Daha önce Hollanda'da yaşamış ve Türkiye'ye kesin dönüş yapmış arkadaşlar var mı?

gurbetkuşum.. doğum günün kutlu olsun nice senelere inş...a.s.

slm arkadaslar bende amsterdam'da dogup büyümeme ragmen burayayi bir türlü sevemedim bende kesin dönüs yapmak isterdim ama okulum var umarim bu istegimi gerceklestirebilirim:Saruboceq:

selam kızlar nasılsınız. netde sorun vardı.. kk giremedim..
gurbet kuşum ablacım burdayım artık.. çok öpüyorum seni..
cosmogirl.hoş geldin.umarım her şey senin istediğin gibi gelişsin..

slm arkadaşlar !!!!!!a.s

bende almanya dogumluyum ve 25yıl gecirdim almanyada bir gün bile gülerek gecmedi kendimi bildim bileli.......mafoldumben
o kadar nefret ediyorumki almanyadan.
yani bir tr vatandaşı olarak almanlar insanı o kadar kullanıyorlarkı inanılmayacak gibi degil.
güzel günlerde olmuştur evet...

birde şu var annem babam emekliler kac senedir ve onlar cogunlukla türkiyede kalıyorlardı ve bende abimlerde ablamlarda kalıyordum ama kolay degil bir cocuk olarak o zamanlar anneden babadan ayrı kalmak haklı degilimiyim.cok yanlız hiss ederdim kendimi:sad:.sonra okulum bitince bir meslek edindim ve calıştım 3sene meslek sürdü ve daha sonra 2senede meslegimin üzerinde devam calıştım ama mutlu degildim hep türkiyede olmayı hayal ederdim.
cünkü kendimi bazen cok kötü hiss ederim bıkmıştım herşeyden artık canıma tak etmişti 25yaşıma gelmiştim önceden babama acılmıştım gelmek istiyorum sizle felan ama o derdiki hep türkiyede yapamazsın okuyordum cünkü o zamanları zorluk cekmemi istemiyordu türkiyede ....
ama dedigim gibi canıma tak etmişti ve kesin kararlıydım dönmek istiyordum türkiyede olmak istiyordum sonunda oldu evet oldu ve 1 senedir türkiyedeyim vede hic pişman degilim cok ta mutluyum burda nişanladınmda sevdigim insanıda buldum 1 bucuk ay sonrada evleniyorum süprizzzzz
türkiye başka hemde cok başka yaaa kendi memleketin .........
almanyada af edersiniz eşek:dizzy: gibi calışıyorsun işden eve evden işe başkada birşey yok ztn sabah kalkıyorsun işe gidiyorsun akşam yorgun geliyorsun yeyip icip yatıorsun dogru dürüst bir muhabbet bilene yoktur buda hergün icin gecerlidir....
türkiyede calışsan bile işten sonra yada hafta sonları bir sahile gitmiş olsan gezmiş olsan insanın ici acılıyor ne güzel mutluluktur bu
hem türk olarak dogmuşuz ve kendi topragımızda olmak daha güzel degilmi sonucta ölünce yine kendi memlektinde olacan ve bir gercek daha var her türk insanıda birgün mutlaka türkiyeye dönmek isteyecek ama ne kadar erken gelirsen o kadar da iyidir bence ve dilerimki dönmek isteyen herkesde inşallah duaları birgün kabul olur ve benim gibi ve dönen arkadaşlar gibi multu olurlar.anlatılcak cok şey var daha ama kelimlere sıgdıramıyorum gercekten icimi dökdüm ya ohhhhh beeeeeee!!!!!hihoyyyt

cano..öncelikle güzel Yurdumuza vatanımıza hoş geldin...
ne kadarda güzel anlatmışın.. tebrik ederim seni haklısın insanın vatanı gibi yok..
umarım evliliğinde ve iş hayatında hep mutlu ol ve inş geriye döndüğün için hiç pişman olmayasın...turkbayragiyurt dışında yaşarken Türkiye'nin özlemi başka oluyor...en çok heyecanlandığım taraflardan biride.. kapı kuleden arabayla.. giriş yaparken Türk bayrağını görmek ve halen varmı bilmiyorum ama su dolu bir yoldan geçerdik...
ne mutluki vatanımızdayız..
inş.. sevdiklerimizde sağ salim biran önce dönerler.. ben onları çok özlüyorum...

25 gün sonra gidince görecegim bakalim.. SIKINTI yasiyacagimi sanmiyorum çünkü ben zaten turkiyede dogdum büyüdüm... bu yüzden rahatim yani.. ben olsam bende kirmizida geçmem.. mirmirmirmir

oh ne güzel darisi bizim basimiza bende dönsem zorluk cekmem sanirim zaten niye cekelimki orda bizim vatanimiz gercek evimiz her ne kadar burda dogup büyüsekte türkiyede oldugum kadar huzuru bulamiyorum bende burda kendimi mutsuz hissediyorum ama okulum var okul biter bitmez bende dönmeyi planliyorum allah nasip ederse.

oncelikle sizi kutlamak isterim guzel bir site kurmusnuz.
Bende yusuf pekerin eski ogrencisiyim rotterdamda oturmayktayim sen hangi yil yusuf pekerin ogrencisiydin?turkbayragi

oncelikle sizi kutlamak isterim guzel bir site kurmusnuz.
Bende yusuf pekerin eski ogrencisiyim rotterdamda oturmayktayim sen hangi yil yusuf pekerin ogrencisiydin?turkbayragi

aa selam çok heyecanlandım..:sm_cool:
ben galiba 80 ve 84 yılları arasında yusuf peker öğrermenin öğrencisiydim..
sonra bir ara ali öğretmen girmişti dersimize..
bospolder plein miydi ne okulun adı yada mahallesi..
bu topicde seni görmek güzel sen hangi yıllarda okudun.
arada buraya uğrarsan memnun olurum her ne kadar tanışmasakta.. sayende oradaki yıllarımı yaad etmiş olurum..
gençlik ve çocukluk hiç unutulmuyor heleki birde uzaklardaysan..a.s.
yine beklerim.. hoşçakal..

slm , ben 78 79 yillarindaydi yanlis hatirlamiosam
spangen bolgesindeyken yusuf pekerin ogrencisiydim, evet senin de dedigin gibi genclik ve cocukluk hic unutulmuyor yusuf peker benim sadece ogretmenim degil ayni zaman da aile dostumuzdu ayni mahallede oturduk yani
Raga oktay da bizim mahalledeydi sizleri tanimaktan ve sitenize katilmaktan cok menmunum sen hangi mahale de oturdun veya sehirde Rotterdam dan misin ?
Firsat buldukca sitenize ugramak icin caba gosterecegimdn emin olabilirsin
Bende kesin donmeyi cok istiyorum ulkemiz cennet burdaysa hayat cok monoton gecio.

Hoscakal ...a.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…