rezervasyonunu bile aylar önce yaparız, kısa tatil gibi olsa onu da online rezervasyon yada misafir hane gibi yer ayırtır hallederiz. Yer bulmasanız gidiş geliş 10 saatlik yer için, yakıt parasına yazık...

Arkadaşınız da ayıp etmiş. Ama Eşi istememiştir. Sizi de onlarda kalacaksınız diye düşünmüş olabilir. Ki arayıp yer bulamadığınızı duymuştur...

Yani onun davet etmesi sizin de icabet etmeniz saçma olmuş . Ben en yakın arkadaşım da olsa gitmek istemem tatile falan illa bi şey çıkıyor kırgınlık olucak
Böyle olacağını bilsem bende bu kadar yolu çekmezdim inanın...
Kendi bulduğum yere giderdim.
Kalabalık daha iyi olur diye düşünmüştüm hepsi bu.

Kabul ediyorum risk aldık.
Son dk olunca ısrarla teklif de edince.
Sırf beraber olalım diye.
Diğer yerde yer bulmuştum zaten.
Hem daha yakın hem daha uygun.
Kimsede kalmak gibi ne bir imam oldu nede bir adımım.
Gece yarısı da olsa evime dönerdim napıp yapıp.

Başkasının ipi ile kuyuya inmezsiniz artık. Tecrübe ettiniz. Komşuya karşı da mesafeli olun

Bana esi sikinti cikarmis o yuzden boyle yapmis gibi geldi. Sonradan sizi aramasindan mahcup hissettigi belli.
Keske bastan esine sorarak is yapsaymis. Bence arkadasiniza darilmayin, ama esi ile mesafeyi koruyun. Bir daha boyle organizasyonlara dahil olmayin. Bir de asiri samimi olmayan ailelerin birlikte tatiller yapmasi taraftari degilim. Mutlaka bir gariplik cikiyor. Belki esi, karisinin komsusunun yaninda denize girecek olmasindan rahatsiz olmustur.

Neden yerinizi ayarlamadan gittiniz ki,sarı sayfalar,turizm siteleri v.s bi sürü ilan olur normalde,karşı taraftan davet mi beklediniz acaba..arkadaşınız baştan 3 gün demiş, 3 gün için mi 5 saatlik yola çıktınız yoksa kalmaya devam mı edecektiniz....hadi onların aile icinde bir meselesi oldu 1 gün kalmaya karar verdiler diyelim,boş evlerini size nezaketen 2 gün kullandirabilirlerdi..kısaca yola çıkılacak bir dostluk yokmuş aranizda..insan neden 10 yıllık komşusuyla tatile gider ki,ben tatilde komşuyu asla görmek istemezdim şahsen..ben olsam beni yarı yolda bırakan baştan söylediği gibi davranmayan arkadaşla arama epey mesafe koyardım..yüzüne de söylerdim

Kesinlikle dediğim gibi davet bekleme olayı yok...
Beraber gezmek vs gibi düşündük sadece.

Ayrıca sarı siteleri otel motel her ne varsa hepsini aradım inanın...
Risk aldık biraz.
Yer bulamazsak dönecektik dediğim gibi

Baştan da sorduk eşin bişey der mi diye canım.
Yani teklifsiz kafamıza göre de gitmedik ki.
Israr eden de kendisi idi zaten bize.
Eşi ile merhabam var zaten sadece

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…